Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

PePiG7

Porad to mam v hlave. Ty 2h30mins utekli tak rychle, ze bych si to jeste jednou (nebo vickrat 🙂 ) dal. Unikat mezi filmy. Minimalne rok se jeste nic takoveho nenatoci ( protoze za rok vyjde Avengers 4 🙂 ) ()

FantomasMan

Pre mňa osobne bol tento diel Avengers krásnou bodkou, za všetkými filmami od studia Marvel Studios. A už nechcem v kine vidieť, žiadneho super hrdinu. Chvaľa bohu, že už sú "skoro" všetci mŕtvi. ()

MegaBite

Humor a akce perfektní, ale trochu stereotypní. Thanos byl dle mého zatím nejlepší zaporak ze všech Marvelovek, takovej pošuk, co vraždí a mysli si, že pomáhá. Trochu mě překvapili smrti některých postav, o to víc se teším na pokračování. Nejvíce se mi líbilo, že první polovina filmu byla hlavně zábavná a druhá naopak vážná. Nejlepší film s kombinací akční, komedie, sci-fi a nevím co ještě. ()

xi.xaO

No, kde začať. Prvé vyvrcholenie je tady. Lepšie to snáď ani nemohlo byť. Všetko klape ako švajčarské hodinky od toho najlepšieho majstra.Už od prvej scény je jasné, že film nebude hlúpe kecanie alá Batman vs Superman, ale pôjde sa pekne z ostra a nikto sa z ničím nebabre. Niektoré postavy majú viac priestoru, niektoré menej, ale to sa dalo predpokládať, ale aj tak je to vo filmu nehraje najlepšie husle, pretože tie hraje náš fialový 4 metrový kamarát Thanos. Každú scénu kde, je si kradne svojím neuveriteľným charakterom pre seba, každá zmienka o ňom mrazí na chrbáte, každý jeho čin buď pohne srdcom alebo nervami. Od Jokera z Temného rytiera je to asi ten najlepší záporák, ktorý sa vyskytol v komixe, ba možno aj vo filme. Je až neuveriteľné ako s ním súcítite a tak rovnako ho chcete vidieť mŕtveho. Celý film vidíte ako si hraje s každým Avengerom ako je takmer vždy krok vpred. Neni záporák, ktorý chce vidieť vesmír v plameňoch, ale chce vidieť ako vesmír kvete k lepším časom, len svojím egoistickým spôsobom. Keby mám vyzdvihnúť postavy, ktoré zanechali najviac silný a nejlepší dojem, okrem Thanosa, tak je to určite Star-Lord. Sebaegoický zlomený muž, ktorého nezaujíma nič len jediné. Thor, ktorý v tomto filme ukázal svoju charakterovú silu, tak ako v Ragnoraku. Gamora, u ktorej je neuveriteľne vykreslený vzťah ku Thanosovi. A v neposlednej rade musím vyzdvihnúť romancu medzi Wandou a Visionov, ktorá je veľmi krásne vykreslená. Ostatné postavy sú tiež skvelé, ale tieto u mňa zanechali najlepší dojem. Humor vo filme je, hlavne v podaniu strážcov, u ktorých sme na to zvyklí. Je to krásne odľahčenie popri temnejšiemu a citovo silnejišemu deju filmu. Dobrý sountrack, ktorý nepokazí dojem z filmu. Suma sumárum, Máme tu asi najlepší , najepickejší film, komixový film, ktorý zatiaľ vznikol. Ktorý sa bude ťažko prekonávať, ale ja verím Bratrom Russovým, že laťku, ktorú si nastavili presne takto o rok prekonajú. Takže trz neostáva nič len rok čakať. Fňuk. :( ()

Tusariq

Dvě hodiny a půl pořádně nabušené epické akce. Setkali se zde snad všichni, kteří se v Marvel filmech jenom mihnuli. A všechno dohromady skvěle funguje, ani jedna postava není ošizena o svoje cameo. Tak za rok nashle. And one last thing, Peter Quill, you're a fucking idiot. ()

Gerity

takže zhodnocení filmu: 3/4 filmu perfektní, pak to začalo slábnout, ale ten konec s tím lusknutím a všichni začali umírat WTF, to snad mám věřit že tyto postavy doopravdy natáhli. takže je jasné že to bude nějakej sen nebo vidění thanose a nebo strange a v příštím díle se to odehraje úplně jinak ()

LL CoOl J 74

Ještě teď nemohu popadnout dech z toho napětí po dobu trvání celého filmu což mi ani nepřišlo že bych tqm seděl tak dlouho.. 😁 Každopádně byli scény , které mě doháněli k slzám a scény které me drželi v tom napětí a čekání na takovou tu největší pecku od Marvelu.. 😍. Neskutečně jsem si to užil a už se těším az si to zkouknu v pohodlí domova kde mi snad nikdo nebude prebihat nikdo kazdej pet minut na záchod.. Prostě best !!!!!!!!!!! 😎😎😎 ()

zipS

Well done, well done. Nie som extra fanusik marveloviek, skor si ich pozriem raz a dost... ale infinity war bola prijemne spracovana infinity jazdaa. Toto este raz musim prebehnut v 4K. ()

doogiemus

Pre mňa najlepšia marvelovka všetkých čias. Skvelý humor, parádna kombinácia postáva a dej, ktorý drží od začiatku až do konca. Ani sekundu som sa nenudil. A ešte niečo, čo som už dávno pri filme tak silno nepociťoval - pocit bezmocnosti, slaboty a koniec, ktorý som nečakal. Chcem si to pozrieť ešte aspoň 10x. Odporúčam ()

james11

Možná je to tím, že jsem fanboy Marvelu, ale tohle byla prostě neskutečná jízda se správnými dávkami humoru a akce. Konečně se našel villain, se kterým mají Avengers i GotG problémy. No uvidíme jak si poradí v dalším díle :) ()

skrob

Speciálně 1 hvězda dolů za závěrečnou potitulkovou scénu - vzhledem k "nekonečné" délce titulků čistých 10 minut ztraceného života a pro nic. ()

Martinko991

5 hviezdičiek za záver ktorý sme tu dlho nemali, inak by to boli "len" štyri ako vyšité. Uvidíme klasických kvalitných Avangers len s novými postavami, to znamená akcia 11/10 a ostatné troška lepší priemer na tento druh filmov. V každom prípade sa veľmi teším na pokračovanie a odporúčam pozrieť tento film v IMAX pre plný zážitok. ()

Doffy

OBSAHUJE SPOILERY: Všichni proti jednomu! Obrazně. Thanos nebyl sám. Ale byl jediný, který dostal přes hubu od Iron mana až po Black panthera (od Iron mana víc). Thanos je úctyhodný protivník. Má minulost. Má motivaci. Má ospravedlnění pro to, co dělá. Není to plochý záporák. Zajímavé také bylo, že hlavní postavou nebyl Iron man, ani Captain America, ale nejvíc z času na plátně si ukrojil právě Thanos. Díky tomu se dali pořádně pochopit jeho pohnutky. Jsem opravdu zvědavý co nabídne "Avengers 4: Vůbec to není druhá část trojky, jen máme stejnýho záporáka v obou dílech." V některých momentech jsem si ale nemohl pomoct a Thanos mi opravdu připomínal Homera Simpsona který má vesmírné lodě ve tvaru donutu. I Iron man to pak potvrdil. A jestli je na ČSFD tenhle film tak vysoko právem? Na 87 % bych to nechal. Podruhý do kina bych na to ale nešel. Ne proto, že by se mi to nelíbilo. Ale protože nejsem magor co to napoprvý nepobral. Dám tomu čas a až to za 5 měsíců vyjde na DVD, tak si to pustím možná znovu. Kvůli dabingu. Bratři Russoovi nabídli to co jsem očekával. A přidali i něco navíc. Dokonce i 150 minut je málo na takovou zápletku. Ale válka vždycky přijde nečekaně rychle. A tady nebyly žádný zdržovačky, okecávačky a jiné blbosti jak je tomu u DC filmů. Jak film postupně představoval postavy, tak se zároveň posouval vpřed. Bohužel smrt různých hlavních postav v průběhu filmu není příliš uvěřitelná a po odchodu s kina odchazíte s celkem klidným pocitem, že se všichni určitě nějak vrátí za rok v Avengers 4. Je to hlavně kvůli tomu, že za celou dobu těch 10 let umřel jen 1 superhrdina. Quicksilver. Tím pádem je smrt v Infinity war méně uvěřitelná. Kdyby si Avengers drželi status jako má Hra o trůny, kdy se bojíte o každou postavu, protože moc dobře víte, že autor se jí nebude bát zabít, tak by to fungovalo líp. A jestli je tohle nejlepší film Marvelu? Nejepičtější jo. Nejlepší? Asi taky. Jediným mínusem na celém filmu bylo nadmíru otravný vzdychání, foukání a hekání týpka co seděl vedle mě, a který tak reagoval při každém sebemenším dějovém zvratu. ()

Vaisak

Čekal jsem od toho trochu víc i když v traileru byli jaký scény na který jsem se těšil tak to tam nebilo.Možná si teď budete rikat že jsem blbec tak jsem moc nepochopil ten konec snad se to dozvím příští rok v květnu. ()

Hejkal_03

Zajímavý kousek. Spousty scén byly velmi předvídatelné, ale závěr, paráda. Nejvíce mne zaujala postava Thanose, která je "brutálně neutrální" a svým způsobem spasitel přelidněných světů. Žádný záporák! Jeho pohnutky jsou logické a čisté. Za to na druhé straně naši "Klaďasové" se mnohdy chovají nelogicky a vše brzy vzdávají a nebo veškerou naději zahodí kvůli jednomu člověku. Náš doktor se mohl trochu více předvést a Starlord tentokrát vše po****. Mimo jiné, co to sakra měl Ironman za oblek? :D Nebylo to už trochu moc? Nanočástice, které se prakticky hned přeskupí na cokoliv on pomyslí? Ale tak dejme tomu... Vlastně dobrá marvelovka :) Upřímně nevím, co chtějí nasázet do druhé části tohoto filmu. Možná jako něco: Strange si sedí ve svém křesílku mávne ručičkou zpět a řekne si: "Hmm, takhle nechci aby to skončilo. Fajn uděláme to jinak!" A film pojede celý znovu jen se stane vše jinak. :D ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina