Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

DD

Je to určitě lepší než Age of Ultron nebo Batman v Superman, ale právě ani u AoU jsem neměl tak silný pocit, že už mám zkrátka Marvelu dost. Ten seriálový koncept mě definitivně ztratil, tady se roztahuje 50-ti minutový díl do 150-ti minutového filmu. Velké, důležité momenty žádné a tím koncem v duchu "co jsme si, to jsme si a jede se dál" se to ani nebojí přiznat. Aspoň že Spidey moc dobrej, i když je tam pouze na dvě scény, a tím letištním fightem se Marvel vytáhl, to zas jo. ()

RAFT

Tak a po dlouhém čekání máme pokračování Captain America: Občanská válka ,předchozí díl winter solider je pěkné pokračování,stále sem si myslel že ,režiséři přesně věděli do čeho jdou a že, se do pokračování pustili fakt naplno.Dosti dobře zvládnuté zvraty a jiné maličkosti co ve filmu můžete vidět.Postavy ve filmu ,každá z postav má svoji úlohu ve filmu a dobře to ,tak nějak zapadá ,sice i když je ve filmu mladíčký spider-man dosti hláškuje ,tak nevím moc sem ho ve filmu nemusel ale to je jedno.Dobře se ve filmu zapadli i postavy typu Black Panter u kterého bych chtěl vidět jednou celej film.Mile mě ve filmu překvapili herečky jak Scarlett Johansson alias Black Widow tak Elizabeth Olsen alias Scarlet Witch no holky to fakt umí .Captain America vždycky sem měl rád tohoto hrdinu a sem spíš pro team Cap a to i když vyšel trailer.Dost dobrý film chci pokračování.Viděl 4.5. předpremiéra v Ostravě Cinestar za mě 88% ()

Nešpi

Marvelovský film na který jsem čekal od prvního Iron Mana, nejsou to pohádkový Avengers ani kouzelný Thor, tady jde fakt o hubu. Nová dvojice Black Panther a Spiderman jsou opravdu skvělé zvládnuté postavy a i kvalitně přivedené na scénu - Spidermanova scéna na letišti je k nezaplacení. Co se Spideyho týče, tak Tom Holland odvedl skvělou práci z trojice zfilmovaných Spidermanů si u mě vysloužil první místo. Panther je zajímavý a těším se na jeho celovečerní film, rád se o něm dozvím víc. U samotného filmu je nutné ocenit práci kaskadérů, celkový příběh a celistvost. Civil War hraje přesně na tu správnou strunu, má jak vtipné tak i vážné stránky a obě jsou dobře nakombinované. Nelze ovšem pominout občasné natahování délky a hluchá místa. Tak jako tak je CIVIL WAR jedním z nejlepších od Marvelu a jen těsně se minul s plným hodnocením ode mě. ()

slavokvasic

Čo by som mohol povedať... Nový kapitán amerika pripomína množstvom postáv, ale aj eskaláciou deja skôr ďalších avengerov. To samozrejme nehodnotím ako mínus, skôr naopak. Rozpory medzi kapitánom a iron manom, a celkovo rozdelenie hrdinov do dvoch skupín nie je nič silené a obe strany majú v podstate správne názory. Zostáva tak iba na divákovi ku ktorej strane sa prikloní. Spider-man je vynikajúci, tak akurát ukecaný a 100% funny. Potešilo ma, že poukázali aj viacej na osobnosť visiona a schopnosti scarlet, kedže sú v podstate nováčikmi v týme superhdinov. A očakávam niečo podobné aj o black panterovi v nasledujúcich marvelovkách. Jedinou drobnou chybičkou bol pre mňa nevýrazný soundtrack, ktorý sa darí lepšie tvoriť konkurenčnému DC. Mimo to je to skvelý film a radí sa na popredné priečky v marvel rebríčku. ()

speedy7929

Týýýýýý KOKOS..... toto bola pobíjačka podľa môjho gusta. Studio Marvel dokázalo svoju komiksovú veľmoc na svetovom trhu a utrela si zadok s DC Supermanom. Vloženie nových postáv do Avengerov bolo tak plynulé ako keď Lewis Hamilton preradí na svojom mercedese z trojky na štvorku a taktiež to malo podobné zrýchlenie. Pre moje oči tomuto filmu nič nechýbalo. Spider-man a Ant-man pridali ten správny humor, Black Panther bojové umenie a Stan Lee to celé zaklincoval. /95% ()

VvV14

Marvel rozjel vesmír a linku stále drží. Nemůže do puntíku kopírovat předlohu a o to jim zřejmě i jde. V tomhle případě je to však trochu jinak. Kam se člověk podíval, tam se ta předloha dala vidět. Lokace, kulisy, dokonce i některé rozhovory. Bylo z toho cítit, že je to na velmi správné cestě. Dokážu oželet spoustu postav (to by byl hroznej guláš). Teď to byl zdravý a zvládnutý počet a souboje tak získaly přehlednost. Nováček spidey byl super. Bavil a dokonale ukázal, na jaký styl se těšit v samostatném filmu. Nicméně, tady je první zádrhel. Spidey Je velice důležitá postava v předloze. Jeho role byla ve filmu mnohem jednodušší než bych chtěl, ale čekat se to dalo. Jeho důležitost z předlohy se přetavila v děj Black Panthera, a tak částečně dodrželi to, co sem považoval za neodmyslitelnou součást civil war. Druhý zádrhel byl pro mě závěr filmu. Oproti předloze, se film tváří složitější a jde zde o mnohem víc, než o registrační zákon. Předloha byla v tomto poněkud přímočařejší. V závěru filmu se ovšem vytratilo to, co jsem v komixu viděl jako nejdokonalejší a hlavní část celé občanské války. Nechci spoilovat, a tak ti co předlohu neznají mají možná výhodu. Možná je to jen můj názor, ale ti co znají komix mi třeba dají za pravdu. Jako celek mě to nijak nepohoršilo. Vše bylo perfektně navázáno, a vše co se děje, je jen logický vývoj. Za mě obrovská spokojenost i s tím koncem. 5* ()

kyLuke

Mohu sám za sebe říci, že když jsem se po druhém Kapitánu Amerikovi dozvěděl, že uz za dva roky má vyjít díl třetí, radostí jsem neskákal. Důvod byl prostý- myslel jsem, že autoři a tvůrci vyčerpali mnoho dějových linek, a třetí díl už bude "zplácán" z toho, co zbylo. Ovšem to byla velká chyba. Za prvé mi totiž přišlo, že třetí díl této vydařené série už jako by neměl hlavního hrdinu. De facto pouze název ho jednoznačně udává. V podstatě se tedy jedná o takové malé třetí Avengers, ale i tady bere zodpovědnost na sebe Kapitán Amerika. Ale teď k filmu samotnému. Mohu říci, že cca první půlhodinu jsem se moc nebavil. Film mě do děje nijak výrazně nestrhnul a de facto až scénou ve Vídni se začalo vše lámat. Shruba v polovině filmu pak znovu nastal menší výpadek, který však zlomilo objevení Spider-Mana. Film je skvěle natočený a vizuálně zpracovaný, a tentokrát si nestěžuji ani na příběh, neboť zapojení všech jednotlivých hrdinů do války znamená spoustu zábavy. I přesto však nemohu ohodnotit snímek plným počtem kvůli řekněme méně atraktivním pasážím a i tomu, že trochu tvrdosti a méně opatrnosti s divákem by tomuto filmu také prospělo, stejně jako lehké zkrácení pasáže. Ovšem i tak se nepřikláním k názoru, že tvůrci udělali chybu, že se nedrželi stoprocentně původního komiksu, ve kterém mj. na konci zemře Kapitán Amerika- tím by Marvel prodělal několik desítek milionů, a nás by připravil o zábavu, kterou nejen s tímto hrdinou, ale celou partou ještě můžeme prožít. Čistých a pěkných 80%... ()

Skatemurai odpad!

Jak natočit nudný film: 1) ohrané a suché bojové scény 2) přidejte roztřepenou kameru 3) hodně kecání 4) přidejte nudnou kompozici 4) nudné efekty 5) já nechápu tu logiku, že všichni jsou to superhrdinové a maj x schopností, ale když dojde na věc, tak jde jen povětšinou jen o trapné pěstní souboje... Jedním slovem: nuda. ()

BrianMorello

Na film jsem se těšil, ale abych si ho naplno užil, musel jsem přestat řešit dvě věci. Za prvé porovnávat příběh s předlohou, s kterou to má pramálo společného, ale to je něco co už nás naučil například třetí Iron Man, takže dejme tomu. Především však nekoukat se na film jako na sólovku Kapitána, ale smířit se s tím, že se jedná o regulérní týmovku, kdy název Avengers: Civil War by byl mnohem logičtější. Po vynikajícím druhém díle docela škoda a zároveň trochu nefér, vzhledem k tomu, že se mělo jednat o vyvrcholení trilogie. Ale nedá se nic dělat. Kromě těchto dvou faktů se však jedná o jeden z nejlepších filmů "MCU" a Russoovi opět předkládají skvěle natočenou práci, takže Infinity War snad nebude takový průšvih jako Age of Ultron. Na čistokrevných pět hvězd Občanská válka sice není, ale jinak velká spokojenost a v druhé půli konečně zase trochu temnější Marvel. ()

Pulper

Vesmír Stana Lee mě tak nějak míjí a nakouknu do něj jen občas a náhodou. Captain America jako hrdina na objednávku mě vůbec nebere, nabušené hezounky se sluncem v duši nemusím vůbec a prostě mu nechutně závidím. Zápletka Občanské války je trochu primitivní, ale funguje. Boje různých hrdinů taky. Daniel Brühl potvrdil, že je vynikající herec, už v Hanebných panchartech. Efekty a micinky pěkné (Sexy černoška se musí ještě někde objevit!), počítačových triků by nemuselo být pravda až tolik. Nelíbí zejména ve scénách seskoků, nárazů apod. Černý panter je naprosto boží. Maximální hodnocení ne kvůli milionkrát použitému klišé na konci, kdy se Iron Man rozzlobí, i když ví, že viník je v tom vlastně nevinně. Holt to chtělo dramatické finále. ()

hospoda96

Avengers 2.5 rozhodně o několik levelů výš než slabý Age of Ultron. Scéna na letišti je vrcholem filmu a závěrečný twist mezi Capem a Iron Manem je fakt silný kafe. Nováčci Black Panther a Spidey jsou super a těším se na jejich solovky. Jako obvykle slabší záporák i když má své opodstatnění a je hybatelem děje (SPOILER: ale vzhledem k tomu, že přežil se ho ještě dočkáme takže pohoda) a slabší soundtrack, ale to u Marvelovek nepřekvapí. Russovi to znovu dokázali a po Winter Soldierovi předvedli další pecku. Nezbývá než se těšit na další Avengers pod jejich vedením plnej počet :). ()

Bube1

Russoovi jsou borci! Občanská válka navnadila skvělými trailery, velkými přísliby a hlavně měla být přechodem do Marvelovské fáze 3, takže pánové neměli vůbec lehký úkol. Ovšem zvládli to na výbornou! Ukočírovat tolik postav, přičemž každá dostane svůj prostor, zaslouží velké uznání. Hlavní rozkol mezi Kapitánem a Iron Manem je hmatatelný a jak zde mnozí už napsali - dá se pochopit postoj každého z nich. Osobně se tedy nekloním na žádnou stranu. Motivy ostatních starých známých jsou neméně reálné a pak tu máme představení nových postav - Black Panthera a Spider-Mana. Oba jsou skvělí, ale na plné čáře vyhrává ukecaný Spidey. Konečně ho dostali k Marvelu a jeho sólovka bude pro mě osobně jednou z filmových událostí příštího roku. Dále bych u filmu vyzdvihnul bojové scény, které byly přehledně nasnímané a hlavně správně ''na tělo''. A abych na závěr nepěl na Občanskou válku jen oslavné ódy, tak musím zmínit i jedno velké mínus - absolutně nezajímavý soundtrack. Škoda, protože je to vážně jediná vada na kráse, ale ta rozhodně nemůže srazit hodnocení z plného počtu ani o půl hvězdy. ()

lksvcr

Jednoznačně skvělá podívaná, která je perfektně promyšlená a skutečně nabitá komiksovými odkazy, což každého správného fanouška potěší. Děj je ze začátku docela hutný a skáče se z místa na místo, ale přesto to je přehledné, oproti BvS. Po vyslechnutí argumentů obou stran, jste si pak mohli akorát vybrat, protože obě strany měli pádné argumenty a tím to skvěle podtrhlo atmosféru filmu. Co mě dostalo ale asi nejvíc je emočnost. Emocionálně skvěle zpracované až tak, že jsem s postavami upřímně soucítil a úžasně vygradované finále mi způsobilo mrazení po zádech. Další pluska jsou pro mne trochu jiný druh záporáka, konečně pravý Spider-boy(man) a uvední Black Panthera do děje. Za mě jako hodnotitele i fanouška: plný počet hvězdiček! ()

MAAUZ

Na úvod chci říct, že poslední dobou padám na hubu, ale na Cpt. Ameriku jsem si čas prostě udělat musel... Marvel se ubírá narozdíl od DC správným směrem. A to mě ba! Noví COOL hrdinové, ostatní nestárnou. Nejvíce se mi líbila MONSTRÓZNÍ BITKA na letišti v přátelském duchu. Humor byl fajn.. V kině mi připadalo, že koukám spíš na další Avengers, ale leccos se v tomhle díle vysvětlilo. Příští týden dorazí X-meni do Prahy a pak se po čase na plátně objeví i Thor s Hulkem. Už se těším! ()

denniys

Skvělý film, Marvel nezklamal, 5 hvězd je pro mě pro něj málo, asi hvězdami jindy plýtvám..nicméně ale stejně ale...výborná zápletka, je těžké vybrat si stranu, které fandit, je těžké sledovat oblíbené hrdiny bojující mezi sebou,ačkoliv to garantuje skvělé souboje..akční scéna střídá vtipnou..spiderman nikdy nebyl tak super cool, Daniel B. (pro mě navždy Niki Lauda) překvapuje v záporné roli a nelze tomu téměř nic vytknout..možná jen to, že i přes absenci Thora a Hulka je to spíš Avengers film než sólovka o Stevu Rogersovi.. ()

