poster

Záchranka San Francisco (TV seriál)

 • USA

  Trauma

 • Slovensko

  Trauma

 • Slovensko

  Záchranári

Akční / Drama

USA, 2009, 18x42 min

 • divak84
  ***

  Začal jsem tento seriál sledovat teprve včera, stihl jsem zatím dva díly. Seriál nemá diváka čím zaujmout. zachranářské téma tady bylo a je častěji než se zdá. Podle mě se všecko rozjede do klasických kolejí - mezilidské vztahy, řešení depresí, os.problemů , vznik partnerksých vztahů atd atd. Cliff curtis je skvělej herec serial sleduju asi kvůli němu, naopak anastasia griffith je hezká holka ale její zachranařksý výkon je vůbec nehltám, plus škoda že ji tvůrci ještě lacině rozepínají košili do půlky hrudníku snad při každé příležitosti, to aimee garcía je zatím velice fajn, správná holčina "vzdorující" své příliš ustrašené mamince :) . seriál svou kvalitu určitě má, doufám že v průběhu se začne řešit hodně lidských/emočních témat (rozhodování mezi 2 obětmi, zatajování chyb, konflikty na pracovišti apod.) jinak se ten serial pohřbí sám, ohraje se ten stereotyp typu intro...uvod....zajimavá nehoda (která někdy volá do nebes kam už dříve volal nezvratný osud) ... rychlá výpomoc ... kecy typu seš nováček tak se ukaž apod... moralizující nebo utěšující kecy (typu krok za krokem) během nebo po případné operaci .... a konec obalený usmiřováním,hadkou atd.. tohle éma je určitě velmi těžké, protože co si budeme povídat - divák je náročný - zvlašt seriálový divák.(11.1.2010)

 • ZkuKol
  *****

  Příběhy z prostředí sanfranciské záchranky doprovázené episodkami hlavních hrdinů a říznou kytarovou hudbou. Hodně akce, hodně exteriérů a špíny. Prostě představte si "Pohotovost" v nejlepší formě, jak se vydá zachraňovat životy do ulic. Tvůrci také viděli Chirurgy - takže ví, že tvrdá hudba pomáhá, Rescue me - špína a přiblížení dokumentární formě zvyšuje napětí a Scrubs - trocha humoru nikdy nezaškodí. Po pilotu jsem chtěl jít do 4*, ale po třech dílech už jsem fanoušeka dávám 5*, tzn... 90%(16.10.2009)

 • sue2008
  ***

  Musím uznat, že mě seriál Trauma trošku zklamal. Má v sobě všechna klišé, jako tatičkovský šéf pohotovosti, krásná hlavní hrdinka s temnou minulosti, nováček, ze kterého si buď dělaji srandu nebo ho ignorují a povinný homosexuál do počtu. Přesto tomu něco chybí, něco co by dalo seriálu tu nezapomenutelnost a vyjímečnost. Taky mi nevyhovuje způsob, jak jsou skládané jednotlivé díly, je to pásmo na sebe nijak nenavazujícich případů. Serial jako celek je koukatelný, ale není to věc, ke které bych se vrácela znova a znova(31.12.2009)

 • KarelR
  ****

  Peteru Bergovi někdo řekl, že končí Pohotovost a NBC potřebuje další pořádné lékařské drama. Tak vzniklo Trauma, které oproti ostatním lékařským vztahovkám sází hlavně na akci v terénu (hrdinové jsou paramedici) a pumpuje do člověka adrenalin jako o život... Po pilotu velká spokojenost, jen se bojím toho, že v dalších dílech nebude dostatek peněz na to, aby se v tak nákladné podívané mohlo pořádně pokračovat. Pokud si ale scénáře vystačí s málem, je našlápnuto hodně dobře. P.S. Cliff Curtis je totální borec.(4.10.2009)

 • Appendix
  *****

  Přátele, proč to negativní hodnocení ? Seriál jsem ještě sice nedoukal a až na pár malých kravin je seriál celkem věrohodný. To, že se stále jezdí na ožralce a bezdomovce není vůbec fikce. Sice velký nehody se u nás nestávají díky bohu, tak často, ale je vidět, že tam mají poradce, kteří říkají hercům co mají dělat. Je tam vidět, systém té záchranky. Aby se v USA člověk stal záchranářem, stačí mu asi 6 měsíční kurz. U nás se to studuje 3 roky. Co potom vypovídá o kvalitě té péče.(17.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace