Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

Jannica

Dvě hvězdičky, jednu za každé ehm. A to mám komiksy a superhrdinský filmy fakt ráda. Kdyby ta motivace postav byla aspoň trochu neplacatá. A ty vtipy... škoda psát. Vlastně jsem to dokoukala jen proto, že tady pan hvězdnej princ má celkem hezkej ksicht. ()

CoffeeClap

Tak tohle si nechám líbit :-), muzika! Lá, la, la, la, la. Tady se v průběhu filmu vyzpíváte do sytosti. A ještě uvidíte pár degenerátů, (z)degenerovanců, magorů, trapný stromek, zablešeného mývala, který tam má paradoxně největší IQ ze všech a zelenou prdelku na zbouchnutí. Všichni se samozřejmě opět musí zasadit o záchranu světa před ještě větším maniakálním psychoušem. U mě dobrý. Trochu se tu konečně vymaňujeme z příkoří copy-pasta Marvel filmů a hrdinů. Trapnosti nechybí, ale ve výsledku je vám to jedno, ztratí se ()

MatoPalkes

Hravé a zábavné, Chris Pratt ako Star Lord úžasný a James Gunn vedel akým smerom sa chce uberať. Soundtrack bol príjemnou zmenou a skutočne bavil. ()

Pedro72

Já jsem vlastně nikdy neviděl film podle komiksu, který by nebyl úplná jalová vizuální, dějová a vztahová prázdnota, kde nejlepší herecký výkon podává kladivo nebo něco podobného. Tohle je jiné, chce to IQ tak 45+ a to je příjemná změna. ()

Vdecnydivak

Komiksy mám rád obecně a tenhle je pro mě hodně vysoko. Klasický boj dobra a zla, nadpřirozené schopnosti, hlavní hrdina vyhraje. Nejvíc mě na strážcích baví spojení několika naprosto rozdílných postav. Tak protichůdných vzhledem, povahou a chováním, že pestřejší to snad ani být nemůže. Přesto anebo možná proto se tak skvěle doplňují. No a když se k tomu přidají různé „drsňácké“ hlášky (zejména ty Rocketovy) za které by se nemusel stydět ani Daredevil je jasné, že tenhle film si klidně pustím několikrát znovu. Já jsem Groot. ()

Janiik15

Super příběh. Marvelu se povedlo zdánlivě nemožná věc. Sloučili hodně rozdílných a zdánlivě neslučitelných postav, které mají jiné charakteristické rysy. Hodně mě bavil Chris Pratt jako Star-lord a hodně ho respektuji za to, jak skvěle postavu zahrál. Další koho vážně respektuji je Dwayna Johnsona, který se nezbláznil z dabování Groota, když musel stále dokola říkat já jsem Groot a nezbláznil se z toho. Celkově je tohle jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek a dávám jim krásných 89%. ()

CSGoddess

Tyvole tohle je jeden z nejblbější komiksů co sem kdy viděla. Humor je pro imbecily a krom mývala a Groota mě ostatní srali. Kdyby to bylo jen o techle dvou postavách tak tomu dám víc hvězd jelikož byli jediný fakt vtipný, ale ostatní km to kazili. Retro muzika sice byla fajn ale chaotické triky, nablblý humor a nesympatické postavy byli na piču. Místo hlubokomyslných hrdinů z jiných komiksů tu lidi vynáší do nebe partu debilů jelikož je snazší se s nimi ztotožnit než se inspirovat postavami co mají kvalit o kterých se většině lidí může leda tak zdát. Sorry ale takhle pakárna mě fakt neoslovila. A v budoucnu prosím méně takových píčovin nebo se na komiksy vyseru. ()

Antman111

Tento film má vážně skvělou atmosféru kterou utváří gunnuv nezaměnitelný režisérský styl a výborně vybraný soundtrack. Za mne nejlepší film druhé fáze mcu a jeden z nejlepších mcu filmů vubec ()

onevoice

Jednoznačne najzábavnejšia najuletenejšia marvelovka. Rocket a Groot absolútne vládnu a ako tu niekto spomenul zaslúžili by si samostatné pokračovanie. ()

AtemuLukas

Nějako nechápu, proč tenhle nesmysl má takové hodnocení. Původně jsem se na to kouknul kvůli Avengers, kde se linky prolínaly a tak jsem chtěl zjisti, jestli to je tak špatný i v odděleném filmu. A ano je. Po dvaceti minutách jsem se už začínal nudit, protože příběh je nezajímavý, neoriginální. Charaktery postav jsou tu téměř nulové. Se žádnou postavou jsem si nějak nenašel vazbu. A tak jsem si říkal, že to snad bude alespoň vtipné. No a není. Navíc Chris Pratt je strašně nesympatický a ve filmu mi opravdu vadil. No na další díly koukat nebudu. ()

Megahead

Konečne po dlhom čase marvelovka, ktorá baví. Má to akciu, miestami aj zábavu a celé to na mňa pôsobí odľahčeným dojmom. ()

ENDGAMEBOY

První díl Strážcu Galaxie je skvělej. Hlavně humor je úplně nej v celém filmu. Strážci Galaxie jsou nejvíc srandovní že pobaví každýho. Za mě 8/10. ()

ERRORMAKER

Teoreticky by to mohlo být solidní podívání nebýt nánosu typicky americké mluvy. A to proti USA nic nemám. Je to víc film o američanech než o fiktivních postavách. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)