V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

windows

Tak tomuhle říkám BOOM, hodnocení pokračování insidiho mě teda překvapuje. Je zajímavé, že téměř všichni mí přátelé máme téměř identické hodnocení. Bylo to slabé. Pár chabých lekaček a děj zaplantaný jak špagety s kečupem na talíři. ()

JimDeNiro

Tak jsem se podíval na oba filmy najednou a málem jsem dostal infarkt!! Bez prdele. I když scénáře obou filmů nejsou bůhví jaké zázraky, tak nemůžu jinak, než dát oběma dílům plných pět!! U Sinistru, i v mém oblíbeném V zajetí démonů jsem se bál, ale to co předvádí James Wan v těchto filmech je tak na kardiostimulátor a hrst lexaurinu... :D Opravdu jsem se bál a velké plus je, že Wan dokázal krásně navázat na první díl a všechno vysvětlil... Už se těším na další díl a jak tak čtu, tak snad jen já a J*A*S*M* jsme s Insidious nadšení. ()

Dampfer

Komplexně s prvním dílem vynikne povedený příběh, ale opravdu se musí filmy vidět víceméně po sobě, jinak se v tom možná zamotáte. Příběh je totiž asi nejslabším článkem, protože v samotné dvojce bez podpůrné jedničky začnou vyvstávat nejasnosti... což se mi nestalo a film jsem si řádně užil ! Wan je borec. Perfektní kulisy, staré domy, nemocnice, dřevěné obložení, zrcadla. Klasika. Lekačky fungují, ne že by byly extra originální avšak aspoň jiskru měly. Ústřední dvojice na mne nepůsobí ztuhle a získáte s k ním celkem vztah, což je celkem neobvyklé u většiny hororů. Největším překvapením pro mne bylo, že "vtipné" momenty byly opravdu vtipné (a to není problém jen hororů že "vtipné" party jsou jednoduše trapné). O to se starala hlavně sympatická dvojice ujetých lovců duchů. Z filmu ani neřve křečovitá snaha být "velice vážný a hluboký". Insidious 2 (resp. celé duo) neohromuje něčím novým a epickým, hlavní klad má v jednoduše dobře odvedeném hororovém řemesle, funkčnosti a ve faktu že u něj žádný podstatný zápor (pro mne) nebyl. Dobře odvedené práci bez přídavku obvykle dám za tři... hvězdičku přidávám, jelikož pocitově mi je snímek sympatický a to už vlastně menší přídavek je. (a u Rose Byrne stále čekám, kdy ji někdo dá nějakou veleroli, byl by to sice risk, ale stál by za to) ()

cheonsacz

Nepříliš strašidelné pokračování (ačkoli ona ani ta jednička nebyla příliš hororová), ale přesto kupodivu lépe natočené než jednička. Musím pochválit režiséra a scénáristu, že odstoupili od zbytečně bizarních scén a trošku víc se věnovali příběhu, který dokonce dával i smysl a skvěle zapadal s jedničkou. Lekací scény však byly dosti předvídatelné a místama až trochu směšné, ale to je asi tím, že horory mi všeobecně nepřipadají strašidelné (pokud se v hororech objevují zombie, kanibalismus, násilí a podobně připadá mi to spíš nechutné a zvrácené než strašidelné a bát se dlouhovlasých dívek v bílých šatech už je vůbec nemožné, když se objevují v každém druhém snímku). ()

departed

To snad ani není od Wana. Natahovaná, ždímací nuda, která se snaží překvapit a šokovat jako první díl, ale tady už to nefunguje. Nevím co se změnilo a nechci to zjišťovat, ale Insidious měl zůstat jen jeden. Tohle bylo v občasných chvílích dokonce i na hranici sebeparodie. ()

SunWuKung

Podstatne slabsie ako kapitola 1, v istych okamihoch to na mna posobilo hodne lacno. Stale vsak solidny horor. Insidious je skvelym navratom k starej klasike. Co mi ale mierne prekaza je, ze z neho citim moju srdcovku Poltergeist, zvlast v niektorych scenach a detailoch mam dokonca pocit bohapustej vykradacky. ()

Koprix

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pokračování se mi líbilo podstatně víc než původní příběh - už protože ten tu byl konečně dovysvětlený a já jsem občas skoro skákala nadšením do vzduchu, že takhle už to všechno sakra konečně dává smysl. Atmosféra v nemocnici správně děsivá - sama jsem si také starou opuštěnou nemocnicí v noci prošla, tak jsem to vnímala hodně intenzivně. I když dvojka ale ubrala na děsivosti celkově, přidala na ději a v tomhle případě to na mě fungovalo víc než dobře. A nebyl tam žádný darthmauloidní čertík, což se taky cení. Jako horor by dvojka Insidious na dobré čtyři hvězdy v klidu měla. Jako film celkově pro mě asi spíš ne. Ale těsně. Necelých 70%. ()

speedy7929

Po prvej kapitole, pre mňa osobne dosť slabšej James Wan opäť dokázal aký je majster natáčania hororových filmov hlavne s mysterióznou tématikou. Všetko sprevádzala hudba aj so zvukovými efektami a slušné herecké výkony. Keďže som jednotku videl dávnejšie mal som problém sa rozpamätať o čo sa tam kedy jednalo, ale scenár bol kvalitne spravený a nebol problém si vybaviť tie a tie situácie. Jeden s tých lepších hororov, ktoré som videl. ()

TommyDiamond

James Wan je zastáncem toho názoru, že každý správný horor má mít své pokračování. Navíc, když si na konci prvního dílu nalijete tak krásně na smeč, tak by byl opravdový hřích nenatočit druhý díl. A to ať to dopadne jak chce... A tak tu opět máme ošklivou stařenu v černém, ukázku astrální projekce a pár laciných hororových replik v příběhu, který na mě opět nezapůsobil a nechal mě ledově klidným. Wan je dobrý režisér, ale jeho série Insidious mi vůbec nesedla... ()

Ewík

Film jde více do hloubky než jednička a paralely nejen prostorové, ale i časové. Je to naprostá paráda ve chvíli, kdy vám to "docvakne", proč se stalo to, co se stalo :-) Nervy jsem měla jak natažený špagát a hudba je opět mrazivě děsivá. Skvělá dvojka, která se jen tak nevidí. ()

Bezda22

Prej je to drsnější, než jednička... Zaslechl jsem... Nechtěl jsem tomu věřit, říkám si.... Druhej díl... Aha... Hned start mě přesvědčil o opaku... Říkal jsem si, že to nebude určitě v tomhle tempu a kvalitě až do konce. Ale bylo.. Řekl bych, že to jedničku dorovnalo a možná v pár věcech překonalo. Neuvěřitelný... Škoda toho konce... Zase to k něčemu nahrává... ()

ANTYCHRYST

Rozhodně doporučuji si pustit hnedle po prvním dílu..jinak z toho člověk nic nema a nechápe spojitosti... jelikož tohle je sakra dobře proletene s prvnim dílem a člověk se dozvídá nove věci...Vše opět ve skvělé atmosféře..zvuky..lekačky... To celé pohromadě je opět skvělý hororový zážitek. 90% ()

Scraffy

Tak druhá časť Insidiousu je rovnako dobrá, ako prvá. Možno ešte o niečo málinko lepšia. Nie je tu už také množstvo nešikovne zostrihaných scén. Príbeh je tiež viac premyslenejší a veľmi dobre sa na to pozerá. Prvá hodina filmu ma bavila najviac - bola hodne strašidelná a diali sa také veci, čo sa často nevidí. U mňa spokojnosť! ()

Brooks

Mytologicky bohatšie, dejovo zauzlenejšie, šikovne previazané s originálom. Dvojka operuje s oveľa zložitejším, ale kompaktným a prehľadne zrežírovaným scenárom a hoci nie je tak hororovo hutná ako jednotka, som s ňou spokojnejší. P.S. Osobne ma trošku zarazila absencia osobitejšieho 'červeného démona" a jeho nahradenie fádnejšou "čiernou nevestou", ale postupom času sa z nej, vďaka šikovným dejovým zvratom, stane nečakane zaujímavá postava. ()

ŠpetaMarek

Mnohem lepší jak jednička, kde se docela přiblble pracovalo s tím druhým světem. Bohužel po sedmi letech jsem usínal úplně u stejných scén. Chtělo by to o 15-20 min zkrátit. ()

hrumsrt

Jak jsem se těšil na druhý film, který koncem prvního sliboval mnohé.. Jenže ono to najednou nějak nefungovalo. Napětí je tady spíše překvapivou výjimkou, takže hlavní esence hororového žánru je pryč. V první půli jsem to pořád bral tak nějak seriózně, ale pak někdo šíleně dupnul na plyn a ztratil mě. Překombinované a hlavně nefunkční! Oba scénáristé se utrhli ze řetězu a jako sequel to uchopili opravdu zle. Děsivých prvků za mě málo, teda pokud Vás nevyděsí každá bledá tvář a rychlejší prostřihy. 40% ()

HERGImanCZ

Pokračování místy trochu pokulhává, jindy zase jedničku strká do kapsy! Insidious 2 navazuje tam, kde předchozí díl skončil. James Wan tu opět ukazuje, že moderní horory nemusí stát na laciných lekačkách. Trochu se nám tu sice promíchaly role a přibyly nové tváře, stavebním kamenem ale stále zůstávají postavy a příběh. Patrick Wilson zvládá bravurně přecházet mezi několika charaktery a ani ostatní, včetně dětí, nezůstávají pozadu. Nejedná se samozřejmě o bezchybný film. Primárně první polovina je poměrně táhlá a film zbytečně mlží okolo odhalení, které je divákovi tak nějak jasné od konce předchozího dílu. Vyšetřovací linka tu navíc často vychází z čirého tipování, a proto místy pokulhává. Na druhou stranu se tu buduje jakýsi lore, kde nám jsou představeny například nové metody komunikace se záhrobím. Jakmile se navíc stopáž dostane do poloviny druhé, dostává vše takové grády, že jsem žasnul. Když už jsem si myslel, že jsem celému zdejšímu duchařskému příběhu přišel na kloub, hodili mi tvůrci do obličeje další zvrat, který mě vyvedl z omylu. Všechno tu navíc neskutečně rychle odsýpá a dokonce ani nemáte pocit, že si naši paravědci cucají informace z prstu. Je trochu škoda, že samotné finále zase seskočí o pár stupínků níže, i tak je to ale obstojné zakončení rodiny Lambertových. Jednička a dvojka tak tvoří povedený celek, který za to zkrátka stojí. Zároveň musím ale filmu vzdát hold, jak odlišný dokáže od předchozího dílu ve výsledku být. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012