Amityville - Dům hrůzy

Amityville 3-D

Horor

USA, 1983, 105 min

Možná je to tím, že tenhle díl jsem kdysi viděl, možná kratší stopáží, ale trojka mi nepřišla o tolik horší než předchozí díly. Jasně byla to trošku nuda s mizernými pokusy o 3D, ale na druhou stranu nebylo to tak zdlouhavé jako předchozí dva díly, objeví se tu pár pěkných scén (upálení v autě) a závěrečné finále ve stylu Poltergeista, kdy se barák konečně nasere je vynikající. Navíc je tu pár fakt pěkných efektů a taky mladá Meg Ryan (úpřimně, jako starší se mi líbila víc).(26.1.2015)

• kaylin

Po zhlédnutí snímku „Amityville - Dům hrůzy“ budete mít pocit, že najednou sledujete naprosto jinou sérii. Je to hlavně v tom, že se skutečně jedná o kvalitativní úpadek. Když už měli tvůrci volnou ruku a mohli si skutečně vymyslet jakýkoli příběh, nechápu, proč sáhli po tomhle, který v sobě nemá nic hororového a ani nic dramatického. Jako celek to prostě nefunguje a je to jen klasická snaha pokračovat v rozjeté sérii, v tomhle případě skutečně za jakoukoli cenu.(8.1.2015)

Reziser Richard Fleischer /Ruda Sonja, Conan Destroyer/ natocil uz podstatne slabsie pokracovanie hororu zvaneho Amityville. Vidno, ze reziserskym talentom nemal ani na Rosenberga ani na Damianiho. Herci su mdli, nevyrazni, duchom sa do tohto tiez nechcelo /asi uprednostnili Raimiho Evil Dead/, pribeh nudi. Bu bu bu barak je sice strasidelny, ale nie az tak ako v /pre mna/ vybornej Amityville 1 a 2. O velikanoch typu Rod Steiger tuna moze divak len snivat. Skoda, tymto sa tato hororova seria pre mna zatial konci, mozno sa niekedy dopracujem aj k zvysnym dielom. 64 %(18.11.2014)

• petero

Do Amityvillu prichádzajú reportéri a odborníci na paranormálne javy a vyženú z neho dvojicu súkromných špiritistov. Keďže dom nechce nikto kúpiť, jeden z reportérov využije lákavú ponuku a odkúpi ho. Zlo sa opäť preberá k životu a začnú umierať prvý ľudia ... Len mierny závan po pôsobivých démonických predchodcoch ktorí nemôže uspokojiť nikoho. To pchanie vecí k objektívu kamery je dnes vyložene trápne a ako pravý zlý film aj tento musí končiť veľkým výbuchom.(23.3.2008)

Tak to hodnocení je tady trochu moc kruté. Fleischerovi se skoro tři čtvrtiny filmu dařilo udržovat vcelku slušnou atmosféru a i když se ono amityvillské zlo zde chovalo poněkud podivně, řekněme až nelogicky, dá-li se tohle o zlu vůbec říci, tak jsem až téměř do finále držel v rukou čtyři samolepky s hvězdičkami. Ale díky závěru jsem jednu nakonec zmačkal, protože ten se opravdu nepovedl a působil jako pěst na oko. Asi to bylo okouzlením 3-D hrátkámi, ve své době musely být okouzlující, ale mně se tenhle snad až trashový konec jednoduše nelíbil.(29.12.2013)

• - Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)

• - Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)