Quipido

Další z řady hororů absolutně bez jakéhokoliv nápadu či myšlenky, kde převládá forma nad obsahem. Tupá lekačka, ztráta času. ()

BOURQUE

Za rok 2013 je film „The Conjuring“ asi najlepšie natočenou vecičkou v žánru horor. Slušná atmosféra, veľmi sympatické herecké výkony (z čoho connection V. Farmiga / P. Wilson je super) a ešte k tomu základ tvorí „true based story“. Z mojej strany príjemné prekvapenie. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rathalos

No najprv som bol na zaciatku prekvapeny tym,ze sa tam zjavila opat Annabelle,co by nebolo nic moc,ak by bol film opat o nej,len s inym nazvom,ale chvalabohu to tak nebolo,James Wan potvrdil,ze horory mu idu,opat skvela demonicka zalezitost podla skutocnej udalosti s dobrym hereckym obsadenim,takze u mna ziadne problemy,davam plne hodnotenie...:-) ()

Heavyman

Už jsem myslel, že v žánru hororu mne nemůže nic překvapit a natož způsobit,že mi půjde mráz po zádech a už vůbec jsem nečekal, že to dokáže film natočený po roce 2000, který je plný hororového klišé, které je zde, ale využito v naprostě dokonalé míře a mistrně zpracováno i s tím "něčím" navíc. ()

domirovec

// Toto je vylepšená verze mé původní recenze // V zajetí démonů je legendární hororová záležitost o které už určitě každý z nás slyšel. Film vypráví příběh (který je mimochodem podle skutečné události) ve kterém se seznámíme s rodinou Peronových, kteří se s radostí nastěhují do svého nového domu na farmě. Neví ale však, že se právě na tomto místě událo před hodně lety něco strašného.. Na stromě, který se nachází na tento farmě se oběsila čarodějnice Bathsheba, která chtěla obětovat nad krbem své jediné dítě, které měla s jejím manželem Shermanem. Myslela si totiž, že za toto obětování získá privilegia a lásku od satana. Ještě před tím, než se ale oběsila, tak proklela každého, kdo se usadí na její půdě, přičemž toto prokletí padlo právě na rodinu Peronových... Rodina se tedy obrátí k Edovi a Lorraine Warrenovým, což jsou manželé, kteří se zabývají duchy a paranormálními sílami a entitami.. Ze začátku bude sice pár problémů, ať už s křesťanstvím, vymítáním nebo rovnou posednutím, nakonec vše ale dobře dopadne a já bych chtěl jenom poděkovat Jamesovi Wanovi za to, že na filmové plátno přišel s jedním z nejlepších, nejikoničtějších a nejděśivějších hororových filmů všech dob.. 5/5 ()

FeriusParfax

Horor jsem viděla už před dávnou dobou, ale pamatuji si z něj hlavně strach. Tohle je přesně téma, které mě vždy zaručeně vystraší. Navíc je to  skvěle a uvěřitelně zpracované. Démoni jsou tu opravdu démoničtí a vyvolávají ve vás hrůzu. Kéž by bylo více takových hororů, u kterých se potom bojíte jít jen na záchod. ()

S.U.E.S.

Nebýt dvou pipek, které seděly přede mnou a pořád většinu času kecali o hororových klišé, a nějaké bandy šašků, která seděla daleko zamnou a smáli se skoro každou chvíli když film trochu zklidnil tempo, byl by zážitek téměř stoprocentní. Film opravdu jede ve stylu starších hororů a to jak atmosférou, která je během některých okamžiků naprosto neprůstupná a velice mi připomínala tu v Kruhu, tak vynikající hudbou která děsí už sama o sobě. Wan tímto filmem opět potvrdil svůj post současného krále áčkových hororů, neboť i takový Paronormal Activity Conjuringu nesahá ani po kolena. Doufám tedy, že podzimní Insidious 2 bude minimálně stejně povedený. 4,5* ()

KUFI

Velice podobny Insidious, akorat temnejsi a obsahuje vic lekacek. Pro milovniky ducharin povinnost. Sice nic novyho pod sluncem (posedlej barak VS nove nastehovana rodina), ale remeslne je to dobre zmaknuty (hlavne prace s kamerou a se svetlem) takze to vubec nevadi. ()

Nail

Horror byl dost vydařené, vše co má mít měl, atmosféru, lekačky, hnusný duchy (příšery), napětí.....ale ten konec to pro mě zabil.....happy end jak vystřižené z americkéch dojáků. To je to co mě zkazilo celkové obraz. Trocha to mohlo skončit otevřené i když věřim, že dvojky se možná někdy dočkáme. ()

Whannell

Tak nějak se to dalo čekat, ale stejně mě překvapuje, že největší část diváků si tady stěžuje na ohraný scénář. Za mě to teda vůbec nevadilo, ale pokud tohle pominu, tak musím připomenout, že Wan moc dobře věděl, co dělá a ten ohraný scénář byl myšlen jako jakási pocta těm jeho oblíbeným starým démonařinám. Ale jestli si tohle někdo nedokáže připustit, jeho chyba, takhle si kazit skvělý hororový zážitek. Co ale musí uznat všichni, je to, že Wan je mistr lekaček a napětí. Kdoví, jestli jsem se někdy takhle ponořil do nějakého hororového příběhu a jestli ano, tak to bylo jeho minulé (btw: mistrovské) Insidious, které mělo sice lepší scénář (tím myslím vymakanější a propracovanější) a vizuálně přitažlivější poslední půlhodinku, ale na druhou stranu se předvádí jako hodně béčkový horor, což tady rozhodně neplatí. Conjuring kope do řiti Ženu v Černém i Hrůzostrašně hrůzostrašnou hrůzu v hrozivém Connecticutu a válcuje vůbec všechny duchařiny. Démoni jsou svině. Wan rulez. ()

bif

V zajetí démonů je ten druh hororu, který upoutá vaší pozornost už prvním záběrem na tu strašnou panenku a ztratí jí až po titulcích. Napětí a strach není postupně dávkované jako u většiny hororů, kde po půl hodině poprvé zavržou dveře. Kdepak. Od začátku je divák v takovém psychickém rozpoložení že je vděčný za každou minutu klidu. Herecké výkony jsou parádní, ale hlavním hrdinou snímku je bezesportu Lionettiho kamera. Dlouhé záběry při kterých se režisér nebojí ukázat několik lekaček najednou, dodávají snímku další porci strachu a atmosféry. Celkově se jedná už nyní o klasiku horového žánru, kterou si díky fantastickému zvuku nejlépe užijete v kině. Na začátku filmu bylo plné kino pubertálních adolescentů, kteří se u všechno smáli a kecali. Po půl hodině filmu už bylo v sále naprosté ticho a většina lidí odcházela ze sálu slušně zpocená. Další důkaz o kvalitě toho snímku asi není potřeba. ()

Perth

Zářný příklad toho, že v děsivém hororu nemusí vzduchem lítat potoky krve, umřít půlka osazenstva a za každým rohem číhat bubák na nejvhodnější příležitost vybafnout na kameramana. V souvislosti, v jaké se dnes používá označení "horor", se Conjuring rozhodně nazvat nedá, protože spousta prvků byla převzata ze staré školy (postřehl jsem snad jedinou "lekačku" a drtivou většinu atmosféry si dotváří divák sám v podvědomí - Wan v několika scénách vsází vyloženě na to, že nevidět je často děsivější než na půl sekundy zahlídnout dobře osvětleného skákajícího komparzistu v kostýmu - a to je moc dobře). Každopádně jde o jeden z nejvíce nervydrásajících filmů, s perfektně a velmi realisticky zpracovaným tématem duchařiny a démonologie, jaký kdy spatřil světlo kimenatografie. Uvidíme jestli se režisérovi zadaří i na podzim s velmi očekávaným Insidious2. ()

ortoncz

Uděláme si trochu srovnání s hitem minulého roku Sinisterem. Musíme si přiznat Conjuring ztrácí v lekacích momentech, není to ani tolik chyba filmařů jako spíše celkového zaměření filmu. Ale naopak je silnější v mimo strašidelných scén. Bohužel to nejhorší to přichází to nakonec. S tak dobře rozjetým příběhem je jeho závěr velkým zklamáním. 80% ()

AngelG

No dopr*ele!! Tohle je snad nejlepší horor, který kdy kdo natočil! Absolutně vás nenechá vydechnout a když jste podělaní až za ušima z jedné scény, hned na vás mrsknou další. A tak tam sedíme, zaboření v sedačkách kina, ticho jak v hrobě, všichni se pokaždé jen nervozně pochichtávají, když se právě málem pos.. u nějaké scény. Já se svojí sestrou rovněž tak, k tomu vždycky výměna vyděšených pohledů, když nám bylo jasné, že se tam zase něco strašného na tom plátně ukáže a opravdu jsem měla husí kůži snad téměř po celý film. A absolutně nechápu jak někdo jako James Wan, který pro mě patří do skupiny takových průměrů, dokáže vylézt s TÍMHLE!! Opravdu skvělý zážitek, v kině vygradován k dokonalosti. ()

TheMraca

Ano, je to zase další duchařina, která vykrádá téměř všechno, dokonce i Hitchocův horror Ptáci, ale je to skvěle natočené, James Wan prostě umí. Začátek je poněkud pozvolný ale napětí se postupně zvětšuje. Lekavé scény jsou předvídatelné ale působí dobře. Musím přiznat, že jsem čekal větší strach, to ale bylo dáno asi velkým očekáváním, po tom hype který film vyvolal. Reálně nebál jsem se ale některá scéna dokázala přikovat do sedačky. Film se mi líbil, na sto to nebylo ale 90% si to zaslouží. ()

1Legend1

James Wan se pomalu stává novodobým hororovým mistrem a vypadá to, že mu svědčí i spolupráce s Patrickem Wilsonem. Poctivá duchařina od začátku do konce, která si na nic nehraje a bez ostychu diváka krmí napjatou atmosférou. Některé lekačky jsou už poněkud očekávatelné, rozjezd to má takový zbrklý, ale lze to odpustit v kontextu celého filmu. Z mého pohledu jsem čekal, že bude více využívaná hrůzostrašná panenka, kterou poskytne hned první záběr, myslím, že na tom se ještě dalo zapracovat. Nic ale nemění na tom, že James (opět) skóruje s klasickou duchařinou a možná mě jen posednul démon toho filmu, ale podle mě je právě tohle jeden z nejlepších a hlavně nejpropracovanějších (to většinou hororům chybí) kousků s duchy a démony ukrývajícími se uvnitř. A vůbec....kam se na to hrabou dnešní komerční filmy, tohle je kvalita! 95% ()

Pacek

Možná slušná lekavá podívaná, ale s tak nelogicky poskládaným příběhem, že i po několikanásobném opakování věty ''Podle skutečných událostí'' se zde kýžený wow bububu efekt nedostavil. Divák postrádá nějaké vysvětlení toho všeho, neví se kdo to vlastně strašil, proč strašil, proč přestal strašit (no dobře, to se tak trošičku ví.....ale je to blbost). A byl to tedy duch, démon, čarodějnice, polednice či pouhý bubáček skrytý ve skříni? Máme tu skoro všechny horor klišé.....od ošklivých panenek přes vrzající dveře, tmu, uječené holky po vznášející se židle pokryté posraným, pocákaným prostěradlem. Proč mám sakra pocit. že se tvůrci snaží přijít s lepšími závěry, než tomu bylo doposud (viz např. Sinister) a nedrží se staré, sice i tak debilní, ale aspon společností zvyklé taktiky ala myslíme si že strašidýlko zaženeme a těsně před titulkama zjistíme, že si jen odběhnulo na sváču a vychcat se? Ajo, ovšem.......musíme se řídit výpovědmi všech svědků, neboť tak se to úúúrčitě stalo. ()

ClayGirl

V kině je to úžasný zážitek. Správný horor, při jehož sledování jsem se strachy choulila v náručí své jediné lásky, mé drahé, stylové, džínové bundy. Odcházela jsem jako vyoraná myš, s broukem v hlavě a doma jsem se skoro bála jít sama potmě na záchod. ()

goni

Kvalitny ducharsky horor s temnou atmosferou a neustalym strachom z prichodu dalsej noci. Fakt, ze film sa odohrava v 70. rokoch a natocili ho "udajne" podla skutocnej udalosti mu navyse dodava akesi tajomno. Napriek tomu, ze je takmer dokonaly, ma mrzi, ze nepriniesol absolutne nic noveho. Aj preto "len" 4 hviezdicky [67/2013]. ()

snoodles

Pokud bych měla hodnotit jak moc jsem byla vyděšená, je to na pět hvězd. Nemůžu se rozhodnout mezi dvěma a třemi, protože !spoiler! ten kýčovitý konec, aby divák asi v klidu usnul, byl úplně mimo, nevim proč mají tendence ty konce tak jebat (Mama jako taky wtf?). Nehledě na pár fakt idiotních okamžiků, kdy se Warrenová propadne zdí a manžel místo toho, aby běžel hned do sklepa (kde asi jinde by měla být?!), mlátí do zdi v prvním patře a hrozně se diví, jak to, že mu neodpovídá. Celý dvě minuty. Pak celé to vymítání bylo takové... Až moc jednoduché, a nechala bych umřít alespoň jednoho člena rodiny. A vsuvku s panenkou Anabelle jsem taky nepochopila. Ale musím uznat, že jsem byla posraná až za ušima a hudba byla dokonalá. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění