Joey (TV seriál)

Joey

Joey

Komedie

USA, 2004 - 2006, 16 h 15 min (Minutáž: 46x30 min)

Nick McLean

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra, Jenna Dewan-Tatum, Bob Odenkirk, Ellen DeGeneres, Kelly Preston, John Larroquette, Valerie Azlynn, Matt Letscher, Peter Stormare, Christina Ricci, Jayma Mays, Kevin Smith, Adam Goldberg, Jay Leno, Brent Spiner, Robert Costanzo, Louie Anderson, Coolio, Branscombe Richmond, Brianna Lynn Brown, Shanna Moakler, Tom Lenk, Simon Helberg, Julia Sweeney, Kimberly Evan, Lisa LoCicero, Joyce Giraud, Neil Flynn, Lisa Arturo, Kevin P. Farley, Andy Milder, Colby Donaldson, Gloria Garayua, Antonio Sabato Jr., Nathan Anderson, Arloa Reston, Marshall Manesh, Brande Roderick, John Michael Higgins, Alyson Stoner, Christopher T. Wood, Jeff Bryan Davis, Dan Cortese, Mindy Sterling, Betty White, Don Perry, Danneel Ackles, Brian Gross, Michael Trucco, Josh Randall, Rachel Blanchard, Geoff Stults, Devin Brochu, Beth Littleford, Danny Nucci, Richard Ruccolo, Dylan Bruce, Nat Faxon, Gerald Downey, Ben Falcone, Alex Ball, Vlad Kozlov, Bobb'e J. Thompson, Stephnie Weir, Fiona Gubelmann, Amanda Swisten, Carolyn Neff, Kristen Miller, Eric Edelstein, James Greene, Kristin Richardson, John Ducey, Mitch Silpa, Rob Boltin, Brandon Stacy, Lombardo Boyar, Melanie Paxson, Max Daniels, Ethan Erickson, Steve Schirripa, Marilyn O'Connor, Linda Porter, Lawrence Mandley, Mo Collins, Richard Whiten, Brad Schmidt, Heather Mazur, Charlene Amoia, Sierra Edwards, Wayne Wilderson, Susan Leslie, Nancy O'Dell, Trev Broudy, Bob Saget, Camille Guaty, Jacqueline Lord, Lyndon Smith, Julia Duffy, Paul Kent, Colby Donaldson (a.z.), Nat Faxon (a.z.), David Sullivan, Tim Bagley, Alan Thicke, Dave Foley, Cindy Margolis, Gregory Harrison, George Hamilton, Lance Barber, Joaquín Garrido, Masi Oka, James Lipton, Terence Bernie Hines, Loren Lester, Melanie Abramoff, Chris Kerner, Gwen Van Dam, Nancy Daly

Todd Stevens

Joey je moja obľúbená postava zo seriálu Priatelia, preto som sa potešil, keď sa vytvoril nový seriál okolo jeho postavy. Joey zostal vtipný, ale ostatné postavy okolo neboli ničím vtipné, zaujímavé, proste neobstáli a aj dej nemal ten náboj a iskru. Dosť zaostal za očakávaniami, mojimi teda určite. Tu mal šancu stať sa kultom, stať sa nezabudnuteľným, ale dosť zlyhal. Réžia a scenár boli priemerné. Zábava však bola, takže hodnotím mierne nadpriemerne.(12.3.2012)

Ale jo, Matt LeBlanc se svým "Joeym" uspěl. Oproti "Přátelům" je to samozřejmě sešup dolů, ale mnohem menší, než jsem původně očekával. Joey totiž dostal k ruce vypečené příbuzenstvo a naprosto šílenou agentku, tj. postavy které se samy o sobě často postarají o výbornou zábavu. Především Joeyho synovec Michael, zoufalec každým coulem, nemá chybu...A když si tak vzpomenu na skvělé vedlejší postavy, jež byly často ozdobou zmíněných "Přátel", ani v tomto ohledu si Joey nemusí připadat jako chudý příbuzný (berte v potaz počet natočených dílů) - takovou Lucy Liu v roli obsesivně-kompulzivní a neuvěřitelně slaďounké Lauren bych chtěl vidět v každém díle.(19.12.2006)

Vzhledem k hlavnímu představiteli se nejde vyhnout srovnání s mateřskou lodí Enterprise, tedy s Přáteli. Po jejich konci tu byla obrovská zející prázdnota na trhu i v srdcích fanoušků volající po spin-offu. Bohužel (nebo možná naštěstí, kdo ví) Jennifer, Courteney, Lisa, Matthew i David odmítli ve svých rolích pokračovat, a tak se pokračování dočkal Joey. V tom taky spočívá problém seriálu. Joey není tahoun, v Přátelích byl vždycky jen přihrávač, a na tahouna neměl dostatek vlastní osobnosti. Což se naplno ukazuje až v Joeym, kde ho hravě zastíní nejen dračice Gina (úžasná Drea de Matteo), ale i Stifflerova máma. Kdyby byl seriál samostatný a neměl s Přáteli nic společného, asi by lidi nebyli tolik kritičtí. Na druhou stranu by si ho ale asi nikdo nevšiml, protože takových (vcelku kvalitních ale ničím nevýrazných) sitcomů jsou skutečně mraky. Joey ale taky nádherně demonstruje důležitou věc. A sice, jak špatný nápad by byl spin-off jen o Barneym Stinsonovi, jen o Údržbáři, jen o Karen a Jackovi, nebo třeba o Benderovi. Tihle všichni jsou vedlejší postavy z dobrých důvodů. A z jakých? Jsou sice možná až hystericky vtipní, ale jen po malých dávkách..(19.5.2007)

Fanoušek Přátel jako já jsem měl nejprve velice podezřelé pohledy, ale už první díl mě totálně uzemil a tušil jsem že z toho nevzejde kravina. Skvělé volné pokračování přátel, které je vtípkama nabušené ještě víc a Matt LeBlanc to dohrál perfektně. Velice příjemné. Doporučuju všem kdo měli Přátelé rádi a tohodle se bojí.(2.4.2013)

Proč ses Joey zaprodal? Proč ses "odstěhoval" z NY? 1.série nemá slabý díl. Všechny jsou dobré (některé víc, některé míň), ale stále je to kvalitní podívaná. Skvěle mu tu sekundují jeho "stálý ansámbl seriálu". Na 4 hvězdičkovou úroveň to ale vytlačují hvězdy v epizodních rolích (viz Lucy Liu, Christina Ricci). Opačně to je ale u 2.série, kde převládají spíše ty horší díly. Zde už to stojí jen na Mattu LeBlancovi. Musíme si přiznat, že to nezvládá, že mu chybí silný parťák jako byl Chandler či Ross, že jeho postava přihlouplého krasavce se každým dílem více a více obehrává až je většina vtipu předvídatelná až trapná. Zachraňuje to občas Jennfier Coolidge alias Stiflerova matka. Chyba se musí hledat hlavně v jeho "spoluhráčích", ať je to jeho sestra, synovec či sousedka, kdy při výběru neměli tvůrci seriálu takové štěstí jako u Přátel, kdy našli charismatické herce. EPILOG - kdy by to byl úplně nový seriál, tak by to byli jen 2 hvězdy, ale za vzpomínku na staré dobré časy s Friends, tak jsou to 3.(1.3.2007)

• - Kevin Bright je jediný ze tří tvůrců Přátel, který se podílel i na seriálu Joey. (Kulmon)

• - Vedle hlavního vchodu do Joeyho (Matt LeBlanc) bytu si můžeme všimnout vísící kreslící tabulky, na níž je pokaždé jiný obrázek, například logo stanice FOX. (Zeke001)

• - Joey má v pokoji stejný plakát k filmu Scarface (1983), jako měl v seriálu Přátelé (1994). (Tristaver)