Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 3
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

Heavyman

Zloději ve dne v noci chodějí. Zapálení kriminalisté co řeší krádež peněženky stejně horlivě jako vraždu. Kecy a kecy a ještě jednou kecy...Krambol s Čmaňou jsou hotový Šerloci Holmesové. ()

Luk Skywalker

Pohodová československá kriminálka, je to celkem dlouho, co jsem to viděl, ale některé scény mi utkvěly v paměti. Myslím, že i po letech stojí za shlédnutí (předpokládám nějakou reprízu v létě). ()

MickeyStuma

Seriál o vyšetřování obyčejných případů krádeží, podvodů či vražd, tedy veškerých problémů reálného života. A naprosto reálné jsou také veškeré policejní postupy zde uvedené. Žádné divoké honičky, přestřelky či rvačky. Tady vítězí především důvtip a jistá policejní vyčůranost. Kuprospěchu také je, že se tu neobjevuje ona typická dobová agitka. Tehdejší trestné činy jako např. příživnictví nebo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví tu pochopitelné jsou, ale to je jen v rámci platného trestního řádu své doby. V 80.letech minulého století patřil tento seriál mezi nejlepší kriminální a detektivní seriálovou tvorbu. A toto ocenění si nese dodnes. ()

helloween93

Některé případy jsou slabší, některé vyloženě dobré. Parta kriminalistů vyvážená, v každém díle případ vyšetřuje jeden z party a zbytek je support. Titulní melodie je celkem chytlavá. ()

Mr.FreeZer

Detektivky opravdu umíme a to už od již zmíněného Pitavala, který mne bavil sledovat. Příběhy byly dobře napsané a herecké obsazení taky stojí za to. ()

Dillon

Naivní socialistický seriál o vyšetřovatelích z kriminálky.. z šedi průměrnosti vyčnívá snad jen honička s Wartburgem:)! ()

kluzo

Zajímavě vybrané charaktery hlavních postav, jak esnbáků, tak zločinců. Žádný Felini, ale docela jednou, možná dvakrát pobaví. Skoro tradičně výborné herecké výkony, až na Peška, ten mě dost iritoval. Bohužel na Dietla dost slabý scénář. Pro lidi, kteří pamatují doby, kdy byl seriál aktuální přichází do hry navíc nostalgické vzpomínky na doby, kdy byl sníh bělejší, nebe modřejší a voda mokřejší (já nastupoval na střední). Zajímavý komentář Blíženci. ()

Drom

Chtě nechtě hvězdička dolů, jelikož existuje lepší a modernější skororemake seriálu a ty čtyři se tak stávají neudržitelné. I když je většina postav sympatická (ne, toho dementního floutka Jiříčka určitě nemyslím), případy a jejich řešení mě baví a celkově to na československé seriály osmdesátých let není špatný výsledek. Dokonce, vzhledem k poměrné impotenci tehdejší televizní tvorby, bych řekl dobré. Pokud však hledáte detektivku a faktor nezamýšlené zábavy nehraje roli, začne se to trochu roztejkat po podlaze a ve srovnání s vybranou novější tvorbou se pak ukazují všechny ty bolístky a přetažené okraje. No srandy s tím bylo dost, ale už toho bylo dost. ()

papaguy

Dobová lahůdka. Správní hoši ze správného orgánu vyšetřují. Téměř nezávadná, téměř bez narážek. Ačkoliv vyjímky se také najdou. Divím se, že to prošlo... "Tyhle světla se nadají sehnat. Tak sežeňte někoho, kdo zkusil podplácet, komu na tom hodně záleželo... Každej zkouší podplácet..." ()

Ozzy2

Když to srovnám se sračkami Modrava, Rapl, Doktor Martin, Kapitán Exner a mnoho dalších kravin je to skvost, který nejvěrněji ukazuje práci kriminalistů.Jediný seriál z porevoluční doby, který je srovnatelný, jsou Případy prvního oddělení. ()

Trixi

Za mého dětství to byly detektivky jako řemen. V dnešní době všech těch " Kriminálek v......" už působí jen jako slabý odvar, ale pro mě mají pořád určité kouzlo. ()

newer_more

Nemám ráda české seriály. Nemám ráda (staré) české filmy. Nemám ráda Dietla. Bohužel přítel je pravý opak a já brečím už dopředu pokaždé, když se chce na něco z výše uvedeného koukat. Pitaval je hluboce průměrný, ovšem vzhledem k tomu, na co jsem byla "nucena" se dívat (Žena za pultem, 30 případů majora Zemana) je to lepší průměr. Dá se to zkousnout. ()

alonsanfan odpad!

Přestože podle názoru odborníků kriminalistů tenhle seriál nejvěrněji zobrazuje jejich každodenní práci, koukat se na to nedá, je to nuda k uzoufání, ba až k posrání. Žádný charismatický hrdina, kdepak jenom banda strejců v kostěných brýlých a vytahaných svetrech, sem tam nějakej zobák a občas alespoň sympatický padouch (třeba frajer Jirka Bartoška). I pouhá hodinová délka jednotlivých dílů zdá se být, řečeno s písní Ivetky Bartošové, nekonečnááááááá. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve je příšerná osmdesátková hudba Ládi Štaidla. ()