Thor: Láska jako hrom

• USA Thor: Love and Thunder (více)
USA, 2022, 118 min

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svou ex-přítelkyni Jane Foster (Natalie Portman), která – k Thorovu překvapení – ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě. (Falcon)

Kubaazz

Aneb když vezmeš úspěšnou sérii, kterou si sám korunoval skvělým Ragnarokem a myslíš si, že se z tebe všichni poserou, když do filmu náladuješ všechny rádoby vtipný sračky, co tě napadnou. Tvl, mohl to být dobrej film, slušnej záporák, akční i emotivní scény, děj chvílema v pohodě, ale ten trapnej humor to fakt posílá na dno. Taika má v hlavě asi slušně nasráno, nebo snad drogama zmatláno, když mu takový výstup přijde jako vhodnej počin pro mainstream diváka a ne pro pologramotný pětiletý dítě.... ()

Cruchot

Na Thora jsem se opravdu těšil. Z mého pohledu to byla víceméně sázka na jistotu. Stejný režisér jako u skvělé trojky, výtečné herecké obsazení a lákadlo v podobě účasti Strážců Galaxie. Jenže...Spousta věcí, co možná na papíře vypadala skvěle, jako celek ve výsledku nefunguje, tak jak asi bylo zamýšleno. Co to chtěl Waititi vlastně natočit? Tak trochu komedie (asi nejvíc ze všeho), tak trochu horor, tak trochu psychologické drama, tak trochu romance. Akční film, sci-fi, fantasy, dobrodružný a také dětský film. Rozptyl je to značný a film bohužel pořádně nefunguje jako ani jedno z toho. Dokážu si představit syrové drama ve stylu Jokera o Gorrově cestě za pomstou, vztahu bohů a lidí, umírající Jane a Thorem snažícím se tomu všemu čelit. Dokážu si představit ulítlou černou komedii, kde bude Gorrův boj s bohy probíhat s notnou dávkou nadsázky. Film mohl být uchopen různě, ale s jasným plánem. Tuhle směsici různých žánrů se ale Waititimu evidentně nepodařilo úplně ukočírovat. Film nicméně nelze na druhou stranu úplně zatratit, protože spoustu jednotlivostí a detailů se tu opravdu povedlo. Hercům podráží nohy často scénář a leckdy až trapné dialogy či hlášky, ale nezklamal nikdo. Tradičně skvělý je Christian Bale jako Gorr the God Butcher a je vážně škoda, že nedostal ještě víc prostoru. Mohl z něj být ikonický záporák Thanosova kalibru. Ragnarok byl mnohem zábavnější, ale i tady se najdou opravdu vypečené vtipné scénky. Tvůrcům se dokonce povedlo přijít po tolika Marvel filmech i s něčím úplně originálním - za boj v černobílém světě jednoznačně palec nahoru. V jednotlivostech fajn, jako celek nefunkční. Tohohle filmu je vážně škoda. Bojím se bojím, že na krabičku s tímto DVD bude jen sedat prach. ()

Torgal

Thor: Ragnarok bol čerstvým vánkom v Marvelovskom rybníčku, niesol jasný autorský rukopis a nebál sa podvratne si robiť zábavu zo samého seba. Päť rokov dozadu (vážne je to už tak dávno?) som sa v kine kráľovsky bavil, lebo fóry fungovali, ale nezabudlo sa ani na zaujímavý príbeh a motivácie postáv. Od pokračovania s rovnakým režisérom som mal preto veľké očakávania. Waitity ale vybuchol. Zdá sa, akoby tentokrát nemal nad sebou žiadny dohľad a dopadlo to tak, že namiesto filmu dodal horiaci cirkus. Vážne scény sú bez ladu a skladu nahádzané do bazéna lacného humoru. Zo všetkých postáv sú šaškujúci klauni čo sa chovajú úplne nevyspytateľne, podľa toho ako sa to autorovi hodí. To sebazhadzovanie zašlo priďaleko - toto už je v podstate čistá paródia, ktorá robí Marvelovskému univerzu medvediu službu, lebo ho degraduje len na primitívnu zábavu. A pritom Baleov zabijak bohov vyzerá cool, má silnú backstory a potenciál Thorovi poriadne podkúriť. Lenže scenár s ním pracuje úplne jalovo a nechá ho akurát uniesť deti z Thorovej dediny (celý príbeh pôsobí tentokrát riadne meh). Jane Foster, ku ktorej sa vrátila Natalie Portman, bojujúca so smrteľnou chorobou je ďalšou smutnou obeťou Waititiho schizofrenického písania. Jej potenciálne osudový a emóciami nabitý dejový oblúk je priam zdevastovaný neustálym nemiestnym vtipkovaním. Bez výhrad pochváliť môžem jedine soundtrack, ktorý je v podstate best of Guns’n’Roses. Aby bolo jasno - kopa humoru naozaj funguje, zopár scén je fakt super (hlavne tie ku ktorým hrajú Guns’n’Roses), ako celok je to ale devastácia značky. Po tomto už fakt neviem čo s touto postavou chcú robiť, chce to soft reštart. 5/10 ()

Spiz

ó Bóže, tohle je naprostá facka do obličeje každému uvědomělému člověku. Takový průjem, který bych byl ochotný přijmout od bratrů Wayanových, ne v MCU. Waititi dokazuje, že umí akorát prodat na překvapení, to co fungovalo v předchozím Thorovy, je tady ždímáno do naprosto trapných situací a scén. Každá scéna zakončena rádoby vtipem, který v 98% případů je naprosto mrzký, přetahovaný bs. Žalostný CGI, scénář, výprava, naprosto asi tak všechno. Milostný trojúhelník mezi kladivem, sekerou a Thorem považuji za ultimátní bizár a jen to poukazuje na úpadek MCU ve 4. fázi. Dávám jednu hvězdu za Christiana Balea, který jako jediný přišel natáčet film, ne na divadelní představení v mateřské školce. ()

Jajar

Taika Waititi natočil Ragnaroka na steroidech. Z přepáleného, zrychleného drama přeskakuje do ztřeštěné komedie v rámci sekund a zároveň recykluje nápady z minulosti jako na běžícím pásu. Fakt ten digibordel ještě někoho baví? Krom pětiletých dětí a dospělých s IQ pětiletého dítěte? Marvelovky se jako koncept celovečerních blockbusterových filmů totálně vyčerpaly. U čtvrtého Thora dávám plus jenom za soundtrack a Zeuse Russella Crowa. ()

NiaWolf

Do Thora se opět vrací Portman a opět jde Thor do kytek. Prvních 10 minut s Balem sice dává jistou naději, ale jakmile na Vás Waititi začne chrlit svůj puberťácký rádobyhumor, tak to začne jít rychle do kopru. Vřískající kozy,scéna s Diem a armáda děcek působí spíše WTF dojmem než humorně. Hlavně největší slabinou Waititiho jsou zoufalé slabé dialogy (což bylo vidět už v Ragnaroku), se kterými prostě nedovede pracovat a dát jim smysl. Je škoda, že se nedočkáme vážného Thora, protože ten potenciál tam opravdu byl a snad by i vytěžil více než komedie o chlápkovi, co kolem sebe rozdává ZTP průkazky a má z toho děsnou bžundu. Spoiler: Proč se vůbec "Mighty Thor" dostala do Valhaly? Však nikdy po tom netoužila, za Asgard bojovali mnozí jiní a Mjolnir používal i Cap a do Valhaly očividně nezamířil... ()

Raaavenek

Jako film to mozna neni uplne ono, ale jako heavy metalovy videoklip je to pecka. Jen to chtelo vic zapracovat na muzice, Gloryhammer tomu vylozene chybi. ()

bearmeedek

Taika Waititi. Hrozné jméno. Já bych to po tomto filmu přeložil jako Debil. Už Ragnarok byl znatelný sešup dolů, ale toto? Nesourodá slátanina pro mateřské školky, kam akorát nepasuje několikrát vypuštěné slovo hovno. Film absolutně degradoval značku Thor a uráží tyto příběhy. Debil (T.W.) vytvořil film, ve kterém je plocha 90% pokryta humorem. Stupidním, dementním a převážně nehumorným. O tomto to vůbec nemělo být. A dívám se, že se to i takto (nebo právě takto) líbí! Já bych je tedy pokropil Savem, aby mi nekazili hodnocení. Ještě při závěrečných titulcích si mě tvůrci snažili získat alespoň skladbou od Dio – Rainbow in the Dark. Tu mám sice rád, ale nekoupili si mě za ni. Jedna hvězda za herce a za tu skladbu. ()

joeko13

Mohlo to byť celkom dobré, keby Waititi príliš netlačil na pílu, a to až tak, že ten humor bol silený a trápny. Príbehovo to malo potenciál, ktorý bol aj využitý. Zaporák bol super. Škoda toho sileného Waititizmu. ()

Gewain

V tomhle filmu bylo všechno, jak v pozitivním slova smyslu tak negativním. Od LBSMQ...menšin, přes někoho kdo má rakovinu až po hlášky a vtipy za každou cenu. A je to škoda, protože ve filmu je pár opravdu dobrých momentů a tyhle věci to zbytečně kazí. Jako když si dáte k večeří skvělej steak a zapíjíte ho fantou. Na druhou stranu, steak mi chutnal, takže jsem ochoten tyhle věci zkousnout... Mohl to být jinak fakt dobrej film. ()

Klajondr

Marvel telenovela opět pokračuje. Tentokrát se na plátno vrací Thor, který se po Endgame dostal do neskutečné "božské" formy. Kromě svalů ale nic moc jiného nepřinesl. Celkem průměrný příběh se snaží Taika Waitit obohatit svým humorem, který však v určitých částech velmi pokulhává. Chápu, snaží se zaměřit spíše na mladší diváctvo. A tomu je taky snímek primárně určen. Dospělí si tak maximálně přijdou na Hemsworthovy půlky. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Black-star

Marvel stále nenašel dno a naprosto nic mu není svaté! Jaké zklamání! Jedna hvězda za Chrise (miláčka) a druhá za bravůrního padoucha v podání Christiana Bale (klobouk dolů). ()

Fidsta

Tak jo, Thor číslo osum nebo kolikátej že to byl díl. Marvel není žádná vysoká kinematografie, ale jednoduchej opakující se vzorec, ke kterýmu si vezmete popcorn, vypustíte myšlenky a na chvilku vypnete. To ale neznamená, že to musí bejt splácanej, trapnej a nudnej cringe. Film si zaslouží asi tak dvě hvězdy, možná za fajn soundtrack (ale co je těžkýho na tom koupit práva na pár písniček od Guns’n’Roses?) a za pár fajn scén (to černobílý zasazení bylo celkem zajímavý). No a to je asi tak všechno. Humor trapnej i pro dvanáctiletý děcka, scénář neměl hlavu ani patu, zběsilý vyprávění a všechno pomotaný dohromady, ačkoli se jedná o asi už padesátej Marvel film, kterej Waititi originálně postavil na složité a komplexní pointě “láska”. Největší zklamání je totální mrhání potenciálem, např. obsazenym Christianem Balem v roli záporáka, kterej byl absolutně slabej, ačkoli nemusel a neměl bejt. To by ale musel dostat víc než deset minut na plátně - hlavně, že jsem se mohl nerušeně dívat na asi hodinu zbytečnejch scén (asgardské divadlo, vesmírní delfíni, old spice reklama, “kozy jak vozy” dialog atp.), děkuji pane režisére. 80 % stopáže jsem se bořil do sedadla a zakrýval si úšklebkem zkřivený obličej, abych tu hrůzu neviděl. Tohle byl etalon hollywoodského Zdeňka Trošky. A cejtil jsem tam inspiraci seriálem American Gods a nepovedenym filmem Bohové Egypta. Budu se krotit kvůli spoilerům, jinak bych ten film potřísnil kritikou ještě víc, ale respektuji, že to ještě někdo neviděl (God bless you). Vězte ale, že místo Thora, “vikinga” a boha severské mytologie, kterej má sekat hlavy, dostanete bao bun knedlíček a homosexuální šutry (jako fakt, nekecám). Thor will return? Snad radši ani ne. Hlavně ať se nevrací Taika Waititi. Jestli má rád trapnohumor a barvičky, ať natočí třeba Šmouly nebo novou řadu Lazy Townu. Tohle je na vykázání z hollywoodské Valhally. ()

Sharpooter

Láska jako hrom jede opět velmi podobným směrem jako Ragnarok. Pan Waititi má svůj styl režírování, který zde možná až vyčnívá. Hlavně proto, že některé scény jsou spíše otravné než vtipné (létající kozy, kterým se člověk poprvé zasmál, ale když už byly na scéně po desáté, tak jsem si říkal "PROČ"). Hlavní postavy, které známe z předešlých filmů opět jedou! Nové postavy jsou skvělé a hlavně teda záporák je úžasný. Herci vybráni dobře. Akční scény byly dobré, ale nic převratného nebo originálního, možná tak jenom Mjolnir, který byl místy legrační. Film byl tak trochu i romantický. A to hlavně kvůli vztahu Jane a Thora. Chemie mezi nimi byla vidět a hlavně jsem byl rád, že nám v MCU konečně alespoň formou vzpomínek objasnili jak se tihle dva rozešli. Strážci galaxie ve filmu moc nebyly. Spíše jen na začátku, aby se neřeklo, že na ně zapomněli. Celkově je tento snímek originálním MCU filmem, který do tohoto už tak velkého vesmíru přidává dalších pár frakcí. Mě se film líbil, ale pravděpodobně se film nebude líbit tomu, komu se nelíbil ani Ragnarok. 7/10 ()

Ceberus

Je to deadpoolovsky komediální Waititi jako v Ragnaroku, takže za mě svěžejší film než některé ostatní. Na druhou stranu se film nebojí dotknout i vážné linky Natalie Portmanové a také Christian Bale zaslouží pochvalu za procítěnou záporákovu origin story. Jeho podání dost připomíná Voldemorta, ale koneckonců záporáckých poloh je celkem omezené množství. Russell Crowe si taky dobře užil svoje, přestože bych v roli Dia očekával spíše někoho aspoň méně oplácanějšího, když už ne rovnou namakanějšího (třeba takový Stallone, ale ten už byl bohužel ve Strážcích Galaxie). Nechat bojovat děti? Mno budiž, v rámci komksu, proč ne. Multikulti vesnice původem ze severského Asgardu plná tokenů už je holt společenská povinnost (stejně tak bych koulel očima nad bělošskými obyvateli Wakandy). Jo a nezapomeňte zůstat na dvě potitulkové scény. ()

Dolby.130

Po skvelom Ragnaroku som sa na nového Thora veľmi tešil a do kina som šiel s nadšením. Ale odchádzal som sklamaný opäť. Som veľký fanúšik MCU a nie som príliš náročný na filmy ale tento film bol sklamanie aspoň teda pre mňa. Pozitívom bola skvelá hudba, prádne songy, krásne efekty aj nové planéty čo sme navštívili v kozme. Záporak perfektný potešil návrat Jane Foster a ďalších. Čo ale bolo podľa zle bolo veľa trápnych hlášok, ktoré boli nasilu a nepasovali práve do scény, a neboli až také vtipné ako pri Ragnaroku, final fight slabý oproti predošlým filmom o Thorovi. Suma sumárom začiatok dobrý, stred nič moc ale dalo sa a finále nuda. Samotný záver ale bol silný to nepopieram človeku to aj niečo dalo. Celkovo štvrtá fáza je asi najnudnejšia zatiaľ. Už máme zbytočne veľa obsahu a kvalita ide dolu bohužiaľ. Uvidíme čo to bude ďalej a či bude mať Thor aj ďalší sólový film alebo kde a kedy ho najbližšie uvidíme, pretože nás naviedli kam by sa mohol príbeh Thora uberať ďalej a po pravde som na to zvedavý, pretože Thora mám od začiatku za moju najobľúbenejšiu postavu v MCU. ()

Maximilianus

Zo začiatku to bolo teda parádne trápne, ale našťastie sa časom Taika ukľudnil a potom to bolo už iba nie vtipné. Strážcovia galaxie boli super, škoda, že nezostali dlhšie, Jane slušná, Christian Bale hral výborne a aj jeho postava bola zaujímavá. Zvyšok bol taký nemastný neslaný, ale pozerať sa to dalo. 6,3/10. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)