The Orville

• USA The Orville (více)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál se odehrává 400 let v budoucnosti a sleduje dobrodružství průzkumné vesmírné lodi Orville střední úrovně. Její posádka, lidská i mimozemská, čelí zázrakům a nebezpečím vesmíru. (Disney+)

sirien

Co říct - správně udělanej moderní Star trek. Žádné zbytečné CGI a tupá akce, zato s poměrně inteligentním (dobře, z většiny) humorem a uvolněnějším podáním. SF prostředí zase po dlouhé době neslouží jako výmluva pro megalomanskou grafickou diskotéku, ale jako nástroj pro reflexi a oduševnělou kritiku současné společnosti. Nečekal sem nějak moc, dostal sem mnohem víc, než v co sem doufal - obecně to sou velmi solidní 4*, pro kohokoliv se vztahem k žánru to je za 5. ()

char_t

To je tak, když je vaším celoživotním snem natočit vlastní Star Trek, jen navíc s chlastem a nekorektním humorem. A někdo vám to fakt schválí. A dá vám hlavní roli a sežene původní startrekové režiséry. K tomu přihodí špičkové CGI a áčkovej rozpočet. A vy z toho všeho uděláte něco, co má filozofický přesah, hloubku, a je po všech směrech lepší a hlavně startrekovější než ten "opravdovej" Star Trek... ()

franzkfk

Přátelé, je to v p*deli, ale tohle je opravdu nový a nefalšovaný Star Trek se vším všudy. Sice to vypadá jinak a místy je to víc odlehčený, ale duší je to pravý Star Trek. Je to tam! ()

Jajar

Star Trek podle Setha MacFarlana. Bláznivý humor, docela sympatické postavy, spousta nápadů, crazy zápletky. Bohužel snaha o myšlenkový a emocionální přesah vychází spíš naprázdno. A logika hodně často chybí. Kvalita jednotlivých dílů je velmi proměnlivá. Úplně podprůměrné epizody střídají lepší kousky, ale i opravdové perly (robotický dvojdíl z planety Kaylon Identita ve druhé sérii). Velká škoda že MacFarlane nešel do větší kontroverze. ()

vrzka

Seriál se pohybuje na škále od tradičního startrekovského dramatu k absurdnímu sitcomu a na obou stranách jde relativně daleko, což je příjemně osvěžující. Potěší i návaznost na TNG – třeba zápletky s Klingony / Moclany, které pro mě byly vždy neskutečně nudné, jsou tu jedny z nejzábavnějších. Na druhou stranu mi přijde, že Orville mohl o dost víc pracovat s vývojem postav a škoda ne úplně povedené třetí série. ()

ER

První série je za námi a resumé zní....dá se na to dívat. Je to takové "smooth", nekonfliktní,vesměs zábavné,vyjadřující se k aktuálním problémům lidstva spíše mentorskou formou než tou akční. ()

DarthFailord

Opravdu povedená věc. Tolik věcí, ve kterých vždy Star Trek pokulhával, tady bylo pozvednuto na vyšší úroveň. Alegorie a satyra na mnoho témat dnešní doby. Seth Macfarlane a jeho rukopis čiší přímo ze všeho. Humor je naprosto skvělý a nejvíc jsem se bavil u všech scén s Bartusem. Ten byl neskutečnej. Oproti Star Treku se seriál dost věnuje dějovým linkám a interakci jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Tohle bylo u Treku naprosto nezvládnuto. Moc mě to bavilo a už se těším na druhou sérii. 80% ()

Ceberus

Pro trekkies je tohle záchrana od depresivního Discovery - prostě pozitivní, rozumně vtipný seriál. Jedinou mouchou by snad mohlo být, že dost dílů jsou jen pouhé vykrádačky už existujících startrekových epizod - ale to bude asi tím, že ST epizod je mraky a vždycky se dá najít nějaká podobnost (epizoda 2 = zajetí člena posádky pro studium = TNG 3x18; ep.3 = moralita změny pohlaví = TNG 5x17; ep.5 = zloděj cestující v čase = TNG 5x09, ep.7 = hlasování v sociálních sítích = dobře, ne ST, ale Black Mirror 3x01; ep.8 = nechtěné pečování o děti = VOY 2x22, TNG 5x05; ep.11 = 2D životní formy = TNG 4x10; ep.12 = rychlý vývoj civilizace s dlouhověkým výsadkem + uctívání člena posádky + planeta mimo fázi = VOY 6x12 + TNG 3x04 + DS9 3x08). ()

RedRose

Roddenberry by to asi nechápal... Jak může seriál s názvem Star Trek Discovery tak nezapadat do jeho životního díla a proti tomu seriál The Orville, vysílaný ve stejné době, je téměř jako by ho sám napsal... Tohle jednoduše nepochopím... Být to obráceně a tohle by byl Star Trek Orville a ten druhý by se jen nějak jmenoval, tak by byli asi všichni spokojeni, protože Discovery je hodně dobrý seriál, jen moc nezapadá do původních koncepcí samotného Star Treku a ani moc do jeho historických událostí... ()

Lorge

U tohoto seriálu jsem chvíl přemýšlel nad tím, jak ho vlastně ohodnotit. Na jednu stranu je to zklamání, protože jsem očekával břitkou MacFarlaneovskou parodii na svět Star Treku, ale ta nepřišla. Humor v seriálu je, to ano, ale drží se hodně při zemi. Ve výsledku je The Orville spíše splněným snem fanouška, který si mohl natočit svou vlastní fanfikci na téma Star Trek. A v tomhle směru je seriál skvělý. Jde o jeden z nejlepších Star Trekovských seriálů od dob TNG. Epizodní příběhy, zápletky a postavy, to vše je v podstatě vycucnutá esence Star Treku, jen v jiných uniformách a pod jinými jmény (namísto Federace je zde Unie). Takže pokud očekáváte branici trhající parodii, máte smůlu. To, co v Orvillu dostanete, je fanouškovská pocta jednomu významnému fenoménu, která se povedla na jedničku. ()

mravec

Rozčarování zámořských kritiků docela chápu, úspěch u diváků Foxu taky. I mně chvíli trvalo, než jsem pochopil, čím že to přesně chce Orville být. Že to není zdaleka jen parodie, jak napovídaly ještě i první trailery. Jakmile se s tím výsledným mixem člověk ztotožní, je to jízda. Která navíc čerpá inspiraci z toho nejlepšího, co televizní sci-fi v posledních desetiletích nabídlo: Red Dwarf, Black Mirror, Firefly. Mimochodem, šíři výsledného spektra dobře ilustrují epizody About a Girl, Krill a Majority Rule. Každá úplně jiná, ale každá s kultovním potenciálem. ()

masino

Pôvodne som seriál hodnotil na päť hviezdičiek. Bol úžasný v tom, že dokázal byť na jednu stranu správne dramatický, ale zároveň tam bol úžasné nadávkovaný humor. Prvá a čiastočne druhá séria si držala tento status. Týmto sa seriál líšil od jeho všetkej konkurencie a bol výnimočný. Ale ako to pokračovalo, humor sa začal postupne vytrácať a tretia séria (videl som zatiaľ 4 časti) je úplne bez štipky humoru a je to len ďalšie scifi podobajúce sa na star trek, či hviezdnu bránu (aj keď výborné scifi). Chcem späť úroveň kvality a perfektne dávkovaného humoru z prvých dvoch seeii. Potom zmením hodnotenie na päť hviezd. ()

pekas

Nic zvláštního jsem od tohoto seriálu nečekal. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem netrpělivě čekal v dalších dnech, až bude televize volná a budu si moci pustit další díly! Jasně, je to z velké části kopie StarTreku, ale taková lehčí, veselejší, nenáročnější a to mi přišlo vhod. Navíc tu hraje pro mne známá z Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D Adrianne Palicki. Hodnotím 87% ()

KillHurt

1.série: Čekal jsem přisprostlý seriál parodující Star Trek a další sci-fi takovým způsobem, že na nich nezanechá nit suchou. A naštěstí jsem se nedočkal. Orvill je velmi povedený hold startrekovským starším bratříčkům (nejvíce Nové generaci a Voygeru). Jediný rozdíl je, že postavy jsou nejen důstojníky Unie, ale jsou lidmi, moclany, slizmi a dalším a mají své lidské potřeby. Takže se dokážou radovat jako malé dětí, když sestřelí nepřátelskou loď, drbou mezi sebou kolegy, souloží, řeší partnerské rozepře, nebojí se ironie a občas jim ujede sprosté slovo. Velké plus dávám za díly, které řeší problémy jiných kultur (náboženství, sociální sítě, rovnost pohlaví ad). MacFarlenovi se povedlo udělat startrekovitější seriál než je Star Trek: Discovery a navíc mu dal lidská rozměr. ()

dalibor.durcak

Díky za každé hezké sci-fi. Jen nevím úplně přesně, kam tohle dílo zařadit. Je to sci-fi parodie? Sci-fi komedie? Sci-fi drama? Nevím, ale neřeším to a dobře se u příběhů hvězdné lodi Orvill bavím. ()

PaulCZE

Je to vtipné a zábavné asi jako vizuál a zpracování, který to má. Pár dobrých nápadů a scének tam je, ale moc to seriál nezachraňuje. ()

smatana.sk

Oveľa lepšie, než najnovší StarTrek. Epizódy sú väčšinou uzavreté, tak ako to bývalo v starých Star Trekoch - pointa sa nenaťahuje cez 10 dielov. A hoci celkové nastavenie je odľahčené, pravidelne načrie aj do hlbších tém. ()

ESNYR

Zatím bych řekl že ty 3 hvězdy jsou přesné. Není to parodie jak jsem se obával ale taky to není žádný velkolepý seriál. Co mi trochu vadí - ale dá se na to po pár dílech zvyknout - je moc umělé CGI. Jde to hodně poznat. A pořád si nemůžu zvyknout na vzhled lodi Orville. Ty zadní "oblouky" jsou tak prapodivné. Parta je slušná, nežene se to do nějakých dramatických rovin a je tu slušný humor. ()