Existuje zbytečný film, dost dobře známý jako remake, vytvořený Hollywoodem, který je prostě na nic, natáčí se film o něčem, co už se jednou natočilo a důvod je většinou takový, že se to točí pro Americké publikum, jenže už se nepřemýšlí, že stejnak film vlétne do kin i v Evropě, takže je to celkově všecko řádný nesmysl. Jenže ještě existuje jedna várka tipově naprosto zbytečných filmů a tu započal právě Neuvěřitelný Hulk. Než vnikl tento film, Ang Lee natočil oficiálně první díl Hulka, s tím, že zaujme stejně jako tenkrát Spiderman a bude zaděláno na další komiksovou legendu z komiksů od Marvelu, jenže ejhle. Eric Bana v roli Hulka ztroskotal a Ang Lee prodělal co mohl. Hulk byl prostě propadák. Jenže Marvel se svého zeleného netvora nechtěl vzdát a tak několik let na to vydal prohlášení, že se natočí Neuvěřitelný Hulk, což pro každého bylo rozhodně neuvěřitelné, ale později jsem se ujistil že naprosto zbytečné. Edward Norton, i když se snaží i Louis Leterrier, který se troufá o ty nejakčnější scény, prostě v Hulkovi nedokázali najít potenciál, který on prostě nemá. Snaha by možná byla, ale celkově zpracování stojí za hovno, když to tak troufale řeknu. Tři hvězdy jsou průměr, stejně tak jako má Daredevil, jako mají koneckonců třetí díl X-meni, stejně jako má první Hulk s Ericem Banou v hlavní roli. Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelně průměrný. Natočil prostě zbytečný film, přestože věděli, že ten první díl stál za starou belu. Snažili se přemoci něco, co přemoci nelze.(1.11.2008)

• Rex Mundi

Do konca som síce dopozerala, i keď som chcela ísť spať, ale neskôr som si povedala, že poslednú tretinu som kľudne mohla vypustiť. Edward Norton ma zaujímal len v ľudskej podobe, ako Hulk bol nie neuveriteľný, ale neuveriteľne umelý. Liv Tyler zahrala za celý film asi tri výrazy (prekvapenie, plač, ľútosť) a Timovi Rothovi stačil jeden (zelený mozog). Bavilo ma to pokiaľ Bruce Banner (prečo väčšina amerických superhrdinov má rovnaké iniciály?) nedorazil do USA. Potom začala akcia, pri ktorej som si nemohla pomôcť a stále mi do očí udierala neprirodzenosť efektov. Asi to ukazuje, že čím väčšmi sú rozmery a sila komiksového hrdinu preháňané, tým väčší problém mám akceptovať ho ako zábavu... páči sa mi nový Spiderman, Hellboy, Iron Man, Constantine... zvládnem Supermana a prežijem aj jeho Lois.... ale príde Hulk a namiesto pohodovej zábavy ho vnímam ako trápny výmysel amerického komiksového priemyslu určeného pubertálnym tupcom, čo nedokážu prečítať knihu a odbavujú sa na hrdinoch a príbehoch ukrývajúcich v pozadí americký komplex všemohúcnosti... Okrem toho tomuto filmu chýbal vtip a nadsázka.(17.9.2008)

Norton si to celkom užíva (jeho znudený výraz z Iluzionistu ma straší dodnes), film má väčšinou solídne tempo a záverečné "smash" ma náramne bavilo, ale... nič iné tam nie je. "Príbeh" to vlastne nemá, dialógom zúfalo chýba šťava (sem-tam dobrá hláška by fakt bodla) a Tylerka, Roth a Hurt sú načisto nezaujímaví - ako postavy i hereckými výkonmi. Tretia hviezdička je vlastne len za záverečné cameo.(4.4.2009)

Norton to fakt musel brutálně přepsat. Nikdo mi nenamluví, že najali Leterriera, aby režíroval film, jehož plných 50% je (nefunkční) romantické drama a ve zbytku času zelené monstrum jen tak by the way trhá policejní auta na kusy. Chemie mezi Nortonem a Tylerkou je nulová, dialogy nadmíru stupidní a zachraňovat tak musí slušné akční sekvence, fóry s kalhotama a Roth, který jako jediný dokáže párkrát zahláškovat. Žádná nabušená jízda se tedy nekoná a kdyby tomu všemu na konci Tony Stark nedal alespoň trochu smysl, byl by tenhle restart úplně zbytečný. 5/10(16.7.2008)

Vypadá, že neumí do pěti napočítat, nicméně cokoliv na čtyřech kolech vrhá impozantně. Přímočará destruktivní kanonáda francouzské hračičky Louise Leterriera (zřejmě to nejlepší, co za poslední desetiletí potkalo Luca Bessona) začíná shrnutím předešlých milníků už v úvodních titulcích, následně nám nabídne několik zajímavých momentů, ale jinak nic. Ohraná koncepce marvelovského světa nezaujme ani na těch nejvíce očekávaných postech a to akčních scénách. Komornější, ambiciózní a zejména pak osobnější verze Anga Leeho taky neseděla kdekomu, tentokrát se šlo ale jednoznačně na jistotu, hlavně ať to bouchá. Jenže například ze soubojů Hulk vs. sérově nabuzený Emil Blonsky (Tim Roth opět v plné síle) mi chyběl větší tah na bránu, jen známé postupy, stejné úhly kamery, žádná invence. Zase něco mezi, ** až ***.. No, nikdy jsem nebyl ryzí comicsový fanoušek!!(14.7.2008)

• - Podle producentky Gale Anne Hurd je Neuvěřitelný Hulk kombinací rebootu a sequelu snímku Hulk (2003), neboť novější film ignoruje řadu příběhových prvků předcházejícího filmu a jejich jediným společným jmenovatelem je Bruceovo ukrývání se v Jižní Americe. (Danny F.)

• - Strážného na univerzitě hraje herec Lou Ferrigno, který je znám jako představitel Hulka z filmů a seriálů ze 70tých a 80tých let. (Kryton)

• - Protože byl Hulk (Edward Norton) oproti ostatním postávám příliš vysoký, byl producenty oproti 4,5metrovému Hulkovi (Eric Bana) z filmu Hulk (2003) zmenšen na 3 metry. Na rozdíl od předchozího dílu Hulka je velikost konstantní a nemění se podle momentální úrovně zuřivosti. Hlavní záporný hrdina Emil Blonsky (Tim Roth) byl vysoký 3,5 m. (Bob14)