Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

RomaS

Film jsem viděl před dvěma týdny a pro hodnocení jsem marně hledal třetí díl Avangerů. Jasně je to kapitán Amerika (za ty zásluhy už taky mohl být alespoň major). Složení postav, tomu ale neodpovídá. Ne, že by se tu pruhovaný klaďas nevyskytoval, ale v tom množství postav se už ztrácel. Ono, totiž přibyli úplně nové. Některé ze samostatných filmů a některé bůhví odkud. Pokud se na to budete dívat jako na zajímavý koktejl osobností se střešničkou v podobě jejich zdařile vymyšleného střetu, tak nejde šlápnout vedle. Jeden superhíro mi tam ale nesedl. A to černý kočičák. Každá z postav získala svou schopnost buď geneticky, technicky nebo dlouhým vysedáváním na záchodě. Kočičák prostě obleče černý latex, nasadí drápy a může konkurovat komukoliv. To mi prostě nesedí a chci vysvětlení. Stejně tak motivace hlavního padoucha je přehnaná a navíc už strašné klišé. Přirovnal bych to k tomu, když mi ožrala zajede rodinu ve Wolksvagenu a já jako pomstu půjdu vypálit automobilku. Stejně tak překombinovaný plán, který vymyslel ve své choré hlavě by měl šanci uspět stejně jako, že by se Marvel vykašlal na komiksy a peníze investoval do školství. Až na tyto dvě "drobnosti" se jednalo o skvělý biják. Problém je v tom, že filmy od Marvelu beru jako TOP, takže kde bych jinde přidal, tady dávám body dolů. ()

paddy35

Tohle je prostě ostuda. Příběh slabý a neupoutá ničím zajímavým, Captain America se chová jako totální idiot a začal jsem ho nesnášet od prvních minut celého filmu pro jeho divné pohnutky, které nedávali smysl ani logiku. Není v tom sám, Spider-man je pro změnu horší než malé dítě, o dalších raději ani nemluvit. Jediné, co pak stojí za zmínku je určitě Robert Downey Jr. a pěkně zpracované efekty, ale to ostatní...to je šeď amerického mainstreamu. ()

Jifo

Marvel točí neustále ty samé filmy, drží se své osvědčené šablony a já už moc ani nevnímám rozdíly mezi Avengers nebo Kapitánem Amerikou, jelikož to jsou v podstatě stále Avengers. Na druhou stranu je třeba říct (čti napsat), že to stále funguje. Akce je velkolepá a v hand to hand combatech přehledná, to mě mile překvapilo. Většina efektů jsou na té nejvyšší úrovni a kouká se na to dobře. Film je poměrně dlouhý, ale uteče docela rychle, protože se příběh a některé postavy někam posouvají. Postavy mají poměrně logickou motivaci, proč se chovají tak, jak se chovají a finální twist mě docela překvapil. Brühl je pro mě příjemná volba, i když se jeho postava chová trošku pochybně. Jsem rád, že se Marvel odvážně rozhodl někam tuto sérii posunout a že film neskončil tam, kde v podstatě začal jako některé předchozí filmy. Za Spidermana velký palec nahoru. 80% ()

tyzmrde

Captain America Winter Soldier mě bavil víc ale tohle taky hodně ujde !!! I když je to mezi čtyřkou a pětkou ale přikloním se k pětce. ()

kolly13

Spektakulární blbost plná umělých efektů a dlouhých morálních canců. Kde je vtip, překvapení, příběh? Kde je kvalitn Avengar? ()

Winster

No trošku se začnete ztrácet v záplavě nových Avangerů...na můj vkus je jich už trošku moc. Třetí díl jak už tomu je zvykem vždy přinese rozkol v týmu nebo tak něco. Naštěstí s přibývajícím počtem super hrdinů přibývá i vtipných scén a to je to co od takového filmu čekám, pobavit se zasmát a občas si říct....,,Tááák tohle je teda slušně ujetý"! Těším se na další marvelovky. ()

casyy

Nejlepsi marvelovka. Russove trpelive vypravi, aby do sebe vsechno na konci zapadlo. Poprve se tu v ramci MCU hraje na skutecne vaznou notu, kdy se seriozne premysli o odpovednosti, obetovani a o smrti. Precizne vystaveny pribeh, prokreslene charaktery a hlavne jasne motivace vsech se protnou v drtivem finale, ze ktereho Russo brothers zdimou emoce po litrech. Ultimatni zalezitost! EDIT: Nejlepsi marvelovka do Infinity War. ()

Radek273

Musím se ohradit proti některým zdejším komentářům. Jestli někomu vadí komiksové adaptace a nechce se na ně dívat, tak prosim, ale vystupovat s argumenty: předvídatelné, přeefektované nebo dokonce laciné ?! Naprosto scestný !!! Už od začátku víme, že marvelovské série budou akcí nabité, digitálně dotvořené a budou zde hrát postavy, které nebudou moc do hloubky propracované. Jenomže svou návazností na předchozí díly to vůbec není třeba. Každý už myslím máme jistou představu, co která postava dokáže a jaké má ideály, a v podstatě jenom čekáme, v čem bude háček tentokrát. Nic víc, nic míň. Za sebe můžu říct, že tentokrát byl začátek poněkud nudný a pomalu se rozjížděl..nicméně souboj superhrdinů ? Naprostá BOMBA! Vtipný, dramatický (ikdyž každý tušil, jak souboj dopadne, neznal průběh) a zároveň i co se týče zápletek a komplikací v podstatě logický a hlavně realistický. Pravda ..možná ten Spiderman byl trochu moc, ale nakonec můžu říct, že ani on mi při sledování vůbec nepřekážel. ()

Humans

Nevím no, podívaná parádní, akční scény na výbornou, rozpočet asi ne malý, ale člověk moc nesmí přemýšlet nad dějem. Prostě to plyne, oddechovka. Příběh opět na sílu udělaný, jen jsem doufal, že si nedá Capitan America dudlana s jeho nejlepším kámošem z dětství. Marvel by možná měl víc jet na kvalitu, než na kvantitu, ale dokud to sype, tak tomu rozumím, že si nemohou pomoct. Slátanina, brzy tam nacpou i Transformery, Želvy Ninje, nebo snad Chucka Norrise? ()

LencaN

Po druhém zkouknutí jsem sice snížila hodnocení z 5 na 4*, ale pořád je to dobrý film. Tyhle trháky s Avengers jsou zárukou kvality. Jen mi tady už trochu vadila lehká přeplácanost. Zapletli sem totiž i Antmana a Spidermana, nově je tu i Black Panther. No přišlo mi to, že už neví, jak z těchhle chlapáků (a dvou dam) vytřískat dost dalších zlaťáků. Opravdovou radost jsem ale měla z Tonyho Starka. Postava Ironmana si získala moje sympatie a to tím přístupem a schopností dělat ústupky a myslet na následky. Že Tony už "dospěl" a přestal frajeřit... aspoň ne tolik :D samozřejmě trochu frajírkovství k němu neodmyslitelně patří. ()

ariari

zmetok a rozkradnutý scenár ako pre idiotov. Hrdinovia boli naozaj takí tupí aby sa kvôli banalite po x desaťročiach extrémnych mozgových operácií zmenili na rozmaznaných spratkov ? nie, nie, to si len bratia Rusoovci spomenuli, že raz sa ako bratia strašne bili a potom hneď spolu delili nanuk z mrazničky. tak prečo z toho všetkého nespraviť také Hry o tróny? Blbník ako vyšitý. ()

carAnthony

Narozdiel od Avengers: AoU hlavne skvele zrežírované, nechýba porcia humoru a viac než schopná dejová línia a kvalita príbehu... Lovely Black Panther is comin' //80-85%// ()

Lukrat

Jednoznačně nejlepší Marvelovka všech dob (viděno kompletní universum). Co víc dodat? Poprvé se objeví Tom Holland jako Spidey a Tony si namlátí se Stevem. Né, teď vážně... Film měl výbornou kameru mistra Trent Opalocha a skvělý střih od dvojice Jeffrey Ford a Matthew Schmidt. Chemie mezi postavami je skvělá, vše dává smysl (přimhouřete oko) a film odsýpá. Nezapomínejme na potitulkovou scénu. Fanoušci Marvelu již jistě viděli... Pro Vás ostatní - film hodně navazuje na předchozí filmy (čim víc jste viděli, tím lépe), ale myslím si, že si ho užijete i bez předchozí znalosti. ()

oblonskij100

Nevím, nerozumím. Ale mění se mně názory jako nějaké měničce. Myslím si, že když teď vůbec neholduji alkoholu, tak mám jiný náhled na svět:-) ()

Skylwalker42

Takže asi tak...jsem rád, že v tomto filmu konečně někdo řeší úmrtnost obyvatelstva. Avengers mimo jiné vždy zničili dokonale protivníka, ale vždy zbourají polovinu města a při tom samozřejmě zemře civilní obyvatelstvo. To každému bylo šumák. Tento podtext vážnosti, dává snímku jistou úroveň. Ale jak jednou řekl režisér Scorsese, filmy tohoto typu, jsou jak pouťové atrakce. Jen člověka baví a jen baví. Nebýt ovšem vsuvky se Spidermenem, tak bych ubral jednu hvězdu. Tom Holland je vtipný a docela uvěřitelný Spiderman - konečně! ()

PanPyzamo

Captain America: Občanská válka je jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek vůbec. Nádherně zde funguje Captain America VS Iron Man. Perfektně to ladí do příběhu, ve kterém je samozřejmě vynikající akce a i soundtrack je fajn. Nejen nejlepší film Captaina Americy, ale i jeden z nejlepších Marvel filmů vůbec. 8,5/10 ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)