Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Tominecek

Ocenění ELSA 2005 (2x) v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad a Moderátorka / Moderátor (Jan Kraus)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2006 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2008 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 13.12.2008. ()

Greg25

Původní šmrnc tohodle pořadu zmizel jako pára nad hrncem a Kraus už je v poslední době spíše trapný než vtipný. Vtipům, kterým se směje jen moderátor a Krausův syndrom "samoposlouchání" to jen potvrzují. Navíc když má na každého hosta jiný metr, někoho šetří a na někoho je jak pes a některým lidem, těm inteligentnějším, nějak Kraus opravdu nestačí, sakra, když už si hraju na drsného, tak jsem drsný na všechny stejně. Nádherná ukázka toho, jak může vynikající talkshow sklouznout v ryze podprůměrný pořad. 40% ()

Vlkys

Jediné, co mi kazí jinak skvělý zážitek z Krausových pohotových a vtipných reakcí, je jeho občasná povýšenost nad hosty ale zejména nudné a neposlouchatelné hudební vložky. ()

kukentipla

O čem to je? Pan Kraus si pozve hosty a někdy více, někdy méně vtipně s nimi komunikuje. Co já NATO? Bavím se, ale radši si poslechnu Válečka na plovárně. Jeho laskavý humor, popřípadě obohacení mých vědomostí je pro mě více. ()

tom.cube

Velmi kvalitní talkshow. Jan Kraus skvěle improvizuje a většinou jde o příjemnou zábavu. Bohužel má pořad poslední dobou mírně klesající tendenci a to zejména kvůli výběru hostů. Značně otravná je pak už od počátku pořadu skupina Davida Krause. ()

Emzet

Ano, Kraus umí být i vtipný. Ale bohužel se mi každí díl líbí méně a méně. Může za to to, že v porovnání s předlohou (kdo neví nechť si najde chlapíka jménem Jay Leno a jeho tvorbu v americké TV) tato verze působí jako chudý, středoevropský příbuzný? Může za to to, že Krause poslední dobou přestávám mít rád? Především díky jeho nudnému a nenápaditému vystupování na Frekvenci 1? (Televizní reklamy na výše zmiňovanou stanici jsou už jenom takovou ohnilou třešničkou na dortu.) A bohužel, naprosto iritující hudební vystupování Davida Krause sráží hodnocení ještě o jednu hvězdu níž. ()

Eristt

Kraus samotný si zaslouží hvězdiček pět, přestože ne vždy souhlasím s jeho pohledem na věc, což ale rozhodně neberu jako negativum. Hvězdičku z hodnocení dávám za nevyvážení jednotlivých dílů, které jsou velmi závislé na výběru hosta, což uznávám je záležitost, která se dá ovlivnit jenom velmi ztěžka. Nicméně hodnocení by mělo odrážet zábavnost a pokud si dáme do průměru díly opravdu silné s těmi průměrnými, máme na světě lepší 4 hvězdičky. ()

cinci

Rádoby napodobenina amerických show jako například "Late Show with David Letterman" nebo "The Tonight Show with Jay Leno". Občas docela vtipné (pokud teda ovšem někdo nezačne být vtipnější než Kraus, to je potom průser a Honzík začne bejt docela protivnej)...všechnu snahu ale ničí to brýlaté hovado jménem David Kraus. Protekční synáček který se pokouší zpívat je to nejhorší na celé show. Hnus. Bez "hudební" vložky 3,5 hvězdičky, s ní zaokrouhlím dolů. ()

kubyno

Jeden z mála opravdu dobrých, komediálních a odreagovávacích pořadů v českých televizích. Kraus je výborný a dá se ho sledovat pořád. ()

Blue.Shark

Pana Krause jsem díky tomuto pořadu začal mít opravdu rád. Jeho humor je mi velice blízký a, co je hlavní, nesnaží se svými vtipy ztrapnit své hosty - což se kolikrát nedá říct o "konkurenčním" pořadu na TV NOVA. Je to příjemný pořad s příjemnými hosty a moderátorem. ()

M1k9

Jedna z mála, snad i jediná česká televizní show na kterou se rád podívám. Jan Kraus má umění a cit pro zábavu. Baví se na úkor hostů. Většinou taktně a s mírou. Někdy mu to však ujede a je za to právem kritizován. Čas od času se objeví nudný díl a vůbec, dochází nápady. Jinak nevím kdo koho kopíruje, ale show Davida Lettermana mi přijde velmi podobná. 6.5/10 ()

IvcaSammet

Tuto talk-show jsme vždycky rádi sledovávali. Zajímaví hosté, zajímavé rozhovory. Humor Jana Krause je někdy až moc rýpavý a občas i přehnaný, naopak ale reakce hostů jsou ještě lepší než moderátor sám. Obzvlášť miluju díly s mými oblíbenými herci, jednoznačně vede Kryštof Hádek. ()