Z antické tragédie prokládané akcí Marvel sešel o pár schodů dolů. A zůstal stát v rozporuplném mezipatře. Pět let po více než rozpačitě přijaté Leeho vizi se není čemu divit, když na ni máme zapomenout už v samém úvodu. Já ji můžu vidět třeba stokrát, ale vzdávám se, protože vím, že jsem v jasné menšině. Leterrier se ale tak moc těší na dříve upozaděné Hulk-smash, že mu hloubka postav nebo traumatické vsuvky moc neříkají a brazilský úvod dokonce otravuje. Co se týče ústředních charakterů a jejich představitelů, musím se také trochu mračit, protože Betty není tentokrát nic jiného než pohledný katalyzátor Bannerových emocí a Nortonovo herecké pojetí titulního hrdiny zavání občas až zarážející zkratkovitostí. Tak proč nakonec tak vysoké hodnocení? Protože jakákoli akční scéna je výbušnou, efektní podívanou, která bere dech a Blonsky aka Abomination se směle zařazuje do galerie v budoucnu proklínaných marvelovských záporáků, ke kterým mám ale pravidelně slabost. Rozhodující faktor pro čtvrtou hvězdu je ten, že tahle verze Hulka funguje jen a pouze jako vnadidlo na Avengers. Ano, Iron Man, Thor i Captain America jsou o třídu či dvě lepší a Bruce tak zůstává malým zeleným vzadu, ale z příliš nenápadné superhrdinské mezihry časem dozrál alespoň do příjemné jednohubky. 70%(27.10.2008)

Unikátne herecké obsadenie versus primitívna charakterizácia postáv na úrovni dvojrozmernej PC hry. Veľkofilmová ambicióznosť versus béčkovitá klišoidnosť. Vážne sa tváriaca gýčová obrazová štylizácia a fetišisticky priamočiara a samoúčelná militaristická akcia. Proste „completely new level of weird“, aneb zábavné guilty pleasure hodné Zlatej maliny za najhorší film roku. Leterrier je lepší Emmerich.(19.7.2008)

Leterrier dokázal, že rutinní práci zvládá, ale nic světoborného v novém Hulkovi neukázal. Děj nepůsobí trapně, ale je přesně nalinkovaný, akční scény ujdou, ale ve srovnání s krvelačnými pudly a házení tanky v Leeho verzi je to hodně slabý odvar a herci si až na povedeného záporáka Rotha nějak nevědí rady. V rámci žánru pouhý standard, který Hulka opět uloží na pěkných pár let k ledu (pokud se neobjeví v Avengers).(15.7.2008)

Druhý film o přerostlém a přemutovaném zeleném stvoření, které občas je také velmi chytrým doktorem, mě trochu děsil ještě než byl natočen. Potenciál samotného Hulka jako postavy od Marvelu není v mých očích zrovna veliký. Ta postava je zajímavá sama o sobě možná do nějakého psychologického filmu, ale tam nikdy na 100% využita nebude a v akčním filmu je to zase "jen" mlátička na blízko,která nepůsobí moc efektivně. Moje obavy a strach rozprášil Louis Leterrier s Edwardem Nortonem. Vytvořili Hulka, který se mlátí velkou část filmu a přesto když není zelený působí jeho doktor jako obyčejný podivín s IQ nad 150. William Hut stejně jako Liv Tyler a Tim Roth splnili očekávání a předvádí co umí a výsledek? Pro mě spokojenost, která nemůže být podpořena naprosto plným hodnocením, ale "pouze" 4* a slovy chvály. Akce je velmi koukatelné, efekty také a příběh se ničím nezdržuje. Příjemná a přímočará komiksová adaptace.(5.10.2008)

Existuje zbytečný film, dost dobře známý jako remake, vytvořený Hollywoodem, který je prostě na nic, natáčí se film o něčem, co už se jednou natočilo a důvod je většinou takový, že se to točí pro Americké publikum, jenže už se nepřemýšlí, že stejnak film vlétne do kin i v Evropě, takže je to celkově všecko řádný nesmysl. Jenže ještě existuje jedna várka tipově naprosto zbytečných filmů a tu započal právě Neuvěřitelný Hulk. Než vnikl tento film, Ang Lee natočil oficiálně první díl Hulka, s tím, že zaujme stejně jako tenkrát Spiderman a bude zaděláno na další komiksovou legendu z komiksů od Marvelu, jenže ejhle. Eric Bana v roli Hulka ztroskotal a Ang Lee prodělal co mohl. Hulk byl prostě propadák. Jenže Marvel se svého zeleného netvora nechtěl vzdát a tak několik let na to vydal prohlášení, že se natočí Neuvěřitelný Hulk, což pro každého bylo rozhodně neuvěřitelné, ale později jsem se ujistil že naprosto zbytečné. Edward Norton, i když se snaží i Louis Leterrier, který se troufá o ty nejakčnější scény, prostě v Hulkovi nedokázali najít potenciál, který on prostě nemá. Snaha by možná byla, ale celkově zpracování stojí za hovno, když to tak troufale řeknu. Tři hvězdy jsou průměr, stejně tak jako má Daredevil, jako mají koneckonců třetí díl X-meni, stejně jako má první Hulk s Ericem Banou v hlavní roli. Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelně průměrný. Natočil prostě zbytečný film, přestože věděli, že ten první díl stál za starou belu. Snažili se přemoci něco, co přemoci nelze.(1.11.2008)

• - William Hurt si svou roli Thaddeuse Rosse zopakoval i o osm let později ve filmu Captain America: První Avenger (2011), kde už nebyl jen generál, ale státní tajemník. (Lorge)

• - Bruce (Edward Norton) má na počítači antivirový program Norton 360. Jeho název se tak shoduje s příjmením hlavního představitele Nortona. (jirka.jindra11)

• - Strážného na univerzitě hraje herec Lou Ferrigno, který je znám jako představitel Hulka z filmů a seriálů ze 70tých a 80tých let. (Kryton)