Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

jojto

Popravde neveril som, že dvojka môže dorovnať a vonkoncom nie prekonať jednotku. Vtipné, ale naozaj vtipné akčné fantasy s vyváženými hercami, originál akčnými scénami a pútavým, originálnym a nezadrhávajúcim dejom, zaujme určite každého. I divákov súdnej siene alebo farmy, myslím teda. ()

Kushina

Fajn, nesnáším filmy s vesmírnou tématikou a navíc takhle graficky přeplácanou, ale tenhle příběh je naprosto dokonalý. Akční, komedie a hlavně ty citové vazby a umírání je tam naprosto dokonale vyobrazené. Oproti 1. dílu mě to neskutečně překvapilo. 75% ()

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale jsem zklamán. Trapné vtipy vyčpěly, dějová linka se skládala pomalu a nuceně, vizuální dominance minulého dílu přešla v cosi, co nápadně připomíná LSD trip obstaróžního hippie, a stylová nenucenost se rozpadla pod náporem vzájemně nekompatibilních nápadů bez ladu a skladu. Domnívám se, že chápu, kam tvůrci mířili a o co v rámci MCU usilovali (přepálená space opera, v níž se nikdo a nic nebere vážně), ale mám obavu, že předehnali sami sebe. A vrcholem všeho byla proměna jednotlivých postav: Drax se ze suchého pomstichtivého šílence stal chechtající se zbytečností, Gamora vyměkla až na úroveň náctileté fanynky, Groot přes všechnu roztomilost postrádal význam a Rocket pro samé zamýšlení se nad svým osudem zapomenul bavit. Ještě štěstí, že alespoň Star-Lord si ponechal základy původního filmového charakteru. ()

Tomas_PO

Krásne animácie, pekné detaily, výborný soundtrack, občasné humorné momentky, no príšerné dialógy a celkovo nuda. Nie som však fanúšikov žánru, preto také hodnotenie. ()

Ace.A.T.L.

Na jedničku to úplně nemá, ale je to jen o drobet pozadu. Zase na druhou stranu, tady se mohli tvůrci vyřádit a víc se věnovat vtípkům, než seznamování nás s postavama. Je to zase hodně nadnesený a o to víc prdlý. Za mě skvělý 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

BrusVejn

Veľká škoda, že režisér nepozná mieru. Všetkého veľa škodí a tento film bol miestami až moc prepálený. A rovnako ako jednotka mal bohužiaľ domrvený koniec, ktorý tento krát vsadil na obrovskú, farebnú, epickú, vybuchujúcu polhodinu...a bola to nuda. Dokým postavy hláškovali, objavovali planéty a tak nejak sa celkovo spolu s divákmi zabávali to ale bola fajn jazda. ()

chup44

Aha... A čo to malo akože byť? Animák, rozprávka, sci-fi, akčný, komédia, dráma, muzikál? Či všetko v jednom? Celé zle, jedine vtipy za niečo stáli, inak nič. ()

izinka

Už s prvním dílem jsem měla problém, ale ještě jsem mu dala šanci a při druhém shlédnutí už jsem se bavila. Ale téhle slátanině druhou šanci nedám. Bohatě stačilo vidět to jednou. ** ()

Desmond04

Dlouho jsem přemýšlel, jestli ohodnotit čtyřmi hvězdičkami nebo třemi. Hlavní zápletka mě poměrně zklamala, emocionální sajrat při re-unionu rodiny mě nesedl. A to se hodnotím jako docela citově založený člověk, ale takhle prosím ne. Dalo by se říci, že v mých očích snímek pokulhával vždy, když byl na obrazovce StarLordův otec. Co se týče klaďasů, tak ti se jakštakš vezou na vlně z jedničky. Jediný Drax mě začal pít krev především při jeho výstupech se smíchem. Palec nahoru si ovšem naopak zaslouží Yando, jemuž proměna svědčí. Jeho scény s Rocketem patří k tomu nejlepšímu. Suma sumárum. Hlavní zápletka za mě špatná, nějákým výraznějším způsobem mě bohužel neuhranula. Tři hvězdičky byly blízko, ale závěrečná heartbreaking scéna a především malý Groot, který to ozzářil vždy, když byl na scéně, vystřelil dvojku Strážců do čtyřhvězdičkového vesmíru.------- Po druhé projekci musim komentář lehce upravit. Žádné tři hvězdy, rovnou čtyři bez debat! Star-Lordův fogy furt dno, Draxův smích taky, ale už jsem našel i jeho pár hezkých scén. Strážci Galaxie jsou prostě skvělý, zábavný a dokonce i krásně dojemný (Rocket, Groot, Yondu, Kraglin). Tak zdravím Mary Poppins. ()

