Joey

(seriál)
USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Nick McLean

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

Matty

Čekal jsem otravnou exhibici Matta LeBlanca, který z Joeyho bude dělat ještě většího blba než v Přátelích, čehož jsem se také dočkal. Ale že půjde také o slušný sitkom, v němž ostatní postavy nebudou jenom přihrávači, by mě nenapadlo. Ne, nejsou to Přátelé, je to něco jiného a rozhodně ne úplně špatného. ()

Tom Riddle

Vzhledem k hlavnímu představiteli se nejde vyhnout srovnání s mateřskou lodí Enterprise, tedy s Přáteli. Po jejich konci tu byla obrovská zející prázdnota na trhu i v srdcích fanoušků volající po spin-offu. Bohužel (nebo možná naštěstí, kdo ví) Jennifer, Courteney, Lisa, Matthew i David odmítli ve svých rolích pokračovat, a tak se pokračování dočkal Joey. V tom taky spočívá problém seriálu. Joey není tahoun, v Přátelích byl vždycky jen přihrávač, a na tahouna neměl dostatek vlastní osobnosti. Což se naplno ukazuje až v Joeym, kde ho hravě zastíní nejen dračice Gina (úžasná Drea de Matteo), ale i Stifflerova máma. Kdyby byl seriál samostatný a neměl s Přáteli nic společného, asi by lidi nebyli tolik kritičtí. Na druhou stranu by si ho ale asi nikdo nevšiml, protože takových (vcelku kvalitních ale ničím nevýrazných) sitcomů jsou skutečně mraky. Joey ale taky nádherně demonstruje důležitou věc. A sice, jak špatný nápad by byl spin-off jen o Barneym Stinsonovi, jen o Údržbáři, jen o Karen a Jackovi, nebo třeba o Benderovi. Tihle všichni jsou vedlejší postavy z dobrých důvodů. A z jakých? Jsou sice možná až hystericky vtipní, ale jen po malých dávkách.. ()

Eliott

Na obranu tohoto počinu. Přátelé jsem měl vždy velice rád a to byl také hlavní důvod, proč jsem zkusil i sólo dráhu Joeyho. Nicméně má Joseph Tribbiani ze známé šestice nejjednodušeji napsanou postavu a proto zde zoufale postrádá někoho, kdo by dodal potřebnou údernost jeho vtípkům. Stejně jako ho doplňoval například jeho kamarád Chandler. Shlédl jsem tedy zhruba 3 epizody a nejednalo se o nic zvláštního. V zásadě to asi ani nestálo za řeč a tak jsem ochotně využil prvního exitu a přestal seriál sledovat. 45-50% ()

Kopik

Ano, nejsou to Přátelé, nicméně mi nepřijde, že by Joey zase až tolik zaostával. Seriál je vtipný, má spád a nesporně své kvality (dle mého především v hereckém obsazení, prostě mi sedí). Zase až takový propadák, jako jsem o něm prvně slyšel, to v žádném případě nebyl. Kultovní záležitost jako Přátelé to nebude a není, ale to dle mého musel každý očekávat. Navíc při permanentním srovnávání právě s daným dílkem. Každopádně si myslím, že tento sitcom je minimálně nadprůměrný... ()

Djoker

Pokud i vy jednou za čas sjedete během pár týdnu všechny série Přátel a po poslední epizodě zažíváte pocity zmaru, tak je pro vás Joey tím ideálním vyprošťovákem. Kouzlo Přátel je sice pryč, ale stále je tu na ně mnoho odkazů a rekvizit, které pravého fandu jistě potěší. Jestliže Joeyho demence v posledních sériích gradovala, tak to, co předvádí tady, je na milovníky inteligentního humoru až příliš silná káva. I mě to občas zaskočilo, ale především díky Joeyho nové agentce jsem se i v této poloze dobře bavil. Několik dílů první série by patřilo k tomu lepšímu i u Přátel. Ve druhé se tvůrci snaží hrát i romantickou notu, ale ta bohužel sráží Joeyho zase o patro níž. Jeho nová parta plnohodnotně nenahradí tu původní, ale pomohla mi se smířit s tím, že můj nejoblíbenější seriál jednou pro vždy skončil. 1. série: 85%, 2. série: 75%. ()

Související novinky

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)