Joey

(seriál)
USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Nick McLean

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

Reiniš

Tenhle seriál se oproti "Přátelům" rozjel rychleji. Není se čemu divit vždyť Matt LeBlanc hrál postavu Joeyho deset let právě v Přátelích: Zná jí dobře a na seriálu je to vidět. Navíc je zde spousta skvělých vedlejších postav (sestra Gina, synovec Michael nebo sousedka Alex) nechybí ani hvězdná camea (Christina Ricci, Lucy Liu, Carmen Electra...). I když věhlasu Přátel nedosahuje, přesto nabízí oddychovou podívanou i pro ty co Joeyho ještě neznají. ()

juta

Sitcom plný skvělých herců, i když tam někteří byli pouze na chvilku (jako Costarzo, Coolidge, Electra, LeBlanc, Smith, Ricci...) a hlášek, který mě hodně bavil. Příjemné překvapení, když se tam objevil Kevin Smith. Škoda že Joey má pouze dvě série, seriál byl dobře rozjetý a klidně mohl pokračovat dál. Příjemně strávený čas. A hlavně, nesrovnávat s Přáteli! ()

B!shop

Po pravde receno, trochu jsem se toho bal, cekal jsem nejakej slabej odvar a parazitovani na slavnym serialu. Jenze ono to vubec neni spatny. Ze zacatku sice chybi stary znamy postavy, precejen Joey sam to proste neutahne. Nastesti se tu ale sesla docela dobra nahrada a nastesti se tvurci nesnazili o jakysi kopie puvodnich pratel, takze jsou postavy dostatecne odlisny, i kdyz resi podobny problemy. Jinak Joey je dutejsi nez obvykle, coz je ale dany tim, ze tady ma k dispozici celej dil a neni to rozlozeny mezi dalsich pet postav. Co se tyce novejch postav, Anders je roztomiloucka, ale serial se skutecne rozjede az v momente, kdy prijde na scenu hyper cholerik Goldberg, spolu s Joeym nejlepsi postava. Dalsi plus ma serial za to, ze tu nejsou nejaky trapny pokusy o camea osazenstva s Pratel. Celkove tak vcelku obstojna nahrada za Pratele, ktera se jim sice nevyrovna, ale i tak dokaze kazdej dil dobre pobavit. ()

sepp

Prvni sezóna je za nami a s jistotou lze rici, ze byla navysost vydarena - humor presne ve stylu Pratel, ovsem zcela nove a originalni zapletky, jedinecny humor a spousta roztodivnych a ulitlych postav. Nejen proto Joey take sklizi nejruznejsi divacke ceny za nejlepsi novy sitcom a Le Blanc titul nejoblibenejsi televizni herec ;) P.S.: postava Joeyho prastene a zvrhle agentky Bobbie v podani Jennifer Coolidge (presne tak, Stiflerova mama) a Lucy Liu jako sefova posedla hygienou a poradkem (pripomina mi Monicu) jsou naprosto bezchybne a me nejoblibenejsi :) ()

Tommassi3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napříč žánry jeden z nejzábavnějších spin-offů, byť se vlastně jedná o jakýsi fanoušky vymodlený sequel Přátel, z čehož vyplývá, že tady rozhodně nelze mluvit o logicky se nabízejícím sprostém kalkulu studia - Oproti obludné opisovačce jménem Tři kluci a nemluvně.. - který sice na straně jedné naprosto do mrtě vytěžuje Joeyho charakter krutoupřísně sympatického blba, zároveň ho však nenechává středobodem dění, když seriálu dopřává další plnohodnotné ne zcela vedlejší postavy.. Velmi dobré, zvlášť dík skutečnosti, že tvůrci věděli, kdy včas přestat.. ()

• Jedná se o jedinou epizodu, která nemá ve svém názvu Joeyho (Matt LeBlanc). (SONY_)
  • Když si Gina (Drea de Matteo) nalije víno, tak se v některých záběrech objevuje a zase mizí korek z láhve. (SONY_)

Související novinky

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)