Ironhead

Sice ty same postavy, ten stejny svet, skvele triky... ale... to co delalo z puvodnich Strazcu Galaxie skvely, svezi, vtipny a zabavny film, tady uz proste nejak neni. A muze za to v prvni rade scenar, ktery je pomerne nudny a dost hloupy. Veskera ta radost, cerstvost, vtip,... jsou pryc. Devet z deseti vtipku je tu proste trapnych a nebo tak tupe prvoplanovitych, ze to jednoho az boli. Jediny stale vtipny charakter je tu Rocket a ten to sam cele nezachrani. Cameo role Sylvestra nebo Davida vylozene zbytecny, nemaj zadny naboj nebo vtipnou scenu. Navic to trpi naprostou absenci nejakeho charismatickeho opravdoveho zaporaka nebo zla. Proste tohle pokracovani se vubec nepovedlo a to prvni Strazce mam opravdu hodne rad. ()

Eeve

Tak to bol teda nářez! A to po stránke technickej, efektnej, bolibruchovej (od smiechu) a uslzenej. Ale pekne po poriadku. Baby Grootova (alias Gunnova) tanečná epická úvodná scéna patrí medzi najlepšie svojho druhu v kinematografii vôbec, nehanbím sa prehlásiť. Celkovo soundtrack, resp Awesome Mix 2 vôbec nesklamal, hoc sme sa toho možno obávali - mohlo snáď niečo ešte prekonať úžasný Awesome Mix 1? Mohlo! Naozaj trefne vybraté kvalitné pesničky, akokeby stvorené pre tento film. Dočkali sme sa naozaj prehĺbenia rôznych charakterov, vysvetlenia ich motívov, čo nám vnieslo trocha svetla aj do prvej časti. bohužiaľ (na môj žiaľ), musím priznať - ja tak neznááášam sentimen kecyyyy...nemôžem si pomôcť, a tento film je toho táák strašne plný...jediné, čo mi zostáva, je dúfať, že to všetko tvorcovia mysleli ako satiru...verím v to, verím, verím...a poďme ďalej...ako som už spomínala, vo všetkom, vzťahoch, motívoch, činoch sme sa posunuli o kus ďalej (tak to ale v dvojkách už väčšinou býva), uspokojujúce herecké výkony - najmä môj obľúbenec Michael Rooker (Yondu) - je ho strááášna škoda. Už to tak býva, ktorú z postáv si najviac obľúbite, tá poväčšine má svoj osud zrátaný, aj keď na Marvel Univerze je to nevídaný počin...snáď v tom nebudú pokračovať :) Úžasný vizuál, hlášky, ktoré určite zľudovejú a ktoré si zapamätám, naozaj úžasný soundtrack (tým myslím score aj mix) a jedna z najlepších funny scén ever (Groot vs Yondu vs Rocket na lodi, zháňajúci "číro":), to je suma sumarum tohto ďalšie skvostu, ktorý síce nepredčil Guardians of the Galaxy 1, ale minimálne sa zaradil na rovnakú priečku kvality a obľúbenosti. ()

klara.leb

Jednoduše mě to nebavilo. Pořád jsem překlikávala mezi filmem a facebookem, o kterém jsem věděla, že mi žádná zpráva nepřijde a stejně bylo zajímavější na ni čekat, než sledovat Vol. 2. Za mě nah. Ale Grota zbožňuju. Jdu se vychcat, to jako vážně? I na Strážce je to dost laciný. ()

bonovox

Áno je to podobné ako jednotka ale našťastie je to dostatočne zábavné a uletené. Vzťah otca a syna je dobrým motívom na rozvíjanie deja a zápletku. Herci sú všetci cool. Hlášky fungujú a poteší aj Sly. Uvidíme ako sa jednotlivé postavy uchytia v ďalších Avengers. ()

nicolePavs

Já jsem groot! Mohla bych úvodní scénku, kde maličký groot tancuje na písničku "Mr. Blue Sky" vidět třeba milionkrát a pořád to bude dokonalý. Velice oceňuji spojení akčnosti s trochou komediálního nádechu. Některé vtipy či připomínky postav jsou opravdu legrační. Strážci vol. 2 můžu s hrdostí zařadit mezi své nejoblíbenější MARVELovky a zárověň i mezi své nej filmy celkově. Protože I'm GROOT! ()

PatrikP4

Dám tomu stejně čtyři hvězdy... Jako prvnímu dílu... Ale musím říct že nejsem fanoušek Strážců... Mě se to prostě něják nelíbí, nevím proč nepřišel jsem tomu na chuť, ale je pravda že je to super zpracováno a rozhodně se na to dá koukat, jenže od ostatních Marvelovek mě prostě tohle zatím nechytlo... ()

M.J

O dost šílenější, než byl první díl. Malý Groot je sice roztomilý, ale to je tak všechno. Chris Pratt opět plný hlášek a když je zrovna on v záběru, tak je to skvělá podívaná (i chemie s Gamorou se hodně rozvinula). Ovšem velké mínus tohoto filmu je obsazení Kurta Russela do opravdu debilní role otce. Tak skvělý herec! Taková škoda! A to se radši ani nebavím o Stallonovi, prostě proč?! ..6/10 ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)