Scénář: Zak Penn .. Marvelácký zelený přírůstek je slabší než jejich nedávný briskní Iron Man a nakonec nedostihl ani svého o pět let staršího bratra z režijní taktovky Ang Lee. Rychlokvasící, přepisovaný scénář bez komplexnějšího pohledu, nadhledu, nějakého výrazného humoru či akce (Louis Leterrier zůstal krutě nevyužitý, protože právě skvělou akci on umí - když má tedy prostor), díky kterému film působí jako nějaká epizodka z většího celku (čemuž napomáhá Tony Stark při svém shánění kamarádů do party). Tohle byl film pouze o tom, že ten kamarád v jejich fikčním světě také existuje a co zhruba dokáže a více (a snad lépe) předvede až jindy (čemuž odpovídá i původní produkční plán "direct to DVD"). Standard průměru, kde k vyšším metám nestrhne ani akce, ani psychologie postav a to ani přes fakt, že Edward Norton je jako skrývající se Bruce Banner velice přesvědčivý.(17.7.2008)

• Hitman_47

Liv Tyler velmi silně konkuruje Katie Holmes v Batman Begins...ta holka si snad místo honoráře vyžádala hodně kvalitní skero, jinak si to nedokážu vysvětlit...jo a pro ty, co čekají Hulk Smash námrd, tak vás zklamu, jediná pořádná smashárna se děje asi v polovině filmu...závěrečná 5ti minutovka nestojí za moc a scénář je celkem dost hloupý a nelogický. Uvažoval jsem o nižším hodnocení, ale nakonec...to dopadlo tak jak to dopadlo. Asi pořád doufám, že režisérský sestřih bude o fous lepší, nicméně původní The Hulk zůstal nepřekonán...možná i ty triky v něm byly o úroveň výš :)(21.7.2008)

Leterrierov Neuveriteľný Hulk teoreticky nie je remake/nová verzia, ale plnohodnotný sequel Leeovho Hulka s Ericom Banom. Vážne. Nejde o žiadny origin, ale mnohé udalosti od Anga Lee berie do úvahy a narába s nimi, prinajhoršom sa k nim nevyjadruje. Marvelácka verzia je iná, neopakuje staré recepty, snaží sa vymýšľať nové. Zelené monštrum tentokrát pripomína besnú temnú nočnú moru, viac divoké zviera, než človeka, čo je v porovnaní s dráždivo filozofickým Leeom zaujímavý krok nie k lepšiemu, ale k INÉMU výsledku. Silný kasting (Norton,Tyler, Roth, Hurt, Nelson), vtipné žmurknutia na fanúšikov (Pomstitelia, Lou Ferrigno, Stan Lee, Tony Stark) a vysokorozpočtová akcia. Zahasenie požiaru tlesknutím rúk - to som chcel vidieť celý život. 70 %(29.11.2008)

Druhý film o přerostlém a přemutovaném zeleném stvoření, které občas je také velmi chytrým doktorem, mě trochu děsil ještě než byl natočen. Potenciál samotného Hulka jako postavy od Marvelu není v mých očích zrovna veliký. Ta postava je zajímavá sama o sobě možná do nějakého psychologického filmu, ale tam nikdy na 100% využita nebude a v akčním filmu je to zase "jen" mlátička na blízko,která nepůsobí moc efektivně. Moje obavy a strach rozprášil Louis Leterrier s Edwardem Nortonem. Vytvořili Hulka, který se mlátí velkou část filmu a přesto když není zelený působí jeho doktor jako obyčejný podivín s IQ nad 150. William Hut stejně jako Liv Tyler a Tim Roth splnili očekávání a předvádí co umí a výsledek? Pro mě spokojenost, která nemůže být podpořena naprosto plným hodnocením, ale "pouze" 4* a slovy chvály. Akce je velmi koukatelné, efekty také a příběh se ničím nezdržuje. Příjemná a přímočará komiksová adaptace.(5.10.2008)

Z tohohle pojetí by měl Bruce Banner radost. Místy by byl nadšen tak, že by si v klidu vrněl jak malé robě na prsou své matičky. No a místy by ho to rozčílilo, že by i jeho alter egu byly ty elastické gatě sakra malé. Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelná jízda po sinusoidě zábavy. Ba ne, kecám. Po sinusoidě kvality. Zatímco v mnoha momentech a scénách to funguje snad i lépe než verze Anga Leeho, tak jako celek je to na půl cesty odnikud nikam. Leeho adaptace je více "bannerovská", Leterrierova zase jednoznačně "hulkovská". Jak příznačné. Je na vás co vám více sedne. Nabízí se srovnání s prvním počinem Marvelu - Iron Manem. V něm fungovala omáčka okolo jako styl, herci a zaostávala akční složka, finále a ostatně i záporák. Tady je to takřka přesně naopak. Záporák a akce ujdou (stále však žádný zázrak), ale ten zbytek je takový nijaký. Třeba mezi Nortonem a Tylerkou to jiskří asi jako jiskří vypojený elektrický sporák. Paradoxně to funguje více ve chvílích kdy je on v tom mizerném CGI provedení. Navíc je to oproti Železňákovi suché. Žádné vtípky, žádné hlášky (čest výjimkám). Čímž vůbec neříkám, že je to špatně. Ve výsledku jsou tu tedy dva dobré žánrové filmy namísto jednoho skvělého. Ale jak naznačuje závěr, co není může být (jakože asi brzy bude). Jo a ještě jeden zápor. Místo odhaleného Nortona bych v té sprše spíše ocenil Liv. Příznivci americké náhražky za chybějící mytologii mají i tak důvod spíše ke spokojenosti. My ostatní máme aspoň kvalitní přírůstek k těm nemnoha zdařilým barevně rozpustilým komiksárnám. A nějak jsem vám dostal chuť na klasičtější pojetí Jekylla a Hyda...(19.6.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41.

• - Bruce Banner (Edward Norton) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10. (dc125)

• - Louis Leterrier režíroval část filmu se zlomenou nohou.