Záchranka San Francisco (TV seriál)

Trauma

Trauma

Záchranári

Akční / Drama

USA, 2009, 18x42 min

Dario Scardapane

Bear McCreary

Derek Luke, Anastasia Griffith, Aimee Garcia, Kevin Rankin, Jamey Sheridan, Cliff Curtis, Taylor Kinney, Scottie Thompson, Matt Barr, Taylor Nichols, Kevin Tighe, Tim Guinee, France Viens, Kelli Shane, Casey Dacanay, Ann Cusack, Uriah Shelton, Alain Chanoine, Wes Brown, Warren Keith, Anne Marie Scottlin, Emily Wickersham, Billy Lush, Jennifer Siebel Newsom, Derek Phillips, Bernard White, Gina Gallego, Stéphane Demers, Sasha Barrese, Darlene Tejeiro, Chad Faust, Christopher Damm, Anita Argent, Derrick O'Connor, Paul S. Tracey, Andrew Pierno, Alexander Kanellakos, Frédéric Paquet, Damon K. Sperber, Jesse Draper, Normand D'Amour, Matthew Del Negro, Carter MacIntyre, Howard Johnson Jr., Larry Sullivan, Buddy Handleson, Danny Gilmore, Brian Degan Scott, Joel Brooks, Jesse Muick, Brian Danker, Yeena Fisher, Karl Antony, Brad Leland, Joey Oglesby, Dennis Ruel, Christopher Michael Holley, Stuart F. Wilson, Ed Moy, Peter Murnik, Joe Bellan, Henri Chassé, James Carraway, Lorne Brass, Geoff Callan, Bob McCracken, Vince Grant, Karen Kahn, Sonia Balcazar, Adrian Roberts

Pohotovost v krásném San Francisku. Skvělé záběry na Alcatraz a Golden Bridge. Často zajímavé a akční díly. Sympatické postavy a Cliff Curtis je naprostý šílenec:-)). Lékařské seriály mají stále co nabídnout :o). Konec první série mě přemluvil na pátou hvězdičku (nechci jen 18 dílů, natočte další sérii!!!). Jinak také perfektní znělka. 90 %.(17.11.2009)

Přátele, proč to negativní hodnocení ? Seriál jsem ještě sice nedoukal a až na pár malých kravin je seriál celkem věrohodný. To, že se stále jezdí na ožralce a bezdomovce není vůbec fikce. Sice velký nehody se u nás nestávají díky bohu, tak často, ale je vidět, že tam mají poradce, kteří říkají hercům co mají dělat. Je tam vidět, systém té záchranky. Aby se v USA člověk stal záchranářem, stačí mu asi 6 měsíční kurz. U nás se to studuje 3 roky. Co potom vypovídá o kvalitě té péče.(17.1.2014)

Začal jsem tento seriál sledovat teprve včera, stihl jsem zatím dva díly. Seriál nemá diváka čím zaujmout. zachranářské téma tady bylo a je častěji než se zdá. Podle mě se všecko rozjede do klasických kolejí - mezilidské vztahy, řešení depresí, os.problemů , vznik partnerksých vztahů atd atd. Cliff curtis je skvělej herec serial sleduju asi kvůli němu, naopak anastasia griffith je hezká holka ale její zachranařksý výkon je vůbec nehltám, plus škoda že ji tvůrci ještě lacině rozepínají košili do půlky hrudníku snad při každé příležitosti, to aimee garcía je zatím velice fajn, správná holčina "vzdorující" své příliš ustrašené mamince :) . seriál svou kvalitu určitě má, doufám že v průběhu se začne řešit hodně lidských/emočních témat (rozhodování mezi 2 obětmi, zatajování chyb, konflikty na pracovišti apod.) jinak se ten serial pohřbí sám, ohraje se ten stereotyp typu intro...uvod....zajimavá nehoda (která někdy volá do nebes kam už dříve volal nezvratný osud) ... rychlá výpomoc ... kecy typu seš nováček tak se ukaž apod... moralizující nebo utěšující kecy (typu krok za krokem) během nebo po případné operaci .... a konec obalený usmiřováním,hadkou atd.. tohle éma je určitě velmi těžké, protože co si budeme povídat - divák je náročný - zvlašt seriálový divák.(11.1.2010)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 14.3.2012 - Po pilotnej epizóde to vyzerá na takú výpravnejšiu kópiu THIRD WATCH (TRETIA HLIADKA). (29.9.2009) - Ak ste to ešte nezačali sledovať, tak neváhajte. Je to - po 6. epizódach - PECKA. Čo znamená, že to asi zrušia (viď hodnotenia na IMDb). (9.11.2009)(29.9.2009)

Tak a máme tu další seriál z lékařského prostředí. Ale tentokráte je trošičku akčnější. Neboť se jedná o záchranáře, jejž jsou u každého případu jako první. Seriál je pln velkých obratů a překvapení. Ale hraje se také na psychologickou linku diváka. Hrdinové mají své starosti a strasti. Zatím je to pěkně našlápnuté uvidíme na konci série, jestli jim to vydrží.(17.10.2009)