Continuum (TV seriál)

Akční / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2012 - 2015, 31 h 30 min (Minutáž: 42x45 min)

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger R. Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon, Tony Amendola, Magda Apanowicz, Ian Tracey, Ryan Robbins, Terry Chen, Nicholas Lea, Hugh Dillon, William B. Davis, Mike Dopud, Adrian Holmes, John Reardon, Zak Santiago, Laci J Mailey, Adam Greydon Reid, Hiro Kanagawa, David Nykl, Katie Findlay, Jesse Moss, Colin Lawrence, Curtis Lum, Michael Rogers, Casey Dubois, Scott Vickaryous, Derek Hamilton, Diana Bang, Crystal Balint, Douglas Chapman, Brittney Wilson, Tanaya Beatty, Peter Benson, John Cassini, Catherine Lough Haggquist, Tahmoh Penikett, Bruce Ramsay, Keith Dallas, Jordana Largy, Leanne Lapp, Peter Bryant, Tasya Teles, Momona Komagata, Rachael Crawford, Kimberly Sustad, Sarah Edmondson, Anjali Jay, Monique Ganderton, Alison Araya, Anne Openshaw, Jim Thorburn, Aliyah O´Brien, Reese Alexander, Jill Teed, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Warren Belle, Jason Diablo, Garfield Wilson, Omari Newton, Carolyn Adair, Larry Hoe, Jenn Bird, Cameron McDonald, Jesse Reid, Shaun Omaid, Mark Gibbon, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kate Bateman, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Bill Dow, Rick Dobran, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Chad Riley, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Michael Teigen, Alex Barima, Natasha Wilson, Josh Kalender, Julian Christopher, J.C. Williams, Sharon Taylor, Marcus Rosner, Raf Rogers, John Innes, Paralee Cook, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, John Specogna, Nicole Hombrebueno, Lori Triolo, Sean Tyson, Lisa Berry, Aaron Craven, Lane Edwards, Danny Dworkis, James Pizzinato, Janet Kidder, Ron Selmour, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Max Chadburn, Cameron Barnett, Johnny Cuthbert, Manoj Sood, Stephen Huszar, Danny Wattley, Zahf Paroo, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Daniel Bacon, Frank Cassini, Lisa Bunting, Craig Veroni, Sean Michael Kyer, Fraser Aitcheson, Mayko Nguyen, Chris Gauthier, Tom McBeath, Juan Riedinger, Pascale Hutton, Venus Terzo, Jonathan Walker, Nikohl Boosheri, Raahul Singh, David Quinlan, Kasey Kieler, Johnson Phan, Darren Shahlavi, Barry Nerling, Patrick Gilmore, Karin Konoval, Alessandro Juliani, Peter LaCroix, David Ingram, Henry Mah, Ben Ratner, Gabrielle Rose, Matthew Harrison, Dean Marshall, Michelle Harrison, Sean Campbell, James Kidnie, Michael Antonakos, Amanda Tapping, Ben Cotton, Gwynyth Walsh, Kaaren de Zilva, Sebastian Spence, Jennifer Copping, Fulvio Cecere, Adrian Petriw, Ty Olsson, Sean Rogerson, Kyra Zagorsky, Michael Eklund, Tammy Gillis, Kimani Ray Smith, Tess Atkins

Seriál se vzrůstající zajímavostí (a vida, hodnocení s odstupem času, a pro mě trochu překvapivě, skočilo do červených čísel). ___ S03: Třetí série na mě působí dost depresivně. Všechny postavy procházejí určitým vývojem. Seriál se mi jeví o něco vyzrálejší a zároveň temnější. Bohužel většina postav má permanentně blbou náladu a přestává být sympatická a chybí něco, co by tento vývoj vyvažovalo. Vyjma závěrečných tří epizod, které se povedly a dávají tušit, že seriál se teprve rozjíždí a stát se skutečně může cokoliv. Btw Nicholz by si měla obnovit přeliv. ___ S02: Náš malý génius Alec se odstěhoval ze stodoly a tak nás nezásobuje v takové míře svými hackerskými kousky a detektivní a akční stránka se dostává definitivně do popředí. A wow, Nicholz se dostává do role a předvedla i pár dobře zahraných emotivních scén. Za tři hvězdy bez výhrad. ___ S01: Po prvotním nadšení přichází mírné zklamání. Na atraktivní zápletku, je navléknuto celkem vydařené provedení a celkem kvalitní obsazení. Po čase se ale člověk přesytí té souvislé laviny technologických nesmyslů. Alec, malý génius, ve své základně ve stodole bez ustání buší do klávesnice a pomáhá naší hlavní hrdince. Nelegálně se nabourává do zabezpečených serverů a využívá libovolná připojená zařízení lusknutím prstů. Tedy pokud právě nekydá ve stájích hnůj. Ale já říkám: Takhle tedy ne! Sci-fi se tedy zatím drží v pozadí a u sledování drží spíš detektivní a akční stránka. Křehce vypadající hlavní hrdinka Rachel Nichols paradoxně vyniká spíš v akčních a dynamických scénách a naopak propadá situacích, ve kterých má projevit city. Působí v nich studeně a unyle. (A tak překvapivě zatím největší dno seriálu nebyla supervizualizace konání pachatele pomocí analýzy emitace elektromagnetického záření z hacknuté privátní antény telefonního operátora snímaného přes hacknuté vládní satelity, ale flashbacková scéna, ve které Keira řeší manželův dávný nevydařený pokus o zálet, kdy to sklouzlo až do kýčové soap-opery. V takových momentech to nezachrání ani Keiřin obleček ani CMR). Finále první série bylo zajímavé, ale připadalo mi trochu herecky zazděné. Ačkoliv šlo o vyvrcholení celé sezóny, herci odehráli své postavy rutinérsky a "nedramaticky". Jako by šlo stále o to stejné, ačkoliv byli uprostřed klíčové teroristické akce. Celkem fajn je otevřený konec, který přiměřeně navnazuje na další sérii. ___ Zajímavý komentář: Segrestor.(27.6.2013)

Těžko se hodnotí, sotva se seriál rozjel. Každopádně se jedná o kriminálku ve sci-fi hábitu, která zaujme příběhem a sympatickou hrdinkou-i když musím přiznat, že její postava je vcelku šablonovitá. Zkrátka na pohled tvrdá holka, která vždycky ví co říct, není moc vtipná a je pořád o krok napřed. Teroristé jsou vcelku dost neuvěřitelní, což mi docela vadí, ale jinak vcelku příjemné překvapení, uvidíme, co z toho ještě vyleze..(17.6.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Začátek je vskutku rozpačitý. Úvod v budoucnosti fajn, cesta do minulosti taktéž, ale od té doby jako kdyby seriál zamrznul a celou sérii se řeší jen nahánění několika teroristů, kteří se snaží o bůhvíco, zanechávají za sebou akorát bordel a hlavní hrdinka po nich pátrá skoro klasickým case-of-the-week stylem. Divák o teroristech pořádně nic neví a je to trochu nuda. Ony celkově hlavní postavy jsou takové dost nerozvedené včetně hlavní hrdinky, kterou osvětlí alespoň těch několik flashbacků (resp. flashforwardů) do osobního života před cestou do minulosti/současnosti. Naštěstí děj se pomalu vyvíjí a v závěru série slušně vygraduje. Poslední dvojice epizod je přesně to, co jsem od seriálu od začátku očekával a hlavně vysvětlí motivace, které byly po celou dobu kdoví proč skryty. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Už od začátku mnohem cílevědomější a propracovanější řada budující si linky dlouho dopředu a divák má pocit, že mají tvůrci všechno promyšlené na několik sérií. Tempo by ovšem mohlo být o něco rychlejší, některé momenty působí trochu natahovaně, ale závěrečná hrstka epizod je zase vysoko nad průměrem a připravuje na pěknej maglajz, který pravděpodobně v nové sérii nastane. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Potěšující je především to, že třetí série nejenže drží laťku, ale má i nadále vzestupnou tendenci. Situace se začíná měnit, spojenectví rozpadat. Konečně přichází dlouho očekávané hrátky s časem a seriál je o pořádný kus zábavnější. Občas je to až moc Liber8 sem, Liber8 tam a seriálu by nezaškodil větší rozlet co se týče ústřední zápletky, ale závěr série i tak ukazuje, že nás pravděpodobně čeká parádní závěrečná jízda. Našlápnuto k tomu totiž mají tvůrci solidně a kanadský Vancouver jakožto hlavní místo dění pořád působí velmi svěže. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Do konce zbývá 6 epizod, potenciál s koncem minulé řady narostl. A ač mám neustále pocit, že z toho všeho šlo vytřískat mnohem víc, poslední série se povedla. První tři díly jsou spíše pomalejší rázu, ale druhá trojice epizod je jedna velká akční honička. Co mě ale nejvíce potěšilo je závěr. Jasně, ten je už tradičně trochu uspěchaný, ale je emotivní, dává smysl a hlavně: JE TAM, čehož si nesmírně cením. Continuum byl od začátku trochu rozpačitý seriálový počin, ale má své osobní kouzlo, které se na povrch dere až o něco později. Do TOPky se v mém případě nezařadí a pravděpodobně si ho ani znova nepustím, ale podíval jsem se na něj rád. Především díky postavám ta cesta za to stála! Hodnocení série: 4/5(28.1.2017)

Začátky jsou rozpačité, ale pakliže se prokoušete jako já do druhé poloviny seriálu, pochopíte, proč si zaslouží ****. Seriál se neobejde bez klišé, ale zatímco v první polovině jsou jednotlivé postavy (snad s výjimkou zajímavého Aleca a Kelogga) až zoufale ploché, postupně nabývají prostoru a barev, jejich motivace se vyjasňují stejně jako proplétají a celek konečně začíná dýchat. Těším se na druhou sérii. EDIT: po pauze mezi sériemi se dobrý dojem ve mně nabytý neudržel. Snad někdy se dodívám, ale spíše jen, nenaskytne-li se nic lepšího.(27.8.2012)

• Segrestor

Obyčejná policistka Kiera Cameron se z roku 2077 dostane nedopatřením do roku 2012. Technologicky nadupaná kombinéza funguje jen napůl, ale naštěstí má v hlavičce chip, díky němuž se spojí s jedním nehezkým teenagerem, který čirou náhodou má ve fotrově stodole malé NASA. Tolik k všem sci-fi nápadům. Jakmile se Cameron spojí s policií, dostáváme komorní příběh, který jakoby škrábal pot ze zad tvůrcům Life on Mars jen o čtyřicet let později, tedy dnes. Cameron je sice docela sympatická lovkyně perel, ale (zdá se to asi jenom mně) ona se snad každou chvíli asi rozbrečí(!) No, já nevím. Radši jsem v euforickém hodnocení zdrženlivější. Lepší dvě.(5.9.2012)

• - Seriál mal premiéru 27. mája 2012 na stanici Showcase. (Greenpeacak)

• - Kniha, kterou Edouard Kagame (Tony Amendola) dostává v den svých narozenin, je historický román z období Velké francouzské revoluce Charlese Dickense "Příběh dvou měst" prvně publikovaném londýnským knižním nakladatelstvím Chapman & Hall v roce 1859. (Conspi)

• - Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)