Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

Saur.us

Marvel a jeho Mar-Vell. Naprůměrný origin z MCU, který je standardně audiovizuálně nabušený, nechybí humor, akce ani slušný protivník. Navíc funguje jako takový malý origin i pro Nicka Furyho a samotná Cpt. Marvel bude jako osobnost a díky jejím OP schopnostem velkým přínosem pro celou iniciativu. Jen doufám, že v Endgame vysvětlí, kde byla celou tu dobu, když padaly ho*na do větráku. ()

Skalda_2

Průměrná "marvelovka" poslední doby, se vším dobrým i zlým co k tomu patří. Taková vyvážená strava s dávkou akce, humoru a příběhu. Nic proti ničemu. Vzniklo jako předkrm před Endgame a ty 3 hvězdy tady. ()

Bozvav

Scénář: dvě *, dialogy 3*, napětí 1*, hudba 3*, humor 3* obsazení 3*, vizuál 2*, akce 2*. Celkový dojem max. 50%. Nebýt několika vtipných hlášek a pár zábavých momentů, šla bych o 10% níže. Takto průměr průměrů, vcelku zbytečné dílko, co nic nepokazí a nic po něm nezůstane. ()

godycz

ten hukot honicky v kanonu byl jak z sw....devadesata leta vsude kam se podivas a hodne forku....hlavni hrdinka k memu prekvapeni velmi sympaticka a pred kamerou tak prirozena.... ()

Darren98

Zajímavý Wonder Woman hybrid posledních X-Menů v součtu představuje kombinaci nesčetných důvodů jak pro nezbytné tak pro přebytečné poslední rozvětvení Infinity Ságy. Nejvýrazněji přitom právě hlavní protagonistka svým dojmem divákovi rozhodne, zda mysteriózní hrátky s pamětí, využité zasazení před počátkem Avengers, pocta Stanu Leeovi a parodická práce s kočkami zvítězí nad akčními scénami bez spádu či náboje, zoufalým vynahrazováním slabé hudební stránky tematickými písničkami a sázením na kouzlo Nicka Furyho v předvídatelném příběhu s minimálně napínavým závěrem. ()

Pidzey

Cpt. Marvel za mě patří mezi ty lepší MCU filmy. Je to z vesmíru, (to já rád), zajímavou zápletku, má to vtipné momenty a i ta hrdinka mě celkem bavila. Ano, asi trochu chápu proč Carol většina nemá moc ráda. Od začátku se chová arogantně, povýšeně, skoro pořád se tváří nasraně a jediný vývoj, kterým si její postava projde, je, že se ze super silný, stane totálně OP a víte co, mě to bavilo. Jen těch paprsků mohla používat méně (mohlo by to mít nějaký couldown, nebo tak něco.) Závěrečný souboj je opravdu trapný. Celkem akce je dost v pohodě. Jak přezdržkovky, tak přestřelky v kosmu a tak. I tak tam Carol měla pár momentů, kterými mě trochu obměkčila a občas se i usmála. Myslím, že dobře fungovala chemie mezi Brie a Samem. Což se dostávám k hercům. Sam je tradičně skvělí, Brie je celkem sympoška (ano. Větší než její postava) a má momenty, které ukazují že je dobrou herečkou. Jude je v pohodě a bylo fajn ho zase v něčem vidět. A z herců jeho grupy nejvíc vyčnívá Minerva. Co závěrem? Udělejte Carol lidštější a sem s dalším dílem. ()

Aurus

No hned první co řeknu je to že nechápu to hodnocení 69% což je pro tento film fakt málo. Tento film si zaslouží 75-80%. A taky nechápu že to prej byl špatný film a proto se druhý díl jmenuje Marvels. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, efekty jsou na vysoké úrovni, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě velmi dobrý MCU film . Za mě 7,5/10. Už se těším na druhý díl. ()

Gediman

Ne moc epické, jak by se možná hodilo. Místo toho pár rádobyvtipných scén, které si mohli odpustit. Evidentní snaha navázat na úspěch Strážců galaxie a Thor: Ragnarok, ale dopadlo to spíše jako "klasická marvelovka", nic převratného. Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi (s hostem): https://www.youtube.com/watch?v=HniKZM4FN6M ()

CaptainCzech

Jakožto fanoušek komiksů a MCU jsem z tohohle filmu opravdu zklamaný. Tolik chyb a špatného humoru jsem v MCU ještě neviděl (jedině Ragnarok, ale ten je proti tomuhle TOP film) a právoplatně má Cap. Marvel korunu nejhoršího filmu univerza. Jaké jsou chyby? Je to jednoduché. V roli nesympatická Brie Larson, který nevěřím téměř žádnou scénu to tam válcuje víc než Thor v Infinity War. Během chvíle zjistí, že se drží jen na půl plynu, tak si řekne jebať a najednou je ještě silnější. Navíc je ta postava natolik blbá, že během lusknutí prstu opustí své společníky ve zbrani (hrdou rasu Kree) a přidá se k zapřísáhlým nepřátelům, jen kvůli tomu že jí vůdce Skrullů řekne, že jsou ti dobří a Kree špatní (jasný to dává smysl, kdo by to neudělal. Černá skříňka jako důkaz? Nesmysl, když Skrullové umí měnit vzhled i hlasy). Trapná kočka, která je vtipná tak v jedné scéně má tolik prostoru v celém filmu než Starforce team, včetně Juda Law. Skrullové kteří mají být jedna z největších hrozeb pro celé planety jelikož se infiltrují do různých společností a snaží se převzít kontrolu nad planetami jsou tu vykreslení jako dobří sousedé, kteří jsou vlastně hrozně utlačovaní chudáčci hrdou rasou Kree a tak jim musíme honem pomoct (epic shit na závěr když odlétají a ještě si navzájem všichni mávají na cestu WTF?). Nickovo oko je kapitola sama o sobě, tohle bylo těžce nezvládnutý a jsem vytočenej jak točeňák jen co si na to vzpomenu. Potitulková scéna s blijící koučkou taky tragédie. AVENGERS pojmenování po Cap. Marvel? Co je tohle za sra.ku? Proč tedy je už i v názvu prvního Captaina filmu napsaný První Avenger? Jasný protože se to odehrává za 2. světové války, Cap. Marvel v 90. letech, je tedy ''úplně logický'' že je to podle ní. To co udělali z Mar-Vell byl zářez pro tuhle skvělou postavu s velkou historií a silným životním příběhem Diskuze mezi Furym a Marvel kdy se navzájem snaží poznat zda jsou to oni či Skrullové je taky pí.ovina jelikož ani jeden z toho co se tam dělo by nepoznal vůbec nic. Doteď nevím kdo je vlastně záporák ve filmu jediné co mě napadá je celá rasa Kree v čele se Supereme Intelligence, ale jestli tomu tak je tak tento názor nesdílím. 90% filmu se odehrává na Zemi a vůbec se nám nerozvinou linky ohledně rasy Kree či Skrullů přitom tenhle film si o to vyloženě říkal. Jediné co na tomhle filmu je dobrý je úvodních 20 minut, kde jsme na stejné vlně s hlavní hrdinkou jelikož ta nemá vzpomínky z minulosti a tak to postupně odhalujeme s ní, což poté vyčpí do ztracena. A samozřejmě ocením návrat Coulsona (od začátku sympaťák) a Ronana (který bohužel neměl žádný prostor), stejně tak cením Juda Law jako Yon-Rogga ten se mi líbil (bohužel bez prostoru), hlavně na konci kdy byl nahecovanej a chtěl si to s Marvel rozdat postaru ručně bez schopností. Fury kdy poznal Talose, že to není nějaký papaláš z SHIELDu (velký plus). Celkově tedy je pro mě tenhle film zklamání a těším se až si za měsíc a půl spravím náladu u End Game. Nejslabší Marvelovka vůbec za mě slabé 2 hvězdy a 47% () (méně) (více)

zelda82

Marvelovky mam rad, ale musim rict, ze onen recept origin story + spousta vtipu (i zbytecnych a na silu), se mi zacina dost silne zajidat. Film tahne "Nikdo mi nerika Nicholasi ani Josephe" Fury a kocour Goose, ktery skryva par prekvapeni. Brie Larson fajn, ale celkove je to takova dieta pred Endgame. ()

JG7

Herecky a dialogy je to fajn. Má to své momenty, kterým srdce nechybí a celkově se na to příjemně dívá, ale není tam žádná hrozba. Záporaci nula. Konflikty mezi rasami vůbec neprokleslen, což by nemuselo vadit, kdyby se film víc věnoval Carol takové. Její charakter je neznačen v pár sekundových montáží, od čehož se má odrazit její vývoj. Akce je slabě natočená a chybí tomu lepší gradace. I když ant-mana zrovna nežeru, tak tohle je nejslabší film fáze 3. ()

Folky

Průměrná šablonovitá marvelovka. Režie je mimořádně bídná a scénář nemá absolutně co nabídnout (až na "nemusím ti nic dokazovat"). Samuel L. Jackson je sice stále cool, ale ani on to nezachrání, stejně jako nostalgická atmosféra (kterou už lépe předvedli Strážci galaxie). Ironicky stejně průměrné jako první Captain America. ()

strikeman

Další dobrá zábava z dílny Marvelu. Brie Larson mi zde byla sympatičtější než v Ostrově lebek a feminizace marvelovského univerza v jejím podání mi nepřišla nijak násilná. Vtípky byly vtipné,akce byla akční, co víc chtít :-) 78% ()

Gaia.M

Četla jsem recenze o tom, že to je nejlepší film od Marvelu. No, co na to říct. Zcela upřímně, líbilo se mi to. Brie neznám, takže pro mě to je neokoukaná tvář, což mě bavilo. Celý film jsem přemýšlela, zda ten chlap je Jude Law, nebo ne, ale přece by nový Brumbál zároveň nehrál v Marvelovce, fakt nevím, proč jsem myslela, že by to tak být nemohlo. Bavilo mě to. Ale že by to byl nejlepší film? Wtf, to fakt ne. Dozvěděli jsme se, kdo je Captain Marvel, známe Carol Danvers, víme jak vznikla, co umí, ale to je prostě všechno, co nám tenhle snímek přinesl. Jasně, chápu, že to jsme přesně potřebovali, protože vzhledem k tomu, že je asi všechny zachrání, tak se nemohla zjevit jen tak odnikud. Ale nic víc pro mě tenhle snímek prostě není. Fakt sorry a to jsem zarytej fanoušek Marvelu. Takže za mě dobrý, ale jednou stačilo. Btw. Fury s oběma očima byl divnej :D ()

Hapretor

I na mě moc infantilní, málo vtipné, nenápadité, nic k zapamatování, jedna další úplně sterilní a úplně zbytečná marvelovka ... hlavně ať jsou peníze v pohybu ... prosím, zastavte už tyhle h .... !? - konec zvonec ... jedna * jen za sympatickou Brie Larson ... ()

Toka

Tak se Marvel konečně pustil do sólovky se ženou v hlavní roli. Musím říct, že jsem byl maličko skeptický vůči obsazení Brie Larson, ale ona je naprosto boží! Že je boží i Samuel L. Jakcson už víme, ale tohle bylo opravdu příjemný překvapení. Nedokážu si teď představit lepší dvojku, než je Marvel a Fury. Jejich dialogy skvěle fungovaly a hlavně působily přirozeně. To celé obalte do hávu devadesátek a máte zaděláno na senzační představení nové postavy do další éry Marvel filmů. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu