Ils

Rockerman

Tento film potvrdil dvě známé pravdy. Za prvé, že není třeba mnoho peněz na to, aby se dal natočit horor, který baví. Stačí dobrá kamera, zvukové efekty a dobrá hudba, když se to umí. A za druhé, že daleko strašidelnější a děsivější je film, ve kterém to zlo jen tušíte a nevidíte ho. Tohle však každý fanoušek tohoto žánru ví. Obě tyto pravdy "Ils" splňuje bezezbytku. Je to film, který je místy k pos..ní napnutý a přitom člověk neví, čeho se má bát. Mistrovský kousek bych bez váhání ohodnotil plným počtem bodů, jen ta zoufale nudná omáčka v první části filmu, byla skoro k nevydržení. ()

FilmWave

Amatérská verze "Eden Lake". Jako absolventský thriller ok, ale jako regulérní celovečerák strašně krátké a přesto zdlouhavé. ()

korok

Téměr 77 minut napětí, vzešlého z nepoznání a brzkého neodkrytí záporáků, kamery pohybující se v temných a tajuplných končinách (ponurý dům, podkroví, lesy, podzemní kanalizace) a hororové hudby jak má být, to vše značí skvělou práci filmařů a povedené dílko. Už jsem zvědav na americký remake. ()

Heroine

Úvodní část velmi tajemná. Dál potom přijde trochu nudný rozjezd, pořád ale se slušnou atmosférou, a závěr je pěkně vygradovaný, sympaticky rychlý, a člověk o něm prostě musí ještě aspoň chvilku přemýšlet i po skončení. ()

animario

Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát,co ONI, mají si s KÝM hrát? Magnuskovi Bastardy by mohl uvádět Večerníček jako pohádku na dobrou noc. Ils je solidně konstruovanej komorní psychothriller,při němž budou slabší povahy napnutý jak kšandy na Magnuskově pupku. Zážitek by byl určitě mnohem intenzivnější,kdybych dopředu nevěděl kdo (nebo co) za vším tím terrorem stojí a dozvěděl se to až ve finále,ale i přesto to byla (hlavně díky závěru) celkem silná káva. ()

Wallis3

Napínalo se napínalo, až to prasklo. Čekal ksem duchy, dostal jsem jen ty , co si chtěli ,,jen hrát!" A když budete chtít, najdete i emerickej rýmejk. ()

Rathalos

Neskutocna atmosfera,kde sa dalo napatie krajat,necakal by som,ze zaporakmi budu ti,co boli,a ze to tak skonci,ako to skoncilo,perfektny horor ako vzdy vo francuzskej produkcii...:-) ()

Hapretor

Přišlo mi to jako jedna velká černá nelogická nuda ... vůbec to nebylo napínavé ... vůbec to nebylo záživné ... jestli to má být podle skutečné události, proč to bylo tak nepravděpodobné a neuvěřitelné ... tento fakt na mě vůbec nezapůsobil ... u mě ztráta času ... ()

domirovec

Paráda! Francouzi se pochlapili a roku 2006 nám přinesli sakra pěkně natočenou, zpracovanou a promyšlenou psycho záležitost, jejíž vyvrcholení musí překvapit každého. To nejhorší je však ten fakt, že je to podle skutečné události, což byla informace, která mě vyvedla z míry více než samotné jumpscary, které jsou doopravdy skvělé. 5/5 ()

foundation

Tak toto bolo husteee..cely film po prdeli a umocnuje to este fakt ze sa to vazne stalo..z toho konca hoci nenasledoval ziadny zvrat udalosti som bol ale totalne sokovany. Na cistych 5 to objektivne nevidim ale su pripady kedy si rad prihodim. Toto je jeden z nich. ()

Liduskaa

Ils aneb jak si rumunské děti hrají rádi na schovku..JEJDA VY NECHCETE?Tak to mám takové tušení, že se Vám odměna za to, že nechcete asi nebude líbit... ()

FFs

Velice solidní horor a výbornou atmosférou strachu, napětí a očekávání. Je-li příběh skutečně inspirován skutečnou událostí, o to více je to depresivní. I když je zde několik slabších míst (skutečně jen pár), tak je rozhodně na co koukat a taková stupidita v podobě Eden Lake tomuto filmu nesahá ani po kotníky... ()

Porp

Na to, že tu boli použité prakticky všetky tradičné hororové prvky je to obstojný horor s prekvapivo prozaickou pointou. ()

IdaHutt

Mrazivý, varovný film, a to ne proto, že jde o horor, nýbrž že jde o skutečnost. Víc nemohu napsat, protože bych se dopustila spoileru. V každém případě na tento snímek nezapomenu, až příliš rezonuje s některými osobními zkušenostmi - a už nikdy si ho znovu nepustím. ()

Kingjiri

"Oni si s námi nechtěli hrát..." A kdo by si taky chtěl s těmahle úchylnejma parchantama hrát? Další voda na mlýn zastáncům snížení hranice trestní odpovědnosti. Možná než do lochu by však zdejší skupina dětiček zasloužila putovat do blázince a tam být následně sprchována studenou vodou od rána do večera, protože tohle neni normální. Sice jsem na Ils koukal přes den, ale i tak jsem se párkrát příjemně a dost bál. Je tu několik klasických hororových prvků (velkej dům na samotě u lesa, divnej telefonát, výpadek proudu atd.), ale narozdíl od většiny dnešních hororů jsem se tu zase konečně nebál toho, že tam bude nějaká nechutná (brutální) scéna, ze který se mi udělá blbě od žaludku, ale bál jsem se díky slušný atmosféře. A tak by to podle mě u hororu mělo být. I bez zbytečně prolitých proudů krve a za pár kaček se dá natočit velice slušnej horor, protože stačí jenom jedno, co velmi často schází - slušný příběh. Dávám čtyři hvězdy a ode dneška asi před spaním vždycky zkontroluju pár dveří, jestli za nima nejsou nějaký smradi, co si chtěj hrát. ()

GIK

Až na posledních pět deset minut nuda. Celá anabáze v baráku je klasickou a ohranou naháněčkou obětí, navíc pouze o dvou hercích! Příběh vůbec žádný. Večer si dou lehnout a ve třičtvtě na čtyři (!) to do nich začnou rumunští koledníci šít. ()

AxelWers

Keby to nebolo inšpirované skutočnou udalosťou, tak moje hodnotenie by bolo o dosť nižšie, pretože ten mierne vyšinutý záver zabil takmer dokonalú atmosféru, ktorá trvala 3/4 filmu. Ale ak to, čo sa dialo vo filme sa dialo aj v skutočnosti, tak to je iné kafe. ()

cerbygerby

Tento film jsem si pustil až po shlédnutí ONI s Liv Tyler, takže jsem měl srovnání, a musím říct že i když tento snímek je původní a měl by být lepší, pro mě tomu tak nebylo... já jsem si užil předělávku víc než toto, nevím proč, ale tenhle film mě nedokázal až tolik vtáhnout do děje, herecké obsazení mi taky tolik nesedělo a navíc jsem koukal v původním znění, kde mi ta jejich řeč tedy místama lezla až na nervy.. takže pro mě určitě dá se říct i sklamání, protože jsem sy myslel že když jsem dal plné hodnocení předělávce, tohle musí být úplná bomba, ale nebylo tomu tak a já musím jít až na 3* a 55% ()

denisavary

Jak se říká v jednoduchosti je síla...Po celou dobu by se atmosféra dala krájet, já osobně jsem drtila peřinu a pevně držela víčka při sobě :-). Mnou nečekaný horor, ze začátku jste pořád napnutý co se to tam děje..Ještě to prožíváte s nimi..jelikož byl film natočen podle skutečnosti, byla jsem zděšená tím závěrem :-(...Bylo to hrozný.. ()