JoeSO

Podle mne jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděl. Film ve mne dokázal vyvolat napětí a strach, to se mnoha filmům nepovede. A to že jsem se i lekal, to svědčí o tom, že na mě tenhle snímek dokázal pořádně zapůsobit nejen svojí atmosférou. ()

Saxos

Nikdy jsem se v místech, které jsem doteď navštívil /půdy, sklepy, komory, kobky, jeskyně a další/ a dokonce ani doma, s žádným nadpřirozenem nesetkal, tedy mimo většinou nadpřirozeně vysokého nájmu. Když zhodnotím jako horor, tak zpracováno dobře. "Made by podle slutečné události" je teď snad u každého filmu. ()

brasek

Veľmi pozoruhodný film. James Wan perfektne odkrýva príbeh, pomaly uvoľňuje napätie, dej sa rozvíja správnym tempom. Strašidelné scény nie sú prehnané a krásne zapadnú do deja a vytvárajú top charakter filmu. Chýba mi tam väčšie grand finále, ale inak veľmi slušný nadpriemerný horor. ()

TonoM

Hodně milé překvapení a pecka vysmáty Wan má s filmu skoro 350mil.dolarů a opravdu po zásluze precizní práce celého štábu znamená asi nejlepší horor co jsem kdy viděl. Perfektní 85% ()

hony23

A máme tu opět dům na samotě, kam se nastěhuje početná rodina a ve kterém jaksi ehm straší. A pozor, natočeno podle skutečné události!!! Vždy, když se v titulcích objeví tato věta ve slátanině plné nadpřirozených jevů, otvírá se mi kudla v kapse. Samotný film pak nepřináší nic, čím by se odlišil od desítky podobných natočených na stejné téma. ()

987Castiel

Veľmi dobrá réžia, kamera, obsadenie a výkony v otrepanom neoriginálnom filme, ktorý ma bavil ako bežný film ale nepôsobil na mňa ako horor, skôr ako nejaká mysteriózna dráma kde sa som necítil napätie a nemal som dôvod na žiaden strach. ()

tybro

Duchařina ve stylu 70. let a skvělé herecké obsazení, to je to, co zde vše převyšuje podobné filmy stejného ražení. James Wan má zkrátka kumšt na horory. Žádná duchařina ve stylu, duchu make a noise, give a sign a čekání co se stane. Ale postupná gradace a trochu toho "based on true story" zde přináší ono pověstné mrazení v zádech. "Strašidelných scén je ve filmu dostatek, a je jedno sledovat film ráno odpoledne, večer v noci, to na to neplatí. Co se týče samotného vymítání, to byl teda zážitek, nutno zvýšit hlasitost ať to slyší i sousedi :-D. No a co na závěr, už se těším na dvojku. ()

Scaevola

Přestože se snímek na mnoha místech pokouší o obměňování prověřených postupů a hledání nových cest, atmosféru buduje především klasickým strašením bez výrazných scén vzbuzujících úlek i bez krvavého násilí. A to všechno jsou z mého úhlu pohledu klady. Jen škoda příliš stereotypního vedení postav a nedomyšlenosti okultního pozadí, které je vystavěno pouze pro jednorázový efekt. ()

tatka

My nikdy nedokážeme natočiť takýto horor. Ani vy, bratia Česi. Nemáme na to tie správne reálie. Nemáme polhektárové domy, ktoré majú dve podzemné a tri nadzemné podlažia, papundeklové steny, za ktorými je dier ako v ementáli. Viete si predstaviť, ako sa duch musí prepasírovať cez 30 cm panel pomedzi roxory do susednej miestnosti? Viete si predstaviť vyháňanie diabla v pivnici o rozmere 0,80 x 1,60 m medzi kyslými uhorkami? Ja nie. Pôvodne som dala 4 hviezdy, ale pridám aj piatu, za Veru Farmiga. ()

zdenek305

Tak tohle je opravdu za dlouhou dobu jeden z nejlepších hororů. James Wan je zkrátka génius, když dokázal udělat z již tak mnohokrát ohraného konceptu se strašidelnými/prokletými domy a duchy tak skvělý film, který může právem nést označení horor. Už se nemůžu dočkat dvojky :) ()

HonzaBarta

Prostě jednoduše řečeno takhle povedený horor jsem opravdu dlouho neviděl. Úplně nejvíce bych chtěl ocenit práce kameramanů kteří odvedli opravdu perfektní práci. Já osobně mám asi trochu slabost pro hudbu od Josepha Bishara takže hudba byla pro mě naprosto perfektní. Sice jsem trochu zklamaný z českého dabingu, ale na české poměry slušně odvedená práce. Popřípadě originál to jistí. Atmosféra filmu mě naprosto pohltila a po celou dobu jsem se bál jak malé děcko. Filmu nemám vůbec co vytknout. Perfektní práce 95% ()

Dzusifruit

Aby som povedal pravdu, neočakával som od tohoto hororu nič svetoborné, nakoľko som na súčasné horory zanevrel po "remakovom renesančnom období", keď zrazu všetko dostalo zelenú a mohlo sa začať prerábať na vizuálne lepšie, ale emočne a dušou prázdne tituly. Možno práve preto tomuto filmu dávam aj celých 5*, pretože moje neočakávanie bolo neočakávane vytrhnuté z gauča a nahradené síce okatým, ale neustálym očakávaním nejakého hororového klišé, ktoré Wan sakramentsky dokonale dokáže podať. Kamera a strih bol dokonalý a Vera u mňa prvýkrát zažiarila v Orphan-ovi, no tu som ju doslova miloval a žral každý jej výraz a odhodlanie pomôcť rodine, ktorá bola "obubákovaná". Videné : Blu-ray kino doma v noci, sám :P ()

Masai

Nemohu jinak než dát pět hvězdiček. Nemám toho moc ke srovnání, protože hororů jsem moc neviděla, do kina bych na horor nikdy úmyslně a dobrovolně nešla, protože jak trefně poznamenal synovec (kvůli kterému jsem mimochodem tento film shlédla) infarkt si mohu pořídit i doma a zadarmo :o) Ale tohle se mi teda líbilo moc, moc, moc! Příběh chytí hned od začátku. Sympatická rodina, sympatičtí vyšetřovatelé, děsivé momenty jsou velmi dobře dávkovány a stupňovány a jsou opravdu děsivé! A je úplně jedno jestli jde o "strašáka" viděného nebo jen tušeného. Nejvíce se mi líbily momenty kdy se o mě ještě ten infarkt nepokoušel, takové ty krásně mrazivé okamžiky jako když vyšetřovatelé přicházejí do toho domu poprvé a Lorraine vidí kolem rodiny ty černé "fleky", když si poprvé uvědomují s jakou sílou budou mít tu čest apod. Herecké výkony jsou do jednoho naprosto perfektní! Livingstona mám ráda tak nějak celkově a tady mě určitě nezklamal, ale zde tedy vynikají hlavně herečky všech věkových kategorií. ()

Pute

I přes výskyt většiny žánrových klišé film zaujme a nepustí. Doufám, že druhý díl udrží nasazenou laťku. ()

PECHY15

Jak může mít někdo za takovou slátaninu, takové hodnocení... První polovina byla fakt super, bál jsem se, lekačka se skříní byla boží. A pak začal gulášek. Insidious fotky a skříň, Sinister kamera (akorát s ní běhal fízl...), Paranormální pohazování, vrzání a to strašné shazování obrázků, posedlá bába z Vymítače, a když už jsem si myslel, že to snad nemůže být trapnější... Ano, začnou je napadat Ptáci :-D no fakt! Výbuch smíchu a neskutečný výsměch filmu... Pokažený večer, prostě i ČSFD Vás může občas pěkně ochcat se svým hodnocením... Jinak je to celkem fajn film. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění