poster

Ring 2

 • japonský

  Ring 2

 • japonský

  リング 2

 • japonský

  Ringu 2

 • anglický

  Ring 2

Horor / Mysteriózní

Japonsko, 1999, 95 min

 • Theraphosa
  *

  Tak zaprvý- hlavní hrdinka není žádná hrdinka, ale nána s otevřenou papulí a dětským výrazem ve tváři. Za druhý, tohle byl horor?! To mě teda Japonci moc moc zklamali. Čekal jsem že po tomhle nebudu moct usnout, ale nic se nekonalo, bohužel. A konečně za třetí, to se ani nedá nazvat dějem, do první půlky fajn, pak se to ale tak moc zbytečně komplikuje že sem nevěděl chvílemi kdo je kdo. No a to nejlepší na konec. Je až nechutné, jak do očí bije ta nezkušenost herců. Lekali se dřív, než se vůbec něco začlo dít- příklad je zhasínající lampa a rozzářené oči detektiva (nebo kdo to vlastně byl) ještě předtím, než se vůbez začnou dít tyto haluze. No děs... 15%(14.1.2006)

 • Cedr
  *****

  Důstojné pokračování. Pokud americká verze jedničky byla podle mnoha ohlasů kvalitnější než japonská verze, tak v pomyslném souboji Ringu 2 a The Ring Two to američané prohráli na plné čáře. U amerického druhého pokračování jsem byl hodně zklamán, kdežto u japonské verze naopak mile překvapen jak si i druhý díl udržel velmi vysokou kvalitu, dokonce možná vyšší než Ringu.(18.7.2007)

 • tombac
  *****

  Můj nejoblíbenější Ring. Ring 2 je po režijní stránce perfektní a vizuálně velice povedený duchařský horror. Stejně jako předchozí díl a jeho prequel Ring 0:Zrození je postaven na pomalém tempu a bravurní tísnivé atmosféře. To Japonci zvládají na výbornou, stačí se vedle dílů Ringu podívat také na kterýkoliv Ju-On. Oproti němu není v sérii Ring podnikán okamžitý drtivý frontální útok na divákovu nervovou soustavu. Duchové se ukazují poměrně decentně. Když už, tak to stojí za to, především Sadako vzbudí těžký respekt i u nejotrlejšího horrorového fanouška. Atmosféru budují spíše náznaky a posléze postupné odkrývání děsivých a nepřirozených detailů, podbarvené znepokojivou hudbou. Ring 2 není v tomto vyjímkou, navíc ještě přidává na mysterióznosti. Divák by si však před jeho zhlédnutím měl pustit jedničku, nebo nebude často vědět, která bije. V příběhu dvojky jsou odhalena nová fakta a skutečnosti. Některá se sice moc nezakládají na realitě a logice (údajný dlouholetý pobyt živé Sadako ve studně, vidiny Mai, která nepřišla s kazetou do styku, nadpřirozené schopnosti Masami a Yoichiho, doktorovo vymítání Sadako pomocí vědeckých přístrojů..), ale na to jsem u asijských horrorů zvyklý, takže mi to nevadilo. Ve filmu najdeme několik prvotřídně hrůzných sekvencí. Scény ve videostřižně, studně, u zrcadla, ty jsem dlouho ne a ne dostat z hlavy. Až do příchodu Ju-On: The Grudge byl Ring 2 můj asijský TOP horror a jako takovému mu těch 5 hvězd prostě musím dát. A překombinovanost děje, kterou tu filmu hodně lidí vytýká, mi vůbec nevadila. 9/10(18.9.2005)

 • cariada
  ****

  Tvůrci pokračují tam kde skončili. Dějově je to velmi působyvé. Hlavní představitelk už není máma se synem, i když kluk jo, ale dívka Mai (velice pohledná a příjemná) a začíná opět hledání otázek , proč lidi umírají a snaží se zjistit něco o dívce s kazety Sadako. Velmi mě pobavilo jak přišli na to, že když kazetu zkopírujou a pustí si to do týdne někdo jiný tak ten před ním nezemře. Novinář je požádám dívkou at se podívá na kazetu, jenže tomu se moc nehce a tak řekně , že se podíval a dívka se uklidní a zařve (správně morbidní) Pak je tam zase jiný kluk co se podíval a už mu zbývá jen pár minut a zbalí nákou holku na sex a chce , aby se podívala ne kazetu a tak naléhá až si jí pustí, jenže se začně bát tak si přikreje oči a on když to zjistí zařve (mohl jsem se pos...smíchy). Atmosféra je stále velice slušná a se spoustou zvratů.(23.2.2009)

 • Jhershaw
  ****

  Jak už to u pokračování bývá, Ringu 2 chtělo být "lepší, větší, atd", což, jako obvykle, dopadlo přesně opačně. Hraje se více na efekt, než nějak "smysluplně" (již na začátku překvapivá informace o Sadako), na druhou stranu, později ta "mytologie" byla docela zajímavě rozvita, resp. cením si spíš toho, co jsem se "dozvěděl", než že bych se až tak moc bál... 70%(16.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace