Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Krisslybear

Filmová adaptácia Infinity Gauntlet z roku 1991 zvládnutá vskutku celkom dobre. Aj keď Thanos v komixe sa snaží zapôsobiť na Helu tým, že vyhladí polovicu existencie, zatiaľ čo vo filme sa snaží nastaviť akýsi existenčný vesmírny balanc. Film sa mnohými faktami neuveriteľne drží komixu a ponúka fakt zábavné 2 hodinky ktorým by sa ale dali vytknúť niektoré pasáže ako napríklad súboj na Wakande ktorý môžeme vidieť v trailery, bol pre mňa dosť nezáživný a vynútený. Jedna vec ktorá ostala po Ragnaroku Avengerom je humornosť, tej určite nechýbalo, Drax v jednom momente zahlaškoval až ma v kine skoro rozstrelilo. Chémia medzi postavami funguje, čo je skvelé. Koniec koncov bol Infinity War super, ale buďme úprimný je to zase len copy pasta v novej koži s ďalším záporákom. To je dôvod prečo u mňa Ragnarok tak zažiaril, totižto to bola po dlhej dobe zmena, zmena v prístupe k filmu. Zatiaľ čo Infinity War si smelo našľapuje tú istú stopu. 4* ()

medovec

Úžasná jízda a absolutní respekt k týmu lidí který tento úžasný film vytvořily.Moc se my líbilo že dali tolik prostoru Thanosovi. Skvele jsem si tento film užil jen ty akcni sceny bylo obcas trochu neprehledny ale nemůžu se dočkat až uvidím zakončení této skvělé filmové ságy.PS:konec byl fantasticky ()

Markeee

Čo na to povedať, neviem čo umocnilo viac zážitok z tohto filmu, či samotný nervydrásajúci dej, alebo to, že sme s kamošom bolo na 3Dčko v úplne prázdnej kinosále a po započatí záverečných titulkov nám premietač ako VIP pretočil film rovno na podtiulkovú scénu, aby sme nemuseli čakať 10 minút. V podstate stále čakám, že niekto príde za mnou objíme ma a povie: "kámo, celé sa ti to iba snívalo, tu je ten skutočný film, kde nikto neumrie a všetci budú žiť šťastne až do..." ()

HellsAngel

Za 10 rokov toho Marvel priniesol naozaj veľa a Infinity War je sformovaním celej jeho dlhoročnej snahy do jedného kolosálneho počinu, so všetkými pozitívami, ako i klasickými neduhmi jeho vlastného subžánru komiksoviek. Najnovší Avengeri nám predstavujú vlastnú verziu galaktickej drámy, ktorá v sebe mixuje remeselne dokonalé akčné orgie so sviežim (a skutočne vtipným) humorom v jednom veľkom nekonečnom kolotoči zábavy, ako to dokáže iba partička okolo Kevina Feigea. Nosná idea celého MCU - zoberme z komiksov, čo sa nám hodí, zvyšok vymyslime sami, upravme to všetko pre potreby filmu a uvidíme - funguje lepšie ako kedykoľvek predtým. Thanos sa v rukách filmových scenáristov premenil v komplexného záporáka, aký tu už veľmi veľmi dlho nebol (Marvel filmy takého ani nikdy nemali). Russovci neklamali, ak tento počin nazvali sólovkou Šialeného Titána. Pri záverečných titulkoch budete mať naozaj pocit, že on bol tým hlavným "hrdinom" celého príbehu. A že tá story má gule sa presvedčíme už v úvodných minútach, kedy sa prvýkrát stretávame s výraznejšou interakciou medzi Thanosom a našimi starými známymi. Aj napriek množstvu dejových liniek, ktoré sa v priebehu rozprávania prejavia, celá stopáž pôsobí kompaktným a uceleným dojmom, s jasným smerovaním až ku katarznému finále, ktoré sa svojou veľkoleposťou, dojemnosťou a celkovou prekvapivosťou zapíše do sŕdc nielen fanúšikov, no každého jedného diváka (pssst, #ThanosDemandYourSilence). Infinity War je nielen najlepšou tímovkou Avengers, je taktiež i najlepšou marvelovkou vôbec, pričom pôsobí neotrepane aj pri opakovanom zhliadnutí (vyskúšané na vlastnej koži). Musím sa ale priznať, že z pokračovania mám isté obavy. Ako sa mu môže podariť nadviazať na niečo takto zásadné, akým záver tohto filmu nepochybne je? To uvidíme za rok. Dovtedy sa nechajme opájať týmto STELESNENÍM KOMIKSU NA FILMOVOM PLÁTNE!!! P.S.: Takmer sa mi splnil môj malý detský sen, vidieť Samuela L. Jacksona povedať v marvelovke Motherfu**** ;) P.S.2: Je badať, že sa v Marveli po Age of Ultron poučili a reklamnú kampaň tentokrát zvládli na výbornú. Je až neuveriteľné, ako nás v mnohých prípadoch ťahali za nos. P.S.3: Skvelá rola pre Petera Dinklagea. ()

Scaevola

(Pozor, obsahuje spoilery). Diváci po tom prahli a volali, kritici na tom stavěli své výtky a snad i scénáristé sami už si nevěděli rady. Tedy stalo se, co se stát muselo, a završení deseti let přineslo přesně to, v co jsem doufal a čeho jsem se zároveň bál. Žoviální tón je pomalu, ale jistě přetaven v osudovou (samozřejmě přehnanou) hlubokomyslnost a už v první scéně je naznačeno, že nic nezůstane růžové a nikomu nebude odpouštěno do nekonečna. Emoce i motivace včetně těch titánských jsou uspokojivě vysvětleny, a pak se postupně přidává vědomí, že tvůrcům se podařilo ukočírovat množství dílčích zápletek a zástupy postav, přestože mnohé z nich se jen mihnou, aby potěšily své příznivce, a ani na ty hlavní se nedostane tak, jak jsem byl zvyklý, protože přes všechny hlasy proti připadla hlavní role Thanosovi. A nakonec je radost z filmového umu zdrcena závěrem s tradičně zbytečnou bitvou a netradičně dospělým vyzněním, v němž se padouch usmívá a hrdinové jsou skutečně zlomeni (ačkoli kupodivu padli jenom ti, kteří mají slíbeno pokračování svých sólových dobrodružství…). A tak, prosím, vnímejte všechny zde řečené výtky jen jako rádoby zasvěcené postřehy velkého fanouška, které nic nemění na tom, že snímek je to skvělý. - A zůstává skvělý i po druhém shlédnutí. ()

casyy

Kvuli takovym filmum se stavely multiplexy. Navzdory kolosalnimu meritku je to ale prehledny, dejove soudrzny a prekvapive velmi osobni. Celkove se jedna nejspektakularnejsi zalezitost, co jsem na platne videl. Pokud je navic clovek fandou marvelovek (muj pripad), emoce na nej stecou z platna po litrech. Koncovka je drtiva. Nejvetsi blockbuster vsech dob. ()

misiaq

hm, celkový dojem je dobrý. Tých 2,5hod. ubehlo v IMAXe veľmi rýchlo, film mal grády, neboli tam žiadne nudné pasáže, no dojmy vo mne zostali rozpačité, nejako mi to úplne nesadlo a niečo tomu chýbalo. Neviem či to bolo tou plejádou superhrdinov, strážcov a ochrancov, ale skúsim doplniť po ďalšom pozretí keď prídem na to, čo tam nesedí. Prípadne možno pokračovanie nám dodá nové info ohľadom konca IW1 ()

PunyHumanNo2

Smutný příběh o tom, jak prázdná jsou vítězství, pokud je nemáte s kým sdílet. Být Marvelem nedotčeným divákem, tak musím fandit postavě stíhané svým minulým selháním, ekoteroristovi snažícímu se zredukovat populaci přelidněného MCU. A že je to zapotřebí, napěchovat prakticky všechny postavy do jednoho filmu a ještě divákovi připomenout, že se chystá Captain Marvel, to už dá zabrat. Co na tom, že většina z nich sotva prohodí dvě repliky, a mile impotentní Hulk se ujme role disneyovských comic relief zvířátek, fanouškům i tak zvlhnou ponožky. Uvidíme, jestli se i druhá nekonečná válka vytáhne, nebo stráví polovinu filmu zoufalým sumarizováním ve style „v předchozím díle jste viděli“. ()

Bezejmený

Dokonalý comicsový film. Parta hrdinů, jež známe z dlouhé řady filmů, tady dostává na frak od skvělého záporáka. I přes velké množství postav, mi všechny linky přišly naprosto dostačující a postavy dostaly dosti prostoru se předvést. Pět hvězd a nemůžu se dočkat pokračování. ()

imaginer21

Takže tohle je ten Thanos? Po občasných epizodních štěcích, povětšinou v potitulkových scénách, se z blíže nespecifikovaného synonyma absolutního zla ve vesmíru stal plnohodnotný zvrácenec, který si prostě musel urvat tuhle osudovou týmovku pro sebe. Ne, že by se ostatní nesnažili, ale Thanos má vůči nim tu výhodu, že všechen ten děj okolo se soustředí právě na něj a diváci logicky taky. Ne, že bych z toho byl tak odvařenej jako kdysi z Temného rytíře, ale rozhodně už je to jiný level než jen pouhopouhá (zdařilá) popcornová zábava. Humor vytříběný, děj přehledný (!) a rejžové jsou tentokrát nadmíru nekompromisní, pokud jde o osudy oblíbených (milovaných) postav. Zatímco u prvních Avengerů se tažným lanem stala filmově historicky první setkávačka všech (tehdy) sólistů na jednom plátně (a interakce mezi nimi vycházející z dobře udržovaných charakterů), nicméně hlavní padouch (Loki) a hlavní pohnutka pro stmelení (smrt agenta Coulsona) moc na divákovy city nezapůsobily, tady ty motivy sálají přímo z plátna. Najednou Avengři nejsou bohové, neporazitelní a bezchybní či nechybující (což se ale dobře zpracovalo už v CA: Civil War), ale "pouze" houževnatí a mnoha jizvami ocejchovaní pardálové, co znovu běží hlavou proti zdi ve víře v lepší zítřek a vesmír. Top konverzačka: setkání party Tonyho Starka s partou Petera Quilla. Top emoční scény: Gamora a Thanos. Cameo a (jediná) hláška Stana Lee asi nejlepší za celou historii MCU! Na plnou palbu ale nejdu, dokud neuvidím druhý díl a případně nedocením propracovanost dění v tomhle prvním. Každopádně klobouk dolů! ()

Jan.Sus

Možná trochu spoiler: Konečně Marvelovka která si nebere servítky s nikým. Akce od začátku do konce, konec jsem začal tušit tak od půlky filmu a byl hodně epickej. Tanos se s nikým nemazlil. Upřímně? Tak trochu jsem mu fandil. Nejlepší film z tohoto universa! Mrzí mě zabiti spousty postav, ale to k boji patří a konečně se Marvel pochlapil a prostě nechal vymírat postavu po postavě, žádný Happy-end. Jeden z nejlepších zážitků za poslední dobu. ()

bonovox

Absolutná guilty pleasure pre fanúšika Marvelu. Dokonalý mix akcie, vážnych a humorných momentov a hlavne skvele vyvážený priestor pre všetkých hrdinov. Výborný záver to všetko len podtrhuje. Sám neviem, čo tvorcovia vymyslia do vyvrcholenia o rok, ale myslím si, že sa báť nemusíme, pretože tvorcovia svoje postavy jednoducho milujú. ()

Franki69

Pro fandy filmové tvorby Marvel, zejména v linii Avenger, jasná povinnost a zábava zaručena předem. Ale co ostatní kinolid? Tomu doporučím s velkou opatrností – zejména těm, co neviděli poslední roky – Občanskou válku, Thora Ragnarok, Black Pantera a Strážce vesmíru. Ve filmu se totiž potkává mnoho známých z různých filmů Marvel Universa a baví se jako staří známí. Hlavně o všem co zažili (a co jsme tedy mohli vidět v předchozích filmech) a jak by jim to mohlo pomoct v boji s kosmickým megapadouchem Thanosem. No, představte si, že by vás kamarád vzal na sraz třídy, do které jste vy nechodili. A všichni se tam bavili jen o tom, co na střední zažili…Pokud ale tohle neřešíte, tak Infinity War servíruje spektákl comicsových monumentálních bitev na zemi i ve vesmíru, plus některé bonusy. Opravdu, nikde jinde jsem například neviděl většího trpaslíka! Infinity War spojuje cestičky různých příběhů předchozích deseti let do jednoho a musím říci, docela mu to vychází. Jen, kdyby se nebral tak smrtelně vážně. Jasně, jde tu o celej vesmír, a bitva je v poločase. Ale přesto…odlehčení by opravdu na škodu nebylo. Dávám 75%, což je jasnej nadprůměr. ()

Fuksinka

Jo kloubouk dolů, jak dokázali při tom množství postav udělat film, který drží pohromadě a je zábavný. Ovšem nemá Marvel celý tým lidí, aby hlídal logické nesmysly? Jestli ne, tak by si ho měl pořídit. Nesmyslů tam je spousta. Chápu, že publikum, na které je zaměřen film, to asi neřeší, ale mě to rozčilovalo. Ukázat na začátku jednoduchý způsob, jak porazit záporka ani jednoho z myslitelů to nenapadne? Už asi nejsem Marvelu ochotná tolerovat tolik, jako dřív. Hlášky, efekty a nepřehledné bitky už nestačí. Ovšem dat tomu průměr by nebylo fér. Bavila jsem se. ()

Chaloupek

Všechno si to pěkne sedlo a já si vedle toho sednul na prdel a seděl tam ty skoro dvě a půl hodiny s otevřenou hubou a čuměl jak puk. Zcela jasně je to ten nejlepší komiksový film od Marvelu a kdyby DC nemělo Burtonova a Nolanova Batmana tak by to byl nejlepší komiksák ever. Prvně, kdy si po prvním dílu říkám, že ten rok čekání na dvojku bude setsakramentsky dlouhej. A je to navíc hrozně vtipný! Teda já a Gu-staff jsme se smáli až oříšky po sálu lítaly. Zbytek kina vypadal spíš zádumčivě (zřejmě někdo tady z fakulty filmové teorie).. ()

gu-staff

No, asi bych to nepřirovnával k Interšteláru a podobnejm bijákum, jak tady dělá nějakej šmudla dole, nicméně odtrhnout se od toho nemůžete. Chtít se mi chcát, klidně se radši pochčiju, než abych o něco přišel. Takhle má asi vypadat dokonalá komixofka. Nevysypat si hned na začátku chilli voříšky po půlce sálu, takže jsem je pak hrnul 2 minuty rukama zpátky do kelímku a následně chroupal tu kus bláta, tu ztvrdlou žvejkačku, tu kamínek, tu vobroučku vod šprcky, tu dřívko od cucunakládě, tu vypadlou plombu...ale to jsem odbočil. I přes ty voříšky je to na plnou palbu. Jen mi občas bylo divný, že i když nás v sále bylo asi vosum, smál jsem se těm frkum jenom já s Chaloupkem. Voni to jako neměly bejt frky? Nebo jsme byli málo intelektuální? Jo a jsem moc rád, že s náma nebyla v kině ta vožralá štětka ve výslužbě, co celou cestu v autobuse slibovala svýmu starýmu, že včr vopraudu pdou d tocho khina, aue suibuje, jen co snědi plivku....ale to byla vodbočka číslo 2. Končim přepínám. Už aby byl druhej díl. Jsem moc zvědavej, jak vzkřísej tu více než půlku všech superhrdinů, kteří na konci umřou. Groota, Sprdimana, Černýho Gazelu atd...ale to je spojler, že jo? Dobře vám tak nemáte ty moje sračky číst! ()

fujka

Podle mého názoru byl tenhle díl super bylo to konečně jiný zakončení než vždycky předtim a dost překvapivý dávám tomu pět hvězd protože se mi líbylo spojení stražců galaaxie a avengerů plus to že thanos byl super záporák a už se těším na květen 2019 a ještě bych byl rád kdyby si verbal přečetl tohle ,, běž si vydrbat řiť " ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina