Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Sathine

Momentálně mi to všechno připadá jako šílená smršť nových filmů, u kterých už ani pořádně nevím, o čem byly, i když jsem se při jejich sledování bavila. Bylo to vtipné, bylo to zajímavé, ale řekla bych, že už přece jenom trochu dochází dech v tom, co se ve světě Marvelu bude dít... ()

MarekT.

Možná i kvůli velmi rozpačitému dojmu jenž zanechal Batman v Superman, ihned po shlédnutí putoval marvelovský "versus" mezi oblíbené filmy. Když se sejde pohromadě tolik silných jmen je téměř zázrak, že to všechno funguje jak má (viz. Age of Ultron). Ale když se to podaří tak výsledek stojí za to. Pro fanouška superhrdinských filmů je zde vše co potřebuje ke štěstí. První polovina filmu může na laika působit zmateně, ale je to cena za precizně vybudovaný příběh přesně zasazený do Marvel Cinematic Universe, v podstatě bez jakýchkoliv logických chyb či antagonismů. A i když se jedná o crossover mnoha jedinečných hrdinů, jako zázrakem každý naplnil svůj potenciál na maximum. Scénářisté a režiséři odvedli dokonalou práci, hlášky lítají jedna za druhou a dechberoucí akce je samozřejmostí. Došlo i na "showdown" všech postav a sílu tohoto zážitku je těžké popsat slovy. Skládám poklonu Marvel Studios a nesmírně se těším na další skvosty. ()

Pythonator

Jednoznačně nejlepší Kokopitán America, ale ani zdaleka ne tak dobré jako Avengers filmy. Chybí tomu ten epický rozměr. Chybí tomu to globální ohrožení od emzáků či jiných magorů. Navíc jsem byl zklamaný stupidním scénářem, který naprosto vynechal to nejpodstatnější z komiksové předlohy. Civil War je jediný komiks, který jsem opravdu celý přečetl (na doporučení komiksových magorů), takže můžu krásně srovnávat a komiks doporučím všem, aby pochopili, co opravdu vedlo k Občanské válce. Ve filmu je to absurdní až trapné. V komiksu jde o zákon o odhalení identity všech superhrdinů, na což ve filmu nějak zapomněli a udělali z toho především hádku kvůli jednomu zabijákovi. ()

Dixie_Cara

Nenechte se zmást názvem. Film je ve skutečnosti pokračování Avengers, jen v monstrózním a přeplácaném měřítku. Není se ale čemu divit, Captain America: Civil War je typickým snímkem propagující směr, kterým se Marvel od začátku vydal- tj. upřednostňování kvantity nad kvalitou. A vlastně podíváme-li se na tržby, jiné filmy ani točit nemusí. ()

Medvjet

Moc prima filmek. Hlavnich postav vic nez v Avengers, kazdy ma pochopitelny duvod pro sve rozhodnuti, hodne pekne souboje, moc pekne udelane. V podstate to ma jen jedinou chybu. Tohle proste NENI civil war! Ale jinak je to fakt prima :-) ()

Sidenius

zase další slabý film, podle mého názoru je každý film kde je kapitan amerika odsouzen k záhubě, o to víc když tam není ani thor a loki a když už není dostatek osobností tak tam prdnem Spidermana a Antmana, fakt o ničem. Efekty a to že to je Marwel znamenají tři hvězdičky. ()

rationibus

Čakala som viac - alebo menej ? Postáv je tam priveľa, neprehľadnej akcie tiež. Príbeh ma akosi tiež nechytil. Žeby som sa už prejedla superhrdinov ? A keď si dva mesiace po vzhliadnutí filmu pamätáte už z filmu máločo, tak na viac ako 3 hviezdičky to asi nie je. ()

jizvoun

Filmový víkend 2016. I po tolika dílech stále dobře koukatelné, k příběhu byly přilepeny některé další postavy Marvelu, ať už předešle zfilmované nebo ne. První část dlouho kecání občas proložené fackovačkou, následně větší fackovačky. V kontrastu se světem DC Universe je Marvel pořád o velký krok napřed. ()

xi.xaO

No kde začať. Aby som mohol tento film vidieť medzi prvými, tak som musel čakať 2 hodiny v nákupnom centre. Za tie dve hodiny som si stihol nakúpiť potraviny v nedalekom obchode. Mal som ešte čas, tak som na mojom nadupanom smartfóne urobil rekord v Subway surferovi a išiel som do kina. Po skončení som musel zasa dve hodiny čakať na želežničnej stanici. Dve hodiny v kuse som musel počúvať Michala Tučného, ktorého si tam púšťali naši rómsky spoluobčania. Domov som prišiel asi za 6 hodín. A poviem vám jedno. Kvôli tomuto filmu by som to pretrpel kľudne aj dvakrát. Neuveriteľné herecké výkony, z ktorých bych vyzdvihnul Roberta Downeyho Jr. Zatiaľ jeho najlepší Iron Man. Akcia priam delikátna, choreografia súbojov dotiahnutá do dokonalosti. O tomto filme by som mohol kľudne písať balady. Pre mňa zatiaľ najlepší film roka, ktorý asi ťažko niečo len tak prekoná. ()

Lasa

K fandům MARVELA sice nepatřím a neujíždím na filmech tohodle žánru, ale CA občanská válka patří mezi klasiku od marvela natočených klasik. Fanoušek si určit ě přijde na svoje ať už jde o výběr hrdinů či zápletku včetně bojových scén.Já musím říct, že pro mě to byl průměr a v porovnání s dalšíma filmama od Marvela tohle byl slabší ne tolik záživný kus. ()

Yamatosan

V podstatě Avangers 3, ale naštěstí nenavazující na nepovedenou 2. Překvapivě vážné, drsné, záporák vlastně není, žádné jasné zlo ani dobro. Pro mě jinak nezajímavý Spidey zde byl výborný! Postav je ale až moc, mnohé jsou jen aby tam byly. ()

Fritaaa

Tak nevím, co mi vadilo víc. Jestli rádoby komediální výstup Spidermana, nebo ty příšerné CGI, které bych v tomto filmu opravdu nečekal.. ()

colocolo21

no myslím, že už by to stačilo, natrepať všetky komiksove postavy do jedneho filmu, ok raz sa to dá pozreť - avengers, ale stále dookola to isté, len tam strčiť čo najviac známych hrdinov- nulový scenár, o nejakom deji nemôže byť ani reč, skrátka dve a pol hodiny neskutočného utrpenia ()

Chaospunx

Nuda, nuda, nuda! Je to akční jak prdel, ale příliš mnoho nabušenců tomu prostě nesvědčí. Už to není Captain America, ale pouze trapní Avengers, kteří se dvě a půl hodiny masakrují mezi sebou. A Spiderman je fakt úlet.... ()

Tomulka

Velmi slabý odvar skutečného komixu Civil War , což bylo očekáváno. Přece jenom je to trhák do kin pro všechny i děti. Ale dobře pojaté jako film v serií. Captain dvojka byla lepší, ale tenhle díl neurazil ani náhodou. Dost akce, ale slabší efekty. Dobrý casting na Spideyho a Pantera. Dobře zvládnutý Vision, ale špatně zvládnutá Wanda. Ne každý režisér a scénarista si dokáže poradit s opravdu mocnými postavami. Snad to příště bude lepší. ()

Nortizop

Poměrně zklamání... Co neměli aby to bylo dokonalé? Měli dobré herecké osazení, hodně velký rozpočet, slibná zápletka. Jediné co film drží je Robert Downey Jr. a mnoho akčních scén a pár povedených vtípků, zbytek už je horší. Nechci říct, že se mi film naprosto nelíbil, protože v tom bylo takových peněz a dobrých herců, že je téměř nemožné aby se film nelíbil, ale většině lidem zkrátka nevadí, že vše nedává smysl a že fantasy se snaží schovat za nálepku sci-fi. Bylo zde více klíčových událostí, které prostě selhaly! Black Panther jde pomstít svého otce - naprosto originální myšlenka, nataška strááášně překvapivě zradí Iron-Mana, to jsem tedy fakt nečekal, Rhody je to asi stíhací pilot, ne?, který je zvyklý na vysoké přetížení způsobené dopadem z tak jednoho až dvou kilometrů, kdyby alespoň umřel a Iron-man měl důvod bejt trochu nasranej a hned by to bylo trochu osobnější a temější, tak jak to vypadalo v traileru. Nemluvě o tom, že přírodní zákony zde absolutně nefungují, cpt. America nebo Bucky, jsou lidé a jsou z masa a není prostě možný, aby dostal několik ran od Iron Mana (který prorazí rukou betonovou zeď jak papír) a neměl rozemletej xich na sračky a potom ke konci když Bucky přijde o svou kouzelnou ruku se mu najednou maličko ušpiní ten jeho obličejík a projeví se na něm známky únavy?!. O Ant-manovi snad ani radši mluvit nebudu, jen by snad bylo lepší kdyby se tu on a ještě spider-man, wanda a vision jakožto naprostí fantastičtí hrdinové, vůbec nevyskytovali. A na co udělají post credit scénu? Jó, na spider-mana... :( já chci brečet, takhle mě snad MARVEL ještě nikdy nezklamal. ()

LL CoOl J 74

Právě dokoukáno strasne jsem se na to tesil a bohuzel do kina se na to nedostal :( ale i tak doam mam UHD a bylo to super na tomhle sledovat treti dil CA spousta superhrdinu v jednom to tu jeste nebylo jistých 100% vim ze to neni bez chybicky , ale rozebirat to dodetailu jako delaji všichni spis tedy vetsina tak tohle ja neberuu takovehle filmy jsou pro me bozi a neustale lepsi a lepsi no myslim ze uzjsem se rozepsal dost Russoové Thanks.. ***** ()

doogiemus

Čím ďalej pokračujú tieto Evendžrské zápletky, tým viac z nich mám pocit akejsi chaotickosti. Samozrejme z tejto časti sa dá vybrať veľa poučných a hodnotných vecí, ktoré dokážu pohnúť človekom a možno aj vytvoria nejakú vrásku na müsli. Všetko je zároveň pekne efektné, vizuálne bezchybné. Aj keď to u mňa nebolo stopercentné, určite si to pozrite. ()

zekon

Bezduchá neskutečně nudná slátanina bez hlavy a paty. Chápu že je ždímat téme které před pár lety zaujalo ale toto ani jednomu původnímu kusu nesahá ani po kotníky. Zatímco Captain America, Iron Man i první Avengers dobré kousky toto se dá dodívat jen s krajním odporem. Pokud někomu stačí halda bezduchých triků nahulených do 3D tak ho upřímně lituju. Je to prostě další Russo, stejně jako předchozí hrůza tohle je další do sbírky. Takže Avengers 2018 bude to samé. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)