Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

T1000

Psát kritiku o Breaking Bad je, jako psát o Wayneovi Gretzkym, žádná totiž není, nejlepší seriál všech dob! ()

3Libras

Tak toto je naozaj seriál s veľkým S. Tak úžasný a dobre zachytený vývoj hlavnej postavy nie je asi nikde. Seriál je absolútne vyvážený, úplne prešpikovaný napätím a nemá hádam ani žiadne nudnejšie a slabšie miesta (ani epizódu s muchou,heh). Jedinou muchou pre mňa bola postava manželky. Ja byť Walterom Whiteom - zbavím sa tej príšernej ženskej minimálne na polceste a akýmkoľvek spôsobom. No a ten koniec ? Tých sa vždy veľmi obávam a často mi skazia celkový dojem, ale tu bol aj záver dokonalý. ()

Migueli

Geniální. Ale je pravda, že jsem tento dokonalý seriál ocenil plně až po druhém zhlédnutí. Přerod WW z učitele na Heisenberga je to nejlepší, co se kdy na televizních obrazovkách odehrálo. Legendární hlášky/scény WW (i když spíše Heisenberga :-)) vás naprosto dostanou (klepání, atd.). A konec 4. série? Nejlepší díl nejen tohoto seriálu ale všech seriálů historie! ()

Sajmoon2666

Seriál tak geniální, až se ta recenze píše špatně. U žádného jiného seriálu jsem nenašel tak geniální kombinaci krásných lokací, mrazivých rozhovorů, úchvatných záběrů a hlavně geniální postavu Mika. ()

Trnavsky

Kdyby si to GOT nezkazila, mohla se o první příčku mezi seriály poprat s Perníkovým tátou. Teď je na této pozici Perníkový táta sám a zaslouženě, ať se snažím sebevíc, žádnou chybu nenacházím. Po tom co jsem seriál dokončil, mám v sobě prázdno, jelikož vím, že už nic lepšího vidět nejde. Breaking bad vám změní život. (Btw. Saul Goodman je nej). ()

Mermaidee

Držte si klobouky, je to jízda. Jestliže v první sérii fandíte trochu uťápnutýmu profesorovi chemie, kterej má víc smůly než je zdravé, v dalších sériích si už hlavní postavičky vylepšují profil, asi jako když si v nějaké konzolové hře nakupujete zbraně a schopnosti. Takže vás to logicky musí bavit, občas nějaká ta bitva, nebezpečí. Musím říct, že ačkoliv jsem měla snad 100% odhad na to, co se stane i u "překvapivých" scén , vůbec mě to neotravovalo a těšila jsem se na každý díl. A že jejich úroveň graduje, to už tu bylo napsané mockrát. Na konci jsem sice slzu neuronila, a (musím to tu napsat) opravdu děsně mě začala štvát Marie a její kecy, ale tenhle spolek sympaťáků si ještě někdy domů pozvu. A teď mám chuť jít něco uvařit. Nemáte recept? ()

Widowmaker

Dlouho jsem se tomu vyhýbal, protože osobně kolem toho kdysy byl velkej hype a tak jsem to ignoroval. byla to chyba. Na druhou stranu jsem rád, že jsem měl už možnost sjet to komplet na jeden zátah.. Tohle a Gilliganův prequel - Better Call Saul - považju za špičku.  Film El Camino je parádní zakončení celého seriálu. ()

Leopard12

Nikdy jsem nedokázal vydržet u seriálu. Ale u Breaking bad nešlo nevydržet. Originální obsazení postav, kterým to věříte, ač je to sebevíc šílené. Děj, který neztrácí energii a Vy ho sotva stíháte. Odklízení lidí a do toho fakt „drsnej joke“, dialogy Walt vs. Jessey, Walt vs. Skyler, postavy strejdy Hanka nebo Saula Goodmana. Celé to má ohromnou energii a člověk si říká: jak tohle vlastně může skončit. A taky: jak se v tom ti tvůrci mohli neztratit a dotáhnout to do konce. Respekt! ()

borec_01

9,5/10 Prostě a jednoduše nejlepší seriál, který existuje. Je to naprosto úžasný seriál o tom, jak se z normálního člověka stane krutý drogový boss. Walter White je naprosto skvěle napsaná postava a ta jeho změna je neuvěřitelná. Líbí se mi, jak je každá série lepší a lepší. Finále tohoto seriálu je jedno z nejlepších zakončení seriálu, co jsem kdy videl. Skončilo tak, jak má, žádný zbytečný natahování. Tvůrci to ukončili v tom nejlepším. Je to prostě úžasný a podle mě nejlepší seriál všech dob. 1. Série - 8,5/10  2. Série - 8,5/10  3. Série - 9/10  4. Série - 9,5/10  5. Série - 10/10 ()

KingMayk

Neskutočný seriál, nechápem ako je možné, že som ho celé tie roky prehliadal. Heisenberg ako drogová legenda v okuliaroch a povestným klobúkom. Perfektne premyslený príbeh a zápletka plná zvratov, náhody a šťastia. Napätie až do poslednej minúty. "I Did it for Me" . Fantastický záverečný song Baby Blue, od skupiny Badfinger, z albumu Straight Up z roku 1971, kde Pete Ham napísal túto vynikajúcu pieseň. Bol som rád, keď ho použili pri poslednej scéne Breaking Bad, pretože dala piesni a kapele nový život.                                                            //Spoiler: Z psychologického hladiska sa mi páčilo (nečakane), ako nakoniec Walt priznal, že to nerobil pre rodinu ale pre seba... Nakoniec, či Walt prežil, je oficiálne uvedené až v El Camino. ()

Versorin

Breaking Bad je Americký seriál který pojednává o změně osobnosti Waltera Whita, který je učitel chemie na střední škole, na vládce drogového podsvětí, který ovládá trh s drogami po celé Americe. Walter White je jedna z nejlépe napsaných postav všech dob díky svému obrovskému charakteru, který rozhodně není plochý. Ikdyž je to zvláštní, tak postavy které sekundují hlavní postavě jsou ještě zajímavější než samotný Walter White. Například Saul Goodman který je právník pro kriminálníky a nebo Jesse Pinkman, bývalý žák Waltera. Seriál má asi nejlepší kvalitu herců kterou jsem viděl. Každý herec ze sebe dostal na place maximum. 95% ()

samurraj

Naprosto fantastický seriál, který byl tak skutečný, jako by to byla opravdu realita. Skvělý počin a samozřejmě 5* ()

MatoPalkes

Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl, všetky postavy idú na plný plyn ale Walter White je iba jeden. Prerod postavy zahraný na hranici dokonalosti. ()

FearMan

Seriál je super, prostě taková americká klasika asi jako v botách až do postele. Můj problém je asi ten, že seriály vnímám jako ztrátu času a radši mám filmy, co jsou za dvě hodiny hotovo. Samozřejmě líbí se mi na tom jak se prolíná to napětí a humor, ale zase tu máme humor a humor. Upřímně asi největší rušivej element je sestra menželky hlavního hrdiny Marie, to je taková ta pinda, co na všechny shlíží shora a přitom je to čórkařka a chudák Hank si pak z těch stresů z ní ani nevšimne, že mu rok jeho švagr pod nosem vaří modrý piko. Občas to bylo oddechové, ale tady u toho seriálu jsem pocítil lehkou periodu, kdy 2-3 díly nuda, nic moc se neděje, pokud vás teda nebere koukat na Jesseho, jak jednu chvíli fetuje, pak je na odvykačce, pak se pere s Waltem, chce ho zastřelit a nakonec spolu zase vaří a jeden díl má spád, je svižný, napínavý a relativně i akční. SPOILER ALERT: Poslední série se strýčkem Jackem a Jessem v kleci mi přišla trochu přitažená za vlasy a jednodušší by bylo, kdyby s Hankem picli i Walta a ten by se vyhnul útěku v hovnocucu až někam ho hor do Kanady. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis