poster

Ring 2

 • Japonsko

  Ring 2

 • Japonsko

  リング 2

 • Japonsko

  Ringu 2

 • USA

  Ringu 2

Horor / Mysteriózní

Japonsko, 1999, 95 min

 • tombac
  *****

  Můj nejoblíbenější Ring. Ring 2 je po režijní stránce perfektní a vizuálně velice povedený duchařský horror. Stejně jako předchozí díl a jeho prequel Ring 0:Zrození je postaven na pomalém tempu a bravurní tísnivé atmosféře. To Japonci zvládají na výbornou, stačí se vedle dílů Ringu podívat také na kterýkoliv Ju-On. Oproti němu není v sérii Ring podnikán okamžitý drtivý frontální útok na divákovu nervovou soustavu. Duchové se ukazují poměrně decentně. Když už, tak to stojí za to, především Sadako vzbudí těžký respekt i u nejotrlejšího horrorového fanouška. Atmosféru budují spíše náznaky a posléze postupné odkrývání děsivých a nepřirozených detailů, podbarvené znepokojivou hudbou. Ring 2 není v tomto vyjímkou, navíc ještě přidává na mysterióznosti. Divák by si však před jeho zhlédnutím měl pustit jedničku, nebo nebude často vědět, která bije. V příběhu dvojky jsou odhalena nová fakta a skutečnosti. Některá se sice moc nezakládají na realitě a logice (údajný dlouholetý pobyt živé Sadako ve studně, vidiny Mai, která nepřišla s kazetou do styku, nadpřirozené schopnosti Masami a Yoichiho, doktorovo vymítání Sadako pomocí vědeckých přístrojů..), ale na to jsem u asijských horrorů zvyklý, takže mi to nevadilo. Ve filmu najdeme několik prvotřídně hrůzných sekvencí. Scény ve videostřižně, studně, u zrcadla, ty jsem dlouho ne a ne dostat z hlavy. Až do příchodu Ju-On: The Grudge byl Ring 2 můj asijský TOP horror a jako takovému mu těch 5 hvězd prostě musím dát. A překombinovanost děje, kterou tu filmu hodně lidí vytýká, mi vůbec nevadila. 9/10(18.9.2005)

 • mankamanka
  ****

  Tenhle film ani nepotřeboval hromadu počítačových efektů, aby mě dokázal děsit k smrti. Stačila mu atmosféra. A ta by se dala krájet. Jako milovník knižní předlohy jsem navíc musela ocenit, kolik si z ní film vzal. Tenhle díl pro mě daleko předčil první, a americkou verzi taky nechává hodně za sebou.(21.11.2011)

 • Theraphosa
  *

  Tak zaprvý- hlavní hrdinka není žádná hrdinka, ale nána s otevřenou papulí a dětským výrazem ve tváři. Za druhý, tohle byl horor?! To mě teda Japonci moc moc zklamali. Čekal jsem že po tomhle nebudu moct usnout, ale nic se nekonalo, bohužel. A konečně za třetí, to se ani nedá nazvat dějem, do první půlky fajn, pak se to ale tak moc zbytečně komplikuje že sem nevěděl chvílemi kdo je kdo. No a to nejlepší na konec. Je až nechutné, jak do očí bije ta nezkušenost herců. Lekali se dřív, než se vůbec něco začlo dít- příklad je zhasínající lampa a rozzářené oči detektiva (nebo kdo to vlastně byl) ještě předtím, než se vůbez začnou dít tyto haluze. No děs... 15%(14.1.2006)

 • Hakha
  ***

  Po kvalitní jedničce přišlo pokračování, které je atmosférou stále kvalitní, ale nepřineslo to v příběhu nic nového a objevovali se podobné scény jak v díle předchozím. Největší chybu, kterou nikdy neodpustím je, že ukázali opravdovou tvář Sadako, a trochu SPOILER!!: že na konci nechápavě, když jsem byl do toho jemně "zažraný", tak řekne: "Jak to, že jsi jediná, která přežila?"(viděl jsem to v českém znění, takže v japonštině to nemuselo znít tak uboze jak v dabingu..) jak tohle mohl Hideo Nakata dopustit- ze zajímavého filmu se rozuzlil smíchu plný konec, bohužel.... mé hodnocení 2,5 hvězdičky...(13.11.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Títo Japonci sú veru divné nátury. Prekombinovaným scenárom ma zrovna neuchvátili. Herecké výkony ani nedokážem objektívne posúdiť. Proste iná kultúra. Atmosfericky je to však hodne pôsobivé. A pokiaľ ide o horrorové scény, tak tie sú skutočne desivé. Ich vizuálne spracovanie, podporené skvelým ozvučením, vyvoláva zimomriavky. Bezpochyby je to kvalitnejší horror ako jeho americká verzia. ***(26.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace