Witchcraft: Vražedná magie

• Itálie La Casa 4 (více)

Duchové minulosti se střetávají se žhavou přítomností v příběhu šťastné manželské dvojce, která traví noc odříznutá od světa ve starém hotelu na odlehlém ostrově. Těhotná Jane (Linda Blair) prožívá svou nejhorší noční můru, když zjišťuje, že její nenarozené dítě má být obětováno satanskému kultu. Pomalu přestává rozlišovat, mezi realitou a hrůznými vizemi, kterým nedokáže zabránit ani zoufalý manžel Gary (David Hasselhoff). A před vražednou magií přestává být úniku. (Řitka video)

Martin741

Prvy diel hororovej trilogie, ktory som videl /tusim, ze spolu s Xtro a Smokey and the Bandit/, ale nepacilo sa mi to. Ponajprv pribeh je len otrepany a nudny, nema cim zaujat, divak sa pri pribehu dokonale nudi, strasidelna atmosfera je skor sci fi nez realita a hudba bola pre mna nepocuvatelna. Cakal som cely film na nejaky masaker, ktory sa - nekonal. Na zvysne diely Dum Duchu /reziroval Umberto Lenzi/ a treti diel Unik z Temnot som doteraz nenasiel odvahu. Reziser Laurenti sa teda nepretrhol. 30 % ()

cariada

Poměrně slušný béčko. Vše se odehrává na ostrově v jednom opuštěném hotelu ,kdy tu pár dní pobývá mladá dvojice a pak přijedou budoucí majitelé. Začínají se dít divné věci někdo má vidiny jisté staré paní. Za zmínku stojí scéna kdy jedné otravné ženě sešijouústa a pověsí jí do komínu a dole nic netušící manžel a zbytek lidí vesele v krbu zapálí oheň. A pak se manžel diví co to tak divně smrdí ,že je mu to povědomé. ()

kosta73

Těžce ujetý děj postrádající jakékoliv souvislosti a logiku a herecké výkony přítomných rozhodně nejsou silnou devizou tohoto dílka. Podstatná je atmosféra ( v druhé půli už se dá skoro krájet ) a parádní evropsky oldschoolový look, což mě přinutilo přemýšlet o vysokém hodnocení. Mnohoslibný námět skýtající ( naštěstí ) řadu parádních scén, povedený ( i když předvídatelný ) závěr a vydařené gore efekty mě potom přesvědčily. ()

PetrPan2

Fotograf Gary (David Hasselhoff) se snaží sbalit svou lehce frigidní přítlekyni Leslie (Leslie Cumming), která překládá knížku o čarodějnictví a vydá se s ní navštívit ostrůvek, kde údájně kdysi upalovali čarodějnice. Ve stejnou dobu na téže místo přijíždí i rodina Brooksových se svou agentkou Lindou (ex-manželka Davida Hasselhoffa Catherine Hickland ) a jako na potvoru se zde zrovna začne objevovat duch pološílené herečky! Noc plná nezapomenutelných zážitků může začít... ()

blackJag

Linda Blairová se patnáct let po svém skvostném posednutí zlým duchem v nedostižném VYMÍTAČI ĎÁBLA rozhodla oprášit zašlou slávu, přilákala něco málo herecky nemohoucích individuí (Hasselhoff jako vždy velmi úsměvný) a společně s nevelikým štábem natočila tuto amatérskou hrůzu. Zmatené, špatně napsané i sestříhané, triky na úrovni prolínaček filmového pásu ze začátku minulého století. Atmosférické prostředí nevyužito, stopové množství invence pouze v několika záběrech a použitých usmrcujících metodách (babce zaživa sešitý úsměv, následně zavěšena do komína pro pomalou kremaci). Ještě že alespoň na ten obal si najali odborníka, jinak by se těžko někdo nachytal. 30% ()

jefff

Musím říct, že spíš než horror mi to přišlo jako lehce úchylná brutální komedie, kde hraje neustále nadržený (a chudák se nedočká) David Hasselhoff :-). Je tu pár solidních scén, které jsou vcelku zábavné, ale celá první polovina je prakticky nudná. Není to sice bůhví co, na jedno zkouknutí to však postačí a třeba se i párkrát nad nějakými dementními scénami či prkenným Davidem zasmějete. ()

sedm.1

Už mám těch "kultovních" blábolů tak akorát plné zuby.Už jsem se nachytal při "skvostu" jménem Mistr loutkař a s Witchcraft jsem šlápl z louže do bláta.Nechápu,čím oba tyto snímky tak zaujmuli,že si vysloužili tolik pokračováních(o které tedy nechci ani náhodou zavadit),když už v obouch případech šlo o totální provary hned v prvotinách. Nulová atmosféra,příšerný děj,otrocké herecké výkony,prostě katastrofa od A-Z.Navíc ani jeden nemají s hororem nic společného,spíš jde o trapné kriminálky.Je dost smutné konstatovat,když je na celém filmu nejlepším prvkem David Hasselhoff. ()

