Inhumans (TV seriál)

Inhumans

Inhumans

Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 5 h 44 min

Minisérie Inhumanů na omezeném prostoru 8 epizod nerozehrála (nemohla) nějaké extrakomplexní drama, ale rebelii v Attilanu (skrytém městě na Měsíci) a rozprášení vládnoucí královské rodiny do všech koutů Havaje (jako výchozí bod zápletky) přiblížila v IMAXovém pilotu dobře. Poznávání Země / lidí, shledávání a sbírání sil na převzetí moci nemělo párkrát daleko do bezradné nudy (pobíhání v džungli s náhodnými střety), ovšem jistě jej od ní oddělovalo charisma (anebo spíš výborně napsané charakteristiky, holt za ty roky vydávání komiksů bylo odkud čerpat) barevných postaviček. A stále se drželo v normě svižného spotřebního komiksového béčka, v němž se penězi sice viditelně neplýtvalo, i tak mu triky - masky - kostýmy - kulisy bez výhrad dostačovaly. Nechápu ten vzedmutý hate, nevidím příliš odlišností od oblíbeného Arrowverse na CW.(1.12.2017)

Potencionálne najveľkolepejší seriál (mal to byť prv film, potom seriál s filmovou úrovňou) sa zvrtol v televízny projekt s výpravou a réžiou z pred desiatich rokov. Posledné dva diely sú jediné, ktoré nie sú zývačka, pozerateľná len po úsekoch. Predpokladám, že vplyv na MCU to bude mať úplne nulový. Proste ďalší námet z MARVELu natočený. Možno pár rokov naspäť by celkom zaujalo, ale v prostredí s Agents of SHIELD či Daredevilom to má len malý štek.(13.11.2017)

Věděla jsem, že po příběhové stránce nemůžu čekat nic extra (což se bohužel potvrdilo), tak jsem se aspoň těšila na schopnosti Inhumanů, a tam je to zklamání o poznání větší. NÁSLEDUJE SPOILER: Gorgonova kopyta schovali hned, jak to šlo, Triton tam nebyl skoro vůbec, Karnak ničím neoslnil, Crystal schopnosti použila jen v nejnutnějších případech a ještě minimálně, stejně tak např. Mordis nebo Black Bolt, který za celých osm (!) epizod promluvil jen třikrát - ani jeden z nich nedostál své pověsti. Nejvíc mě pak "dostali" s Medusou. Díky ní jsem si celkem oblíbila Serindu Swan, ale oholení jejích vlasů už v první epizodě jim asi neodpustím. KONEC SPOILERU: Je tam spoustu zajímavých momentů, které ukazují, jak dobrý příběh to mohl být. Ani celkem slušné finále to nezachrání. Měli zůstat u filmu, nebo to nedělat narychlo a počkat, pokud vím, tak po seriálu nikdo bezmezně netoužil. Uvidíme, jestli se to zlepší, pokud někdo schválí další sérii. Upřímně by mi to ale přišlo dost nefér vůči jiným daleko kvalitnějším seriálům, které se zaslouženého pokračování nedočkají. P.S. Taky bych chtěla mít teleportovacího psa. 5/10(8.2.2018)

Aha, místní tupé opičky dávají odpad a nebo jako řádné stádo 2 hvězdy, poněvadž už to tak udělali ti před nimi. Pro ostatní - rozhodně to stojí za shlédnutí a není to vůbec špatné. Pokud vám nevadí nízký rozpočet a chcete si užít triky jako ze seriálu Star Trek ze 70. let, nebo herce vybrané původně asi do nekonečného seriálu Manuela, tak někde za tím je docela pěkný příběh. Za zmínku stojí herecký výkon Karnaka a Black Bolta, kterej ani nepotřebuje svou sonickou hubu, poněvadž zabíjí pohledem. Za mě slušně zabil.(4.8.2018)

Zklamání na všech frontách. Ovšem poměrně nepřekvapivé, jelikož tenhle unáhlený projekt, ze kterého měl být původně blockbuster, nevzbuzoval naděje už od prvního traileru. Celé je to prostě divné, výprava je tu strašlivá, celej Atillan je z papundeklu a vůbec nevzbuzuje pocit něčeho majestátního, hodného Měsíční pozice. Postavy jsou celkem v pohodě, nejvíc jsem si oblíbil Medusu, ačkoliv takový Karnak s kopytnatcem a žabákem jsou vyloženě postavy nezajímavé, ale alespoň nijak nekazí děj. Malinko to vyvažuje Iwan Rheon, ale nemá moc co hrát. Tvůrci alespoň udělali dobře, že příběh ukotvili v poměrně neokoukaném prostředí, na Havaji, a když už nic jiného, tak můžeme alespoň obdivovat krásy tohoto ostrova. Ovšem zbytek je na bodu mrazu, akce nezajímavá, zápletka tuctová a ačkoliv jsem těch 8 dílů přežil, tak jsem si říkal, že kdyby to mělo třeba víc než 10, nebo nedejbože 20, tak už bych to nedal. Možná by si Inhumans zasloužili druhou sérii aby případně předvedli, že na to mají, ale otázkou je, jestli by tomu ostatní včetně mě ještě dali šanci, takhle mi seriál chybět nebude. Ještěže jsem na to před 2 měsíci do toho Imaxu nešel.(12.11.2017)

• - Ve filmovém světe Marvelu se rasa Inhumans objevila již ve druhé řadě seriálu Agents of SHIELD (od r. 2013). (Ratemus)

• - Mezi osobnosti, která je příbuzná s Inhumans (v češtině Nelidé) je také Marvelovská postava Sue Storm z Fantastické čtyřky. (vyfuk)

• - Prvotním plánem Kevina Feigeho bylo převést Inhumans na velká plátna, kde by se staly součástí Marvel Cinematic Universe. Avšak po opakovaném přesunutí premiéry se od tohoto plánu upustilo a Inhumans se podívali na televizní obrazovky. (CrypzzXD)