Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

L.O.T.R

Opäť trochu dlhšia minutáž než by som si želal, čo sa však bratom Russoovým podarilo je udržať si úroveň kvality na stále vysokej úrovni skrz všetky 3 Kapitánove filmy. A hlavne vo mne vzbudili záujem vidieť Black Panthera a aj posledných Avengerov, ktorých budú točiť práve oni. 90% ()

otik2

Pro klasického diváka nic moc film. Zápletka Kapitán/Bucky se tváří jen jako tupá bromance dobrá k ničemu. Druhá zápletka o tom, jestli mají být Avengers pod dohledem, se na začátku jeví jako hlavní bod filmu, ale v průběhu vyprchává. Jediný následek je vězení pro tyto lidi. Třetí zápletka Zema funguje asi nejvíc. Ale po prvním zhlédnutí jsem byl velmi zklamán. Pak jsem viděl některé animáky, které všechny postavy víc rozvedli. Po druhém zhlédnutí Kapitána Ameriky byl celkový dojem z příběhu sice lepší, ale za to postavy to degradovalo. Zemo je strašně očesaný a silou vpasovaný do filmového světa Avengers. Ze strany tvůrců hodně nevyužitý potenciál tohoto padoucha. Vdova a Wanda se chovají nesmyslně, z minuty na minutu mění názory jakoby nic. Největší chyba filmu je ale v jeho třech zápletkách. Zápletky nemají dost prostoru a žádná tak není zpracována do důsledků a to je neuspokojivé. Výsledek je takový, jaký je. Za mě 2*. ()

Vajk

Zklamání. Film o schizmatu mezi Avengers a přitom beze špetky dramatu. Dokonce ani ta akce tentokrát za moc nestála. Viděl jsem už horší filmy, ale tohle šlo udělat mnohem lépe. ()

mariannda

Zatím můj top marveláckých filmů (A ještě první Iron man je fakt super). A to jsou zatím jen 4*. Za tech pár let jsem v komiksovkách našla zálibu, i když dávám jen 3*, pořád mi v tech filmech neco chybelo. Doufám, že se toho něčeho dočkám u Infinity war a dám konečně 5*. ()

Rough

Pravda je, že nám Avengers rozervat zevnitř, rozvrátit je, je dobrý nápad a fungoval. Příjemná změna oproti nesmyslně silnému a neporazitelnému záporákovi tak ně nasadit chlápka (leč ze speciálních jednotek), ale s hlavou a nápadem jak na ně. Bitky vypadají fenomenálně, výborné představení spidermana. Jen Crossbones mohl mít větší roli, ta postava se mi líbí a vyvažovala tu záporáckou sílu do bitek. Russoovi se snažili vykreslit rozpor uvnitř Tonyho a Steva tak i ostatních postav. Samozřejmě u prvních dvou je to nejsilnější. Jech pád a zoufalství mohlo být jen o něco hlubší Rhodey sice skončí na vozíku, ale pro Tonyho žádný problém a za chvíli zase chodí...sice s nějakým exoskeletem na nohy ale co, chodí. ()

teekanee

Určitě je to nejslabší MCU film bratří Russo, ale když si uvědomíme, že jejich tři ostatní filmy jsou dost možná to úplně nejlepší, co MCU nabízí, tak z toho třetí Cap nevychází tak špatně. Akce je to svižná, herci výborní, všechno je to moc pěkně natočený, trošku bych vytknul hodně vratkou motivaci některých postav, celkově ale solidní standart Marvelu. 79% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 14: "Hej, kdo to je?" - "Jsem tvoje svědomí. Dlouho jsme spolu nemluvili!" Je to film o Steveu Rogersovi nebo o Avengers? Mnohem víc by se hodil název Avengers 3, protože Captain America v podání Chrise Evanse nedostává tolik prostoru jako v předchozích dvou sólových filmech. Prostor dostane kvatnum jiných postav: Spider-Man, Black Widow, Black Panther, Ant-Man či Iron Man, jemuž vážnost situace sebrala hlášky z úst. "Detekuji četná poškození." - "Jo já je detekuju taky!" Team Captain, nebo Iron Man? OSN totiž rozhodne, že hrdinové musí být pod kontrolou a jejich další případná mise musí být schválena. Polovina lidí z Avengers v čele s Iron Manem podepíší smlouvu se zbytkem světa. Polovina druhá v čele s Captainem Americou podepisovat nic nehodlá. Tak stojí Avengeři rozdělí na dva tábory proti sobě a dají si do zubů. Celé to završí střet mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou, kde Iron Man dostane nakládačku. Na Marvel to nabízí parádní akci a smysluplný děj. Jsem spokojený s tímto filmem či spíše epizodou seriálu Avengers. - 70%. ()

