Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Stan Borowitz

Viděno 56 minut. Jako kvíz "Kdo je tohle a kde se tu vzal?" pro fandy Avengers dobré. Postav víc než v Sekorovi. Stejná režisérská dvojice, ale propad ve všech atributech o 50 procent. Tam, kde byli minule Sam, Natasha a Steve (a Sharon) vtipní a cool, tam se teď jen hloupě žvaní. Winter Soldier se tváří a chová tak, že jsem měl chuť na něj vyhlásit charitativní sbírku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10 ()

kishi_SO

Avengers 2.5 - Civil War. Vo vseobecnosti Kapitana nemam rad, ale pri tejto timovke som bol prekvapeny, ze to nebola az taka trapna patridiotina v teplakoch. Mozno pritomnostou ostatnich, mozno dospelejsim scenarom mozno som bol len priputany na lozko a s tazkym priebehom soplika som nemal nic lepsie na praci. ()

PTuranyi

Akčná sekačka v ktorej netreba veľmi hľadať logiku. Avengers sú pomstitelia a celé sa to okolo pomsty točí. Role sú rozdelené a všetko sa rieši "päsťami". Na začiatku je síce filozofická otázka, či majú "nadľudia" právo na osobnú slobodu v svojom konaní a či je politická kontrola dobrá. Akcia stíha akciu a efekt za efektom sa valí. Oko má stále na čo pozerať ale inak nič. ()

F2003F

Názov Captain America ma prekvapuje, Civil War by úplne stačilo pre túto tímovku, v ktorej je "hlavná postava" na obraze menej než vedľajšie. 2,5h dĺžka nezačne nudiť ani nachvíľu, na obraze sa neustále deje niečo pútavé a v tom prehráva Batman v Superman jednoznačne. Akcia krásne priehľadná avšak trochu pritiahnutá za vlasy pre potreby scenáru, napríklad Vision by mohol svojimi schopnosťami do minúty všetko zastaviť. Každá postava vrátané nových má svoj vhodný priestor a je epicky predstavená zároveň tým nepríde pocit, že by tomu niečo chýbalo, so záporákom je tam toho až moc. Jediným vadným prvkom je umelosť príbehu, prostredia (letisko), správania, bitiek atď. ()

ondra.p

Po velkém očekávání, velké zklamání. Civil War si ze slavného komisku půjčuje jen jméno, v podstatě jsme viděli 2 hodinovou romanci Captaina a jeho kámoše. Black Panther a Spider-Man výborní, scény se Spideym mě bavily a řekl bych, že jsme viděli konečně toho správného Spideyho. Nad všemi ční opět skvělý Iron Man v podání Roberta Downeyho. Jeho postava dostala nový osudový rozměr a provázání Winter Soldiera a Tonyho dala filmu jiskru. Bohužel zbytek "vedlejších" postav hodně nevýrazná, přímo zbytečná a v podstatě jen na vyplnění vaty. Scarlett Witch mě přímo srala. Brühl špatný. Všude moralizování, omluvy a nelogické chování hlavních hrdinů, kteří se sami ničí a přitom se za všechno vehementně stydí a vzájemně omlouvají. Bucky Barnes mě nelezl na nervy tak jak jsem čekal, Falcon nejlepší z Captainovy bandy. Samotný Captain se chová celý film dost destruktivně a egoisticky, v podstatě se dostává na úroveň záporáka. Na druhou stranu hodně kladně hodnotím na Marvel neobvyklou vážnost a temnost a výborný konec, který zachránil dojem z filmu. Ode mě víc jak 55% nedostanete pohádaní Avengeři. ()

Pan_Kachna

Doufal sem, že bude občanská válka budit trochu víc emocí a že bude o trochu míň jednoduchý vybrat si stranu. Slušná marvelovka, jen už je to prostě stereotyp. ()

UncleMorty

"Ohoohooo, sem velkééééj!" - Tak přesně tohle cely film vystihuje. Oproti slabemu "Day" of Ultron, tu máme správnou komixarnu. Natočit to s tím, co má Marvel k dispozici ani lépe nešlo a jsem rád, že nové postavy opravdu zapadají do MCU. Sony se spideym udělalo největší kauf svy historie. I přes celou dokonalou příběhovou linku mi tu prostě chybí jedna věc. Širší pointa. Zemo byl prostě jen postava k ničemu, čekal jsem nějakou hlubší pointu, než bonzáčka, který rozeštve Avengers. V předloze Civil War končí spojením, tady bohužel ne. Těším se na solovky nových hrdinů. ()

Jardys88

Film byl podle mě nejdepresivnější a nejsmutnější ze všech doposud viděných marvelovek. Ale jsem s tím spokojený, už to nebyla jen čistá řežba a hromada srandy...vidět někdejší přátele bojovat jeden proti druhému a to jak to pro některé není vůbec jednoduché, mě opravdu dostalo. Navíc kopo nových superhrdinů. ()

Seedar

Jedním slovem, paráda ... troufám si říct že se jedná o nejlepší film Kapitána Ameriky. Jediné co mu schází je kouzlo prvního dílu, tak jako to je u každé série. Režie perfektní, herecké výkony brilantní a vtipné (snad jen dabing mohl být lepší, ale s tím asi tvůrci nic moc nenadělají). Spousta akce a především humoru a takové té 'marvelovské' zábavy potěší každého diváka, fanouška dvojnásob. Lepší film Marvelu sem snad ještě neviděl. 95% Na závěr, účast Stana Leeho je výstižná pro celý film a pobavila celý sál v kině. ()

lindanovak odpad!

Kvalitní komiks Civil War ohoblován na kost. Osudovost střetu, který otřásl samotnými základy světa Marvelu ve filmu bohužel nelze najít, a tak se na povrch hrabe jen jakási jeho odlehčená variace v rodinném balení. Starší postavy netřeba představovat a nové si své místo v konfliktu našli sami a poměrně rychle. Bratři Russo rozdělují postavám čas i směr s uvážením rozeným generálů. Někde je ho více, jinde méně. Ve výsledku si každý najde to svoje, to samé platí i pro humornou stránku filmu. Můj v mládí oblíbený Spider-man se konečně vrátil domů a další návrat (Homecoming) už je za dveřmi. Kéž by za těmi pomyslnými dveřmi nechal i větší část svých infantilních vtípků, sic věrný předloze (který rádoby Marvel fanboy nepoznal styl Romita Sr., nechť si neprodleně sundá brýle a strčí hlavu do záchodu), ale pro odrostlejší čtenářku, přeci jenom trochu otravný. Otravná je i natahovaná délka filmu, kterou vyplňuje patos. Nebyl by to Marvel, aby nezazdil hlavní zápornou postavu. Chudák Baron Demo (okleštěná verze skutečného Barona Zemo). Baron na velkém plátně dopadl podobně neslavně, jako kdysi Mandarin. Nevyužitý potenciál známých záporných postav se Marvelu vrací o něco rychleji, nežli bych uvítala a jeden by se právem obával, jak to nakonec dopadne s Thanosem. Závěrem se jedná o klasickou prodejní formuli od Marvelu, která je v tomto případě obsahově poloprázdná, ale tak krásně zabalená. ()

Uroboros77

Nejlepší "hraná" Marvelovka, kterou jsem kdy viděl! (viděl jsem všechny). Akce, napětí, zvraty a vtipné momenty....pecka!!! ()

skeiron

Tohle, že je lepší než Batman v Superman?... Pardon, ale pláču nad zaujatostí a zřejmě podplacenou kritikou. Tohle je vážně trapné, Marvel bezduchým příběhem, sice plným humorem (zřejmě, aby pod taktovkou Disney byl film hlavně pro děti, kterym je přiběh uplně jedno, neboť mají hubu plnou mlíka a nejsou schopna rozpoznat "dospělé" zapletky kde hrají roly sofistikovaná dramata a osudy lidí s těžkým osudem) chtěli nejspíš jen naplnit kasu a splnit si svoje "jeden rychlokvašený, ničím nový film ročně", aby se mohli poplácat po ramenech a vrhnout se na další Avengers. Doufám, že si lidé uvědomí, jak průhledná je politika Marvelu a jejich scénáře a po Justice League i česi, bez absolutní znalosti, přehodnotí názor nad DC, které má dle mého názoru nesrovnatelně kvalitnější nejen filmovou tvorbu. K samotnému filmu bych řekl snad jen, že to byl hezký trailer na Spidermana. ()

Shaman1135

Sakra, kde začať? Nechcem to porovnávať s komiksovou CW, pretože to sa nedá, nechcem to porovnávať s BvS, lebo to nemá zmysel. Chcem len povedať, ďakujem Russo bros. Ako to mali rozohrate, museli sa popasovať s nálepkou CW, museli odprezentovat nové postavy, pracovať s tými starými a pritom vedeli, že nemôžu nikoho zabiť. A oni to zvládli, s graciou a obrovským sebavedomím. A to nemyslím len akciu, o ktorú sa po CA:WS snáď ani nebolo treba obaváť, ale (a hlavne) prácu s jednotlivými postavami a ich vzájomnú interakciu. Režiséri zvládli zapracovať s momentálnym stavom každého hrdinu a aspoň minimálne ho posunúť ďalej, vďaka čomu všetci prítomní i na malom priestore dokázali zaujať, dokázali predniesť a opodstatniť svoje motivácie. A zvládli to nie len so známymi tvárami. Spiderman si užil malý part, v ktorom skvele bavil a z Black Panthera sa stal divácky možno najvďačnejší hrdina v celom konflikte, nakoľko i v silných momentoch v sebe dokázal nájsť ľudskosť a cit pre spravodlivosť. Osobne ma potešili väčšie či menšie posuny v partnerských vzťahoch. A samozrejme hlavný konflikt medzi Starkom a Capom, ktorý je však dlhú dobu potláčaný práve linkami zvyšných postáv. Našťastie jeho vyvrcholenie je dostatočne silné, aby v človeku niečo zanechalo a aspoň čiastočne zakrylo slabšiu výstavbu celého konfliktu. Keď už som spomínal akciu, bitka na letisku si zaslúži vlastnú kategóriu. Perfektne zvládnutá, plná nápadov, slovných prestreliek, jedného šikovného twist a zaujímavého finále. Len do komorného ladenia zvyšku filmu akosi nepasuje. Samotný záver už v rámci možností ide až na kosť. Prvý Marvel, po ktorom som chcel doslova plakať. Od momentu, čo som videl Wandu v kazajke, chcel som len nech to už skončí, lebo toto skrátka nie je správne, takto to nemá byť. Ale aby som len nechválil, hudba opäť nezaujímavá a nech sa už tvorcovia snažili zo všetkých síl, motivácie Ant-mana a Spideyho k zapojeniu sa do konfliktu neexistujú, alebo sú stupídne (z čoho nakoniec Pavúk vylezie ako totálny idiot), ale akcia na letisku je tak skvelá hlavne vďaka nim, takže to sa nejak navzájom vyvažuje. Objektívne silné 4*, subjektívne prihodím piatu za ten trýznivý pocit, ktorý vo mne i pár dní od premietania ostal. Nakoniec však musím jednu vec, ktorá ma na tom celom najviac serie. A pritom to ani nie.je chyba tohto filmu. Toto malo byť finále tretej fázy. Roztiahnuť to na dva filme, pritlačiť a konečne i niekoho zabiť. Nemusela to byť len ďalší Marvel v poradí, mohol to byť vrchol celého doterajšieho snaženia. Večná škoda. ()

Hon2ar

Jedna z nejlepších Marvelovek. Spokojenost s pár výhradami pramenícími z nesouladu s předlohou a strachu jít na doraz. kdo četl skvělou předlohu, nemůže očekávat zázraky. Kdo viděl BvS, bude nadšený. Takhle to mělo dopadnout. ()

Lubik333

Předchozí díly mi přišly lepší, ale to tak většinou bývá, tak když na to nebudu brát ohled, tak efekty byly super, docela jsem se i zasmál, příběhově zase trochu něco jiného než avengers, nebo captain america, jen dějově to bylo trochu slabší. ZÁVĚR: film se mi líbil, ale marvel už natočil lepší :) ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)