• Hakha

Paráda, nejen, že jsem poprvé do kina přišel pozdě, ale během promítání reklam jsem si nevšimnul schodu, zakopl a udělal zvukový řaholec. Docela to bolelo, řekl jsem si fajn, brutální trapas mám za sebou, polovina věcí mě bolí, ale dobrá zpráva, že už konečně začíná film. Intro začíná výborně, krásný a svižný střih a zajímavé zabarvení, kdyby takové tempo měl celý film, vůbec bych si nestěžoval, ale opak je pravdou, že film není zajímavý ničím jiným, snad cameem Downeyho Jr., Stan Leem a opět výborným záhorákem Timem Rothem(po Planetě Opic další skvělý zářez…). Ostatní už ničím nevynikají a překvapivě ani Edward Norton(do role Hulka mě absolutně nepad...), který je dost matný. Navíc chemie mezi Nortnem a L. Tyler není skoro žádná. Čekal jsem, že aspoň akční scény budou kulervoucí a nápadité, ale bohužel opět tak není. Kam se poděl Leterrierův akční um? V akčních scénách do sebe někdo naráží, nebo se něco bourá a žádný zajímavý pohled na akci se nekoná, to stejné se dá říci o příběhu, který je tak schématický a nudný, vtipy nefungují, dialogy jsou místy otřesné a hlavně mě bylo úplně fuk, co se bude dít dál, protože scénárista lepí kliše na kliše a já jako divák už předem tuším, co se v danou chvíli odehraje. To by mě ani tak extrémně nevadilo, problém je v tom, že tomu nic nepomáhá, prostě prázdno. Hudba nebyla špatná, ale Elfman je Elfman a tímto filmem jsem tak docenil prvního Hulka, který i přes své „nudné“ psychologické scény nabídl mnohem víc, nejen po stránce herecké, režisérské, technické, vizuální, ale i těch málo akčních scén co tam byly, byly perfektní a nezapomenutelné, nový Hulk z toho nic nemá. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky… je to takový jednoduchý akčňák, na který se rychle zapomene…(17.7.2008)

Scénář: Zak Penn .. Marvelácký zelený přírůstek je slabší než jejich nedávný briskní Iron Man a nakonec nedostihl ani svého o pět let staršího bratra z režijní taktovky Ang Lee. Rychlokvasící, přepisovaný scénář bez komplexnějšího pohledu, nadhledu, nějakého výrazného humoru či akce (Louis Leterrier zůstal krutě nevyužitý, protože právě skvělou akci on umí - když má tedy prostor), díky kterému film působí jako nějaká epizodka z většího celku (čemuž napomáhá Tony Stark při svém shánění kamarádů do party). Tohle byl film pouze o tom, že ten kamarád v jejich fikčním světě také existuje a co zhruba dokáže a více (a snad lépe) předvede až jindy (čemuž odpovídá i původní produkční plán "direct to DVD"). Standard průměru, kde k vyšším metám nestrhne ani akce, ani psychologie postav a to ani přes fakt, že Edward Norton je jako skrývající se Bruce Banner velice přesvědčivý.(17.7.2008)

Použitých 900 vizuálnych efektov, presvedčivý Edward Norton. Proste krása....................Soundtrack Craig Armstrong: 1. The Arctic ,2. Main Title ,3. Rocinha Favela ,4. A Drop of Blood ,5. The Flower ,6. Ross' Team ,7. Mr. Blue ,8. Favela Escape ,9. It Was Banner ,10. That Is The Target ,11. Bruce Goes Home ,12. Ross And Blonsky ,13. Return To Culver University ,14. The Lab ,15. Reunion ,16. The Data/The Vial ,17. They're Here ,18. Give Him Everything You've Got ,19. Bruce Can't Stay ,20. First Injection ,21. Is it safe? ,22. Hulk Theme ,(7.1.2011)

Druhý film o přerostlém a přemutovaném zeleném stvoření, které občas je také velmi chytrým doktorem, mě trochu děsil ještě než byl natočen. Potenciál samotného Hulka jako postavy od Marvelu není v mých očích zrovna veliký. Ta postava je zajímavá sama o sobě možná do nějakého psychologického filmu, ale tam nikdy na 100% využita nebude a v akčním filmu je to zase "jen" mlátička na blízko,která nepůsobí moc efektivně. Moje obavy a strach rozprášil Louis Leterrier s Edwardem Nortonem. Vytvořili Hulka, který se mlátí velkou část filmu a přesto když není zelený působí jeho doktor jako obyčejný podivín s IQ nad 150. William Hut stejně jako Liv Tyler a Tim Roth splnili očekávání a předvádí co umí a výsledek? Pro mě spokojenost, která nemůže být podpořena naprosto plným hodnocením, ale "pouze" 4* a slovy chvály. Akce je velmi koukatelné, efekty také a příběh se ničím nezdržuje. Příjemná a přímočará komiksová adaptace.(5.10.2008)

Opät rovnaky 150 milionovy rozpocet, ako aj TRANSFORMERS (2007) alebo HANCOCK (2008). Pri tomto filme bolo nastastie citelne vidiet, ze bol rozpocet vyuzity daleko lepsie ako pri Hancockovi, ale stale slabsie ako pri Transformers. Edward Norton je skvely herec, prekvapil ma uz v jeho debute PRVOTNY STRACH (1996) a taktiez superzaporak Tim Roth, na ktoreho nikdy nezabudnem z dramy ROB ROY (1995). V kazdom pripade sa mi tento novy NEUVERITELNY HULK paci viac, ako ten s Ericom Banom z roku 2003. Najviac sa mi pacila posledna polhodina vystrajania zmutovaneho Emila Blonskeho v uliciach New Yorku. Myslim si, ze volba francuzskeho rezisera Louisa Leterriera, ktory ma za sebou KURYRA 2 (2005) alebo UTRZENY ZE RETEZU (2005) bola spravna a uz dnes sa tesim na jeho novy film SOUBOJ TITANU (2010)... 27.12.2009 ______ Edward Norton - (Bruce Banner) +++ Liv Tyler - (Betty Ross) +++ Tim Roth - (Emil Blonsky) +++ William Hurt - (Generál Thaddeus Ross) +++ Tim Blake Nelson - (Samuel Sterns) +++ Ty Burrell - (Dr. Lennord Samson) +++ Christina Cabot - (Major Kathleen Sparr) +++ Robert Downey Jr. - (Tony Stark) +++ Hudba: Craig Armstrong +++ (Videl v kine 15.07.2008) +++(27.12.2009)

• - Keďže Edward Norton je zarytý ekológ, celý štáb sa počas nakrúcania zapojil do ochrany životného prostredia. Používali nízkosírnatý benzín, recyklovateľné materiály, znovunabíjacie batérie, ekologické čističe a všetok odpad triedili. (Tolf)

• - Podle producentky Gale Anne Hurd je Neuvěřitelný Hulk kombinací rebootu a sequelu snímku Hulk (2003), neboť novější film ignoruje řadu příběhových prvků předcházejícího filmu a jejich jediným společným jmenovatelem je Bruceovo ukrývání se v Jižní Americe. (Danny F.)

• - Stan Lee – slávny tvorca komiksov a Hulkov duchovný otec sa objaví aj vo filme ako chlapík, ktorý sa otrávi rádioaktívnou limonádou. (youtoo18)