Holina

Tak u tohohle hororu jsem sral magi v kostkách už když běžel hodně pio půlnoci na nějaké podřadné televizní stanici. A ani po letech mě nenechává zcela chladným. Nedejte se zmýlit tím, že tu hraje Hasselhoff ()

Sancty

Ak by film začal v momente, keď sa postavy preplavia na ostrov a absolvujú prehliadku schátranej nehnuteľnosti, vysolil by som slušných 7/10. Ibaže to by nemohli predchádzajúce minúty klásť na moje očné viečka závažia únavy. V tých chvíľach som bol nútený pretrpieť dlhú zoznamku s postavami, ktorých charaktery sú ploché ako zatiahnuté brucho Mitcha Buchannona. ()

pend

přetrpěl jsem první třetinu filmu, pak se teprve začalo něco dít. Některé efekty docela dobré, jiné trapné (přechod mezi realitou a snem). ()

Tormentor665

První polovina je celkem o ničem, ale pak se to rozjede. Budeme svědky pár pěkných scén s různým mučeníčkem, matka upečená v krbu mě přiměla přemýšlet nad vyšším hodnocením. Hororovou atomosféru nečekejte, i když se o ní režisér chvílemi snaží. Pokud vám stačí k přijemnému pobavení trocha gore a pár "hlášek" od Davida Hasselhoffa ("Pomůžete mi jí sundat, prosím" a obligátní "Take it easy"), tak vás Dům čtyřka neurazí. ()

GameboyNES

Tohle byla fakt slabota, čekal jsem že nakonec všechny zachrání K.I.T.T, ale Majkl si doma nejspíš zapomněl hodinky :) Linda už svoji masturbaci krucifixem nikdy nepřekoná. Aspoň že hudba byla docela solidní. 25% ()

Galenius

Bylo nebylo, jednoho krásného dne viděl jsem v trafice DVD Witchcraft. I veden tím, že manželka horory zbožňuje, t.č. 75% hodnocení na ČSFD, i dvěmi pozitivními komentáři, rozhodl jsem se toto DVD pořídit. Dlouho nebudu něčeho tolik litovat. Z počátku zcela zmatený děj pokračuje nedotaženým a nelogickým ve stejně zmatečném duchu. Herecké výkony mi silně připomínaly výkony v seriálu Dallas, což by odpovídalo i časově. Snad nejméně prkenný výkon podal malý kluk a holka na vozíku. Naondulovaný hezoun Hazelhoff hrál jako obvykle mizerně. Zkrátka varuji všechny - jen dál od toho! ()

Lukinek.cz

Bohužel mě tento film nudil a to celkem dost .Herecke obsazení skvělé: David Hasselhoff, Linda Blair. No, 2 skvělí herci, ale v tomto italském hororu hráli na úrovni 10-ti letých dětí :( Jediný co se dá pochválit, jsou dvě scény : šití úst ,probodnutí mečounem. Celkový dojem je špatný, tudíž musím dát jen 15% :( ()

moviefan4

Konečne horor pri kotorom som sa bavil a nenudil. Dej bol v skutku fajn aj keď aj keď mohol byť aj lepší ale predsa je to B-čko. Herecké výkony neboli najhoršie až na pár výnimiek. Gore tu bolo dosť dobré a velmi ma bavilo sa pozerať na horiacu ženu v krbe alebo šitie úst. Witchcraft ako celok na mňa pôsobil ako dobrý horor s docela dobrou atmoškou a slušními gore scénami. Každý kto má rád staršie horory nech si toto pozre, nič tým nepokazíte. ()

endrix

Tento film jsem si zvolil mezi dvěma nabízenými, jakmile jsem se dozvěděl, že mohu vidět Davida Hasselhoffa v hororu. Květákový účes frajera z pláže jsem viděl, horor to byl taky. Nic víc. Zmatený příběh se spoustou nejasností a nelogičností. Autoři nám zůstali dlužni především odpovědi na otázky: Proč a jak přesně v tom domě straší? Je v tom zabíjení nějaký řád? (Rituály ho mívají) Mimo to mi chyběla hrozivá atmosféra, snové vize se odehrávají snad někde na půdě nebo ve sklepě pražského činžáku, hrdinové jsou nesympatičtí a mnozí jsou v příběhu zbyteční. Víc než 1*? Ne, děkuji! ()

Henk

Ač snímek vypadal na další verzi hororů o "strašidelném domě", přesto jsem si povšiml několika odlišností od zaběhnutých klišé. Nechci nikoho unavovat jejich výčtem,ale právě tyto drobnosti zapříčinily,že dávám o jednu hvězdičku více, než jsem měl původně v úmyslu. Ale třeba protivná matka v komíně, nebo architektka nabodnutá na bodci mečouna, byly dle mého docela roztomilé. Na adresu Hasselhofa musím říci, že ač ho nemám rád, v tomto filmu převyšoval o třídu všechny ostatní "herce" . Ani Linda Blair, kterou už jsem v několika hororech viděl, vcelku nic nepředvedla. Celkem shrnuto tenhle film se asi nikdy nestane kultem, jelikož mu něco podstatného,co nedokáži popsat po celou dobu chybí. ()