Již potřetí máme tu čest vidět pověstný dům v Amityville v akci. Prokletý dům koupí americký spisovatel John Baxter, který tady chce napsat velký román a odpočinout si od rozvodových tahanic se svou manželkou. Poté, co jejich dcera utone v jezeře u domu při nehodě na lodi, ji její matka začíná potkávat bloudící po domě. Baxter kontaktuje vyšetřovatele paranormálních jevů a ten začíná pátrat po zdroji ďábelské síly v domě. (Chatterer)

MM_Ramone

V rámci horrorovej série o pekelnom dome v Amityville toho bolo už natočeného veľa. Ja som doposiaľ zhliadol: pôvodný, kultový snímok "The Amityville Horror" z roku 1979, hodne podarený prequel "Amityville 2: The Possesion" z roku 1982, oba som ocenil štyrmi hviezdičkami. Ďalej to boli tri dvojhviezdičkové diely: "Amityville: The Evil Escapes" (1989), "Amityville 1992: It´s About Time" (1992) a "Amityville: Dollhouse" (1996). Remake "The Amityville Horror" z roku 2005,  ktorý bol v našich končinách distribuovaný pod názvom "3:15 zomrieš!", som ocenil tromi hviezdičkami. No a teraz som si pustil titul "Amityville 3-D" z roku 1983. Je to v poradí tretie pokračovanie tejto série. Do strašidelného domu sa prisťahuje čerstvo rozvedený John Baxter. Oproti svojim dvom predchodcom je to o poznanie slabšie. Čiste paranormálno duchárske pojatie tejto časti Amityvilleskej sérii neprospelo. Dávam dve slabšie hviezdičky. ** ()

cariada

Kdo viděl dřív předcházející díly musí být zákonitě zklamán, tak jako já. Po skvělé dvojce jsem šel rovnou do tohodle. Plus je že je to úplně jiné než předcházející díl, jenže ke škodě filmu, je to nezáživné a hodina filmu vás moc nebaví, pak se to pěkně rozjede, ale jako celek už to prostě nezachrání. Filmu určitě neprospívá to, že se hodně děje i mimo dům což je škoda. ()

GOREGASM

Prudký sešup ke dnu a ke všemu ve 3D :-). Najít na třetím Amityvillu nějaké pozitivum je téměř nadlidský úkol a nemůžou za to ani tak herci, ale především impotence producentů této "haunted house" série a tvůrčí týmu tohoto dílu. Do třetice stejná šablona, což ale ne vždy vadí, nicméně zde podaná absolutně bez atmosféry. Prostě nuda to je. A nezachrání to ani dvaadvacetiletá Meg Ryan. Podobný fail jako třetí Halloween. 20% ()

Rodriguez

Již s druhým dílem sem měl velké obavy, jak to dopadne. Vypadlo z toho neuvěřitelně výborné pokračování a není tomu tak ani u třetího dílu! Sice děj se odehrává ve "zlém" domě, ale příběh byl zase posazen trochu jinak než v předchozích filmech a proto je absolutně nevykrádá, jako většina x-stých pokračování! 80% ()

Han22

Možná je to tím, že tenhle díl jsem kdysi viděl, možná kratší stopáží, ale trojka mi nepřišla o tolik horší než předchozí díly. Jasně byla to trošku nuda s mizernými pokusy o 3D, ale na druhou stranu nebylo to tak zdlouhavé jako předchozí dva díly, objeví se tu pár pěkných scén (upálení v autě) a závěrečné finále ve stylu Poltergeista, kdy se barák konečně nasere je vynikající. Navíc je tu pár fakt pěkných efektů a taky mladá Meg Ryan (úpřimně, jako starší se mi líbila víc). ()

• Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)
  • Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)