Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Hadrian

Možná jsem od Russoovců čekal trošku víc vážnosti, kterou měl druhý Captain, ale vzhledem k tomu, že to chvilku připomínalo maškarní ples se s tím asi nedá moc udělat, oblek Panthera vypadá hodně dobře, ale ten týpek mi zas moc nesedí. Scarlett je sice pořád sexy, ale tentokrát jí Olsenka tvrdě konkuruje..filmu jenom o ní bych se vůbec nebránil. Falconovo ''ale né že se podívám z okna a někdo mi v tom bude lítat'' mě rozsekalo snad nejvíc ze všeho a spiderman byl taky zajímavé obohacení, stejně jako mravenčí obr. Jediný kdo je v tom filmu vyloženě otravný je Vision, takže jsem byl rád, když ho naše sexy inhuman zaparkovala do metra. Jediná škoda, že to bylo vzáno tak komorně a nebyl tam Banner...kdyby dali Bruce tak jim dám i pátou hvězdu...třeba ji příští rok přidám Thorovi. PS: Ta tvoje holka je sice pěkná Rogersi, ale když jí postavíš vedle Black Widow, tak jí chybí koule :D ()

Najnou

Tož, je to dobré. Nebyl jsem ale tak vlhk, jako z druhého dílu, což je s podivem, uvážíme-li, že v trojce by všeho mělo býti násobně více. Není tu ale tolik džouků (zabiják večera si pro sebe ukradl Velký Stan), není tu tolik akce, není tu Thor a především – není tu Kapitán Deadpool! Nikdy bych to dříve dobrovolně nepřiznal, ale tentokráte bych se raději přidal k Mirkovi Dušínů, prostořeký Rychlonožka by ostrouhal. A navíc se mi začínají plésti afroameričtí superhrdinové. Ano, jeden je starej, jeden tlustej (mi řekněte, že v tý černý šprcce je vážně on) a jeden má úzký pimp vous. Jinak je to ale takmer rodinná show. Kép'n Emeryka Draj to má za čtyři. Kdyby byl býval úhel kamery z Vižnova rovu o několik stupňů přívětivější, věřím, že Skarletino spodní prádlo (Nebo žádné nenosí? Své názory vyjádřete v anketě pod článkem!) by mne o pětihvězdičce přesvědčilo. ()

reccal

Je to správně ujetý, megalomanský, přestřelený, nacpaný akcí a hláškama od a do z. A i když podobné projekty stavějící na zeleném plátně nemusím, tady to šlape jak luxusně promazanej šestnáctiválec. ()

MrZax

Na tento film jsem se jakožto velký komiksový fanda dlouhou dobu těšil. Sice jsem měl pochyby o tom, jak to ve výsledku bude vypadat (přeci jen v komiksech je mnohem více postav) ale nakonec jsem zjistil, že jsem se obával zcela zbytečně. Film má tempo, rychle utíká, bojové scény jsou skvělé. Hlavní střet na letišti mezi TeamCap a TeamIronMan byl taktéž božský a závěrečký boj mezi Captainem Americou/Buckym vs Iron Man, no prostě krása. Na filmu se mi dost líbilo, že tam nebyl uplně nějak výrazný hlavní padouch. Ale o to víc boží je fakt, že se mu v podstatě povedlo, co zamýšlel. (I want to see the Empire falls. Empire=Avengers). Mocný byl Spidermanův nástup na scénu, kde konečně Spider-man vypadá "straight outta comics". A hlavně GIANT MAN!!!! :) Jediná věc, která tam docela chybí je pořádný soundtrack a pro příště se možná vyhnout 3D. 95% ()

Lares4

A tohle že je lepší než BvS???No to snad ne!Min.půlka filmu nuda.Naprosto nezajímavý a nudný zaporák.Často kritizovaný bvs jsem viděl už snad 10krát,tohle už nikdy víc. ()

Supa35

Marvelovky miluju, poslední dobou se jim opravdu daří a ždímají z komiksového světa co to jen jde. Jejich poslední počin patří k těm nejlepším. Děj vás vtáhne hned první minutu a nepustí ani na chvilku. V průběhu filmu, jsem se několikrát rozhodoval, jestli jsem team america nebo iron man, nakonec jsem odcházel z kina s tím, že jsem tak nějak mezi. Potěšil mě také nový spider-man a opravdu se těším na jeho vlastní celovečerák. Jedna malá rada na závěr, zůstaňte i po titulkách, jako obvykle je zde krátká upoutávka na další návštěvu kina ;). ()

james11

Mě se film líbil a nečekal jsem, že to může dopadnout takhle dobře. Obzvlášť po Superman vs. Batman, kde byl ten střet good vs. good dost nepovedený. Obě strany měly svoje argumenty a souboj dával celkem smysl. Nový Spiderman mě teda moc neoslovil, navíc jsem si myslel, že Spidey má mnohem menší trvanlivost. Ant-man celkem zapadl, Thor nijak ve filmu nechyběl, ale na Hulka jsem se těšil. Všechno všudy pro mě lepších 85%. ()

tejuczka

Jo bylo to fajn, neurazilo to, ale mám pocit že po posledních Avengerech to celé ztrácí šťávu, hlavně tedy Iron man... A co mě opravdu vadilo bylo nasazení Spider-mana. Příšerný kýč, vopruz, herec, vtip. prostě všechno. Modlila jsem se, aby od tamtud už "Spajdík" zmizel, protože to bylo hrozný. A ant-man? o tom nemluvě! Jakmile tam ti dva nejsou dalo se to, potom se z toho stal příšerný kýč. ()

jenspifa

Musim zpracovat data, ale zatim je to po prvnim shlednuti na 4* a jeden z nejlepsich filmu marvel universa. Po dalsim shlednuti hodnoceni nemenim, film vi kam miri, a moc se mi libi zvazneni pribehu. 85% ()

rakosabasta

Komentář je z pocize člověka, kterému unikl jeden dva Marvelovské filmy, a tudíž se nemohl zcela odevzdaně kochat všemi postavami, které se ve filmu vyskytují. Výše zmíněná nevýhoda mi dává ale jistý nadhled, co se struktury filmu týká a bohužel musím konstatovat, že z filmu mě pekelně bolel zadek, což je prakticky vždycky známka něčeho ne zcela fungujícího. Původní komiksovou předlohu neznám, takže čistě z dojmů: chvíli trvá než se člověk zorientuje, když už se zorientuje, tak je tam spousta skvělých postav, kterým je tu a tam dán větší či menší prostor. Stejný prostor (kupodivu) dostává i postava Captain America sám, což mě nutně přivádí k otázce: Proč se film jmenuje po něm?! (když vlastně tak úplně hlavní postavou není). Milovníci akce a bojů si jistě přijdou na své. Mně tam tak trochu chyběla zajímavější psychologická dynamika postav. A... a to hlavně... příběh, který by nestál jen na "politice" a přetahování se o sílu. Příliš mnoho, zároveň přitom příliš málo a ke všemu příliš dlouhé... Možná časem přihodím jednu *, možná všechny ty vjemy musí jen uzrát... ()

Radim98

Popravdě čtvrtá hvězdička je jen za Spider-Mana, který se fakt povedl-konečně! Jinak je to za mě spíše lepší trojka. Klasicky nejvíce narážím na problém Marveláckých záporáků, to je film od filmu větší slabota. Daniel Brühl je sice skvělý herec, charakter který představuje však sedí spíše do nějakého dramatu, ne do superhrdinského filmu. Celkově je špatně, že celý příběh se už druhý film v řadě tak moc točí kolem Winter Soldiera, což je řadová a nudná postava, která nemá v tomto světě mít takhle důležité postavení, ale to je vyloženě osobní dojem. Trochu mě mrzí i nevyužití některých postav-především Vision by měl rozhodně hrát v takto rozběhnutém univerzu mnohem větší roli (ehm, infinity stone), těžko říct zda to byl tvůrčí záměr či spíš neschopnost pracovat s jeho schopnostmi - osobně sázím na to druhé, i přes solidní řemeslnou práci filmaři dokazují, že dlouhodobě neumí správně používat silné postavy MCU a ohýbají kolem nich scénář jak jen můžou, aby se jim nezbořila zápletka (děsím se pak představy, jak budou pracovat s postavami jako Thanos nebo Captain Marvel). Přesto byla Civil War rozhodně zábavnější podívanou než celý Ultron, celkem dobře byl zvládnutý konflikt kolem Sokovia accords a akční scény s jasným highlightem na letišti byly celkem fajn. Nicméně podobně jako v X-Menech, i ve světě Avengers dochází Marvelu naprosto očividně dech, filmy nedrží moc dobře pohromadě ale přitom přestávají fungovat každý samostatně. Životnost komiksových filmů ještě zřejmě pár let potrvá, ale tímhle utahaným tempem a s tragicky volenými záporáky se z nich stává spíše dost nekonzistentní, špatně natočený seriál. Lepší zítřky v tomto případě je asi lepší neočekávat. ()

Baru.No1

Když jsem tohoto Captaina Americu viděla poprvé, byla jsem docelá zklamaná. Vtipné scény mi zase až tak moc vtipné nepřišly. Některé části by přišli hrozně dlouhé a nezáživné. Spiderman se mi do filmu vůbec nehodil a Tony Stark bez vtípků a ve vážnější roli se mi také moc nelíbil. Když jsem film viděla podruhé změnila jsem názor. Akční scény byly naprosto skvělé a závěrečný boj mezi Captainem a Tonym Starkem byl dechberoucí. ()

Sashmen13

Nu, co říct. Zase ta demetní zápletka, NOBODY CAN CONTROL YOUR POWERS, YOU NEED TO BE KEEP IN CHECK, THINK OF THE CHILDREN... Chce to více sumitů OSN, jinak svět nezachráníme. Vážně, za prvních 45 minut by si někdo zasloužil... já nevím co. Nejsrandovnější je, že celé to bylo pro derp, pár superhrdinů se pomlátilo, pár lidí přišlo k úrazu. A život jde dál. Body za překvapivé nové členy obou týmů. Nejlepší sranda je, že to vše způsobil týpek, co byl v nějakým elitním komandu nějake prdele Sokovie, a to mě má ohromit? Jak to ten člověk vymyslel? Aha já vím, páč je trpělivej. Jeho rodina je mi ukradená, jeho motiv taky. Akce hezká, the end. Hail hydra! ()

Tess92

A já jsem už od začátku říkala, že se vůbec nebudu chytat, když jsem viděla jenom prvního Kapitána Ameriku a první Avengery. :D Dvě a půl hodiny nesnesitelné nudy a blábolení, které nemělo žádný smysl, stupidní konflikt a záporák u kterého po dni nevím, co vlastně způsobil. ()

AmunRa

Film řeší podobné téma jako Batman v Superman, ale téměř všechno pojal opačně - místo dvou solitérů máme debatující skupiny hrdinů, místo špatného nelogického příběhu dobře promyšlené drama vystihující motivaci postav a místo digitálního bordelu pěkně přehledné bitky za světla a v jednoduchých (byť efektních) kulisách. Slabé stránky jsou především v nadbytku postav - nejspíš bylo potřeba představit některé postavy před dalšími filmy, zjednodušení zápletky a příliš mírné vyznění. Celý film se nese ve vyloženě temné atmosféře, ke které podstatně přispívá překvapivě vážný a depresivní Iron Man bez jediného žertu. Film si vysloveně říká o nějaké mrtvé hlavní hrdiny, jaké ostatně bylo vyznění comicsové předlohy. Zápletka se začala rozvíjet velmi pěkně, ale místo pokračování slibného tématu registrace a dohledu nad superhrdiny s přesahem do demokracie a odpovědnosti za vedlejší škody udělal film najednou výhybku k prostému tématu "zabili mi někoho z rodiny". Je až neuvěřitelné, kolikrát je v tomto filmu tato motivace použita pro různé postavy. Velkým kladným překvapením filmu je nová verze Spidermana, která konečně vyznívá jinak než jeho předchůdci a zastává svými hláškami roli odlehčení, kterou původně zastával Iron Man. Bohužel v záplavě postav mnoho prostoru nedostal, ale můžeme se těšit na jeho vlastní film. Hezky se rovněž vyprofilovala Scarlet Witch, která by si rovněž zasloužila větší prostor a tak chyběla jen Wasp z Ant Mana, na kterou musíme počkat do jiného filmu. Vysoké hodnocení zaslouží rovněž civilní padouch/mstitel, který jako jediný zastupuje původní myšlenku předlohy o odporu veřejnosti proti výstřelkům superhrdinů. Finální konflikt Captaina America proti Iron Manovi je už jen logickým vyvrcholením filmu, které bohužel není zakončeno fatálněnším koncem. Přes jmenované zápory jde o jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec. ()

trojkolka

Úplně nevím, jestli je název tohoto filmu správný, protože jediný, kdo se z Avengers neukázal je Hulk a Thor. Jinak další v celku povedený filmový kousek, který obsahuje klasicky dobré dialogy i akci. Spider Man to oživil a byla s ním sranda. Jsem moc zvědavá, jak to bude dál. ()

surprise

Ale jo, tohle jo...jsou to vlastně další Avengers jaksi ve stylu Captaina, který měl skoro jako jediný vážné dilema a které nepomohla vyřešit žádná domluva. Má pravdu nebo nemá? Finále vám dá jasnou odpověď aneb, když už captain america jednou je, tak má koukat aby byl a ne aby nebyl, jak tomu v mnoha případech je. ()

Sathine

Momentálně mi to všechno připadá jako šílená smršť nových filmů, u kterých už ani pořádně nevím, o čem byly, i když jsem se při jejich sledování bavila. Bylo to vtipné, bylo to zajímavé, ale řekla bych, že už přece jenom trochu dochází dech v tom, co se ve světě Marvelu bude dít... ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)