Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

afrikovsky

Tak jsem dneska dokoukal tenhle pěkný rodinný seriál a tátovy, co měl rád svoji rodinu a taky rád vařil perník....Tenhle seriál je jako dobře uvařený perník, nemá žádné hranice a ukazuje ve své krase (lehké prachy) drsnosti (někdy je třeba někoho odstranit) a lehkosti (skvěle natočené) jak asi funguje tenhle byznys. Díky za 3 týdny Vincente Gilligane - režisér, Walte White Bryane Cranstone a Jasee Aarone Paule a ostatním, kdy jste mě drželi v napětí. ()

jakubesd1

Serial ktorý púta diváka ako len môže a síce som sa zasvätil do tohto serialu veľmi veľmi ale velmi oneskorene to mi absolútne nevadi. 1-seria zatial 80% 2-séria 95% ()

truecarnage

Toto je majstrovské dielo! Tak komplexný seriál od prvej po poslednú epizódu som hádam ešte nevidel. Nie som seriálový fanúšik nepozerám všetko, aj tento seriál som si pozrel aj keď už bolo dávno po ňom - a som celkom rád. Neviem si predstaviť, že by som na pokračovanie takej tretej série musel čakať rok. Toto je skrátka jeden dlhý film. Po zhliadnutí poslednej časti som ostal nemo sedieť s obrovským prázdnom, ktoré vo mne zostalo. Ráno som sa zobudil a videl pred očami dvíhajúcu sa kameru z poslednej scény, a v ušiach mi hrala Baby blue. Teším sa keď si to zhliadnem celé ešte raz! ()

LeerdamerSK

„I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks!" Kto by nepoznal Breaking Bad ? Seriál o stredoškolskom učiteľovi chémie ktorému diagnostikujú rakovinu pľúc a aby zabezpečil rodine peniaze po jeho smrti, sa spojí so svojím bývalým žiakom a spolu vybudujú najväčšie drogové impérium. Seriál ktorý ma dokázal prekvapiť, dojať a udržovať v napätí. Za 5 sérií som si vybudoval ku Walterovi silné puto, a koniec seriálu bol pre mňa ako rozlúčka s najlepším priateľom. Hodnotenie: 5* ()

BMWM3

Pět řad.Více než šedesátka naprosto fantastických dílů.Tři rozbitá čelní skla.Neskutečná proměna nepřekonatelné postavy Waltera Whitea zahrané bravurním Bryanem Cranstonem.Co začalo jako krátkodobá sedmiset tisícová brigáda,přerostlo v mnohamilionový megalomanský obchod.Ještě nikdy jsem neviděl takto parádně natočený a zahraný,atypický,kriminální seriál. ()

StepanR

Seriál vám ze začátku předvede život normálního středoškolského učitele Waltera Whita (Bryan Cranston) kterému je diagnostikována rakovina. Léčba je velice drahá ale i tak Walter odmítne všechny peníze a rozhodne se si je vydělat sám, i když ne úplně legální cestou. Rozhodne se vařit metamfetamin. Díky tomu, že jeho švagr Hank Schrader je policista z protidrogového, Walter si zjistí vše potřebného ohledně vaření. Když je s Hankem na jednom zátahu zjistí, že jeden z největších nepřítelů DEA je jeho bývalý student Jesse Pinkman. Pár dní později ho navštíví a postupně spolu začínají vařit pervitin v karavanu, takže jsou ,,nepolapitelní'' a můžou vařit, kde chtějí. Postupně se snaží jejich produkci zvýšit a prodej rozšířit, protože peníze jim nestačí. Tímto se také ale vystavují spoustě nebezpečí ale i tak se jim daří přežívat všechna nebezpečí (Tuco Salamanca, Gus Fring, a další...). Stejně jak byl celý seriál podaný byl i ukončen. A to špičkově. Na seriál se pokaždé podívám rád znova a určitě nikoho nezklame, protože pro každého má něco. Postavy jsou rozebrány do hloubky, takže se s nimi lehce sžijete a každá věc na vás silně zapůsobí. ()

joffreydepeyrac

Tak jsem to právě dokoukal do konce. V první řadě musím říct, že v kategorii seriálů bych asi měl dát za pět hvězd, protože provedením hodně vyniká. Přesto si dovolím pár výtek, bacha na spoilery: a) lidi tu vychvalují "fascinující proměnu hlavního hrdiny". Já ji tam neviděl a to ne, že ne dost, ale vůbec. WW byl od první epizody stejný chladně kalkulující suchar, morous a kokot, kterého byste nechtěli vídat denně, ani ve třídě, ani v obýváku. Možná by na začátku přísahal, že není schopen nikoho zabít a nerozbrečel by se nad miminkem, kdežto na konci uměl chladně napálit gaunerovi kulku mezi oči a nad miminkem srdceryvně zaplakat, vše ale vychází z jedné, jak jsem už psal, chladně kalkulující a racionální nátury. Takže v tomto ohledu vlastně veliké, veliké zklamání. Přerod se nekonal. Na rodině mu záleželo celou dobu stejně, zbytečně by nezabil nikoho ani na začátku ani na konci, perník vařil od prvního dílu první série, a to celkem bez výčitek. b) chemie mezi Waltem a Jessiem pro mě moc nefungovala. Hlavně v tomhle ohledu jsem si mnohokrát říkal, jak to nedává smysl. Ti dva by se reálně navzájem zabili nebo možná jen rozešli každý po svém, místo toho se nelogicky znovu a znovu vyhledávali, hádali a přitom si zachraňovali životy. Hlavní rozpor jsem vnímal u Jessieho, jeho figura mi v celkovém pohledu nedržela pohromadě. Bohužel jsem navíc správně vytušil, že to asi celé přežije právě on. c) vynechte epizodu 10 třetí série, chcete-li ušetřit při sledování dlouhého seriálu aspoň trochu času. Co ale musím vyzdvihnout je kamera. Řekl bych, že měla navíc stoupající úroveň, od čtvrté série jsem si vyloženě šušňal. Herecké výkony skvělé od začátku do konce a snad od každého. Abych to shrnul, za to, že jsem se bavil a přes nedostatek času hledal chvilky, kdy bych "urval" další díl a za tu kameru nedám tři, ale čtyři. Bavil jsem se, díky. ()

lopflop

Scénáristický masterpiece od Vince Gilligana! Nekomerční pojetí seriálu, zvyšující laťku tvorby televizních seriálů hodně vysoko. Naprosto dokonale herecky i příběhově pojat přerod hlavní postavy v drogového krále. Nejlepší zakončení seriálu jaké mohlo být, tedy nepředvídatelné, šokující, nekomerční! Komický herec Bryan Cranston zahrál životní roli u které mu zdatně sekundoval Aaron Paul. Pokud se dá seriálu něco vytknout, jsou to hluché, zdlouhavé části, které ale moc neovlivňují. Hlavní plus tohoto díla tkví v tom, že si zde nenajdete oblíbenou postavu. Emoce se mísí a vy nevíte, co může přijít dál. Dokonalost. ()

Krastom

Naprosto luxusní seriál. Musím přiznat, že kdybych věděl kolik mi zbývá času, tak bych asi také začal žít úplně jinak, než jsem žil dříve. Perníkový táta má perfektně propracovaný děj, ve kterém jsem nenašel žádné chyby. Jeho atmosféra mě dokonale vtáhla. Za mě 100%. ()

JoeHalenbeck

Bezkonkurenčně nejlepší nekomediální seriál. Bryan Cranston doposud pro mne nijaký herec v pozadí, zde opravdu exceluje a jeho přerod ze středoškolského profesora v "drogového barona" je vynikající. Člověk by chtěl víc a víc a je dobře, že seriál skončil dříve, než zabředl do stereotypu. Kdyby to šlo, tak dávám 6 hvězd. ()

candy73

Moja jednička na poli seriálov a tak to pravdepodobne zostane navždy..Už od prvej scény,kde Walter pobehuje v slipách s pistolou,som si ten seriál zamiloval a všetkých 62.dielov,som si vyslovene užíval.Z Waltra,učitel chémie sa po zistení,že trpí rakovinou,stáva niekto uplne iný..Spolu s Jessim(bývalým žiakom),začne vyrábat a distribuovat,vysoko kvalitný drogový produkt,ktorý mu síce prináša kopec penazí,ale ešte vačšie množstvo problémov,ktoré musí pernamentne riešit.Walter sa začína pozvolna menit,je otrlejší,chladnokrvnejší,získava si rešpekt v podsvetí a v rebríčku raketovo stupa.Manželka a syn ho pomaly nespoznávaju,ale waltovi to dávno neprekáža.Prestáva rozlišovat rozdiel medzi klamstvom a pravdou,medzi dobrom a zlom. ()

onamona

Návykové, dokonalé....stejně, jako Blue Sky z rukou mistra kuchaře. Say his name... Zaslouží si 5 Michelinských *. ()

majki41

Velmi velmi z dlhave až moc koho zaujima v 5 seriach 62 časti stoho asi polovica a rodine doma na to nikto neni zvedavy a samozrejme strašne vela nelogickych veci su ovela ovela lepšie serialy ()

Normanko

K tomuto seriálu mám iba jedno jediné slovo - DOKONALOSŤ. Keď som ho objavil (boli zrovna prázdniny) hneď po zobudení som ho zapínal, potom nepretržite sledoval a nakoniec som ho vypol tesne pred spaním. A vôbec to neľutujem. ()

vera.nemcova

Příběh má spád od začátku až do konce. Snad v žádném seriálu jsem neviděla tak velký přerod hlavního protagonisty jak tady. Příběh má napětí, syrovost, ale i vtip. ()

davidhilario

Tak jsem konečně dokoukal pátou sérii. Stálo to za to? Asi jo. I přes určitý nedostatky a všudypřítomnou demenci většiny postav se musí nechat, že jako celek to je supr. Paradoxně největším výmazem je pak pan W., kterej přestává bejt (anti)hrdinou už někdy během druhý série a stává se iracionálně racionálním čurákem, kterej lže nejenom všem okolo, ale dlouhou dobu především i sám sobě. Člověk začíná postupně fandit jen ostatním postavám, na který pan W. z vysoka sere a pekelně s nima vyjebává, a jemu samotnýmu přeje pomalou a bolestivou smrt na rakovinu, která nějak ne a ne přijít. Samozřejmě je takový chování pro člověka posedlýho mocí naprosto přirozený, nicméně co já s tím? Seriál má možná v první řadě sledovat psychologickej vývoj postavy, ale ke konci mi bylo z toho slabocha už tak na blití, že to ani nebylo hezký, a koukat se mě donutila především myšlenka nějakýho zadostiučinění. To sic přišlo, ale bylo trochu moc sladký a plytký. Na pět to tedy nevidím. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis