Inhumans (TV seriál)

Marvel's Inhumans

Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 5 h 44 min

Zklamání na všech frontách. Ovšem poměrně nepřekvapivé, jelikož tenhle unáhlený projekt, ze kterého měl být původně blockbuster, nevzbuzoval naděje už od prvního traileru. Celé je to prostě divné, výprava je tu strašlivá, celej Atillan je z papundeklu a vůbec nevzbuzuje pocit něčeho majestátního, hodného Měsíční pozice. Postavy jsou celkem v pohodě, nejvíc jsem si oblíbil Medusu, ačkoliv takový Karnak s kopytnatcem a žabákem jsou vyloženě postavy nezajímavé, ale alespoň nijak nekazí děj. Malinko to vyvažuje Iwan Rheon, ale nemá moc co hrát. Tvůrci alespoň udělali dobře, že příběh ukotvili v poměrně neokoukaném prostředí, na Havaji, a když už nic jiného, tak můžeme alespoň obdivovat krásy tohoto ostrova. Ovšem zbytek je na bodu mrazu, akce nezajímavá, zápletka tuctová a ačkoliv jsem těch 8 dílů přežil, tak jsem si říkal, že kdyby to mělo třeba víc než 10, nebo nedejbože 20, tak už bych to nedal. Možná by si Inhumans zasloužili druhou sérii aby případně předvedli, že na to mají, ale otázkou je, jestli by tomu ostatní včetně mě ještě dali šanci, takhle mi seriál chybět nebude. Ještěže jsem na to před 2 měsíci do toho Imaxu nešel.(12.11.2017)

Potencionálne najveľkolepejší seriál (mal to byť prv film, potom seriál s filmovou úrovňou) sa zvrtol v televízny projekt s výpravou a réžiou z pred desiatich rokov. Posledné dva diely sú jediné, ktoré nie sú zývačka, pozerateľná len po úsekoch. Predpokladám, že vplyv na MCU to bude mať úplne nulový. Proste ďalší námet z MARVELu natočený. Možno pár rokov naspäť by celkom zaujalo, ale v prostredí s Agents of SHIELD či Daredevilom to má len malý štek.(13.11.2017)

Věděla jsem, že po příběhové stránce nemůžu čekat nic extra (což se bohužel potvrdilo), tak jsem se aspoň těšila na schopnosti Inhumanů, a tam je to zklamání o poznání větší. NÁSLEDUJE SPOILER: Gorgonova kopyta schovali hned, jak to šlo, Triton tam nebyl skoro vůbec, Karnak ničím neoslnil, Crystal schopnosti použila jen v nejnutnějších případech a ještě minimálně, stejně tak např. Mordis nebo Black Bolt, který za celých osm (!) epizod promluvil jen třikrát - ani jeden z nich nedostál své pověsti. Nejvíc mě pak "dostali" s Medusou. Díky ní jsem si celkem oblíbila Serindu Swan, ale oholení jejích vlasů už v první epizodě jim asi neodpustím. KONEC SPOILERU: Je tam spoustu zajímavých momentů, které ukazují, jak dobrý příběh to mohl být. Ani celkem slušné finále to nezachrání. Měli zůstat u filmu, nebo to nedělat narychlo a počkat, pokud vím, tak po seriálu nikdo bezmezně netoužil. Uvidíme, jestli se to zlepší, pokud někdo schválí další sérii. Upřímně by mi to ale přišlo dost nefér vůči jiným daleko kvalitnějším seriálům, které se zaslouženého pokračování nedočkají. P.S. Taky bych chtěla mít teleportovacího psa. 5/10(8.2.2018)

Trochu chápu negativní ohlasy. Není to teda žádná pecka, ale špatné to taky vyloženě není. Asi záleží, co kdo čekal od traileru. Obsazení moc hvězdné není kromě Iwana Rheona. Je to další seriál od Marvelu, ale není součástí MCU. Jsme svědky klasického boje o moc, akorát zde v komixovém světe v královské rodině. Ta žije na Měsíci a Zemi jen vzdáleně pozoruje. To se ale nelíbí všem, což přivádí prostor pro vzpouru. Většina děje se odehrává na Zemi. Bohužel to není nic světoborného a je to trochu monotónní. Ale pořád je to koukatelné. Po pár slabších dílech se děj přesune na Měsíc. Musí se rozhodnout o osudu Inhumanů Ještě bych zmínil zajímavý hudební doprovod. :) "Jsi jenom člověk!"(12.11.2017)

K Inhumans by se dalo napsat prakticky to samé, co k úvodnímu IMAX dvoudílu. Rheon je celou dobu výtečnej, Isabelle Cornish celou dobu rozkošná, i ty Inhumani se tam potom maličko rozjedou... ale celou dobu je to také trestuhodně nevyužité a levné. Spousta scén je směšných a zbytečných, občas se ale objeví také nějaký vyloženě výborná (ve všech je Maximus) a vtipy ve výsledku fungují tak, jak mají. Myslím tím vtipy, které opravdu jako vtipy byly zamýšleny. Jenomže všechno, co se tam děje, je děsná šaškárna, ve které sice herecké výkony jakž takž fungují, ale všechno ostatní je skoro úplně špatně, včetně scénáře. Kdyby Inhumans vznikli jako původně zamýšlený celovečerák, úplně totéž by nejspíš odvypravěli mnohem kvalitněji ve čtvrtinovém čase. I PŘESTO ale Inhumans hodnotím poměrně kladně, rozhodně jsem to čekal mnohem horší, u každého dílu jsem si ale odpočinul (a těšil se na něj) a vlastně bych se ani nezlobil, kdyby byla druhá série. Jen by tomu prospěla větší péče. Mnohem, mnohem, mnohem větší péče. Není to ale nic, co mě uráží. 60%.(12.11.2017)

• - Ve filmovém světe Marvelu se rasa Inhumans objevila již ve druhé řadě seriálu Agents of SHIELD (od r. 2013). (Ratemus)

• - Mezi osobnosti, která je příbuzná s Inhumans (v češtině Nelidé) je také Marvelovská postava Sue Storm z Fantastické čtyřky. (vyfuk)

• - Čeští čtenáři se poprvé plně mohli seznámit s Inhumans (česky Nelidmi) 15. 2. 2017, kdy vyšel v rámci UKK stejnojmenný komiks. (vyfuk)