Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Kapitankarot

Zakončení jedné komiksové ságy bylo velmi očekávané. Také jsem očekával hodně, možná proto ve mně po shlédnutí na premiéře převažovalo velké zklamání (to ovšem mohlo být také trochu tím, že vám do toho děcka a bohužel i jejich rodiče neustále krafají a komentují). Po druhém shlédnutí (to už jsem byl v kině prakticky sám) zvyšuji z 1 * na 3 *. Bohužel, ač jsem jinak velký fanda prakticky všech Marvelovek, tohle si prostě lepší hodnocení nezaslouží. Přijde mi to jako takový film z povinnosti, navíc s občas ne úplně logickým dějem. Celkově film působí zmateně. Hraje hlavně na vizuální efekty a tím je taky vidět, na jakou cílovou skupinou tím tvůrci míří (i podle obsazení v kině kategorie pod 10 let). Za mě je to bohužel promrhaný potenciál - se scénářem si tvůrci mohli vyhrát daleko víc. ()

pupopony

Jdu bohužel proti proudu. Velmi naivni, dětinské, bez humoru a napětí, předvídatelné. V 21.století mi příjde málo vytvořit film pouze na motivu mlácení v trikovem provedeni. Moc nechápu hodnocení ()

bonsetti

Nezaujalo, proklikáno, místy směšné, až trapné, inteligentní liška nebo co to je to degraduje úplně. Trapné jsou i jakoby vtipné dialogy Naproti tomu úžasné efekty, občas i příroda. Díky těm trapnostem to snižuje hodnocení na 2*. ()

McGuffin

Avengers: Infinity War je film o práci, ohrožení a válce. Scénáristé Christopher Markus a Stephen McFeely nachystali přehršel překážek protahujících zápas hrstky statečných - kolektivního kladného hrdiny - proti jedné záporné postavě hnané ideou, že lidstva je moc a z důvodu omezených zdrojů je nezbytné jeho počet zredukovat na polovinu, na dvě hodiny a dvacet minut. Je nošením dříví do lesa, protože už název to prozrazuje, připomínat, že obrana i útok se dějí s pomocí nadlidských schopností, kouzel, strojů a dalších výdobytků techniky a nezmiňované, pro lidské plíce vhodné atmosféry, všudypřítomné na každé planetě vesmíru, kam se boj vrtne. Takže jediným skutečným scénáristickým překvapením je - a to zase klobouk dolů - že kladní hrdinové na celé čáře prohrají a záporný hrdina svůj úkol splní. https://www.macguffin.cz/2020/01/avengers-infinity-war.html ()

krysarr

Za vroucneho beceni spoludivaku jsem nejak nezvladal spolubecet… asi nejsem spravna cilova skupina… je to ale fakt jeeechechecheee, kapitalni recyklovana kravovina bez neceho novyho pro zcela jistou cilovou skupinu obedarovanejch krasavcu s nahonenou… patkou a sebevedomim ()

Flammarion odpad!

Slipy vlevo, slipy vpravo, slipy nahoře, slipky dole. Popírači fyzikálních zákonů jsou zpět. Větší, lepší a dražší než dřív. Jen je to zas o něco větší nuda. Tentokrát se dočkáme i slipek z vesmíru a přiznám se, že jsem měl pár dní slipky úplně všude a prožíval noční můry rozměrů nepopsatelných. Tenhle homokýč mě bude strašit ještě opravdu dlouho. Stejně jako kdysi ten protivný kluk s bleskem na ksichtu a rektální rourkou, teda hůlkou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 21: "Groote vypni to! Dělej nebudu to opakovat." - "Já jsem Groot!" - "Kde jsi to slyšel? Od tý doby, co ti vyrazily pupeny, je z tebe nemožnej klacek!" Thanos chce vyhladit půlku populace vesmíru a Avengers tomu chtějí zabránit. Thanos je ten týpek, kterého Marvel už od prvních Avengers cpe do všech filmů či potitulkových scén. Jak správně tušíte, právě Thanos je tím zásadním elementem, který film posouvá do áčkových vod, ačkoli jde o neskutečně jednoduchou zábavu. Místo nahněvaného siláka se totiž zápolí s někým, kdo umí triumfovat nejen v pěstním duelu, ale i v dialogu nebo v čiré logice při pohledu na svět. Velkými pozitivy jsou i interakce mezi postavami. "Hulku já vím, že rád chodíš na poslední chvíli, ale je to tady. No tak dělej! Ne? Tak si trhni ty magore zelenej!" Devadesát devět procent postav dostane svých pověstných 15 minut slávy a nemáte pocit, že některé jsou ve filmu jen proto, aby byli fandové spokojení. Snímek má spád, akci, napětí, chytlavý soundtrack, kvalitní vizuální efekty. Režisérům Russoovým jsem jejich styl chválil už u Občanské války. Konec má koule proto, že tady záporák zvítězí a půlka Avengers zemře ( Vypaří se / Zmizí ). - 70%. ()

Pennywise168

Marvel zopakoval to, co se asi předtím povedlo jen Impériu vrací úder. Nechal diváky totálně v šoku. Tady navíc diváky naladěné pohodovou atmosférou. Bratři Russoové mají nejen cit pro žánr, ale i inteligenci a dobře vědí, co dělají. Jen si tedy nastavili laťku na poslední díl zatraceně vysoko. ()

Jad

Prvý z dvoch vrcholov MCU vesmíru sa nedá popísať inak ako: 2,5 hodiny akcie, epických efektov, silných emócii s nečakaným záverom, ktorý nás neuveriteľne navnadil na Endgame. Aj po 7 pozretiach tohto filmu mám čo v ňom objavovať a stále sa mi ho CHCE pozerať. Nehovoriac o tom, že Marvel konečne vytvoril super záporáka, ktorý má svoj cieľ aj motiváciu aj emócie. Scéna na Vormire je top! Anthony a Joe Russoovci sú úžasní režiséri. Ďakujem. ()

BobbyPeru odpad!

To neni film, to je marketingovej produkt. Slatanina jako kdyz pejsek a kocicka varili dort. Dame tam vsechno a jeste vetsi a vydelame tunu penez! Normalne by cloveku melo byt spatne, jako tomu psovi, co dort sezral, ale to funguje jen v pohadkach. Tohle zjevne funguje jako ta elektroda v krysim mozku, co pusobi na centrum rozkose. Staci zmacknout tlacitko. A krysa macka a macka, az chcipne hlady. Zaslouzene :D ()

BvS

Nechtěl jsem, ale nakonec jsem i já podlehl. Tenhle film oproti zbytkové produkci MCU absolutně jiná liga. Kamerou počínaje, soundtrackem konče. A scény s Visionem a poker face Olsenkou klidně znovu přetrpím, jen abych si vychutnal ultra badass proslovy Thanose, než mázne po Tonym Starkovi měsíc. ()

Vardara

Dala bych i víc, ale za ten počáteční bolehlav skutečně nemůžu jít výš. Až na dva marvelovské filmy, které s dějeme tohoto výtvoru až tak nesouvisí, jsem snad viděla úplně všechny předchozí „díly“. Přesto jsem začátek musela vypnout a prošmejdit internet, zdali jsem o nějaký ten předcházející film nepřišla... a výsledek? Ne, vše jsem řádně zhlédla. Tak proč jsem měla pocit, že řada postav se dostala v ději někam dál, než byla na konci filmů? No nic, oni se ti superhrdinové množí rychlostí blesku a příliš neumírají (a když tak je někdo oživí), takže se to pořád nabaluje a narvat celou tu partu hic do jednoho filmu dá zabrat. Tak se těším na pokračování, protože doufám, že to oblíbené natahování děje tu snad dostane nějaký širší rozměr. Každopádně hláška „MR. Proper má vymeteno“ mě dostala ()

Sejkorka

Tak nějak nejsem v obraze, ono to ještě bude pokračovat ? Teda jako ten z 2019 End Game, či co. I tak mě tvůrci překvapili, když nezařadili pořádnej hepyš. Půlka lidstva v čudu, až jsem se bál, abych se na tom gauči taky neobrátil v prach. Podívaná pěkná, ale asi je třeba znát víc těch postav. Já stěží rozeznám Thora, Ironmana a Spidermana. Ale za to si můžu sám. ()

mistr97

Bohužel nemohu napsat, že by mě film nějak zvlášť zaujal. Příběh působí dost nesourodě. Prostě se ukázalo, že dostat tolik hrdinů do jednoho filmu sice možné je, ale nemusí to nutně být dobře. Musím tedy přiznat, že jsem neviděl všechny předchozí filmy, takže jsem všechny postavy neznal, což mohlo můj dojem ovlivnit, ale myslím, že by to nemělo zkazit velkolepou superhrdinskou podívanou, na kterou jsem se těšil. Tohle mi přišlo jako akcí nadupaná marvelovka, kde se tvůrci nemohli rozhodnout, o čem film vlastně bude. 60 % ()

Elanornegra

Pamätám si ako som to dopozeral v kine a nemohol som tomu uveriť. Naozaj neuveriteľne, ako dokáže postaviť Marvel latku vyššie a vyššie. Perfektne prepojenie postáv, deja, grandiózny scenár. Úžasne akčné scény, to napätie a záver ako zo zlého sna. Vybičované emócie. Tak zvládnuté z každej strany už od prvej scény, chcelo sa mi plakať aj sa to podarilo. Thanos mal svoje premýšľanie take logické vo svojej podstate, a čo preto dokázal urobiť..... klobúk dole pred režisérmi Russovcami. Všetkými hercami na celé s Iron Manom a Thorom.... 100% ()

EternalS

Absolutně nekompromisní špička žánru. Hlavní záporok, který má víc charismatu, než všechny ostatní postavy dohromady. Hrdinové, kteří nejsou nesmrtelní. Opravdu netuším, jak víc epičtěji by měl film natočený na základě komiksových postav vypadat. Tohle je úplně jiná liga, která bez špetky slitování rozdupává všechna dosavadní klišé, čímž se stává jedinečnou, nesmrtelnou. ()

Wiceman

Ty bláho ... to byl hodně dobrej náser :D Jako k ději se schylovalo už x let, ale takovouhle nálož jsem ani já sám nepředpokládal :D Thanos se díky tomuhle všemu stal nejsympatičtějším záporákem všech dob a dokonce s ním jste schopni i soucítit. Co se hrdinného ansáblu týče, je fajn vidět všechny takhle vedle sebe (vyjma Hawkeye a Ant - Mana). No a s příchodem Thora s novou palicí na scénu zaplesalo v kině srdce i toho nejmenší fanouška. Jen jsem tak trochu čekal jinej konec. Ano, původně to měli být dva filmy, ale když byl oznámenej jen jeden film, myslel jsem si (bláhově) že to zmáknou jen jedním. Chyba! Tedy spíš moje chyba :D Endgame k pokračování sedne mnohem víc, než Infinity War part 2. Jediný co mě docela zklamalo bylo neprouhloubení Thanosových vyvolených (Ebony Maw zejména) a zazdení Petera Dinklage coby toho největšího trpaslíka, jakýho jsem kdy viděl :D Krásných pět * ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina