Před pěti lety prováděl jaderný fyzik Bruce Banner společně se svou přítelkyní a kolegyní Betty Rossovou výzkum pro americkou armádu. Její otec, generál Ross, jim řekl, že jde o experiment, jehož výsledkem bude odolnost člověka vůči záření gama. Bruce si byl výsledky svého výzkumu tak jistý, že sérum aplikoval sám sobě. Látka však zapříčinila, že se změnil v obrovské zelené monstrum, zničil laboratoř a zranil několik lidí. Po návratu do lidské podoby uprchl a generál Ross po něm začal všemi možnými prostředky pátrat. V současnosti se Bruce ukrývá v Brazílii. V Hulka se změní vždy, když jeho srdeční tep překročí hranici 200 úderů, proto se snaží rozvíjet sebeovládání. Zatímco se Bruce snaží vyléčit svůj stav, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z člověka přeměnil v monstrum Abomination. (TV Nova)

Trailer 1

Recenze (1 036)

Rob Roy

Leterrier se okatě veze na bourneovském stylu (úvod v Brazílii, hudba). Norton je psanec na neustálém útěku před armádou a zároveň řeší svůj problém. Je to natempované, ale není co hrát, dialogy jsou i na popcorn hodně velké béčko, plné těch nejklišovitějších frází, patosu, polibků v dešti a smutné hudby, "ironmanovský" nadhled nečekejte. Hulkovy mlátičky trikově slabší a ve tmě a vůbec mi chyběla velkolepější výprava. Průměrný popcorn ze kterého si zítra skor na nic nevzpomenete P.S proč Liv Tyler pořád šeptá? ()

genetique

Všetci tu vedú búrlivé diskusie o tom, aký je rozdiel medzi Hulkom od Anga Leeho a novým od Louisa Leterriera. Vraj viac akcie, ostrejšie zameranie na dobrodružnú jazdu a premena zhrnutá do úvodných titulkov, ktorá mala pomôcť zrýchleniu deja. Úvod ako blesk, to je pravda, kým skončia posledné titulky, dozvieme sa to, čo Lee rozoberal úvodnú temer hodinku. Ale! Po nich nastáva päťdesiat minútová len páperovou akciou vypchatá diera a Leterrier akoby si nechával 3/4-tiny rozpočtu na finálnu polhodinku. Pravda aj akcia je rozbúrená ako more počas tsunami a ja som sa pri mnohých scénach prichytil s otvorenou hubou. Leterrier sa však aj dokonale pohral s postavou Hulka samotného a mal k dispozícii porovnateľný rozpočet. Nortonov Hulk má do posledného detailu prepacovaný každý chlp, kým zelený Bana vyzeral ako vystrihnutý zo stránky comicsu. Pre mňa je tento pokus o chlp lepší ako päť rokov stará záležitosť. 80%. ()

MM_Ramone

Bruce Banner je na prvý pohľad nenápadný chlapík, ktorý sa snaží s každým vychádzať dobre. Ale neskúšajte ho nasrať. Pretože, sa stane niečo neuveriteľné. Keď sa mu zvýší tep a rozhoní sa, znemí sa na obrovské, zelené, agresívne monštrum, čo bez problémov roztrhá v rukách vojenský hummer alebo po vás hodí poltonový vysokozdvyžný vozík. To všetko kvôli nie celkom podarenému vojenskému experimentu. "The Incredible Hulk" je priemerná filmová adaptácia známeho komiksu. Vysoký rozpočet, prvotriední herci, kvalitné filmové triky, ale dosť plytký príbeh. Bežný americký popcornový film. *** ()

castor

Vypadá, že neumí do pěti napočítat, nicméně cokoliv na čtyřech kolech vrhá impozantně. Přímočará destruktivní kanonáda francouzské hračičky Louise Leterriera (zřejmě to nejlepší, co za poslední desetiletí potkalo Luca Bessona) začíná shrnutím předešlých milníků už v úvodních titulcích, následně nám nabídne několik zajímavých momentů, ale jinak nic. Ohraná koncepce marvelovského světa nezaujme ani na těch nejvíce očekávaných postech a to akčních scénách. Komornější, ambiciózní a zejména pak osobnější verze Anga Leeho taky neseděla kdekomu, tentokrát se šlo ale jednoznačně na jistotu, hlavně ať to bouchá. Jenže například ze soubojů Hulk vs. sérově nabuzený Emil Blonsky (Tim Roth opět v plné síle) mi chyběl větší tah na bránu, jen známé postupy, stejné úhly kamery, žádná invence. Zase něco mezi, ** až ***.. No, nikdy jsem nebyl ryzí comicsový fanoušek!! ()

M.a.t.t.

Diametrálne odlišné pokračovanie, ktoré síce prvý diel neignoruje ale už odlišným castingom dáva zabudnúť na Ang Leeho verziu. Nie je to presne Hulk akého som som si predstavoval a veľká škoda scenára, ktorý je príliš plochý, skratkovitý a plný žánrových klišé, ale napriek tomu sa nejedná o žiadny omyl. Aj navzdory slabšej charakterizácii postáv je puto medzi Brucom a Betty stále hmatateľné, Tim Roth dostatočne diabolský a Leterrier minimálne v akcii dokazuje, že je preborník a adrenalín do žíl diváka pumpuje v pravidelných dávkach. Plnohodnotná komiksová adaptácia sa síce nekoná ale čo sa týka zábavnosti, vlastne nemám čo vytknúť. 70% ()

• V scéne, keď sa Banner (Edward Norton) po zlom sne preberie v pickupe, má holú hlavu. V ďalšej scéne už má modrú šiltovku. (johnsnow)

Související novinky

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)