Continuum (TV seriál)

Akční / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012 - 2015, 31 h 30 min (Minutáž: 42x45 min)

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Max Chadburn, Cameron Barnett, Johnny Cuthbert, Manoj Sood, Stephen Huszar, Danny Wattley, Zahf Paroo, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Daniel Bacon, Frank Cassini, Lisa Bunting, Craig Veroni, Sean Michael Kyer, Fraser Aitcheson, Mayko Nguyen, Chris Gauthier, Tom McBeath, Juan Riedinger, Pascale Hutton, Venus Terzo, Jonathan Walker, Nikohl Boosheri, Raahul Singh, David Quinlan, Kasey Kieler, Johnson Phan, Darren Shahlavi, Barry Nerling, Patrick Gilmore, Karin Konoval, Alessandro Juliani, Peter LaCroix, David Ingram, Henry Mah, Ben Ratner, Gabrielle Rose, Matthew Harrison, Dean Marshall, Michelle Harrison, Sean Campbell, James Kidnie, Michael Antonakos, Amanda Tapping, Ben Cotton, Gwynyth Walsh, Kaaren de Zilva, Sebastian Spence, Jennifer Copping, Fulvio Cecere, Adrian Petriw, Ty Olsson, Sean Rogerson, Kyra Zagorsky, Michael Eklund, Tammy Gillis, Kimani Ray Smith, Tess Atkins, Kelly Konno, Brendon Zub, Briana Buckmaster, Curtis Caravaggio, Ellen Ewusie, Danielle Kremeniuk, Karen Kruper, David Stuart, Anthony Shim, John Emmet Tracy, June B. Wilde, Matt Hamilton

Pozitivní protipól mysteriózním seriálům typu Alcatraz, kde se na pozadí detektivního žánru objevují tajemství, které se stejně nevyřeší. Continuum kombinuje detektivku s prvky sci-fi s tím rozdílem, že víme u většiny osob a jevů základní otázky kdo, co a proč, zbytek pak zjevně objasní další díly (kdo stál za útěkem). Jasné jsou postavy, jejich motivace, chování, sci-fi prvky jsou přiměřené a zapadají do dění. Hlavní hrdinové působí sympaticky (Kiera, Alec). Příjemné překvapení. 1. série (4*).(7.6.2012)

Zajímavě rozjetý seriál, který se v druhé a třetí sérii zbytečně překomplikuje, přesto zakončuje docela solidní (a krátkou) čtvrtou sérií. Seriál je vyjímečný tím, že se tu v průběhu dílů mnohokrát mění nálepky kladných a záporných postav (řekl bych, že to i trochu přehnali) a vztahy a spojenectví se mění jak na obrtlíku a je i vcelku jedno jestli si postavy navzájem zabily ty nějaké alternativní "já". Herectví R. Nichols je, obzvláště ze začátku, až bolestné sledovat, člověk má pocit že snad nemá jiný než težce ublížený bolestínský výraz. Také mne fascinovalo, že v tomto seriálu (ať už v přítomné nebo budoucí časové linii) neexistuje nic kromě Vancouveru. Ten je centrem všeho světového dění dnes i v blízké budoucnosti.(9.12.2016)

Musím uznat, že Rachel Nichols je zcela určitě jednou z nejhezčích hereček současnosti, na tom jejím hraní mi tady ale něco prostě nesedí. Jinak celý seriál vypadá krásně, má to skvělý námět, ale příběh se nikam neposunuje a chybí mi tu i jakákoliv oblíbená postava, a tak se bohužel u mě dostáváme do průměru. Momentálně (13.5.13) sleduju 2. řadu a pokud se něco nezmění tak očekávám, že už ji nedosleduji...(28.6.2012)

Cestování v čase mám rád, i když tady mi přijde, že logice občas dávali fakače, já vím, cestování v čase nemá logiku. Všechny postavy jsou super, sympatické, akorát mi Kiera lezla na nervy když řvala, bych ji pokaždé vzal něčím po hlavě. První dvě série super a třetí byla dobře zamotaná, jak píše bouncer, jako šňůra od sluchátek v batohu, jsem rád, že mám bezdrátové. SPOILER Ten Traveler a ti Freelanders mi připomínají podobnou skupinu lidí jako je v knižní sérii Jezdi časem. Závěrečná série je celkem akční a krvavá. A dopadla jak jsem očekával, takže s návratem Kiery a "setkáním" se synem spokojený, tady nedali fakač logice. A Kelloga bych poslal ještě dál, ideálně do pravěku.(26.11.2015)

Začátek pilotu pakárna, ale pak přijde změna. Nevesmírné ne-nadpřirozené "sci-fi" tu chybělo, navíc se sympatickou hrdinkou. # Po 4 dílech pokojenost. Snad nesklouzne k něčemu mysterióznímu. # po 1. řadě: Sice se ke konci dotýkal trochu mysteriózna, ale celou dobu mě bavil, nechyběla akce, napětí. Pravda, že nebýt Kiera sexy sympaťačka, možná to za 4* není. Jen si stále nedokážu tak docela představit cestování v čase se všemi jeho důsledky, ale snad mi víc napoví 2. řada, na kterou se těším.(2.6.2012)

• - Natáčanie prebiehalo vo Vancouveri, kde sa odohráva aj samotný dej. (Greenpeacak)

• - V 6. díle 2. série s názvem "Second Truths" cituje Carlos (Victor Webster) na konci epizody větu Sherlocka Holmese "If you eliminate the impossible, whatever is left over, however improbable, has got to be truth," tedy v překladu "Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější." (Shadowspark)

• - Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)