Mr.Baboon

Očekávál jsem Avengers 3, nakonec jsem, ale díky bohu dostal opravdu pokračování Captaina. Nicméně začnu od mínusů. První hodina mi přišla zbytečná, natahovaná a dost nudná. Skoro bez akce a v podstatě nepřišlo nic, co by mi otevřelo hubu dokořán. Úvodní scénu z Lagosu jsem si ani z půlky neužil tak, jako tu na ukradené lodi ve Winter Soldierovi. Kamera při akci rozklepaná, nepřehledná. Čekal jsem, že Crossbones dostane větší prostor a ne jen tolik, co dostal Von Strucker v AoU, což mě taky mrzí, protože byl supr. No, po hodince už tempo vzrostlo, konečně se něco dělo, ale bohužel, až po hodině. Taky jsem čekal smrt jednoho z hrdinů, zvlášť, když měsíce bylo toto téma dost probírané, i když jen v rámci spekulací. Ne, že bych nutně chtěl, aby někdo zhebnul, ale prostě by to dodalo na dramatičnosti nejen tohohle filmu, ale celého filmového vesmíru a obzvlášť proto, že v komiksu Civil War se umíralo jak na běžícím páse. A teď plusy. Black Panther jako superhrdina bomba. Jeho bojový styl založený na capoueiře (nebo jak se to píše) byl snad nejkoukatelnější ze všech účinkujících. Naopak jeho alter-ego T'Challa na mě takový dojem neudělal, nevím proč, třeba doplním později. Zato Spider-Man ode mě má palec nahoru jak jako Pavoučí muž, tak jako Peter Parker. Trochu jsem se bál této herecké volby, ale nakonec to byla trefa do černého. A Ant-Man? No dop*dele, to co předvedl, jsem fakt nečekal. Snad nejlepší scéna z filmu. Kdo viděl, pochopí. Abych vypíchl to nejpodstatnější z pro a proti, tak za PRO - Hmyzí duo Spider-Man a Ant-Man. Za PROTI - Úvodní hodina. Ta byla vážně ubíjející. Dohromady nám ale Russo Bros. naservírovali další skvělý snímek, který posunul MCU zase na jiný level, uvádí dvě nové, skvělé postavy a přidává něco nového, nevysvětleného a rozhodně zajímavého. Takže za mě 85% - viděl na DVD s titulky. ()

biergof

Jednoduše, sprostě a s wc bonmotem by se dalo říci, že bez spidermana a antmana by to stálo za prdhovno. Ale! Ale v Občanské válce marveláci dospěli, nejedna psychologická sonda a nejedno zjištění samotných hrdinů, že nejsou tak morálně vpoho, jak si v předchozích dílech přáli býti. Komiksovou předlohu zbožňuji a chápu, že se musela sakra předělat do koukatelné podoby..Až na toho Panthera: blahopřeji Márvele, máš svou kočičí ženu s drábky z vibránia...(WTFFFFF??!) Místy se mi film až okatě snaží být velkofilmem, což je obrat (celou dobu zábava, hlášky, by funny a tu náhle přijde vážněvážný film) a tak Civil War ztvárněním vůbec nezapadá do konceptu... I tak je to skvělý film a Tonda Stárk si na své telenovelské zjištění mohl přijít o půl hodinky dřív, možná už na začátku a začal by ten správný lov! Myslím že do dvaceti let budeme mít lepší remake, do té doby za mě dobrý! Je to dobrý lidi! ()

TSZ

Co naplat, Marvel týmovky umí (rozhodně lépe než nedávný paskvil Batman vs.Superman od DC). Sice příliš nevím, proč se to nejmenuje Avengers 3, ale každopádně musím uznale pokývat hlavou za představení nových (či nově příchozích) hrdinů do týmu. Ačkoliv je to stále "jen" popcornová zábava a nolanovský batman pro mě zůstává nejlepší komixovou adaptací všech dob, nemám s touto sérií absolutně žádný problém a na nový přírůstek se vždy velmi těším. Zamyslím-li se, kolik filmů již série Avengers obsahuje, skutečně obdivuji provázanost všech příběhů (s čímž např. série X-men má veliký problém). ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)