Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Yng.Piggy

Některé díly jsou natolik dobré, že předběhly svoji dobu, avšak u jiných se jedná vysloveně o propagandistický šunt ... Hlavně kvůli těm výjimečným dílům dávám 3 hvězdy. Kdyby se seriál jmenoval 8 případů majora Zemana hodnocení by bylo buď ***** nebo také odpad ()

San Miguel

Já si nemůžu pomoct, ale mě se tento seriál líbí. Některé díly jsou sice slabší, ale některé jsou na hodně dobr příčce. Za zmínku stojí díly jako: STUDNA, RUKOJMÍ V BELLA VISTA a POSELSTVÍ Z NEZNÁMÉ ZEMĚ. Každej ať si na to udělá vlastní názor. Já prostě pět hvězd. ()

Bojinda

Nemůžu hodnotit. Filmařina vesměs zdařilá, obsah ale leckdy záměrně tak překroucený, že je to prostě hnus. ()

trollfjord

Pokaždé se dobře bavím, když čtu komentáře rádoby antikomunistů, odsuzující tento seriál. Předně, je nutné si uvědomit, že se jednalo o seriál na zakázku vnitra. To byl úkol, který se prostě nesměl odmítnout. Existují herci, kteří účast odmítli ale museli se hodně omlouvat a hlavně vymlouvat. Samotným tvůrcům rozhodně tento projekt příjemný nebyl a proto se do jednotlivých dílů snažili dostat typické české dvojsmysly. Dva za všechny: Když Bláha zastřelí Zemanovu manželku, Zeman u ní klečí a pak se podívá k nebi. To je něco co by od kovaného soudruha nikdo nečekal. Další příklad..Když se rozhoduje Žitný s Kalinou jestli pustit redaktora do Německa, řekne Kalina nakonec " jestli uteče, panbíček s námi". Možná se to jeví jako maličkost nebo nesmysl ale jsem si jístý že tvůrci se snažili tento seriál trochu zpestřit, o čemž svědčí i poslední díl a role Ivy Janžurové. Pamatujete jak se jmenovala? Michelle Mercierova. Když jsem to viděl poprvé, smíchy jsem padl pod stůl a dodnes se divím, že to prošlo. Samozřejmě všichni vědí že se tak jmenuje představitelka Angeliky a tehdy to věděli přinejmenšim všichni chlapi. K seriálu celkově. Těžko očekávat, že by se tam odsuzovala ruská okupace. Každopádně se jednalo o velice nadprůměrné dílo, na tu dobu a ty politické bláboly, které tam byly vsunuty, to prostě byla nutnost. Myslím si ale, že tvůrci s toho vyšli opravdu se ctí a ještě dnes, když slyším že botsman Janda v podání Martina Štěpánka je dobrý soudruh, jsem z toho pobavený. Takže moje rada je: Nesledujte seriál jako nějakou pravdivou story ale spíše jako dokument doby a bavte se. ()

strpozdiv odpad!

Nejhorší je, že si z toho dnes lidi dělají prdel. To není moralizování! Přitom zrovna dnes je to aktuální, je dost vypjatá doba a lidi jsou plný emocí a agrese, která se zatím anonymně uvolňuje jen na webech. Lidská blbost je holt nekonečná...Přeji dobrou chuť ke slaným brambůrkům. Já osobně, když vidím rockovou scénu s Lábusem, tak se jdu vy.... ()

martin46 odpad!

Přestože v době, kdy byl seriál natočen, všichni dokázali dělat na 120% tak tady se moc nepředvedli a bohužel hlavní roli hrála propaganda než zdraví rozum. ()

kollera

Absolútne ma nezaujíma či seriál slúžil ako komunistická propaganda alebo nie. Po filmovej čiže režisérskej stránke ale aj obsahovej je to nadštandardné dielo. Jednotlivé diely, sekvencie ovplývajú neuveriteľnou atmosférou ktorú ešte viac dotvára skvelý hudobný doprovod. Herecké výkony sú jedným z vrcholov celej série. Pána Sequensa hodnotím ako nesmierne talentovaného režiséra s veľkým filmovým cítením. ()

shakeXL

Když odmyslíte tu propagandu tak některé díly se opravdu povedly ale je jich bohužel pomálu. Díl studna to je ale best! ()

kreyson13

Na tom seriálu jsem vyrůstal. Neřešil jsem, kdo je politicky dobrý a kdo zlý. Padouch byl nakonec vždycky dopaden udatným Honzou Zemanem. A Studna??? Dodnes nejlepší díl. ()

bratr_jezek

Nemám červenou knížku v kapse, s komunisty nechodím na pivo, přesto dávám Zemanovi klasický průměr. Některé díly jsou lehce nadprůměrné, legendární Studna na svou dobu až mírně hororová (prohlídka hřbitova, rekonstrukce toho, jak se to stalo), některé díly jsou nic moc (protože snadno setřete ten propagandistický háv). Nikdo, kdo má pět pohromadě to nebere víc než jako oddechovku s prvkami krimi a napětí a od všem, kdo dávají odpad, bych rád věděl, jak hodnotí jiná díla z té doby, která taky obsahují v té době nutný "politicky agitační" obsah. Nevadí jim okatý komunismus pohádek nebo příběhy těch správných mužů a žen ve městě, na radnici, za pultem a já nevím, kde ještě? A nevadí jim právě jen Zeman proto, že to byl první (a tuším že možná i jediný) seriál, který se dočkal kritiky při své repríze a musel po něm následovat vždy dokumet o tom, jak to bylo doopravdy a prákrát i diskuze (ve které se i původní aktéři vyjádřili, že to brali a divákům doporučují brát jako pouhopouhý film) ()

Hansolo35

S odstupem let stale horsi serial. Priserne dialogy, slabe herecke vykony, derave pripady. Clovek se divi, ze v serialu hraje tolik hvezd. Srandovni je, jak Zeman pokazde pripad zvora a je vzapeti pochvalen a povysen. Take obcas "kdo ma kostym jde za rakvi". Viz. treba Kanyza. Nejhorsi v celem serialu je bezesporu Jelinek. Ten clovek snad nikdy nezahral jedinou roli. ()

petronella

Majora Zemana som si oblubila hned. Vyborne spracovane, kazdy diel otvara novy dej, ale v podstate to na seba krasne nadvàzuje. Mam celu zbierku na dvd, nie je to vsak serial na kazdy den.Clovek musi mat chut, a hlavne otvorenu mysel. Starsia generacia, hlavne ta Ceska su podla mna jedni z najlepsich hercov ake kedy boli. ()

Iveta47

Aj keď niektoré časti seriálu sú obeťovou svojej doby je tu jeden fakt,že na tomto seráli vyrastala moja generácia a odhliadnúc od politiky sa dá na to pozerať.Pozriem si ho opakovane aj keď tie silne z politizované nevyhľadávam.Top je pre mňa časť Studňa a tiež Kvadratura ženy.Takže hodnotenie pre mňa znamená asi tak,že dobré kriminálne prípady verzus politická propaganda. ()

bedihost

Prosím, nedívejte se na tento seriál příliš politicky. Zatím nikdo z nás nemá právo ani schopnost objektivně hodnotit období socialismu. To musí uzrát. Objektivita nebude dříve něž za sto let. V životě není nikdy nic černé nebo bílé. Zeman je historie, je tam pravda i lež zároveň jako u Zdivočelé země. Lepší a horší díly. Ale ten rámec daný životními osudy policisty je poutavý. Jedinečná hudba pro každý díl, to je skvělé! V této úrovni se Zdivočelá země nemůže "Zemanovi" rovnat. Dobové rekvizity jsou poučné a vypovídají o jednom období naší republiky. Herecké výkony obdivuhodné, hlavně pana Brabce. ()

VohenF78

Politicky je to samozřejmě hnus, ale atmosféra seriálu je neopakovatelná. Napětí, které se dnes v českých seriálech nenajde. ()

tomuleee

Pokaždé když omarodím tak mi tento seriál vždy dobře poslouží (udrží mě v posteli). Na tento seriál si vzpomínám jako děcko kdy jsem z poza rohu na tajnáše tento seriál sledoval, proto když vycházel v trafice sem ho kupoval a hltal každej díl. Nejsem naivní a propagandu STB která je v každém dílu neschvaluji ale dívám se na tento seriál jako na čistou kriminálku. neřeším žádný politický podtext tehdejší doby. Seriál opravdu má skvělé díly a vzápětí nám naservíruje díly které stojí za starou bačkoru ale i tak je to seriál který si zaslouží uzání alespoň v rámci filmařského řemesla. V porevoluční době vznikly jen dva podobné projekty a to Četnické humoresky a Expozitura. Já osobně za tento seriál dávám 100% protože se vždy u něj dobře bavím. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička