Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

lord-artoo

Přestože se jedná o nejlepší film ze série, nemohu dát víc jak ***. Na druhou stranu to neznamená, že je to špatný film. Naopak, bavil jsem se královsky, ale vyšší kvalitu než "film na páteční večer" bych tomu nepřipisoval. ()

RAFT

A máme tu další díl , co bych k filmu napslal no rozhodně nejlepší díl z celé trilogie .Parádní herecké výkony a hláškujícího herce Robert Downey Jr. ()

Hanzo47

Pro mě Iron Man 3 zatím nejlepší film od MARVELU. Shane Black tu odvedl perfektní práci a poslední díl série je zároveň nejlepší a né jenom co se týče efektů. Po chrlící se smršti komiksových filmů se Iron Man probojoval mezi ty nejlepší. No prostě Downey a ten jeho humor. Kdo mu odolá ? Pro mě jasná volba. ()

TSZ

Třetí IronMan pokračuje v linii, nastolené prvním (stále nejpovedenějším) dílem. Konverzační humor dominuje nad trikovými sekvencemi a společně s charismatickým hlavním hrdinou je poznávacím znakem celé série. Viděno v IMAX. ()

wito

atraktívna filmová lahôdka, ktorá veľmi svedčí kinu, ako nestupídna oddychová jednohubka, ktorá je aj napriek mnohým technickým vychytávkam vcelku "organická". ()

misar3

Možná mě budete nenávidět, ale říct to musím: Hořké zklamání. Absence vedlejších postav jako Black Widow či Furyho, film se snaží dokázat, že Tony Stark si poradí i bez obleku (na to se soustředí značná část filmu), jenže už jenom z principu - je to Iron man, tak proč z něj dělat normálního člověka? Nemůžu říct, že je vše špatně, například zvrat s Mandarinem - NEMandrarinem mě překvapil, ale na druhou stranu moc nepotěšil, hlavní záporak byl "pouhý člověk" s extremisem, no, po tom, co jsem viděl Avengers si myslím, že by se Iron manovi mohl do cesty postavit někdo silnější. ()

Colchack

To, čo dal Sam Mendes bondovke Skyfall, niečo na ten štýl dal Shane Black Tretiemu Iron Man-ovi. Robert alias Tony stále rovnaký borec, akčných scén ani veľa, ani málo, takže tak akurát, Starkov humor na nezaplatenie, triky s brnením pekne spravené :). Ja osobne filmu nemám čo vytknúť, pretože soundtrack mi sadol, aj záporák Pearce je vydarený a o Benovi Kingsley-im nehovoriac :) Videné v kine 3D verzia. BTW: oplatí sa počkať na "potitulkovú" scénu s Markom Ruffalom :D. ()

Marty7CZ

Velká petelice, Ironní série může valit tímhle tempem do nekonečna! Downey klasa, Paltrow je nejhezčí čtyřicítka a hlavně konečně se předved Guy vod Pearců..., výbornej záporák!!! Blacku, bravo!!!!! ()

Bobyatopici

5 hvězdiček jsem dal z principu, protože mám Marvel rád a filmy jako celek působí skvěle, ALE .... Trojka se prostě nepovedla tolik jak jsem čekal... skvělí záporáci, Guy Pearce je boží herec a v roli Mandarina se opravdu našel... Iron Man na kolenou s panickou úzkostí a bez brnění??? wtf?? to se mi k vývoji celé série vůbec nehodí a nesedí mi to... Pepper skvělá, hlavně na konci, škoda, že měla tak málo herního času... prostředek filmu docela nudnej, dlouhá pasáž kdesi fuč na venkove... závěrečný fight suprovní... konec za titulkama hodně pobavil... objektivně bych dal hodnocení tak 3,5. ()

Zajija

Iron man ukázal zase jinou barvu. prolínání temnoty a vážností s klasickou Tonyho dávkou humoru, ale i nevídanou vážnost. Skvělý příběh a výborně natočený film. Akce naprosto dokonalá nemám záporů jen pozitiv, jednoduše jsem nadšen a hodnotím za pět :-) . ***** ()

slavokvasic

Oproti jeho dvom predchodcom je tu podstatne menej iron mana a o to viac sa dáva dôraz na Tonyho Starka bez jeho obleku. A hlavne od tohto sa odvíja postoj diváka laika na film. Tí ktorí budú očakávať 2 hodiny vzrušujúceho lietania, strielania, výbuchov a akcie budu mierne sklamaní no aj tak sa kvalitne pobavia. Ale na druhej strane pre tých ostatních, ktorím je prednejšia skutočná filmová hodnota budú nadšním bez seba. Pribudlo o mnoho viac vtipních scén. Dokonca až tolko, že by som k tým trom žanrom pridal aj žáner /Komédia ! ()

Shredder

Charizmaticky Downey Jr. sa vracia v tretom pokracovani Iron Mana, tentokrat s TDKR motivom. Tony ma stale sarm a dovtip, ale po Avengeroch je psychicky na dne a trpi zachvatmi uzkosti. Mimochodom vo filme je tolko referencii na Avengerov, az som kazdu chvilu ocakaval, kedy odniekadial vyskocia Hulk a spol. Kedze poznam komiksoveho Mandarina, to co s nim urobili vo filme ma dost sklamalo. Rovnako tak Shane Black, ktory sa preslavil scenarom ku genialnemu Poslednemu skautovi, sa podobne ako Favreau, predviedol len ako tuctovy reziser. Starkove hlasky funguju, CGI efekty su vacsinou kvalitne, ale je mozne, ze divaci ocakavali mensiu pasivitu. Zaverecna bitka je sice megalomanska, ale jedna velka zbesila mela, z ktorej mi utkvelo v pamati len to, ze tam poletovalo kvantum kostymov a poskakovalo este viac supervojakov. Logicke lapsusy dokazu iritovat, ale neprekracuju unosnu mieru. Iron Man 3 je iny ako Avengeri aj prve dve casti, intimnejsi, civilnejsi a viac emotivny. Skoda len, ze veci, ktore vo filme vidime, spracoval uz o nieco skor a omnoho lepsie v poslednom Batmanovi Nolan. ()

Maniik88

V podstate ma to nesklamalo, ale ani nejak neprekvapilo. Trailer nás fajne navnadil a podarilo sa mu zakryť väčšinu deja. Páči sa mi, že po veľmi vtipných Avengeroch ostal vtipný aj Iron Man. Tony Stark je proste trieda a jeho hlášky spestrovali film. Bez slušného vtipu, by šlo o veľmi drahé akčné Bčko. Oveľa lepšie ako suchá dvojka, no Iron Man 1 sa mi asi páčil najviac, predsa to len bolo vtedy niečo nové. Nebiť toho preplácaného, vo všetkých smeroch prehnaného konca, bolo by to ešte lepšie. Všade bola reklama na Audi a Oracle, nenápadne zakomponovaná do pozadia. A ešte čosi, Gwyneth je teda vo forme páni, môžete sa tešiť na pár scénok :) ()

seeba10

No že se takhle krásně nasměji u akčního filmu, to jsem skutečně nečekal. Skvělý film a ostatní Iron many tedy nechci ani vidět. ()

iKosser

To jsem se zase jednou nechal zlákat od kámoša do kina, že prej hrajou ironmana a on ho chce moc vidět, musím s ním jít. Já chtěl jít určitě taky, takže nebyl problém. Problém nastal až v kině, kdy začal Tony valit česky. Na dabovaným nekresleným filmu v kině jsem nebyl tak aspoň tři čtyři roky. A očekávané trpění se dostavilo skoro hned...český "iron man" je loser. Když však přejdu tohle, není co vytýkat. ()

Dantte..

Průměr. Největším problémem železnáka vidím ve scénáři. Nemůžu si pomoct, ale ten šílený switch co proběhne asi v polovině filmu je upravdu přitažený za vlasy. Říká se, že akční film je tak silný, jak je silný jeho záporák. V tomhle případě tahle formulka sedne jak hrnec na prdel. Guye Pearce mám jako herce hrozně moc rád a když jsem se dozvěděl, že si má zahrát jednu z hlavních rolí v železňákovi, měl jsem velkou radost jenže, jeho záporák je mdlý, nezajímavý a bez charisma.SPOILER - Nejvíce mě zklamala postava Mandarína jako takového. Marvel komiksu moc neholduji, tak jsem si přečetl kdo a co je ten Mandarin ve skutečnosti zač a byl jsem nesmírně natěšený, jak to zpracují v železňákovi. Jenže ouha, Mandarin, kterého popisuje komiks nemá skoro nic s Mandarinem společného, i když se trailery tváří že má.-konec SPOILERU. Závěrečná bitva je dobrá, ale rozhodně né epická. Trojka trpí stejnými neduhy jako díl druhý. Po přehoupnutí do druhé poloviny film pomalu začínal nudit. 60 % ()

smajliss

Místy mi to přišlo trochu přeplácané a kýčovité, řežisér si s tím nepohrál natolik, aby to vypadalo úplně přirozeně. Nicméně se tam dá chvílemi slušně zasmát. Závěrečný souboj, kdy se Tony Stark naštve je taky parádní. ()

sWONDER

Perfektne! Od začiatku do konca som sa skvele bavil a tak, 2 hodinky preleteli ako voda. Dych vyrážajúce efekty sa striedajú s veľkou porciou humoru. Príbeh je zaujímavý a pestrý. Zlo má neskutočne cool podobu. Vynikajúce postavy, z ktorých bol jednoznačne naj démonický Killian, ale veľmi vtipný Mandarín veľmi nezaostáva a samozrejme kopa ďalších. Downey Jr. bol pre mňa odjakživa Chaplinom, ale táto asi najlepšia časť, ma presvedčila že sa zrodil najmä pre úlohu Iron Mana. Zaver tohto chutného zákusku bol naozaj veľkolepí. Ako inak nájdu sa aj maličké nedostatky, ale tie naozaj nestoja za reč, či písanie. A dokonca, to nie je AŽ taký popcorn, ako som si myslel. Istú myšlienku to má. Jednoducho zábava na tej najvyššej úrovni, ale zásadný podiel na tom ma veľké plátno a peckový zvuk. Na telke by to možno bolo za 4*, ale tie nemôžem dať, lebo je to vtipnejšie, štavnatejšie a celkovo lepšie, ako predchádzajúce diely.(K) ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu