Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

Strike

Po druhém, opravdu špatném, díle jsem chtěl s tímto seriálem přestat. Vydržel jsem a udělal jsem dobře. I když bych mohl vyčítat díry ve scénáři, časové nesrovnalosti (dlouhé chození v podzemí) a místy podivné vyšetřování, tak hodnotím seriál pozitivně. Od třetího dílu byl Labyrint vesměs zábavný a i napínavý, čemuž hlavně napomohla velmi dobrá dvojice vyšetřovatelů v podání Langmajera a Majera. Jiří Strach potvrdil svou vysokou filmařskou úroveň a hlavně to, že jako jeden z mála tvůrců u nás sleduje co se v televizi děje na severu Evropy, na britských ostrovech a v Americe a bere si to k srdci. Takže doufám, že při pravděpodobné druhé sérii si dá větší pozor na scénář a budu tak moci hodnotit větším počtem hvězd. ()

tomisaburo

Zatím nejlepší Strachova krimi. Sice je to zbytečně natahované, občas nesmyslné a rušené přehrávajícím Donutilem, ale to (minimálně v první polovině) bohatě vynahrazuje kurevské napětí, solidní tým vyšetřovatelů a dostatek mrtvol. Bohužel poslední dva díly potápí celou sérii hluboko do průměru. Hlavně odmaskování sériového vraha je zklamáním, Škoda, že nenaverbovali Honzu Hartla, typického představitele vraždících bestií, na uvěřitelnosti by to druhé polovině příběhu vůbec neubralo. Ono totiž už není z čeho. V samém závěru dostává pracně budovaná konstrukce vyloženě komický rozměr. Věčná škoda.. Jen tak pro pořádek, jak je Jirkovým dobrým zvykem, angažoval i tentokrát regiment flanďáků. Bez nich by to asi nebylo dostatečně mysteriózní. ()

Hepy13

Zkouknul jsem to na jeden zátah, během deseti hodin všech sedm dílů. Po zhruba 2-3 dílech nastává velký počet otazníků a neznámých... to je přesně to co požadujeme mi seriálovyý diváci od žánru krimi/drama. A českýh kriminálek kde se vyšetřuje jeden případ po celou dobu seriálu je požehnaně málo. Jiří Strach mě překvapil, jsem nevěděl že si umí povodit i krimi žánr. A za úvodní znělku by se nemusel stydět leckterej seriál HBO, uplně stejnou chválu mam pro hudební podkres celého seriálu. Trochu mi to připomnělo seriál Most. Dánove a Švédi spojí síly, společně pátrajíí po masovém vrahovy. Česko/Slovensko v našem případě - rituální vrah. Na závěr - Už hodně dlouho mě nic českýho takto nenadchlo. P.S - Náhodou mě se to ''americké'' finále líbilo. ()

adelina8

Možná bych sérii o jeden díl zkrátila, ale to už bych byla opravdu velkej hnidopich. Výborný propletený děj, občas nějaké to klišé, které mi ale kupodivu nijak nevadilo. Strach tyhle mystérie prostě umí, takže............... I want more!!! Edit: Druhá a třetí série jsou stále fajn, ale už nemají to kouzlo, které je v první řadě. Možná až moc překombinované a občas nelogické. ()

stage.x

dost slabý tři hvězdy a to především kvůli otřesný hudbě O.G.Brzohatýho. Jeho přehnaná snaha cpát všude Rag'n'Bone Mana tak otravuje celej seriál od první do třetí řady. Je fakt, že ve třetí řadě ho používá jako šafránu, ale bohužel na místech a ve scénách, kde se to hodí úplně nejmíň. Až mě to zvedlo fyzicky ze židle. I zbytek jeho hudební kulisy je tak strašnej, že mě to bolelo po celým těle. Sorry Ondro, mám tě jinak fakt rád a seš docela sympaťák, ale tohle si fakt dosral. Myteriózní atmoška prostě tak nějak úplně nefunguje. Občas jsou některý efekty v "akčních" scénách vyloženě úsměvný. Např. když ve 3.serii letí slamněnej panák aka Ljuba Krbová z věže kostela, tak připomíná člověka asi jako Fabie Ferrari. Jakoby noční scény natáčený ve dne, mě vytáčely do maxima. Plus ty uměle dodělávaný světelný kužely u světlometů aut. Pičo tak to natočte v noci, ať to nevypadá jak Halyvůd pro chudý a ještě na tom něco ušetřetý. Takhle by se dalo pokračovat dalších 8000 znaků. Námět super, forma na hovno. ()

77Ivana

První tři díly klasický průměr. Pak se to trochu rozjelo a poslední díl byl skvělý. Jsem naprosto spokojená. ()

KoleckoR

No.... dobrý. Nejsme fanda do seriálů a dlouhé příběhy mě začnou brzy nudit. Tady jsem vydržel. A prostě se mě to líbilo. Drobnosti k vytknutí by se našly, ale jako celek bych to potřeboval shlédnout ještě jednou, abych pochopil vše. Ale to už raději riskovat nebudu... ()

Bozvav

Patřičně temné, komplikované, nicméně místy dosti rozmělněné ve zbytečných úvahách a dialozích. Je fakt, že nejsem výrazným příznivcem kombinace zločin a tajemno, takže nejsem dosti objektivní. I tak musím zmínit dobré herecké výkony, kvalitní řemeslnou práci a atmosférický hudební doprovod. Za mne 65%. ()

Rockerman

Že by "True detective" na český způsob? Velmi nadějný první díl, který byl rozehrán na více "hřištích" a zřejmě se to postupem času a dílů bude pěkně spojovat a skládat. Na "Bukowského" nebo na "Případy 1.oddělení" to asi mít nebude, ale nadprůměr si troufám tipnout už po první části. Miroslav Donutil je určitě dobrý herec, ale toho šéfa policajtů mu nevěřím. Také slovenská "Barbínka" mi moc ve své roli nesedí, ale ona to vyrovnává dobrým výkonem. Jednoznačně nejlepší je zatím Jiří Langmajer, jemuž role odměřeného a rodinnými problémy trápeného policisty padne, jako ulitá! Těším se na to, co bude dál. (13.10.2015) Možná trochu kostrbaté, možná trochu překombinované a s hromadou mrtvol, jak v "Narcos", ale přesto hodně dobré a zajímavé po celý čas. Vše je ozdobeno velmi dobrými výkony herců. O Langmajerovi jsem psal posledně, ale ani Stanislav Majer nezůstal pozadu a nakonec mě přesvědčila i Zuzka Kanócz. Spokojenost! ()

inutihar

Kriminálka částečně z mého rodného města! Z míst, který znám a kam jsem chodíval. Ale WTF faktor posledních tří dílů (a hlavně toho posledního, který už působil jako parodie) mě opět přesvědčil o tom, že ani Labyrint bídu české seriálové tvorby nezachrání ()

Luk Skywalker

Je z toho poznat Strach, bere si to něco ze Ďáblovy lsti a Ztracené brány, ale zde je více dílů, tak je příběh propracovanější a dost gradující. Za "facku" divákovi považuji konec 6.dílu, na to v době "amerických" konců nejsme zvyklí, tady to tvrdé jako v životě a i sedmý díl ke konci překvapil, ale ne už tak moc. Propracovaný děj, herecké výkony včele s Jirkou Langmajerem a Jirkou Donutilem dělají z této minisérie zajímavý počin nejen na české scéně kriminálek. ()

čmelda5

Super, více takových českých seriálů. Navíc, když vidíte místa, která dobře znáte, hned je vám snímek sympatičtější. A spousta milovaných herců z MdB v miniroličkách taky potěšila :) ()

char_t

Takové malé české True Detective. Mysteriózní případ, trocha konspirace, do toho špičkování mezi detektivy a sonda do jejich životů... Asi v ČR opravdu umíme točit jen v žánru krimi, zdá se mi. A tohle si dokonce troufá zabíjet hlavní postavy. I casting se hodně povedl (aneb kdo je tu záporák... hmm?!) Na české TV produkci stojí Labyrint na špici, škoda jen, že ČT nezvládá marketing a tak ho skoro nikdo neviděl... ()

Ombak▼Penari

Tentokrát to je, Jirko, jen na tři hvězdy. Je hrozně blbé to porovnávat s Ďáblovou lstí a Ztracenou bránou, ale nemůžu si pomoct, stojí to na podobných základech. Osobně si myslím, že ten formát tří částí je pro podobné věci naprosto dostačující a víc v tomto případě jen zbytečně naředilo děj. Každý díl měl hromadu hluchých míst a spousta vedlejších linií je zbytečně natahovaných nebo ve výsledku vcelku zbytečných (viz. farář, který neprozradil zpovědní tajemství). Má to opět fajnový mystický nádech a využití Posledního soudu je skvělé, ale rozuzlení nakonec není zdaleka tak zajímavé na to, jak složitý a velký případ to celou dobu je. Vlastně bych řekl, že je těžké uvěřit, že by za tím vším byly tak jednoduché pohnutky a nikoliv velké spiknutí a vyšší cíle. Ondřej Brzobohatý byl s hudbou poněkud mimo, ve stěžejních okamžicích jsem měl pocit, že se točí televizní krimi, ale on tvoří pro hollywoodský blockbuster. Nicméně je to pořád o úroveň víš, než většina ostatní televizní produkce. ()