linger

Viac ako 3 hviezdicky ani nahodou nedam kvoli tomu, ze som cakala ovela viac. Jednak podla hodnoteni a komentarov, podla odporucani znamych ktori to videli... teraz neviem prist na to, kde film nabral take vysoke hodnotenie. Akoby fakt stacili magicke slovicka "podla skutocnych udalosti". Pre mna jeden velky hype.. na druhej strane, nebol to ani prepadak, pacila sa mi stylizacia do 70tych rokov, pomohla atmosfere a "realisticnosti", na ktorej si film tak zaklada. Strasidelny moment bol mozno tak jeden, nakolko na vsetky ostatne ma uz pripravil trailer. Stopaz zbytocne dlha, pri tom slimacom tempe, ked clovek caka len na dalse vrzdanie dvier, tahanie za nohu z postele a padajuce obrazy. Verim, ze zobrat na tento film 12-rocne dieta, ktore este horor nevidelo, nie je najlepsi napad, ale porovnavat ho s 10 rokom starym a ovela lepsim Kruhom je hlupost. ()

Atten

Tak vyděšenej jsem nebyl už pěkně dlouho a v noci jsem jsem měl velké problémy usnout. O hnusně děsivých snech té noci ani nebudu psát... Nemám co říci k filmu, byl jsem tak zasraně vyděšenej, že z toho mám celkem hovno a tak nemůžu ani soudit. Ještě pěknejch pár dní se budu bát v noci před spaním zhasnout, ale nevidět to v kině, tak nevim, nevim... Infarktová bomba! ()

mrsin

Jeden by řekl, že se na takové stokrát ohrané téma již nedá natočit dobrý film. Opak je ale pravdou. James Wan prostě umí a opětovně dokázal, že v hororech patří mezi světovou špičku. Moje oblíbenkyně Vera Farmiga a Patrick Wilson v rolích manželů Warrenových válí a celkovému dojmu hodně přidává i skvělá kamera a zvuky. Trochu mě při sledování štval zdlouhavý rozjezd a málo lekacích scén, ale poté, co se v domě začnou objevovat duchové, se atmosféra správně zhutní a milovníci hororů si začnou přicházet na své. Jediná věc, kterou jsem úplně nepobral, byla závěrečná scéna s démonickou panenkou - že by nájezd na The Conjuring II? 80 % ()

metztlimoon

Je pravda, že som to pozerala sama doma v noci na compe a skoro som sa pos*ala, čo som nechcela vyliezť z postele do tmy a na WC... Každopádne tento film má niečo, čo učebnice popisujú ako "vlažný koniec". Chýbala tam dramatičnosť a napätie, ktoré som cítila, keď mi na jar na chate pred svitaním spolužiak opisoval trailer s tým tlieskaním a skriňou. 80% ()

@nthr4X

Hvězda dolů za závěr, který mi přišel trochu spíchnutý horkou jehlou, jinak jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Co na tom že se podobá některým jiným filmům, tady to alespoň funguje tak jak má. Vynikající kameru převyšuje dokonalý zvuk....ten má velký podíl na celkovém zážitku z filmu. ()

Katy19

Skvělý film! Téma, které už bylo mnohokrát zfilmované, ale tentokrát je to parádní podívaná. Herci jsou velmi dobří, doba pěkně zasazená do 70.let, dům i z venku vypadá stísněně a kamera nemá chybu. Tak se dobře bavte! ()

suboss

Najlepší horor, aký som za posledné 2, či 3 roky videl. Skvelá réžia a úžasne strašidelná atmosféra, skrátka všetko, čo má dobrý hororový film mať. Odporúčam všetkým, ktorí sa radi boja. Bezkonkurenčne najlepší horor tohto roku. ()

SMilan

Pár krát som sa zľakol, čomu dosť napomohla vysoká hlasitosť aparatúry, ale proste to až tak nefungovalo. Akosi moc opatrne sa to celé rozbiehalo, prišla ale parádna akcia, bum bum a koniec. Práve ten koniec nakoniec rozhodol, že to nebudú 4 hviezdy. Zase raz vyšlo slniečko a všetci sú šťastní. ()

furie

Taková nuda! Nechápu lidi, co se u takového filmu bojí a líbí se jim to. Ta 1* je za tu panenku a za to, že mě to bavilo víc než Sinister PS: Kdyby masky dělal někdo z FACE OFF, tak by to dopadlo o moc lépe ;) ()

RomaS

Konečně pořádná bubárna! Ne že by jich poslední dobou bylo v tomto žánru nedostatek, ale těch kvalitních je opravdu jako šafránu. Oproti nastavenému trendu posledních let, lekacích brutalit a vyvražďovaček se tady tvoří atmosféra jiným, pro mě mnohem příjemnějším způsobem. Ikdyž jde o téma, které tu bylo x-krát, Wan jej dokázal zachytit takovým pohledem, že z něj vytvořil žánrový vrchol. Jelikož je takových kousků málo, cením si toho a přidám jednu navíc. ()

Destiny65

Zase jeden z těch hororů, jejíchž začátek jsem trochu nepobrala, a mrmlala že tohle opravdu vidět nechci. Vydržela jsem. Po přestěhování rodiny do nového domečku se opravdu začali dít věci. Prakticky shlédnuto na jeden nádech a jedním okem, a pozdější večerní prošení přítele zda by mě doprovodil do koupelny protože tam na mě jistě čeká ta zlá paní z filmu ()

Vomaczka

Měla to být šťavnatá a kouletrhající, intergalakticky vyzdvihovaná podívaná, při které se snad i ten neotrlejší fanoušek hororu lekl, jak Zeman při pohledu na dno bechera. Skutečnost je však mírně uplně jinde tyvole. Ústředním motivem filmu je třikrát vyblité a znovu polknuté klišé - starý domeček, v něm si zmrdí nějaká ta nadpřirozená svině a nebohá rodinka se nemuže ani pořádně vyspat, aby se další ráno zase všichni chovali, jak banda pošuků. Všude smrdí zkažený maso a sem tam si vrzne parketa, což se o manželovi rozhodně říct nedá. Za něj totiž v noci nalehá na manželku neviditelný Josef Fritzl, který manželce dělá švestky na těle. Groteskní trapárna je pseudopříběh lovců duchů, aka týpek, co je za každý situace kůl a freš a jeho lehce přibržděná, pěkně vymetená (haha) žena, připomínající Ivetu Bartošovou se svými flashbacky po osmnáctém panáku vodky. Horory čekuju furt, ale jestli tomudle dokážete narvat 5 hvězd, tak vám přeju aby vám nějakej demon nablil do krku. Ježiš tyvole, zase spojluju. ()

tchempi

Ti druzí, To, Exorcista, Ptáci a další. Ještě mohl ze skříně vyskočit Freddy Krueger a hlavní hrdinku znásilnit strom a vykrádačky slavných hororů by byly kompletní. Už dlouho nešlo do kin dílko tak nepůvodní a předvídatelné. V první půli se může divák alespoň kochat hezkou kamerou, stylizací do raných 70. let a občas nějakou lekačkou. Druhá půle, kdy do jedné z postav vstoupí démon, už je vyloženě směšná a působí jako některý díl Scary Movie. ()

Venceslao90

Bezesporu nadprůměrný horor, ale abych byl upřímný, tak bezprostředně po dokoukání jsem byl malilinko zklamaný. Je to atmosférické a skvěle natočené, ale horory Jamese Wana se vždy vyznačovaly ještě navíc skvělým příběhem s nějakou překvapivou pointou nebo nečekaným příběhovým zlomem a právě to mi tady trochu chybělo. Milovníkům hororů však jednoznačně doporučuji. 4 hvězdičky, i když trošku slabší :) ()

Hellscuboy

Jen jsem si převlíkl trenky a můžu něco napsat...manželka neusla,tzn. že se kouzleníško povidlo,kam se hrabe Kletba z temnot...vlastně myslím že spát nepůjdem,minimálně ještě jednou se připoseru a pro jistotu si zajdu k babičce pro pleny pro dospělé a posery,jako jsem já...z hrůzou budem čekat na 3:07 a nemít krátké vlasy,hnedle chytnu barvu alá Leslie....zkrátka po velmi,ale velmi dlouhé době kvalitní horůrek a to bez kapky krve...oprava,čarodějnice seškrábla policajtovi beďara z tváře...nádherná duchařina,které není co vytknout,hned jak toto dopíšu,vtrhnu do pokoje k dětem a všechny panenky,hrací skříňky a další fujtajblový předměty obřadně spálím!!!....pro příště by se pan Sůva neměl s Chucky a Babou Jagou vůbec crcat.... ()

kverula

Film plný lekaček a zvukových zemětřeseních. Nechci to nazvat úplnou nudou, ale bez zvukových efektů by to stálo docela za prd. Ještě, že to zachrání "based on a true story"! To taková "Mamma", fikce z Erbenovy předlohy, či vykradený Insidious, - jsou o dost napínavější (aniž by mi prasknul ušní bubínek). ()

DjLibnei

Tleskám ve stoje. Další hororová rarita v dnešní době. Po Sinister další pořádný horor, který stojí za to si pustit o půl noc přes domácí kino :) zde jen škoda toho konce, horory nemají končit dobře! 80% Rozpočet 20 mega dolarů? Je krásné vidět, že zde neplatí trend dnešní doby > Kvalita filmu se hodnotí podle rozpočtu, který je až nechutně vysoký a přitom film stojí s prominutím za hovno! ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění