Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

shaacul

Po osudových Avengers přichází příjemná oddychovka. Je to vtipné, bojové scény nejsou příliš protahované, pro mě nadprůměrný MARVEL: ()

BobArmstong

Ďaleko od domova funguje najmä vo vzťahovej rovine a pri rozvíjaní poznaných charakterov vás rozhodne nudiť nebude. Súčasne láka na nadchádzajúcu snímku s mladým Peterom Parkerom, pričom to robí tak trochu nostalgickým spôsobom, nakoľko sa snaží vyložene zavďačiť pôvodnému Spider-Manovi od Sama Raimiho. Bohužiaľ, v ostatných aspektoch už tak trochu prehráva. Sequel Návratu domov totiž nemá jasné smerovanie, čo je spôsobené tým, že sa jedná skôr o bodku za Infinity ságou, ktorá ani tak nie je dôležitou súčasťou väčšieho celku. Mysterio je v určitom zmysle sklamaním a akcia vďaka spomínanej absencii skutočných protivníkov stráca dych. Stále nemožno hovoriť o zlom filme, no po skvelom Homecomingu som zákonite očakával podobne dynamickú jazdu, kde by Tom Holland zo seba súkal hlášku za hláškou. Takéto pokračovanie sme však, bohužiaľ, nedostali, pričom najzásadnejším momentom celého filmu zostáva prvá scénka po záverečných titulkoch, ktorá naznačuje, že by to mohlo byť v štvrtej fáze skutočne zaujímavé a dokonca i napínavé, či rovno osudové. Návrat domov je taký len veľmi zriedkavo. ()

blondboss

Ja som sa bavil. Marvel Univerzum končí tretiu fázu ako istý sequel za udalosťami z hitu Endgame a končí ho bravúrne. Klasicky brilantné vizuálne divadlo okorenené vtipnými hláškami s nádychom odľahčenej "teenage" komédie s množstvom odkazov na predošlé MCU filmy. Tom Holland sa mi začína páčiť a SpiderMan sa stáva základom pre začiatok ďalšej "po-starkovskej" fázy tohto univerza, ktoré ani zďaleka nekončí. Potitulkové scény super. 85 % ()

GejmronCZ

Tak teď musím všechny pochválit. Hrozně moc se mi náš Spaidy líbil a to tolik (podle mě), že až na konec Avengers 4, je lepší. Rozhodně nechybí pořádná dávka vzpomínek a to hlavně na Tonyho (a co kruci fix Natasha?!!!). Hordy vtipných a trapných scének jsou na svém místě a fakt se lidi v kině hodně museli držet, aby neměli výbuch smíchu...včetně mě. Já se tam svíjel a fakt jsem nemohl. Moc mě potěšila doba strávená v ČR a vybrané místa. Rozhodně jsem si myslel, že Mysterio bude fajn týpek, ale pro ty, kteří to neviděli, tak jen vzkážu, aby jste nevěřili úplně všemu, co se tam stane. Mimochodem vztah MJ a Petera byl docela hustej a MJ fakt žeru. Vždycky dokáže všechny odpálkovata a ještě říct, něco vtipnýho nebo logickýho. Nechápu jak to dělá, ale jde jí to dobře. !!!!! Ovšem musím všechny upozornit na potitulkovou scénu až úplně na konci. !!!!! Ta vás dostane, to bylo fakt WOOOOW a já nevěděl....ani teď to úplně nevím, co si mám myslet a co je pravda / lež. Rozhodně si na ni počkejte, stojí to za to. Nemám co vytknout... ()

Dzoumen

Na tento film jsem se těšil a dopadlo to příšerně. Jako proti postavě nic nemám, sice jsem neviděl Homecoming, ale ten nový Spider-Man se mě líbí, ale nelíbil se mě příběh a ani akce. 15% ()

petrsponar

6/10 nový Spiderman není špatný,Mysterio je fajn,jakožto jak je pojmutý je vcelku okay,příběh je vcelku odlehčený,ale Evropské lokace jsou tady dosti příjemné,ale furt mi k tomu něco chybí,nějaké to kouzlo,které měla původní trilogie ,uvidím při další projekci ()

ScarFace_V8

I přes to, že jsem se u tohoto filmu poměrně dost bavil, našlo se spousta momentů, které mě tu vyloženě štvaly. Tak třeba nutnost chrlit trapné vtipy v opravdu nevhodných situacích, často až moc přehnaný infantilní humor nebo nesmyslné chování postav. Co ve filmu opravdu, ale stálo za to, byl samotný Mysterio, který vážně dostál svému jménu, a to jak herecky, tak i ‚herecky‘ a jeho iluze – prostě paráda! Gyllenhaal ho zahrál skvěle. Přesně to jsem si vážně užíval – hlavně tu iluzi v Berlíně! V době psaní tohoto komentáře jsem ještě neviděl Homecoming, ale Tom Holland mi zde připadal hodně fajn jako Spidey. Za to třeba Zendaya, která tu ztvárnila MJ, z nějakého důvodu přejmenovanou na Michelle Jones, mi přišla strašně prkenná a… jestli byla takhle blbě napsaná nebo do toho dala kousek sebe - těžko říct. ()

RobinPM100

NESKUTEČNÁ pecka, byl jsem naprosto překvapen. Čekal jsem o něco lepší film, než Homecoming a dostal jsem nejen nejlepšího Spider-mana ze všech filmů, ale jednu z nejlepších Marvelovek vůbec, dokonce lepší než Avengers Endgame, která jako film měla spoustu hluchých, nudných nebo zdlouhavých pasáží. Nový Spajdy je jízda od začátku do konce, plná parádních akčních scén, skvělého záporáka Mysteria a také se spoustou velmi vtipných hlášek. Zároveň má film dvě nejlepší after credit scény, dějově zcela zásadní, tj. ne jen výplň o hovnu jako v mnoha závěrečných potitulkových Marvelovkách, ale fakt luxus nastavení. Jediné, co zamrzelo, je poprvé žádné Stan Lee cameo, nechápu. Marvel jasně řekl, že má ještě několik předtočených záběrů, každopádně zde nebyly použity, Suma sumárum 10/10, top 3 ze všech Marvelovek. ()

Doctor003

Obecně můj názor takový tento díl Tento dile něco končí a něco noveho začiná Po Udalostech EnD Game jsou hrdinové rozpuštěni A Peter Parker je rozhodne být nový Starkem a založit novy tým Avengersu ()

zdenzo

Vůbec nerozumím vysokému hodnocení (84% v týden premiéry). Snad jen zástup prázdninových, nenáročných, popcornových nadšenců zde hodnotících, způsobil, že tato bezduchá, řemeslnicky podprůměrná a dějově trapná šaškárna má nesmyslně vysoké hodnocení. Protože pokud nejste příznivci předvídateného děje a jednoduchosti, nemůžete dát více než 40%. Plus za Prahu, psychosouboj a Happyho. Toto má být první film nové fáze MCU? WTF a EKG!!!! ()

vafio3r

Po velice podařeném prvním dílu Spider-Man: Homecoming nám zde producenti od společnosti Columbia Pictures a Marvel Studios připravili pokračování v podobě druhého dílu Spider-Man: Far from Home. A ptáte se, jestli se film podařil? S potěšením vás můžu ujistit, že rozhodně ano. Film nabírá od začátku skvělé tempo, které si drží po celý film. Co se mi také velice líbilo, je, že druhý díl má také spoustu podařeného humoru, který ve většině případů opravdu funguje (hlavně interakce Petera Parkera se svými spolužáky). Ve filmu mě ovšem zklamaly akční scény, které podle mě mohly být o poznání lepší, a také příběhová linka záporáka. Narážím na to, že hlavní důvod, proč se stal Mysterio zlým, bylo opět kvůli Tonymu Starkovi, a to už tu bylo několikrát a přijde mi to už trošku ohrané. Film ode mě dostává ****. ()

husak_k

Viděl jsem stejnej film jako všichni ostatní tady? Scénář přes šablonu, napětí mínus, vtipy nevtipný. Třetí hvězdička za Liberec a Šalďák :D 5/10 ()

prochyn

Tentokrát je Spider-Man opravdu píčus. Hlavní roli ve filmu s nákladem 160 mil. $ hraje vyteplený onanista, scénář psal zřejmě někdo po těžkém úrazu hlavy. ()

Honzulik

Spider-Man: Daleko od domova. Ve filmu je pár zajímavých hlášek a potěší, že se část filmu odehrává v Praze. Například "hláška", že ČT24 mluví pravdu je trefná... Jinak film ničím nepřekvapil, ani mne nijak nezklamal. Na pobavení dobrý... ()

diccon

Jedna hvezda jen tak tak. Ne za triky, vizual nebo "herecky vykony", to je vsechno bez problemu. Ale scenar pretejka logickejma dirama a hlavni padouch je trapnej naboostovanej looser (zvlast ve srovnani s predchozim Homecoming). To je opravdu tak tezky za desitky tisic dolaru honorare vymyslet pribeh kterej dava smysl? Ergghhh... SPOILER: "Mame tady ementaly schopny nicit cely mesta a ja mam k dispozici ten nejlepsi zbranovej system na svete, takze... eh, kaslu na to, radsi je vyridim pohupovanim se na pavucinach a hazenim dlazebnima kostkama". a vzapeti jeste o level lepsi:"Zname se asi tak 20 minut, vubec nevim kdo jsi, ale verim Ti jelikoz rikas, ze se Ti libim, puso, takze udelam naprosto debilni uvahu o poslednim prani Tonyho Starka a na, tady si vem ten nejvymakanejsi zbranovej system na svete. Je to tvoje kamo. Namaste." ()

Aywes

Komu se líbil random díl z Marvelovek, tak asi ví, co čekat. To taky dostane. Zábavná popcornovka jako řemen a zároveň elegantní labutí píseň vztahující se k Avengers. Jako já se bavil. Určitě zábavnější, než Homecoming. Spider man má celkem dobře našlápnuto na zábavnou sérii. Jestli je ale pravda, že Sony koupilo práva a rozhodne se pro další reboot, tak to teda potěš koště... ()

Chromeskull

Zklamání jako prase!Přeplácaná nudná vizuální blbost,která nezaujme a nemá se Spidermanem nic společnýho, spíš se zaměřuje na Avengers apod.Já to nechápu,přitom Homecoming mě bavil,tak mě to prostě asi jen nesedlo. ()

Facerr

Hodně silný tři hvězdy, snad jen proto, že mě to zas tolik za koule nechytlo. Jinak docela ok Spidy s trochu originálnějším padouchem. Kdyby to bylo kratší, mohla z toho bejt pětihvězdičková seriálová epizoda. ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Marvel/Sony || Rozpočet: $160 mil. || USA: $390 234 064 - ČR: 65 754 823 Kč - Celkem: $1 131 107 126 || Není to nejlepší Spider-man (tím je Raimiho 2), ani nejlepší letošní marvelovka (Endgame). Je to zkrátka poctivá popkornovka, která šlape stejně jako Homecoming a vzhledem, že se 1/3 příběhu odehrává v Praze (!), je vlastně lepší, než předešlý díl. Akce střídá akci, takže nuda i při delší stopáži nehrozí. Humor je tu tak 3. nejpovedenější z MCU (po Strážcích a Thor 3) a vzhledem k tématice pasuje lépe, než u ukňourané Kapitánky. Pak nastávají klasické neduhy z produkce Marvelu. Tím jsou slabí záporáci v sólovkách a přemíra CGI, která likviduje (chcete-li zakrývá) krásu neokoukaných kulis. SPOILER Ano z Mysteria se stane v půlce záporák, jelikož žádná jiná nová postava se ve filmu nepředstaví. Odpustil bych jim i ten několikrát opakovaný zvrat z Captain Marvel a Ironman 3, kdyby byl Jake fajn záporák. Není. Potenciál skvělého herce byl zase promarněn. Co stále drží Pavouka nad vodou jsou úvodní vysvětlivky z Endgame, emotivní vzpomínka na Tonyho, vztah s MJ a jedna skvělá (asi nejskvělejší) potitulková scéna s J.K. Simonsem z původní trilogie. Tohle jsem opravdu nečekal a pěkně mě to v kině rosekalo. Pak bylo oznámeno, že Spidey končí v MCU, takže jsem mohl na nějaký vývoj odhalení zapomenout. Jen aby pak oznámili, že stejně vznikne trojka s nadějí, že bude Parker bojovat s vyzrazenou identitou. I tak v tomhle díle ukazoval svou tvář až moc kde komu, tak na to doplatil. Jedná se o slušný a dovětek k Endgame, který bude do budoucna fungovat hlavně díky Praze. 70%. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu