Amityville - Dům hrůzy

Amityville 3-D

Horor

USA, 1983, 105 min

• cariada

Kdo viděl dřív předcházející díly musí být zákonitě zklamán, tak jako já. Po skvělé dvojce jsem šel rovnou do tohodle. Plus je že je to úplně jiné než předcházející díl, jenže ke škodě filmu, je to nezáživné a hodina filmu vás moc nebaví, pak se to pěkně rozjede, ale jako celek už to prostě nezachrání. Filmu určitě neprospívá to, že se hodně děje i mimo dům což je škoda.(4.10.2012)

• kaylin

Po zhlédnutí snímku „Amityville - Dům hrůzy“ budete mít pocit, že najednou sledujete naprosto jinou sérii. Je to hlavně v tom, že se skutečně jedná o kvalitativní úpadek. Když už měli tvůrci volnou ruku a mohli si skutečně vymyslet jakýkoli příběh, nechápu, proč sáhli po tomhle, který v sobě nemá nic hororového a ani nic dramatického. Jako celek to prostě nefunguje a je to jen klasická snaha pokračovat v rozjeté sérii, v tomhle případě skutečně za jakoukoli cenu.(8.1.2015)

• GOREGASM

Prudký sešup ke dnu a ke všemu ve 3D :-). Najít na třetím Amityvillu nějaké pozitivum je téměř nadlidský úkol a nemůžou za to ani tak herci, ale především impotence producentů této "haunted house" série a tvůrčí týmu tohoto dílu. Do třetice stejná šablona, což ale ne vždy vadí, nicméně zde podaná absolutně bez atmosféry. Prostě nuda to je. A nezachrání to ani dvaadvacetiletá Meg Ryan. Podobný fail jako třetí Halloween. 20%(4.12.2014)

• petero

Do Amityvillu prichádzajú reportéri a odborníci na paranormálne javy a vyženú z neho dvojicu súkromných špiritistov. Keďže dom nechce nikto kúpiť, jeden z reportérov využije lákavú ponuku a odkúpi ho. Zlo sa opäť preberá k životu a začnú umierať prvý ľudia ... Len mierny závan po pôsobivých démonických predchodcoch ktorí nemôže uspokojiť nikoho. To pchanie vecí k objektívu kamery je dnes vyložene trápne a ako pravý zlý film aj tento musí končiť veľkým výbuchom.(23.3.2008)

Třetí Amityville se předchozím dvěma výborným dílům nevyrovná ani omylem. Scénář v tomto případě sází na čistě duchařský koncept, takže posednutí zlými silami se tentokráte nekoná, což mě osobně trochu zklamalo. Jako duchařina je to dílo veskrze průměrné, byť závěrečná demolice strašidelného domu je poměrně zdařilá. Film doplácí na obehraný příběh a taky na poplatnost době, která poprvé experimentovala se 3D (stejně jako třeba o rok dříve třetí díl Pátku třináctého). V některých momentech je samoúčelnost takových záběrů patrná a filmu nesluší. Z herců stojí za zmínku mladičká Meg Ryan, která zde má jen malou, vedlejší roli. Přesto je už tady její nenucený herecký projev sympatický.(1.1.2012)

• - Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)

• - Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)