poster

Ju-on: Shiroi rôjo

 • Japonsko

  呪怨 白い老女

 • anglický

  The Grudge: Old Lady in White

Horor

Japonsko, 2009, 61 min

Režie:

Rjúta Mijake

Hudba:

Gary Ašija
 • Likan7
  ***

  Skvělá hutná atmosféra a trochu jiná pravidla (duch nechodí jak po mrtvici, ale celkem vitálně běhá, takže jste nervózní, odkud přiběhne ta paní s míčem). Po první skvělé scéně sice hodnocení jde trochu dolů, ale výborná vysvětlovací scéna, která dost zamrazí, to celé zase nakonec na průměr, ale v rámci série povedené dílo.(27.5.2016)

 • DeLaMorte
  ****

  Další ze série Ju-On bylo pro mne osobně celkem překvapení-mám tuto "ságu" celkem dost rád a právě tímto dílem přichází změna v neopakovatelnosti oproti předchozím dílům...sice celkem bez problémů odhadneme děj,ale lekací scény byli výborně natočené a obvzláště mě zaujal propletený a věkolika časech schodující se děj!Už se těším na druhou část!(12.12.2009)

 • J*A*S*M
  **

  Všem odpůrcům série Saw doporučuju zhlédnout sérii Ju-On. To je teprve recyklace. Ju-on: Shiroi rôjo není formálně špatným filmem, avšak dokáže nudit i na ploše šedesáti minut, což je vskutku jevem nevídaným. Upozorňovat na to, že dlouhovlasé duchařiny mají to nejlepší dávno za sebou, je asi zbytečné. Další díl nejspíš přijde tak jako tak.(26.8.2009)

 • Kangax
  ****

  Skutočne až prekvapujúco dobrý diel už naozaj trochu pridlhej série Ju-on... Zaujímavé, ako ešte aj teraz to mrazenie v chrbte funguje...Samozrejme že nie u každého ako vidno aj tu na CSDF, jednoducho japonské horory sú založené na niečom inom než tie americké či európske..a celkovo tu nie sú populárne.. Áno sú iné, založené na iných princípoch....Skôr na zvukoch, než na hudbe, skôr na depresii než na dementných vtípkoch na odľahčenie... Len ich preboha nepozerajte v dabingu, ale v pôvodnom znení , lebo 50% atmosféry je založených na zvukoch, ktoré pri dabingu sú drasticky potlačené ( myslím hlavne staršie diely Ju-on- tento sa naštastie ešte dabingu nedočkal...)(19.4.2010)

 • Campbell
  ****

  Jsem za jedno s Kangaxem. Přiznávám že v Asijských duchařinách mám mezeru, viděl jsem všechny ty důležité ale takové ty béčkové, či méně známé mě teprve čekají. Celá serie Grudge je nadprůměr(a to myslím i remake jedničky). Tenhleten díl mě bavil též vysoce. Díky jeho krátkosti není čas na nějaké kecání a jen se straší. Film jsem si pustil někdy kolem 2 hodiny v noci a teda nepříjemný pocit co jsem měl u scény kde se neustále ta Japonka opakuje jsem už dlouho neměl. Jen mě zklamalo že vždycky odněkud vyběhla ta starší paní, což teda moc dobrý nebylo protože jsem to neustále očekával a pak tedy to napětí vyhaslo. Docela mě udivila atmosféra která byla dokonalá. Škoda že film nebyl jako prvních 15 minut to by byla pro mě dokonalost. Další škoda je k dalšímu dílu kterej se podle mého kvalit nedotýká tomuhle dílu ani po kotníky.(8.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace