Joey (TV seriál)

Joey

Joey

Komedie

USA, 2004–2006, 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Nick McLean

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra, Jenna Dewan, Bob Odenkirk, Ellen DeGeneres, Kelly Preston, John Larroquette, Valerie Azlynn, Matt Letscher, Peter Stormare, Christina Ricci, Jayma Mays, Kevin Smith, Adam Goldberg, Jay Leno, Brent Spiner, Robert Costanzo, Louie Anderson, Coolio, Branscombe Richmond, Brianna Lynn Brown, Shanna Moakler, Tom Lenk, Simon Helberg, Julia Sweeney, Kimberly Evan, Lisa LoCicero, Joyce Giraud, Neil Flynn, Lisa Arturo, Kevin P. Farley, Andy Milder, Colby Donaldson, Gloria Garayua, Antonio Sabato Jr., Nathan Anderson, Arloa Reston, Marshall Manesh, Brande Roderick, John Michael Higgins, Alyson Stoner, Christopher T. Wood, Jeff Bryan Davis, Dan Cortese, Mindy Sterling, Betty White, Don Perry, Danneel Ackles, Brian Gross, Michael Trucco, Josh Randall, Rachel Blanchard, Geoff Stults, Devin Brochu, Beth Littleford, Danny Nucci, Richard Ruccolo, Dylan Bruce, Nat Faxon, Gerald Downey, Ben Falcone, Alex Ball, Vlad Kozlov, Bobb'e J. Thompson, Stephnie Weir, Fiona Gubelmann, Amanda Swisten, Carolyn Neff, Kristen Miller, Eric Edelstein, James Greene, Kristin Richardson, John Ducey, Mitch Silpa, Rob Boltin, Brandon Stacy, Lombardo Boyar, Melanie Paxson, Max Daniels, Ethan Erickson, Steve Schirripa, Marilyn O'Connor, Linda Porter, Lawrence Mandley, Mo Collins, Richard Whiten, Brad Schmidt, Heather Mazur, Charlene Amoia, Sierra Edwards, Wayne Wilderson, Susan Leslie, Nancy O'Dell, Trev Broudy, Bob Saget, Camille Guaty, Jacqueline Lord, Lyndon Smith, Julia Duffy, Paul Kent, Colby Donaldson (a.z.), Nat Faxon (a.z.), David Sullivan, Tim Bagley, Alan Thicke, Dave Foley, Cindy Margolis, Gregory Harrison, George Hamilton, Lance Barber, Joaquín Garrido, Masi Oka, James Lipton, Terence Bernie Hines, Loren Lester, Melanie Abramoff, Chris Kerner, Gwen Van Dam, Nancy Daly, Tom Hughes, Terry Rhoads, Reagan Dale Neis, Mieko Hillman, Donna Cooper, Michelle C. Bonilla, Patricia Place, David Mattey, Tisha Terrasini Banker, Patrick Kerr, Candace Smith

Todd Stevens

Scénografie:

Greg J. Grande (set dekoratér)

Po několika dílech, které jsem mohl vidět, se pro mě jedná o excelentní záležitost, pokračující v tradici Přátel, které považuji za vrchol komediálního žánru. Matt LeBlanc by to sice asi sám neutáhl, ale jelikož i ostatní herci z partičky jsou vynikající, tak si seríal zatím drží velmi solidní tempo a kvalitu.(19.6.2006)

Matt LeBlanc sa ocitol sám na bojovom poli, veru už to nie je ono, nové napasované postavy k nemu veru nespĺňajú takú vervu pri výmene hlášok ako to bolo pri jeho starom dobrom tíme v Priateľoch, takže vedľajšie postavy sú tak nevýrazne že Leblanck môže robiť čo chce aj tak to nevytiahne než na určitý priemer aj keď stále pozerateľný.(22.1.2008)

Prvni sezóna je za nami a s jistotou lze rici, ze byla navysost vydarena - humor presne ve stylu Pratel, ovsem zcela nove a originalni zapletky, jedinecny humor a spousta roztodivnych a ulitlych postav. Nejen proto Joey take sklizi nejruznejsi divacke ceny za nejlepsi novy sitcom a Le Blanc titul nejoblibenejsi televizni herec ;) P.S.: postava Joeyho prastene a zvrhle agentky Bobbie v podani Jennifer Coolidge (presne tak, Stiflerova mama) a Lucy Liu jako sefova posedla hygienou a poradkem (pripomina mi Monicu) jsou naprosto bezchybne a me nejoblibenejsi :)(16.1.2005)

Očekávala jsem od toho víc. Čekala jsem Joeyho humor rozlinutý do celého seriálu, jeho exhibici... Nakonec je to v porovnání s Přáteli poměrně ubohé. Kde bylo v Přátelích šest osob, tady je jen jedna, která má asi stejný počet humorných hlášek na jeden díl, jako dřív. Joeyho humor jsem měla ráda, ale jak je vidět, sám to nezastane a postavy, které by mu mohly pomoci, jsou sice slušně zahrané, ale nevýrazné. Těžko říct, jestli by Joeymu stačil do zásoby jeden "přítel" nebo by v důstojném pokračování museli být opět všichni. Každopádně asi nejvíc postrádám Phoebe, která sice byla v Přátelích ta méně výrazná, ale její styl humoru mě hodně bavil.(29.4.2005)

Tento sitcom je příjemným rádoby pokračováním milovaného seriálu Friends, kde se celý koncept točí kolem Joeyho a jeho života v Los Angeles, kde se snaží prozazit ve své herecké kariéře. V průběhu jeho pobytu v LA mu dělá společnost jeho sestřenice Gina a jeho synovec Michael, kteří mu jeho cestu za slávou rozhodně neulehčují. Ale o to je to pak víc vtipnější, ne? Takže když to shrnu, je to prostě příjemný seriál, který podle mě nepostrádá ani humor a ani dobré herecké výkony. Joey byl vždycky jeden z mých oblíbených společně s Chandlerem, takže když jsem se pak nakonec rozhodla dát jeho sitcomu šanci, nelitovala jsem - protože tento Joey se rozhodně od Joeyho kterýho známe rozhodně neliší. Pořád je stejně praštěný, hloupý, naivní a milující. Mám tenhle seriál prostě ráda a i když není na uplně stejné úrovni jako Friends a ani není jeho pokračováním, pro mě je jeho pojítkem. Dala bych klidně 100%, ale aby to bylo fér vůči Friends, dám 90%.(18.6.2017)

• - Matt LeBlanc má od přírody šedivé vlasy, a tak si stejně jako během natáčení seriálu Přátelé (od r. 1994) barvil vlasy. (R´Hell)

• - V seriálu Joey ztvárnila Lucy Liu již podruhé postavu, která je přítelkyní Matta LeBlanca. Poprvé se tak stalo ve filmu Charlieho Andílci (2000). (Džany)

• - Simon Helberg si v tomto seriálu zahrál fyzika. Ve třetí epizodě zmiňuje, že mu volal Stephen Hawking a gratuloval mu k jeho dílu. V seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) si Helberg zahrál inženýra, který se Stephenem Hawkingem spolupracoval. (Ganka)