poster

Záchranka San Francisco (TV seriál)

 • USA

  Trauma

 • Slovensko

  Trauma

 • Slovensko

  Záchranári

Akční / Drama

USA, 2009–2010, 12 h 44 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Dario Scardapane

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Derek Luke, Anastasia Griffith, Aimee Garcia, Kevin Rankin, Jamey Sheridan, Cliff Curtis, Carl Marino, Taylor Kinney, Scottie Thompson, Christopher Greene, Matt Barr, Taylor Nichols, Kevin Tighe, Tim Guinee, France Viens, Kelli Shane, Casey Dacanay, Ann Cusack, Uriah Shelton, Alain Chanoine, Wes Brown, Warren Keith, Anne Marie Scottlin, Emily Wickersham, Billy Lush, Jennifer Siebel Newsom, Derek Phillips, Bernard White, Gina Gallego, Stéphane Demers, Sasha Barrese, Darlene Tejeiro, Chad Faust, Christopher Damm, Anita Argent, Derrick O'Connor, Paul S. Tracey, Andrew Pierno, Alexander Kanellakos, Frédéric Paquet, Damon K. Sperber, Jesse Draper, Normand D'Amour, Matthew Del Negro, Carter MacIntyre, Howard Johnson Jr., Larry Sullivan, Buddy Handleson, Danny Gilmore, Brian Degan Scott, Joel Brooks, Jesse Muick, Brian Danker, Yeena Fisher, Karl Antony, Brad Leland, Joey Oglesby, Dennis Ruel, Christopher Michael Holley, Stuart F. Wilson, Ed Moy, Peter Murnik, Joe Bellan, Henri Chassé, James Carraway, Lorne Brass, Geoff Callan, Bob McCracken, Vince Grant, Karen Kahn, Sonia Balcazar, Adrian Roberts, Peggy Sandow, Brian Rivera, Steven Anthony Jones, Zack Evans, Rachel Graton, Larissa Corriveau, Mickey River, Giovannie Espiritu, Tiley Chao, Michael Ching, Ryan Michelle Bathe, Rick Lasquete, Marcus D. Spencer, John Terry, Cory Tucker, Beth Bemis, William Sanderson, Lawrence Gilliard Jr., Carl Lumbly, Ian Anthony Dale, Rosalind Chao, Marco Dapper, Richard Kind, Glenn Morshower, Richard Gross, Austin Scott
(další profese)
 • ZkuKol
  *****

  Příběhy z prostředí sanfranciské záchranky doprovázené episodkami hlavních hrdinů a říznou kytarovou hudbou. Hodně akce, hodně exteriérů a špíny. Prostě představte si "Pohotovost" v nejlepší formě, jak se vydá zachraňovat životy do ulic. Tvůrci také viděli Chirurgy - takže ví, že tvrdá hudba pomáhá, Rescue me - špína a přiblížení dokumentární formě zvyšuje napětí a Scrubs - trocha humoru nikdy nezaškodí. Po pilotu jsem chtěl jít do 4*, ale po třech dílech už jsem fanoušeka dávám 5*, tzn... 90%(16.10.2009)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 14.3.2012 - Po pilotnej epizóde to vyzerá na takú výpravnejšiu kópiu THIRD WATCH (TRETIA HLIADKA). (29.9.2009) - Ak ste to ešte nezačali sledovať, tak neváhajte. Je to - po 6. epizódach - PECKA. Čo znamená, že to asi zrušia (viď hodnotenia na IMDb). (9.11.2009)(29.9.2009)

 • Laerry
  *****

  Tramua je skvělým protikladem k seriálům z nemocničního prostředí, které se věnují pomalu telenovelovým vztahům mezi sebou i mezi pacienty, a taky i těm, kde hlavní primasou je diagnostika. Zde nebudete zavaleni tunou nesrozumitelných medicínských termínů (i když se občas samozřejmě i zde objeví) a nebudete ani srdceryvně vydíráni "dojemnými příběhy" pacientů. Trauma je především o akci a realistickém zobrazení, jak to vypadá na místě neštěstí, a ne jen pouhé přivezení pacienta bezpečně uloženého na nosítkách.(24.6.2011)

 • sue2008
  ***

  Musím uznat, že mě seriál Trauma trošku zklamal. Má v sobě všechna klišé, jako tatičkovský šéf pohotovosti, krásná hlavní hrdinka s temnou minulosti, nováček, ze kterého si buď dělaji srandu nebo ho ignorují a povinný homosexuál do počtu. Přesto tomu něco chybí, něco co by dalo seriálu tu nezapomenutelnost a vyjímečnost. Taky mi nevyhovuje způsob, jak jsou skládané jednotlivé díly, je to pásmo na sebe nijak nenavazujícich případů. Serial jako celek je koukatelný, ale není to věc, ke které bych se vrácela znova a znova(31.12.2009)

 • Yardak
  *****

  Pohotovost v krásném San Francisku. Skvělé záběry na Alcatraz a Golden Bridge. Často zajímavé a akční díly. Sympatické postavy a Cliff Curtis je naprostý šílenec:-)). Lékařské seriály mají stále co nabídnout :o). Konec první série mě přemluvil na pátou hvězdičku (nechci jen 18 dílů, natočte další sérii!!!). Jinak také perfektní znělka. 90 %.(17.11.2009)