Insidious: Červené dveře

• USA Insidious: The Red Door (více)

Aby rodina jednou pro vždy skoncovala se svými démony, musí se Josh (Patrick Wilson) a vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) vydat dál než kdy dříve, a čelit temné minulosti své rodiny a zároveň novým, ještě děsivějším hrůzám ukrytými za červenými dveřmi. (Falcon)

vinducha

Podobný pocit bych měl , kdyby mi někdo nabídl luxusní bonbon , který ale vypadá podle obalu , že už se do něj někdo podíval , a není jisté , jestli už ho taky neochutnal. Pan Wilson si jako režisér natočil takové rodinné drama , kde toho z původní špičkové série už moc hororového nezbylo. ()

jarmil8

Vlastně to byl jeden z nejpoutavějších hororů, co jsem zaposlední dobu viděl. Pomalu buduje atmosféru, je znepokojivý a nenudí. Bohužel je také v závěru doslovný, místy nechtěně vtipný a derivátem předchozích dílů. Patrick Wilson si ale rozhodně ostudu neudělal. ()

RavenSpector odpad!

Dokonalé ztělesnění sračky Jako film tragédie Jako horor totální odpad a nehoror Slušné dno a završení nesmyslné série, se kterou nemá mimochodem společného vyjma názvu nic ()

Rebel24

Po 2 skvelých úvodných častiach sveta Insidious od Jamesa Wana, ktoré zachytávali desivý rok rodiny Lambertovcov sa v 5.časti dostávame o 9 rokov neskôr do rovnakej famílie a zisťujeme, že ich démoni z minulosti ešte s nimi neskončili. Réžiu uchopil môj obľúbenec medzi hercami Patrick Wilson a veru ešte sa musí čo to podučiť v réžii od majstra hororov Wana, aby dosiahol level prvých dielov. Film je vedený skôr dramaticky s rodinným oblúkom, táto časť je vieryhodná a dáva zmysel, že rodina nemôže žiť v harmónii po tom, ako sa ich posadnutý otec pokúsil všetkých zabiť. Tento dejový oblúk je nasnímaný kvalitne a pútavo. V momente ako sa má film dostať do svojho prime žánru horor, ale začína zadrhávať a cyklicky sa vracia radšej späť, do zóny komfortu rodinnej drámy. Po dopozeraní musím uznať, že látka nebola ani zďaleka vyčerpaná ako som sa nazdával, keď som sa dozvedel, že sa vraciame na začiatok a film mal potenciál, ktorý však ostal nevyužitý. Napriek tomu ide o 3-tí najlepší diel zo série a ukazuje sa, že nemá veľmi zmysel ísť veľmi mimo rodiny Lambert, keďže aj po 9 rokoch dokázala ponúknuť väčší a zmysluplnejší materiál, než predošlé 2 filmy série dokopy. 60% ()

BarbarellaHa

AAAAAAAA moje nervy! Jako co to bylo? To byl snad ten nejzbytečnější díl v celý serii (zatím tedam zatím). Už od trojky to stálo za prd, tak jsem se těšila, že když tam konečně hraje stará dobrá parta, tak to zase nakopnou a já se budu bát nebo mít aspoň takovej ten divnej pocit, ale ani prd! Ani ppppprrrrrdddd! Chvílema mě bylo za ně až trapně, jak je tam opravdu mocně cejtit, že je to točený na sílu a prachy a ten konec s hororovou bábou radši nekomentuju, k ději se vyjadřovat nebudu neb tam žádnej nebyl a to je vlastně všechno! Nic a trapas.......Další pokračování už prosím netočte (snad si to tady Wan přečte jako vždycky) ()

flyer.nick odpad!

Jen ždímání kdysi slavné a dobré značky spojené s nutkáním zalíbit se mladšímu publiku a umístit příběh (no on tam moc příběh nebyl, ale říkejme tomu tak) do prostředí školy. Děsivostí nebo aspoň laciných lekaček co by se za nehet vešlo a ještě k tomu nevalné kvality. Asi nejzbytečnější pokračování poslední doby, a že je konkurence veliká. ()

Miroslav.Zac

Marně přemýšlím, co mě tak na filmu zaujalo, že jsem ho dokoukal do konce. Asi jen moje přesvědčení, že se nemá odcházet od rozdělané práce. ()

Orion12

Zdaleka nejhorší díl. Hlavní herec mi není vůbec sympatický, Patrick Wilson hraje ,,něco,, je vidět že je tady i sám režisér takže mu nikdo neřekl ´, že hraje špatně a to ho v jiných filmech mám dost rád. A celkově mi tenhle díl příjde extrémně zbytečný.Lekačky nic moc, nevidíme skoro ani nic z ,,světa duchů,, ani to nerozšiřuje lore Insidious. Sérii jako celek mám rád, tak doufám že tohle byl poslední počin. Zbytečný díl. 30% ()

Dext

Ještě to kape, tak rychle. Možná uděláme i 6 která bude stejně k hovnu jako 3,4 a 5. Hlavně že na to lidi koukají ale Wan to prostě není... ()

DarkViper odpad!

Nejhorší pokračování co jsem kdy viděl. Děj 0, lekání 0, nostalgie 0 a Patrick Wilson vypadá jak kdyby byl na heroinu celou dobu.  Ubohost. To jsem měl předchozí díly rád. ()

cica

Tak z toho takú melodrámu urobil pán Wilson. Škoda. Jedna hviezdička je za prvú polovicu filmu a druhá za skladbu Tiptoe… - mám ju rada. ()

gfrusvk

Yess, konečne znova Insidious! ^^ Neviem, či sa pod moje hodnotenie nepodpísala nostalgia, ale mňa ten film celkom bavil, napriek tomu, že mám voči nemu niekoľko výhrad, za ktoré by som u iného filmu asi strhával hviezdy. Áno, je to horor, takže určite by som od neho asi chcel viac ľakania. Nečakal som od neho, že by priniesol od predošlých dielov ešte niečo prevratne inovatívne, naopak, uvítal by som viac kľudne aj recyklovaných ľakačiek použitých v minulosti, hlavne aby o čosi častejšie na diváka niečo vybaflo.. Príbeh samotný by bol skvelý - hoci tri štvrtiny filmu predstavuje len rozbeh deja, kedy postavy postupne len prichádzajú na to, čo ich to vlastne máta, nemyslím to ako výčitku. Ten megadlhý úvod mi príde ako logické a hlavne nenútené uvítanie do príbehu, absolútne ho nepovažujem za umelo predlžovanú alebo nudnú vatu. Výčitkou je až to, že sa samotné jadro deja už snažili napchať do tej poslednej štvrtiny, tu by som bol rád za aj 20-25 minút navyše. Práve táto časť deja, kde sa už konečne dostaneme k cestovaniu do mimotelovej dimenzie, je tá, kde sa mohli autori vyblázniť s ľakačkami a trochu viac ju zapojiť aj do samotného príbehu. Pretože takto mám po filme dojem, že tvorcovia po "úvode" úplne zbytočne zrýchlili, a odrazu v deji nekráčali, ale priam skákali, len aby už čo najrýchlejšie doskákali k titulkám... ()

jara12

Pátý a pravděpodobně i závěrečný díl hororové série Insidious přišel do kin. Film navazuje na události prvního a druhého dílu a dodává hrátky s kamerou, více odvázanosti a skvěle zakončuje ságu. Jedná se zde o sázku na jistotu, z důvodu minimálního upravení zápletky a celkové děje oproti jedničce. Snímku to naštěstí nekazí kvalitu a zachovává kouzlo minulých filmů. ()

gggggg

Po tomto pokračovaní som zostal milo prekvapený. Tento snímok hravo kvalitou prekonal Insidious 3 a Insidious 4 a kvalitou sa dorovnal Insidious 2. Skvelá atmosféra a hlavne to budovanie napätia stálo za to. Týmto dielom by sa táto séria mala ukončiť, pretože mám strach, že vymýšľať ďalšie pokračovania by bolo len na škodu. ()

Dark_Hark

Film som dnes videl v kine a celkom dobre strávený čas. Pre niekoho môže byť koniec sklamanie a to oprávnené, ale keď do toho zapojíte fantáziu, tak to celkom ujde. 80% ()

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)