Sejkorka

Těžká volba, na čí straně stát. Asi bych zůstal u Rogersovy kliky ... Jinak jsem si celou dobu přál, aby se usmířili. K čemuž došlo pět vteřin před koncem filmu. Ten je hodně překvapivý. A celý děj se odehrává na zemi, je takový hodně "civilní". To se mi líbí víc, než boje někde v odlehlých končinách galaxie. ()

TrevisoCZ

Za mě, nejlepší marvelovka. Chtěl bych především ocenit souboje muž proti muži (mužů), které byly natočeny se skutečnými lidmi. Souboje animovaných postav nebo průlet přesílené postavy vesmírnou lodí jsou neskutečně nudné. ()

opatstviolov

Zajímavý příběh, celou dobu jsem si nebyl jistý na čí straně stojím. Bohužel se to skoro jako každý film z MCU táhlo. Nebýt těch pár nudných scén tak by to bylo ještě lepší. 7/10 ()

darius1706

Dost mě překvapuje to vysoké hodnocení filmu s mým asi nejméně oblíbeným Avengerem. Paradoxně se tady chová nejméně jako rádoby mirkodušoidní imbecil (podotýkám to slovo rádoby, protože Mirka Dušína mám rád) a jako takový mi vadí ze všech dílů v tomto asi nejméně. Co tomuto filmu podráží nohy je fakt, že se jedná o patetickou slátaninu, kde si mají jednotliví evendžři jako hojit bolístky z toho, že jim chce někdo přistřihnout křidélka (někomu doslova). Takže z bezmála dvou a půl hodinového utrpení hodinu a půl prožvaní o tom, kdo podepíše a kdo ne a na čí straně kdo stojí, aniž by vlastně bylo jasné, jaká to je strana. A jako korunu navrch nasadili tvůrci v tom, že proházeli úplně role jednotlivých hrdinů - z Iron Mana se stal ufňukaný politický řiťolezec, zatímco normálně uvědomělý Captain je najednou takový polosígr. Nic, barevné to jinak bylo fajn, efekty dobrý, sem tam něco vybuchlo a hýbalo se to, takže slabší půlka. ()

Megahead

Kapitán Amerika ma opäť pozitívne prekvapil. Po menej podarenej jednotke a naopak dosť schopnej dvojke, tu máme ďalšie pokračovanie so zaujímavou zápletkou. Spor medzi jednotlivými superhrdinmi sa nepodarilo urovnať/zjednotiť, takže nasleduje použitie sily + boj medzi jednotlivými Avengermi a snaha o vypátranie, ako aj vyriešenie vzniknutého problému. Mimochodom, bol som na strane kapitána :) ()

leafroller

Připadal jsem si jak v nějaké Lego počítačové hře, kde si odemykáte postavy a nakonec tam jsou opravdu všechny. Vtip je v tom, že nedokážu říct, jestli je to dobře nebo špatně. Co se týká děje, tak motivace postav a zápletka sama o sobě je dosti pochybná a vychází z pro mě amerického pohledu na věc. Zachránili jste svět a miliardy lidí, ale nám stejně vadí že umřel nějaký negr a tak to budeme donekonečna řešit. Navíc si myslím, že kdybych neznal předchozí díly, tak bych půlku filmu hodně plaval, což dělá z filmu nějaký další díl seriálu a já opět nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Jinak ano, je to úchvatná podívaná, při které jsem ani na sekundu nepomyslel na ovladač, což je u tak dlouhého filmu jistě polehčující okolnost. Navíc se mi líbilo, že Spiderman byl fakt teenager a nebyl to ufňukánek, jako v "jeho" filmech. Celkové hodnocení tedy bude samozřejmě příznivé, ale o ždímání značky do sucha tu jednoznačně jde a já opět nevím, jestli je to dobře nebo špatně. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)