Amityville - Dům hrůzy

Amityville III

Horor

USA, 1983, 105 min

• GOREGASM

Prudký sešup ke dnu a ke všemu ve 3D :-). Najít na třetím Amityvillu nějaké pozitivum je téměř nadlidský úkol a nemůžou za to ani tak herci, ale především impotence producentů této "haunted house" série a tvůrčí týmu tohoto dílu. Do třetice stejná šablona, což ale ne vždy vadí, nicméně zde podaná absolutně bez atmosféry. Prostě nuda to je. A nezachrání to ani dvaadvacetiletá Meg Ryan. Podobný fail jako třetí Halloween. 20%(4.12.2014)

• cariada

Kdo viděl dřív předcházející díly musí být zákonitě zklamán, tak jako já. Po skvělé dvojce jsem šel rovnou do tohodle. Plus je že je to úplně jiné než předcházející díl, jenže ke škodě filmu, je to nezáživné a hodina filmu vás moc nebaví, pak se to pěkně rozjede, ale jako celek už to prostě nezachrání. Filmu určitě neprospívá to, že se hodně děje i mimo dům což je škoda.(4.10.2012)

• JohnnyD

Úplne diletantský blábol. Réžia a strih sú otrasné, mnohokrát sa stáva, že postava v jednom zábere stojí na jednom mieste a v druhom už na inom. Je to aj dôsledkom mizernej kamery, ktorú akoby držal v ruke nejaký náhodný okoloidúci. O deji sa zmieňovať ani netreba, lebo scenár je taký mdlý a nudný, že škoda reči. Meno kedysi slávneho režiséra, maličké role vtedy neznámych Meg Ryan a Lori Loughlin a chabá prepojenosť na ságu Amityville sú jediné veci, ktoré zabránili filmu pred upadnutím do totálneho zabudnutia.(27.5.2012)

Možná je to tím, že tenhle díl jsem kdysi viděl, možná kratší stopáží, ale trojka mi nepřišla o tolik horší než předchozí díly. Jasně byla to trošku nuda s mizernými pokusy o 3D, ale na druhou stranu nebylo to tak zdlouhavé jako předchozí dva díly, objeví se tu pár pěkných scén (upálení v autě) a závěrečné finále ve stylu Poltergeista, kdy se barák konečně nasere je vynikající. Navíc je tu pár fakt pěkných efektů a taky mladá Meg Ryan (úpřimně, jako starší se mi líbila víc).(26.1.2015)

• Hunter2222

Až na pár dobrých scén sa jedná priemerný diel tejto série. Zo začiatku, teda skoro celý film sa medzi postavami rieši, či v dome naozaj straší. Málo akcie počas toho a bohužiaľ aj potom. Veľa vykecávania, spomalený dej. Ešte, že na stopáži trochu ubudlo, ináč by to bola fakt hrôza sledovať. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).(21.6.2010)

• - Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)

• - Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)