Již potřetí máme tu čest vidět pověstný dům v Amityville v akci. Prokletý dům koupí americký spisovatel John Baxter, který tady chce napsat velký román a odpočinout si od rozvodových tahanic se svou manželkou. Poté, co jejich dcera utone v jezeře u domu při nehodě na lodi, ji její matka začíná potkávat bloudící po domě. Baxter kontaktuje vyšetřovatele paranormálních jevů a ten začíná pátrat po zdroji ďábelské síly v domě. (Chatterer)

Hunter2222

Až na pár dobrých scén sa jedná priemerný diel tejto série. Zo začiatku, teda skoro celý film sa medzi postavami rieši, či v dome naozaj straší. Málo akcie počas toho a bohužiaľ aj potom. Veľa vykecávania, spomalený dej. Ešte, že na stopáži trochu ubudlo, ináč by to bola fakt hrôza sledovať. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005). ()

PetrPan

Tak to hodnocení je tady trochu moc kruté. Fleischerovi se skoro tři čtvrtiny filmu dařilo udržovat vcelku slušnou atmosféru a i když se ono amityvillské zlo zde chovalo poněkud podivně, řekněme až nelogicky, dá-li se tohle o zlu vůbec říci, tak jsem až téměř do finále držel v rukou čtyři samolepky s hvězdičkami. Ale díky závěru jsem jednu nakonec zmačkal, protože ten se opravdu nepovedl a působil jako pěst na oko. Asi to bylo okouzlením 3-D hrátkámi, ve své době musely být okouzlující, ale mně se tenhle snad až trashový konec jednoduše nelíbil. ()

JohnnyD

Úplne diletantský blábol. Réžia a strih sú otrasné, mnohokrát sa stáva, že postava v jednom zábere stojí na jednom mieste a v druhom už na inom. Je to aj dôsledkom mizernej kamery, ktorú akoby držal v ruke nejaký náhodný okoloidúci. O deji sa zmieňovať ani netreba, lebo scenár je taký mdlý a nudný, že škoda reči. Meno kedysi slávneho režiséra, maličké role vtedy neznámych Meg Ryan a Lori Loughlin a chabá prepojenosť na ságu Amityville sú jediné veci, ktoré zabránili filmu pred upadnutím do totálneho zabudnutia. ()

petero

Do Amityvillu prichádzajú reportéri a odborníci na paranormálne javy a vyženú z neho dvojicu súkromných špiritistov. Keďže dom nechce nikto kúpiť, jeden z reportérov využije lákavú ponuku a odkúpi ho. Zlo sa opäť preberá k životu a začnú umierať prvý ľudia ... Len mierny závan po pôsobivých démonických predchodcoch ktorí nemôže uspokojiť nikoho. To pchanie vecí k objektívu kamery je dnes vyložene trápne a ako pravý zlý film aj tento musí končiť veľkým výbuchom. ()

obitus

Třetí Amityville, tentokrát od Richarda Fleischera, znamená pořádný kvalitativní sešup, ale pořád ještě jde o slušný horror. 3D poplatné době dnes moc nepobaví, ale rozhodně to není nic, co by sralo a herecké výkony, především postav v hlavních rolích, jsou fajn. V porovnání s následujícími díly ještě dobrá podívaná. ()

• Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)
  • Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)