Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

hanagi

Mám velký problém! Pokud se seriál drží pracovní roviny - hrdinové třídí události, ověřují a zpracovávájí materiál, bojují se svými nadřízenými a snaží se vychovat si informovaného diváka - je to výborné! Vlastně se mi líbí ten přehnaný idealizmus a skousnu i typický americký "hurá" patriocismus. Má to švih a spád a kouzelné dialogy. Navíc je to chytré a vtipné. A pak přijde zrada - jejich osobní životy - plno slz, konfrontací a nesmyslných rozhodnutí (v telenovelách také musíte počkat až si ta správná dvojice v 1365. díle padne do náručí). Také netuším proč hlavní hrdinka - inteligentní, vzdělaná žena s velkou pravomocí - neustále tluče toho chudáka moderátora, pohlavkuje ho a vylévá mu nápoje do klína. A on kluše koupit prsten. Ale fuj! Opravdu muži touží mít něco takového doma? Moc mě to mrzí, ale tento ambiciózní počin si zaslouží vysoké nároky! Uvidíme, jestli 3. řada překvapí... ()

Yoda sama

Neskutočne napísané, skutočne inteligentné, perfektne zahrané a úprimne vtipné. Posledný boj za milovanú ale zničenú Ameriku a zvýšenie morálky z prostredia televízneho štúdia, nebezpečný idealizmus, skutočné súboje medzi vyššími ligami kde akékoľvek intrigy ústia do absolútneho zničenia. A pritom je to stále strhujúce tým spôsobom ako to podáva informácie. Keď mi každá epizóda privodí extrémne zimomriavky, znamená to kvalitu. Jeden z najdokonalejších televíznych drám nového tisícročia. //1.séria- 100%// //2.séria- 100%// //3.séria- 100%// ()

Unnamed

“Most people spend their life trying not to be the greater fool; we toss him the hot potato, we dive for his seat when the music stops. The greater fool is someone with the perfect blend of self-delusion and ego to think that he can succeed where others have failed. This whole country was made by greater fools. - I know what a greater fool is. And I want to be one.” Příběhově mě seriál zpočátku popravdě až tolik nezajímal, ale vtipné dialogy (byly vážně úžasné) mě držely připoutány k obrazovce jak jen to bylo možné. Jakmile se pak přešlo do Don Quijotského boje, seriál mě měl v kapse. The Newsroom zahrál na mé struny idealismu a zaryl se mi tak hodně hluboko pod kůži. Aaron Sorkin jednoduše umí... Vztahovky postav to místy lehce brzdily, ale i tak jsem byl s výsledkem moc spokojen. 1. série - 5*; 2. série - 4*; 3. série 5*. ()

Mishqo

90-100% ... Po prvej sérii. Tak inteligentne napísaný seriál som už dlho nevidel. A nie je len inteligentný, ale aj zábavný. Smrteľná kombinácia. Herci sú fantaskní. V správach rozoberajú vždy aktuálnu problematiku a cítim sa pri tom ako by som sledoval tvorbu správ v priamom prenose, poprepletanú vzťahovými drámičkami. Jednoducho super! ()

Timak

Inteligentní humor, inteligentní herci, inteligentní seriál. Super změna. Daniels je nečekaně skvělý a užívám si každý jeho moment. A jeho proslov hned na začátku prvního dílu je dokonalý. Dodatek s další sérií nabírá seriál na síle a ta současná (třetí) je zatím dokonalá. Tohle jsem nečekal - upřímně - myslel jsem si, že to po první sérii zabalím. ()

MiGi87

Po prvním díle zcela jasná pětka (jakože 5*). Vynikající, doufejme, že časem nebudu muset jít s hodnocením dolů. Zajímavý námět, skvělé obsazení, perfektně postupně budovaná story, úplně vás to vtáhne jako byste se sami potili před či za kamerou. Update po konci první, a snad ne poslední, řady: Přestože se kvalita jednotlivých dílů často liší, i ten nejslabší je pořád na 4*. Když už musím něco i zkritizovat, tak by to snad byla místy nedokonalá práce skriptky, a když už musím až do takových blbostí, mělo by to něco vypovědět o úrovni všech důležitějších aspektů. Druhý update po konci třetí a bohužel i poslední řady: jeden z nejlepších seriálů historie od prvního do posledního dílu! Jasná pětka a jeden z mála, které by zasloužily šestku! ()

FrajerTom

Tenhle seriál mi elegantně vplul mezi mé nejoblibenější hned po prvních dílech. Skvělá parta osobitých charakterů a zajímavé epizody vytváří úžasnou atmosféru čerstvého vánku mezi seriály. Týmu pochopitelně vládne charisma Jeffa Danielse, který v sobě dokonale skloubil Housovského despotu a sarkasmus Jaromíra Bosáka (pokud máme zůstat v té televizní branži :o) Výborná chemie, která je mezi ním a jeho ex Emily Mortimer dodává seriálu vynikající jiskru. Samozřejmě nelze přehlédnout ani krásu Olivie Munn...a takhle bych mohl pokračovat i o vtipně "přísném" šéfovi Sama Waterstona, který pevnou rukou vládne hlavně lahvi Jacka Danielse...a o každé další postavě.. Tenhle seriál mě prostě chytnul a já se moc těším na příjemnou plavbu třetí serií.. ()

tommmy89

Asi patrím k tým ľuďom, čo vyznávajú inú sortu seriálov, no skúsil som si pozrieť tzv. "novodobý americký trhák" i keď síce len dve epizódy, ale dávam viacmenej na prvotný dojem, ako na doznievanie. Z počiatku som si myslel, že som stupil na správnu nôtu a že má fakt niečo do seba, mám na mysli scénku z prvej epizódy, kde sarkastický moderátor Jeff Daniels uvedie na správnu mieru položenú otázku: "Prečo je Amerika najlepšia zem na svete?" No bol to len nadupaný začiatok, kedy sa mi to zapáčilo. Bohužial nečakal som, že sa to bude všetko nakoniec točiť okolo jednej horúcej kaše. V skratke - Máte radi televízne správy? Ak áno a zaujíma Vás i zákulisie ich tvorby + niečo viac sarkastického v podobe Hugh Laurieho (Dr. House), tak ste na správnej adrese. Mňa síce veľmi baví seriál Dr. House, ale tu som sa celkom sklamal. Horko ťažko som dopozeral druhú epizódu a to je už dosť veľa :) Ale ako som už písal, každý má rád niečo iné, inak seriál je primeraný a zábavný. 2* ()

Elwin1

Wow! Jakožto studující žurnalista můžu říct akorát: chapeau. Než jsem si pustil první díl, slyšel jsem spoustu chvály. Ale podobně lidé mluvili o více filmech či seriálech, které mě pak z určitých důvodů neuchvátily. Tady to bylo přesně naopak. Když začal pilotní díl přednáškou Danielse o tom, proč není Amerika nejlepší zemí, tak jsem si říkal: "Holy shit, gimme me more!" Příběh o tom, že zpravodajství se dá dělat konvenčím a zároveň ani trochu bulvárním způsobem, nemá chybu. Brilantní dialogy, opravdu skvělý, ale skvělý Daniels, nechybí ani citová stránka - na konci čtvrtého dílu jsem byl docela na měkko! U žádného seriálu jsem se tak netěšil na druhou sérii. Skvělá práce. A ta pokračuje i druhou sérií. Alan Sorkin? Man, you´re a fantastic boy! Snad nejsem jediný, který si musí sem tam pár dialogů zastavit, aby se dosmál a pokračoval dál. :) A závěr? Možná lepší a emocionálnější, než v jedičce, a to je fakt co říct. 5 a půl hvězdy! ()

tommy187

Pilot : Absolútne perfektné dielo, dojalo ma úplne od prvých viet, od prvých sekúnd. HBO začína naozaj valcovať perfektnými seriálmi, so skvelými ideami. Vyzerá, že sme naozaj konečne našli kanál s "charizmou". Ako to krásne vystihla KevSpa väčšinu ľudí rozbolí hlava v polke pilota a na seriál sa definitívne vykašle. To (našťastie) nie je môj problém, pretože akonáhle si nájdem ďalšiu hodinu voľného času zapnem program Newsroom, aby som zistil ako sa darí programu Newsroom. :-) Hodnotenie pilota : 8/10 News Night 2.0 : dávam lajk na oficiálnu stránku The Newsroom na Facebooku. Hodnotenie : 9/10 The 112th Congress : Po tejto strhujúcej (podľa mňa doteraz najlepšej časti) som seriál konečne ohodnotil. Nemohol som mu dať nič iné ako päť hviezdičiek. WIll mi je ešte sympatickejší a ešte o niečo viac som si obľúbil Mac a Maggie. Plus som vyhľadal československý fanklub Newsroom na facebooku, a vlastne kvôli tomuto seriálu som sa zaregistroval na www.edna.cz. No a aby som nezabudol začal som diskutovať na diskusii k Newsroom na ČSFD. Hodnotenie tretej časti : 10/10 I'll Try to fix you : Čoraz viac zisťujem, ako geniálny je vo svojej roli Jeff Daniels. V tomto dieli ho nechal režisér vyniknúť. Po technickej stránke bola práve táto časť tou ktorá ma zaujala úplne najviac. A to je naozaj silné slovo. Len škoda, že Mortimer nedostala väčšiu príležitosť.. Inak by to bolo snáď geniálne! Po tomto dieli si pridávam seriál do obľúbených seriálov a teším sa neskutočne na ďalšie časti. Hodnotenie štvrtej časti : 10/10 Celá 1. séria : 95% ()

Krasus

Prvotřídně namíchaný koktejl dobrého vkusu a jasné vize. Newsroom je přesně ten typ seriálu, který zbytečně netlačí na pilu a přitom z něj vychází jasné poselství. Dojem navíc umocňuje plejáda prakticky neznámých tváří a na druhé straně znovuobjevení matadoři. V téhle partě bych si s velkou chutí vystřihl měsíční praxi a poté se nestačil divit, jak moc se mi to prostředí vlastně dostalo pod kůži. ()

VAC0

Co se dá k tomuto velemistrovskému dílu napsat? Tuny a tuny slov, frází a superlativ, ale tím nikoho z vás nebudu zatěžovat. Takže to zestručním. Jeff, Sam, Olivia, Thomas a další - jejich seriálové herectví je opravdu neskutečné. Geniální seriál, jehož největší úspěch tkví ve skloubení reálných faktů, osob, událostí (krom operace Genoa, což jim rád odpustím) s prostředím televizní stanice a kupou kvalitních herců. Vím, že je to vesměs utopie dělat takovéto zpravodajství. Nicméně bych byl neskutečně vděčný, kdyby si současné TV stanice vzali alespoň 10-20% z toho, co se odehrává v tomto seriálu a pokusily se to aplikovat v jejich zpravodajství - tady v naší zemičce. To je zhruba vše. Teď už si jen počkat na třetí řadu, což bude ovšem úmorné čekání! ()

Reanimated

Jaké by to bylo kdyby ve zprávách dávali Pravdu? Ne tu sci-fi, předžvejkanou, z kontextu vytrženou břečku, rozmělněnou vožralou Bartošovou, ztracenejma zvířátkama a borcem nakonec. Newsroom mě totálně uzemnil dokonalým pilotem. Pokrýval se obří fail jménem BP Deepwater Horizon a bylo to sakra vzrušující, skvěle napsané a brilantně zahrané. ()

ZkuKol

Aaron Sorkin si pomalu našel cestu do mé paměti i srdce a je jasné, že jeho jméno pro mě po Social Network, Moneyball a Newsroom bude znamenat záruku vysoké kvality... 90% ()

Mistickzz

1.Séria: 83%, 2.Séria: 75% 3.seria:95% Prvá sezóna celkom ušla, i ked som sa do tohto seriálu dostával trošku pomalšie. Zásadne je, že Newsrrom má čo ponúknuť obsahovo, je tu krásne vykreslené ako to funguje v amerických korporáciach, médiach i politike(kauza NSA ma veľmi príjemne prekvapila), ako funguje cenzúra, či očerňovanie bulvárnymi časopismi a čo je podstatné, seriál disponuje kvalitnými a sympatickými postavami. Druhá séria bohužiaľ nie je už taká kvalitná ako tá prvá. Neviem prečo, no bolo veľa nudných momentov, stále to bol ten výborný seriál, len už asi stratil to čaro. Tretia seria vyborna, jedna super cast za druhou, skoda len tej dlzky. ()

honzii

Dokonalost neexistuje a jestli ano, je nedokonalá. Newsroom je občas příliš rychlý, dosebezahleděný a bez znalostí americké politiky často absolutně nesrozumitelný. Postavy se předhánějí v roztržitých/sofistikovaných dialozích a často znějí podobně. ALE: Newsroom je prostě výtečně vykonstruovaný a promyšlený jako málokterý seriál. Sorkin s lehkostí využívá zpravodajský svět i reálné události k tomu, aby se vyjádřil k nejzásadnějším tématům týkajících se zpravodajské práce. To vše ilustruje na svých pozoruhodných charakterech, které si zamilujete pro jejich sílu i slabost. Když si k tomu připočtete, že seriálu nechybí tempo, napětí, intrky, humor i romance, možná vám vyjde jeden z nejlepších projektů HBO a vůbec seriálové produkce. Miluju ty charaktery, miluju to prostředí a trhá mi srdce, že jsem právě dokoukal poslední epizodu tohoto pozoruhodného počinu. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy