Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

stalkicz

Jako samostatny film by to moc nefungovalo, jako propojeni celeho univerza vyborne .Bonusem je velmi dobry zaporak. Pro me osobne guilty pleasure a asi tomu casem prihodim patou hvezdu. Uz jen za scenu kdy se Thor s Grootem a Rocketem pripoji na party ve Wakande. Protoze to je so fucking cool. ()

prengel

Konecne film ktory sa na 100% oplati vidiet v IMAXe a vobec pritom neprekaza ze je to iba jedna polovica pekne naslapnuteho pribehu za mna maximalna spokojnost ()

surprise

Vypadá to skvěle a zní to skvěle. A to je vše! Nějaká vnitřní katarze, nějaké vnitřní pohnutí nebo alespoň malinké osvícení se nekoná. Jestliže první Iron Man se trochu strefoval do arabských pouštních fanatiků, zde už nic takového nenajdeme a nepřítel je korektně vyretušovaný vesmířan. Takže vypni mozek a bav se. ()

Johnner

Vynikající popkorn, ale jen velmi dobrý film. To nejde slučovat. Popkorn alias blockbuster je výrobna peněz, což třetí Avengers dělají výborně. Bavil jsem se velmi moc, autorům skvěle vyšlo střídání dějových linií, máme tu památné dramatické momenty. Jenomže nic navíc. Většina postav tu prostě nějak existuje. Nemají vlastní emoce, oproti ostatním se vymykají svými zvláštními schopnosti, které jsou ovšem značně nedefinované, a tak divák sotva dokáže říct, co je smrtící úder a co jen šťouchnutí. Všechny postavy vlastně splývají. Thor, Iron-man, Rocket, Black Widow, kapitán, Black Panther... všichni jsou stejní, nosí jednu charakteristiku, a sice "superhrdina z Marvelu". Všimněte si, že ty z postav, kterým scénář dal do vínku alespoň nějaké emoce, jsou nejzajímavější a také se účastní těch nejzajímavějších linií - Starlord, Drax, Gamora, Strange, Vision. Emoce táhnou a je veliká škoda vidět, jak silní mohli třetí Avengers po filmové stránce být, kdyby se s nimi více pracovalo. Ale nešlo to, nebyl prostor a čas tu hru hloubkově rozehrát. Je to právě emoční plochost klaďasů, co činí z Thanose tak výraznou postavu. Má emoce, vnitřní motivaci, tah na branku. Není nejlepší filmovou postavou ani nejlepším záporákem, to ani zdaleka. Jenomže zmíněné kategorie už jen tím, že je má, z něho dělají pověstného "jednookého mezi slepými". Vyčnívá, ale v tvrdé konkurenci jiných postav filmové historie by neobstál. Co se týká závěru, také já jsem se cítil zdrcen a příjemně překvapen. Jenže k čemu je dobrý tak povedený závěr, když ho zazdívá marvelovská produkční mašinerie? Upřímně, pokud mají Avengers nějaký zápor, je to právě tento. Výborný závěr, ale zabitý produkčním plánem. Jinak jsou ovšem třetí Avengers skvělí. Nic moc vám nedají, neovlivní vás, ale na více než dvě hodiny vám dají zapomenout na všední starosti. To je jednoznačný klad. Na pět to není, na čtyři ano. Komunita ČSFD by v sobě měla najít dostatek síly a soudnosti, aby dokázala Avengers: Infinity War odsunout z TOP 20 nejlepších filmů všech dob. Do této společnosti nepatří. ()

Denzen

Štandardná marvelovská zábava, tentoraz ale s výborným a najprepracovanejším záporákom, akého sme tu kedy mali. Thanosa budete ľutovať a zároveň aj nenávidieť. Bohužiaľ počet postáv a emocionálna prázdnota to zrážajú dole. V Civil War sa to ešte dalo zniesť, každý mal svoj vlastný rovný priestor a finále medzi Iron Manom a Kapitánom ma dostalo, preto som tomu aj dal päť hviezdičiek. V Infinity War hrdinovia umierajú a umierajú a vy si vlastne uvedomíte, že v druhej časti využijú Kameň času, vrátia čas a všetkých oživia. Preto je to len slušných 80% ()

Kodousek

Přemýšlela jsem co sem přesně napsat, popravdě mi dlouho trvalo, než jsem se probrala všemi svými dojmy a očekáváními. Nuže. Otevírací scéna, při které zemřeli Heimdall i Loki (mimochodem v Lokiho konečnou smrt moc nevěřím, už v Temném světě vypadal, že je s ním nadočista ámen ..) byla hodně temná a v sále bylo hrobové ticho, nepohnul se jediný kyblík s popcornem, nikdo nečekal, že takovýhle masakr příjde hned v prvních okamžicích. Následovalo trochu roztržité intro se Starkem a Dr. Strangem, nicméně, po chvilce to nabralo znovu otáčky a spád .. hodně jsem se těšila jak si Steven trochu Tonyho ´povodí´, koneckonců střet dvou obřích eg. Nejvíc se mi, ale asi líbil vstup Spideyho - Petera Parkra v busu no a následné cameo v podání milovaného mistra Stana Leeho - mimochodem asi nejvtipnější jeho cameo z celé éry Marvel hned po cameu v CA: Winter Soldier, kde hrál strážného ve Smithsonian :-) jo vlastně ještě jedno je památné Avengers: Age of Ultron - Excelsior :-))) Nu pokračujme ... efekty a 3déčko klasika na tom asi není co hodnotit, akorát film místy trochu tmavý, ale v pořádku. Vstup do děje ostatních postav už nebyl tak pompézní. Wanda a Vision, romance, jasný potěšilo. Pro nezasvěcené, ale chybí jakési vysvětlení , co dělali Cap, Widdow a Sam po skončení CA: CW. Víc místa bych možná i nechala Wakandě, která byla vzata hodně na hrubo, no možná příště ... Osobně si myslím, že by si tenhle kousek fakt zasloužil delší stopáž, alespoŇ o 30 minutek, aby se některé záležitosti dovysvětlili, nebo více rozebrali, myslím, že od téhle topovky by každý snesl klidně ty 3 hodiny stopáže, bylo by to určitě ku prospěchu. Závěrem už jen dodám, že pro nás skalní blázny, bylo možná trochu mučivé, že hlavním aktérem byl opravdu Thanos... no ale on nám přeci připravil půdu pro tu mega fight, co nás čeká příště a mě osobně to navnadilo neskutečným způsobem, ale zároveň mě neskutečně mrzí, že se blízíme už toliko ke konci - The End is Near ... No rychle už to jen shrnu. Nemůžu dát jinak než 5 stars, protože, pro mě je to prostě a jednoduše naprosto komplexní a nevídaný, propracovnaný do detailu action comic přivedený v život na stříbrné plátno v tak monstrozní podobě, že něco takového už se jen tak nějaké společnosti nepovede. ()

pekgi

Nebylo to až tak velké zklamání, ale i tak :-( Tak moc super hrdinů v jednom filmu, prostě logicky nemůže dostat šanci. Avengers infinity war bych nazval spíše ,,sakra takhle by měl vypadat film o Thorovi". Thorovi scény byly taky ty jediné u kterých, jsem měl pořádné chvění a to hlavně když se ukázal ve Wakandě. Zbytek filmu jsem si užil hlavně díky guardians of galaxy a to hlavně díky Draxovi, kterej to prostě zabil. Shrnutím je to průměrná Marvelovka, o trošku menší slátanina než byl Civil war ()

Lukkyn

No tak konečně Avengers trochu přitvrdili a zahalila je temnota. To co se mi tolik líbí na hrdinech od Dc se konečně dostalo i do Avengers. Samozřejmě film už kvůli počtu hereckých es a hrdinů nese několik rovin a vlastně se všichni na plátně neobjeví. Film přepíná mezi vážnou stránkou a komedií , což vůbec není na škodu. Jelikož Marvel nemá moc temných hrdinů mými favority jsou Strážci galaxie a konečně se dočkali u Avengerů i oni!!!!Dostali solidní časovou porci a ukázali co v nich je. Záporák je tentokrát konečně na úrovni. Žádné tupé hovado a nakonec se mu jeho záměr i povede a konec filmu je ve znamení bezmoci a úžasu. Ikdyž pochybuju , že tolik postav umře (nebo snad končí tolika hercům smlouvy?:-) ) , tak přesto i v tomhle vidím určitý pokrok a je ku prospěchu věci. Rozhodně tedy zatím nejlepší Avengers. ()

Mirssix

Všetko super, na pár detailov. Vôbec ale vôbec ma nebavil mladňák spiderman, Hulk sa neodviazal, thor skončil so sekerou, Panter si šiel doma svoje, a zvišok sa tiež veľmi nesnažil, i keď áno bolo to pekné sledovanie aj príbeh bol celkom vydarený, ale fakt ma nas*al ten THANOS jeden :) snáď už bude dvojka a trojka čoskoro. ()

Pavlo

Lahodka s horkou prichutou zo sveta Marvel. Dospely a netradicny dej s paradnymi efektami. Kedyze je naplanovane pokracovanie? ()

Gravediggger

Sranda, jak vždycky hned po premiéře vyletí procenta až po strop, protože jdou do kina nejdřív fanoušci, ale po pár týdnech začnou klesat, protože začnou chodit i rodinky s děckama a všemožní tupci. Ti to pak vůbec nepochopí, během toho JEDNOHO filmu jdou dvakrát na hajzl, takže jim samozřejmě něco uteče a člověk musí dávat pozor na každou maličkost, zvlášt u Marvelu, protože pak nebude umět předvídat, co bude dál. A pak na konci bulí a odejdou z kina hned jak začnou titulky. DESET let filmů o Avengerech a oni si ještě nevšimli, že v každém z nich je aspoň jedna potitulková scéna. No prostě někteří chodí asi jen na bitky a Thora a Iron mana, případně Hulka a příběh je asi moc nezajímá. No, mně je to jedno, podle mně je to super, sice ne tak dobré jako Thor - Ragnarok, menší sranda, horší soundtrack (na ten v Ragnaroku nic nemá), moc toho trotla Kapitána Ameriky. Zase ale sympatičtější padouch, Strážci Galaxie, X-meni naštěstí ne (to už by byla blbost). Sice mám trochu guláš v těch Kamenech nekonečna, ale to jen zatím, ještě tak jedno či dvě shlédnutí a budu o tom moct přednášet. Taky škoda, že jsem nejdřív neviděla Black Panthera, ale na to jsem příliš velký rasista, abych šla do kina na film plný černochů. Podívám se později, až bude nálada. Takže, pět hvězd, rozhodně. ()

KuceraJohny

Musím říct že Avengers tři jsou nejlepší komiksový film co jsem zatím viděl. Všechno je ve filmu skvělý. Příběh, efekty, herci a to napětí, neskutečný. Na nic se nečeká a hlavní záporák se objeví hned v první scéně. Thanos je jedním z mých nejoblíbenějších záporáků. Ukazuje jak obrovskou sílu má a díky tomu že avengers stojí proti takhle silnému protivníkovi ukazuje se i jejich síla v plném rozsahu. Což je jedině dobře. Herecké výkony jsou neskutečné všichni herci se už se svými postavy dokonale zžily. Musím ale vyzdvihnout strážce galaxie a thora. Tahleta skvadra mě bavila po celý film nejvíc. Bylo hrozně super objevovat zákoutí marvelu. Ve filmu se objevilo pár překvapení které nikdo nečekal. Nikdy se mi ještě nestalo aby po skončení snímky všichni užasle zírali a nechápali co se to stalo. Tomuhle filmu se to povedlo. ()

kaller

Na jednu stranu klasické pokračování série (více postav, ještě ultimátnější výzva), ale na tu druhou hodně dobře uchopené a zpracované (různé příběhové linie, opravdu zajímavý hlavní antagonista) a to vše pak umocněné skutečností, že vás čeká dosti nevídaná akční jízda až do úplného konce, jakkoliv to vlastně konec ještě není:) ()

AmunRa

Chodí Thanos okolo, nedívej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho Thanos bouchne. Dav superhrdinů řeže Thanose hlava nehlava bez jakéhokoli výsledku a postupně odevzdávají kameny nekonečna, které mu prakticky servírují pod nos. Vzhledem k počtu postav je asi jediný zajímavý sám Thanos, který má alespoň propracovaný důvod svého konání a není to jen bezúčelně zlý zloun, jak bývá často zvykem. Díky bohu za překvapivý Thorův černý humor, když už se scénáristé rozhodli v prvních pěti minutách vyřadit nejpopulárnější postavu - Lokiho. Zbytek je už jen exhibice tvůrců speciálních efektů a choreografů bojových scén. Sice bombastických a epických scén, ale stejně to byly jen počítačové efekty bez přidané hodnoty. Faktem je, že od filmu s takovým počtem postav se nic jiného ani nedalo čekat a studio si mne ruce nad návštěvností a ziskem, ale je to jen pečlivě naplánované zúročení investic do předchozích filmů. Sám o sobě by tento film neobstál. ()

Hunnemia

Na poprvé to byl fakt šok (v dobrém slova smyslu). Tak velký, že když jsem si teprve asi dvě hodiny po projekci uvědomila, co se tam vlastně stalo, brečela jsem asi hodinu. Na podruhé jsem to tedy logicky prožívala více. Navíc bylo příjemné koukat se tři hodiny, no vlastně šest, na pěkné lidi a ještě se u toho skvěle bavit. Je to pecka, na kterou bych šla klidně ještě potřetí. ()

IronSide

Jedním slovem paráda!.... 3 roky jsem nepřidal komentář k filmu, ale Marvel poslední dobou válí a letos obzvlášť a může za to i Deadpool, ale o tom až u něj... První díl Avengers byl zároveň jedním z prvních filmů, který jsem ohodnotil i komentářem. Upřímně, dvojka byla slabší, ale Infinity War to zase vystřelilo do neuvěřitelných výšin a tak se na to mrknem. Začnu kritikou, protože té tolik nebude a pro film jako takový není zas tak podstatná.... Jak je dop*dele možné, že obyčejní lidé, byť se speciálním výcvikem a bůh ví čím ještě, dokážou bojovat proti mimozemským rasám, případně bytostem mnohem mocnějším a silnějším než člověk vůbec může být? Vždyť v jednom záběru je Captain America a má co dělat aby soupeře zdolal, respektive jejich síly jsou dost vyrovnané a pak přijde Black Widow a seřeže to tam snad ještě víc, přitom je to už z logického hlediska úplný nesmysl. A druhá výtka je k těm neskutečným dojemným scénám, které film zbytečně protahují a jsou tak nějak o ničem, filmu zkrátka nepřidají (Deadpool to zparodoval úplně nejlépe) ... No každopádně to jediné mám ke kritice..... A teď ta pozitivní stránka filmu. Byla to neskutečná bomba, byť někteří tvrdili, že film se tváří vážněji, rozhodně tomu tak není. Co 10 minut je tam hláška, co baví celé kino a neomrzí ani při dalším shlédnutí. Vtip je samozřejmě pod taktovkou Tonnyho Starka, Dr. Strange a Hulka, resp. Bannera, protože Hulk je mimo. Je to tak, už se nemůžu dočkat pokračování, je třeba všechny padlé Avengers oživit =D A konečně se objevil záporák, který zaslouží obdiv.... ()

Tomulka

Opět se tvůrci potýkají s velmi mocnými postavami. Opět si s nimi neví rady. Z Hulka udělají jen Bruce z Thora zase udělají kluka bez kladiva a kluci Tony a Cap se hádají o bábovičky na pískovišti. A to ani nemluvím o tom, co by dokázal Doktor Strange kdyby nemusel fungovat na 20% svých možností. Co se týče strážců Galaxie tak těm rozhodně nesluší dělat křoví (promiň Groote). To vše bylo celkem rychle odpuštěno díky postavě Thanose. Protože konečně jeho řádění dostalo vyšší smysl (i přes to, že jiný než znám z komiksů). Velmi mne překvapilo, že Thanos miluje někoho jiného než sebe a smrt (výborný tah tvůrců). A také mne velmi překvapilo, že jej dostali na Titánu na kolena. To jak se z toho dostal, bylo odfláknuté, ale to už neřeším. Prostě neměl tak jednoznačný tah na branku. Také mě potěšilo, že jsme mohli okusit více z moci kamenů nekonečna. Bál jsem se, že se dostaneme jen k ovlivňování reality. Nic méně jsme opět viděli jen zlomek moci těchto kamenů. Když si vezmete v potaz, co všechno bylo možno dosáhnout jen s teseraktem (a to i ve filmu, který jej představuje okrajově) tak se člověk musí pozastavit nad tím, jak málo dokázal Thanos. Každopádně oceňuji postavu Thanose co se týče scénáře a co se týče pojetí Joshe Brolina a za to musím dát čtyři. Po druhém koukání měním názor neodpustím tvůrcům nic. Thanos je sice super, ale neutáhne celý film a ostatní postavy byli tak okleštěné, že to prostě vypadá jako nezvládnutý film! ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina