Inhumans (TV seriál)

Inhumans

Inhumans

Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 5 h 44 min

Za sebe spíš zklamání... možná je chybou se pokusit seriál srovnat (u mě s Agenti S.H.I.E.L.D.), ale to co předvedli Inhumans je přinejlepším slabota. Celé to působí hrozně lacině a přímočaře. Žádné překvapení (a zvraty typu "kde se vzal, tu se vzal" mě neberou). Co asi zamrzí nejvíc je takové zvláštní pojetí pro děti. Vím, že je to možná jen dojem, ale na mě to tak působí. "Agenti" jsou mnohem víc propracovanější a zajímavější. Co mě až na půdu unavuje je to moralizování (a kecičky) jen aby to bylo dostatečně výchovné. Díky bohu za střídmý počet epizod. Je vidět, že ani produkce sama tomu nevěří a čeká na reakci diváků.(19.11.2017)

Že je to nízkorozpočtové a celkově rushnuté je vidět z každého záběru, ale přesto mě ta partička Inhumanů docela rychle přirostla k srdci. Po stránce filmařské to sice kvalit marvelovských seriálů nedosahuje, CGI efekty jsou místy dokonce až žalostné, ale i tak je je to příjemná komiksová oddychovka, která se netváří za každou cenu vážně. A připočtěme prostředí Havaje, na které se samo o sobě dobře kouká, skvělý soundtrack Seana Calleryho a fajn záporáka s tváří Iwana Rheona. Celkový hejt na tenhle projekt chápu, ale i z toho mála tvůrci vykřesali docela chytlavou, i když nevyváženou minisérii.(29.12.2018)

Zklamání na všech frontách. Ovšem poměrně nepřekvapivé, jelikož tenhle unáhlený projekt, ze kterého měl být původně blockbuster, nevzbuzoval naděje už od prvního traileru. Celé je to prostě divné, výprava je tu strašlivá, celej Atillan je z papundeklu a vůbec nevzbuzuje pocit něčeho majestátního, hodného Měsíční pozice. Postavy jsou celkem v pohodě, nejvíc jsem si oblíbil Medusu, ačkoliv takový Karnak s kopytnatcem a žabákem jsou vyloženě postavy nezajímavé, ale alespoň nijak nekazí děj. Malinko to vyvažuje Iwan Rheon, ale nemá moc co hrát. Tvůrci alespoň udělali dobře, že příběh ukotvili v poměrně neokoukaném prostředí, na Havaji, a když už nic jiného, tak můžeme alespoň obdivovat krásy tohoto ostrova. Ovšem zbytek je na bodu mrazu, akce nezajímavá, zápletka tuctová a ačkoliv jsem těch 8 dílů přežil, tak jsem si říkal, že kdyby to mělo třeba víc než 10, nebo nedejbože 20, tak už bych to nedal. Možná by si Inhumans zasloužili druhou sérii aby případně předvedli, že na to mají, ale otázkou je, jestli by tomu ostatní včetně mě ještě dali šanci, takhle mi seriál chybět nebude. Ještěže jsem na to před 2 měsíci do toho Imaxu nešel.(12.11.2017)

Aha, místní tupé opičky dávají odpad a nebo jako řádné stádo 2 hvězdy, poněvadž už to tak udělali ti před nimi. Pro ostatní - rozhodně to stojí za shlédnutí a není to vůbec špatné. Pokud vám nevadí nízký rozpočet a chcete si užít triky jako ze seriálu Star Trek ze 70. let, nebo herce vybrané původně asi do nekonečného seriálu Manuela, tak někde za tím je docela pěkný příběh. Za zmínku stojí herecký výkon Karnaka a Black Bolta, kterej ani nepotřebuje svou sonickou hubu, poněvadž zabíjí pohledem. Za mě slušně zabil.(4.8.2018)

• Yancl

Tohle že je z dílny Marvelu ? Hodně velké odbočení. InHumans se kvalitou hodí k nočnímu vysílání na Prima Cool jako seriál k vyplnění vysílací pauzy. Viděl jsem všechny seriály od Marvelu, které mají laťku hodně vysoko. Tento seriál je opakem. Tahle hrůza mi připadla jako na rychlo slátaná rychlokvaška (vždyť i herci mají celou první sérii stejné oblečení). Za mě osobně zklamání. Plusem je určitě samotný námět InHumanů, jejich schopnosti a tak trochu očekávání jak to asi dopadne, díky čemuž jsem se dokázal dívat do poslední dílu. A ten roztomilý přerostlý bulldog se schopností teleportace :) Zbytek je bohužel špatně, místy se na to nedá dívat, jak hloupé to je. Myslím, že druhá řada jen tak nebude a tahle partička upadne v zapomnění. [40%](9.2.2019)

• - Mezi osobnosti, která je příbuzná s Inhumans (v češtině Nelidé) je také Marvelovská postava Sue Storm z Fantastické čtyřky. (vyfuk)

• - Prvotním plánem Kevina Feigeho bylo převést Inhumans na velká plátna, kde by se staly součástí Marvel Cinematic Universe. Avšak po opakovaném přesunutí premiéry se od tohoto plánu upustilo a Inhumans se podívali na televizní obrazovky. (CrypzzXD)

• - Ve scéně, kdy je zatýkán Black Bolt (Anson Mount), tak policista zabouchne dveře u auta. Po chvilce jsou dveře otevřené a v další moment zase zavřené. (Zek)