Dennis, postrach okolí (TV seriál)

Dennis the Menace

• slovenský

Postrach Dennis

Komedie / Rodinný

USA, 1959, 146x30 min

David R. Schwartz

Jay North, Gloria Henry, Herbert Anderson, Gale Gordon, Jeannie Russell, Willard Waterman, Mary Wickes, Edward Everett Horton, Hugh Sanders, Richard Reeves, Estelle Winwood, Parley Baer, George Cisar, Elinor Donahue, Kirk Alyn, Alice Pearce, Mary Beth Hughes, Jean Stapleton, Edgar Buchanan, Gregory Walcott, Chubby Johnson, Ivan Bonar, Hardie Albright, Ray Walker, Willis Bouchey, Ray Teal, Bess Flowers, Emory Parnell, Will Wright, Dave Willock, Byron Foulger, Frank Cady, Brendan Dillon, Addison Richards, Roy Roberts, Gordon Jones, Hal Baylor, Vaughn Taylor, Lurene Tuttle, Stanley Adams, Doodles Weaver, Norman Leavitt, Kenner G. Kemp, Jeffrey Sayre, Hal Smith, Arthur Malet, Lester Dorr, Richard Collier, Stafford Repp, Robert Williams, Roland Winters, James Anderson, Charles Fredericks, Don C. Harvey, James T. Callahan, Harry Ellerbe, Kathleen Mulqueen, Hal Taggart, Stephen Roberts, Charles Seel, Eve McVeagh, Larry J. Blake, William Newell, Verna Felton, Robert Foulk, George DeNormand, Leon Alton, Paul Bradley, Robert Bice, Jonathan Hole, Alvy Moore, Henry Beckman, John Zaremba, William 'Billy' Benedict, Arthur Space, Bill Zuckert, James Bell, Nestor Paiva, Morris Ankrum, Charles Watts, Roy Engel, John Cliff, Cyril Delevanti, Joe Devlin, Ernest Truex, Charles Lane, Mary Treen, Emile Meyer, Walter Reed, Elvia Allman, Ralph Sanford, Marjorie Bennett, Hope Summers, Paul Maxey, Thomas Browne Henry, Grandon Rhodes, Claire Carleton, Lewis Martin, Jon Lormer, Judson Pratt, Olan Soule, Stuart Nisbet, Robert Burton, John Durren, Jane Nigh, Helen Kleeb, Morgan Jones, Nesdon Booth, David Fresco, Don Dillaway, Harry Antrim, Edgar Stehli, Guy Raymond, Harry Cheshire, Ronald Long, Russ Mccubbin, Arthur Hanson, Hanna Hertelendy, Murray Alper, Ollie O'Toole, Kathryn Card, Olive Carey, Claudia Bryar, William O'Connell, Kate Murtagh, Sue Lyon, Louise Lorimer, Robert Gibbons, Michael Fox, Elizabeth Harrower, Jan Arvan, Monty O'Grady, Jess Kirkpatrick, James Millhollin, Tudor Owen, Howard Wendell, Ruth Gillette, Jack Daly, John Fiedler, John Close, Tyler McVey, Jean Howell, Bob Jellison, John Newton, Laurence Haddon, J. Edward McKinley, Amy Douglass, Harry Landers, Lauren Gilbert, James Maloney, C. Lindsay Workman, Adrienne Marden, Bill McLean, Forrest Lewis, Robert Hastings, David Bond

Dle mě nejlepší seriál s Dennisem, postrach... Škoda, že se na tenhle seriál po roce 1989 zapomnělo. Za socíku měl minimálně jednu reprízu.(24.1.2013)

Hvězda navíc za nádherné vzpomínky,když jsem pár dílů v mládí sledoval na ČST.(28.10.2014)

Jeden z prvních amerických tzv. sitcomů. Samozřejmě ještě krásně černobílý.. Ale zároveň také jeden z prvních (ne-li první), takových to žánrů vysílaných někdy v osmdesátých letech i tady u nás. Přeci jenom pár dílů se o tomto malém sympatickém blonďáčkovi (jak už jsem poznamenal), objevilo z toho velkého originálního amerického množství doopravdy i tady u nás, i když už nevím přesně kolik..? Nic podobného (ani náznak), jsme tady předtím nepoznali a neznali. Seriál se stal později předlohou pro celovečerní film zde, jiný seriál tady i animovaný seriál. Který ale nebyl tak úspěšný a tady na databázi jsem ho nikde nenašel.(26.12.2006)

ČST 1 = 12.2.1982, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ (2.4.2009) - Nikdy nezabudnem na epizódu v ktorej si Dennisovi kamaráti chodia k zubárovi dávať trhať zdravé zuby v domnení, že dostanú za odvahu bejzbolovú rukavicu. :-) TECHNICKÁ POZNÁMKA: Bolo odvysielaných 13 - epizód a pokiaľ ma pamäť neklame, ten sitkomový smiech v slovenskej verzii nebol.(2.4.2009)

• Jay North