Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

ti88na

Som absolútne neznalá komixu, netuším čo ako má byť podľa predlohy, a preto hodnotím podľa toho čo vidím vo filme. Po skvelej jednotke je pokračovanie sklamaním. Príbeh je strašne slabí a nudný, aj tá akcia je už opozeraná a nedokáže ohromiť. Záporák je nezaujímavá kopa ukecaného šrotu, kde neviem či len nevyužili Ulronov skutočný potenciál, skôr sa mi zdá, ani žiadny nemal. No úplne ma rozdrvili x-mani, ktorí boli maximálne navyše a dostali až príliš veľa priestoru. Naopak minimum ho dostal Paul Bettany, ktorý si neodhral ani tých päť minút slávy a pre túto úlohu je až príliš dobrým hercom. Potešila rozšírená dejová linka Hawkeya, ktorý si ju už zaslúžil. Hlášky neboli príliš vtipné, celkovo je scenár suchý ako jesenné lístie. Takže toho čoho som chcela viac bolo málo a toho čo by som úplne vynechala, bol až priveľa. ()

ZdenoLo

No niekto zas moc tlačil na pílu. Preto z veľkolepého pokračovania nakoniec skončil chaotický, zbytočne preafektovaný a preefektovaný dejovo nezaujímavý zlepenec dobrých hlášok a technických inovácií. Proste taký ten priemer, kde to zlé vyvažuje to dobré a naopak.. ()

Michalechal

Sice mám pocit, jako bych umlácenej množstvím bitek a akce obecně, ale ... o tom to asi je :-D A evoluce, UI apod. ... to na mě prostě působí :-) I ten rádoby humor. ()

Eraserhead

Tak určitě pěkně to Joss Whedon natočil. Ale mám s tím stejný problém jako s většinou "marvelovek" - baví mě to přesně jen ty dvě a půl hodiny co sedím v kině a kdyby po mě dnes (dva dny po projekci) někdo chtěl vyprávět děj, nebudu toho schopen. Snad jen, že je tam zlý robot Ultron, který chce zničit život na Zemi a parta suprhrdinů mu v závěrečné mega-akční scéně dá čočku. Je tu více akce než minule a je technicky lépe zvládnutá. Překvapivě je tu méně humoru. Velkolepé finále je opravdu... velkolepé (čtvrtmiliardový rozpočet je vidět), ale přesto jsem neměl pocit, že koukám na něco mimořádného a už vůbec ne nového. Specielně po Transformeří sérii nějaká ta na cihly a prach rozdrcená budova nikterak nepřekvapí. Nejlepším marvelovským filmem tak pro mě zůstává druhý díl Kapitána Ameriky, který zatím nejvíce připomíná klasický akční film a ne mimozemský komiks. Za tento názor (a vůbec celý vztah k Marvelu) může zřejmě i smutný fakt, že mi už není dvanáct. ()

Greenpeacak

Pokus nitrianskeho miliardára oživiť kino Cine-max na absolútne blbom mieste končí nezdarom a najväčší chrenovskí developeri a tamojšie obchodné korporácie, vrátane Terna, Baumaxu, Nayu a Neuveriteľného stánku s trdelníkom musí čeliť desivému nebezpečiu. V stávke je osud celého nitrianskeho kinopriemyslu. Povstanú totižto zlovoľné Mlyny-cinemas a len Cine-Max mu môžu zabrániť v uskutočnení diabolských plánov na monopol. Nová krehká rovnováha a nečakané cenové vojny sú zárukou, že korporátna rivalita vyústi do bojov globálnych rozmerov o posledné zvyšky prepitých a prefajčených Nitrančanov a Trogárov ochotných zaplatiť si kino. ()

bloodline

Výkvet digitálnej doby funguje na veľkom plátne účelovo bezchybne ako japonská elektronika. Pre intelektuálne mozgy ničím neobohacujúce dielo naplní každý pixel megalomanskou akciou. Prestávky vypĺňa scenáristické vákuum, ktoré nemá čas na rozpitvávanie charakterov (to ponúkajú jednotlivé filmy). Potom opäť na plné gule, bum bác a koniec. Marvelovská all star game ponúkla všetko očakávané, ale mohla viac popracovať na záporákovi. Škoda, dodal by tomu väčší šmrnc a lesk. V Ultronovi tak rozkopali celý potenciál na obsahové vyžitie. Ničím iným totiž Avengeri nemôžu prekvapiť. ()

Mafiapau odpad!

Šílená cringe rakovinotvorná sratchka. Dost možná ten nejhorší film co v Marvelu vznikl (co jsem já alespoň viděl). Hlavní záporák je ubrečené děťátko a vypatlaný teatrální dementík, "ftípky" definicí pojmu "Marvel humor", a celý film se bavíte jen tím, když se snažíte odhadnou kdo z postav koho víc manipuluje. Pak tu máme samozřejmě klasickej stereotyp jak Kaliforňáci vidí němce "jáá hans šajze muhehe, mám monokulár". Že je vám divné že lidi perfektně rozumí anglicky mluvícímu robotovy i když žijou v chudé slovanské zemičce? Tak to jsou vaše nároky opravdu vysoko na tento.. počin.. Každopádně pokud bych měl vypíchnout co je na tomto filmu né špatné, ale opravdu sratchokoidní, tak by tato recenze byla delší jak 3,2 A4ky pod The Last of Us seriálem.. Nikdy víc. Samozřejmě nemusím zmiňovat že je to jen cashgrab pro 8-mi leté děti. Film je v podstatě nulo-obsahový až na pár scén které budou mít dopad v dalších filmech (jako třeba zrození Visiona, Cpt. America a Thorovo kladivo). Zde v tomto filmu už začali s jednou určitou věcí a to sice, začali mi podělávat charakter Stonyho Tatárka. To sice začalo už v Iron Man 3, ale tam se to dalo ještě zkousnout.. Tady ne, tady už jedou full-spray hoven protože nemůžeme připustit aby bílý supremacistický muž byl dominantní, chytrý a nepatetický. Kdybych byl Stan Lee a řekl si že v tomto filmu chci mít jako vždy cameo, byl by to záběr na to jak si sám flušu do xichtu. Odpad. ()

xmatysekx

Avengers jsou hlavně hrdinové mého srdce. Na film sem se těšil opravdu dlouho a troufám si říct, že nic lepšího už letos nebude. Jednoduše to byla mrda. Jako měl sem za sebou 21 hodinový marathon MARVEL filmů, tak si to možná nepamatuju dost dobře, ale byla to mrda. Opět nás film snaží nakopávat už od první vteřiny, což se mu skutečně daří. Postupně se dostáváme do děje, zjišťujeme, co by jak mohlo být a další scény nám naše představi dokonale ničí a opět nás nakopávají. Všechno to nádherně doplňují komické kousky našich superhrdinů, kterých je ve filmu dost a vůbec to nepůsobí jako lámání přes koleno. Zároveň si film stále udržuje vážnost a od akce neutíká. Všechno spěje do epického finále, kde už to trošku balancuje na hraně kýče ale to jen na chvilku, hned se nám to elegantně vrací do roviny epična a mrdy, jako tomu bylo ve zbytku filmu. (1500%) ()

IvoB

V pořádku. Druzí Avengers sice už nemohou těžit z „wow“ efektu, kdy se hrdinové oťukávali a seskupovali – to už jsme viděli v prvním díle a Strážcích Galaxie. Vsází na trošku jiné karty. Je klasicky akčnější, rozmáchlejší a temnější, s pořád stejně dobře fungující partou, která mnohdy utrousí skvělou hlášku. Zároveň se ale dostává více prostoru předtím zanedbaným postavám – především Hawkeye se vyloupl v charismatického a lidského hrdinu, s kterým bych snesl i nějakou tu sólovku. Film navíc přes svou délku docela rychle uběhne, neboť neustále dávkuje zábavné a efektní akční pasáže, které navíc využívají a kombinují různé schopnosti hrdinů. Age of Ultron tedy svou látku dostatečně vymačkává a nabízí přesně tu odpočinkový a zábavný popcorn, který jsem od něj ostatně očekával. Přesto zde vidím několik problémů. Mám na mysli především určitý „dějový oblouk“ (nebo jak to jen nazvat). Je tu prostě už tolik postav, linek, podzápletek, témat, odkazů a bůhvíčeho, že je v tom docela zkrátka a dobře binec. Už tu není tak učesaná a kompaktní dějová linka, jako v prvním díle, který je přece jenom a kapičku lepší. Zároveň ale chápu, že se universum neustále rozšiřuje, a dvojka už ze své podstaty nemůže být natolik samostatná jako jednička. Osobně si tedy myslím, že se jedná o podařené pokračování, které zabaví, rozšíří vypiplanou mytologii a dává slušný základ dalším pokračování. Fanoušci by tedy měli být víceméně spokojeni a hateři… no, však oni si vždycky něco najdou. – 4* (7,5/10) ()

mclenin

Hodnotenie z pohľadu "neexperta" univerza Marvelu - Čo človek očakáva, to aj dostane, čo neočakáva, nedostane. Očakával som súdobú akčnú komiksovú jazdu s hláškujúcimi hrdinami, sarkastickým Starkom, nasratým Hulkom a správne sexi Black Widow a.k.a Scarlett J. Presne to som aj dostal. Nič viac, nič menej. Chabý, resp. skôr žiaden príbeh (ktorý by znamenal akýkoľvek dejový posun či vývoj postáv v rámci jednotlivých fáz, ktoré Marvel tak vehementne deklaruje s predstihom +/- 4 roky) drží pokope len vďaka situačnému ostrovtipu, chémii vzájomného vzťahu medzi postavami a prvotriednym vizuálnym efektom. V týchto bodoch film šlape na plné obrátky.Všetko ostatné je potom len klasická šablóna súdobých akčných komiksových filmov, takmer na nerozoznanie od zvyšných každoročne masovo produkovaných kúskov žánru. Originalitu a nápaditosť zrejme tvorcovia zabudli "na papieri" alebo (dúfajme) si ponechali na "horšie časy" (česť výnimkám v podobe niektorých scén, napr. Hulkbuster x Hulk). Hodnotenie z pohľadu "neexperta" univerza sa tak pohybuje medzi 3 - 4 *, čiže ako svetlejší priemer, ba priam ľahký nadpriemer. ()

Hadriel

Stejně jako Rychle a zběsile i Avengers přešli na (ne)líbivou jednoduchou plebs zábavu. Takže opět se to hemží záběrama na prdele a kozy (proboha proč?) i když, pravda, v trochu uhlazenější podobě než v F&F. Mixování světů s X-menama nějak nechápu, ale komiksy nečtu, takže whatever. Vývoj postav napříč universem na sebe nějak nenavazuje, je to takový nepochopitelný. Z první Iron Mana, který se při přimhouřených obou očích dál považovat za jakýsi ještě trochu uvěřitelný film se Avengers dostali do masami oblíbeného žánru "logika a fyzika neexistuje". Stopáž je natahovaná, scénář je takový umělý paskvil (nebo to fakt je v těch komiksech?), romantické pokusy jsou trapné. Je to nabité neuvěřitelně neuvěřitelnou akcí, ale to mi nestačí. Co se naopak s podivem docela povedlo jsou všemožné vtípky, které jindy vycházejí nemístně až trapně. Tady ale docela sedí, párkrát jsem se i ušklíbl. Na druhou stranu to ale celý film zas zlehčuje. Scéna ke konci, kdy brání nějakou tu věc úplně všichni avengeři najednou je fakt tragická. Na jednou shlédnutí asi dobrý, ale že bych z toho byl odvařenej to ne. Další díly jsou trefně pojmenovány jako nekonečné. Ano, Avengers se jen tak nezbavíme. Možná by pomohla změna režiséra. Protože když se do druhýho Kapitána nesral Whedon, tak to byl docela slušný film. Viděl jsem v IMAX 3D, ale není to nutné, nepřidává to ani nic moc navíc. Slabší 3*. ()

Wishkah

Uděláme záporáka, který chce zničit svět a postavíme proti němu hrdinu nebo skupinu hrdinů, kteří se dostanou až na naprosté dno, aby ve velkém finále, při kterém bude zničena půlka města, zvítězil a stal se opravdovým hrdinou. Že už ste to někde slyšeli? Ano jedná se o univerzální dějovou linku studia Marvel, které sice provedlo geniální a riskantní tah s vytvořením velkého propojeného vesmíru, ale s originalitou děje to příliš nepřehánějí...Tahle příchuť recyklace se nedá považovat za minus, protože to by člověk na filmy od Marvelu nesměl chodit vůbec. Důležité pro mě jako pro diváka marveláckých blockbusterů je aby filmobsahoval zábavnou akci, pár dobrých hlášek a sympatické postavy. A tenhle film to splňuje dokonale. Postavy jsou sympatické, hláškují jak na běžícím pásu, akce je přehledná a zábavná (teda vyjma prvních pár minut v lese, kdy jsem byl chvilku ztracený) a chvilkama je film i docela napínavý. Dost se mi líbilo i to, že nejvíc prostoru v tomhle filmu dostala postava Hawkeye, který hraje u Avengers spíš druhé housle. Prostě opravdu zábavný snímek, kde mi chyběla jen jedna jediná věc...Loki:-) Mám ho prostě rád hajzlíka jednoho:-) ()

Sufferer

Ako nájsť to správne slovo. Asi únava. Vídať okostýmovaných superhrdinov na veľkom plátne sa v priebehu posledných rokov stal pomerne všedný jav. Ibaže to je iba časť pravdy. Tou menej príjemnou je skutočnosť, že keby som mal euro za každý film, v ktorom sa snažia zabrániť málo výraznému zloduchovi zničiť svet, bol by som milionár. Pritiahnuté za vlasy až po korienky, ale už nikdy by som nemusel jesť vifonky. Rovnako instantný tak je Age of Ultron, ktorý do tejto definície pásovej výroby zapadá do slova a do písmena. K dobru mu však musím zarátať, že nitky ostatných filmov komiksového univerza sa v ňom zbiehajú nenásilne a nové sa plynule rozvíjajú. Sledovanie druhých Avengers nevyžaduje ani desaťpercentnú sústredenosť, no v tej spleti postáv a informácii sa divák nemá problém orientovať a vždy vie, kde je hlava a kde zas päta. A čo akcia? Hlasité ticho. Musel by som mať prekrížené prsty za chrbtom, aby som hovoril, že atrakcie nie sú dejovo opodstatnené alebo inak motivované a že nevidím tie nápady, ktoré Whedon sype z rukáva, avšak v sedačke kina človeka tá nekončiaca deštrukcia do vytrženia nedostane, dupľom, ak absentuje obopínajúci strach o postavy a pochyby o šťastnom konci. Chvíľkové pobavenie. (Kino) ()

Honzeek95

Ten, kdo šel do kina s tím, že uvidí film s nějakou hlubší myšlenkou, je totálně mimo. Tento snímek byl natočen proto, aby bavil lidi - minimálně tak dobře, jak se to povedlo Avengers jedničce. A účel byl splněn. Plno zajímavých nápadů, vtipných hlášek, krásných efektů.. Já se bavil výborně, užíval si každou minutu a přál si, aby ta jízda nikdy neskončila.. Takže pro mě pětihvězdičkový film se vším všudy.. ()

marnold

Stan we swoji nejdelszej roli asi. Inaczyj film o niczym. Dialogi robione na sile, aby pasowaly do deju albo aby wytlumaczaly, czymu se co stalo... Chwilki byly srandowni, ale to je malo. Omiylane fort to same do kolka. Szkoda no. Uz je tego moc. ()

Jespi

No, jednička jednoznačně lepší než dvojka. Druzí Avengers přinesli velmi navnazující trailery, ale kde nic, tu nic. Film mi přišel zároveň velmi rychle uspěchaný, ale stejně tak vleklý a táhlý. Celý trailer nám ukázali v první půl hodině filmu, všechno co mělo nějakou akci, naservírovali tak rychle, že jsem ani nestíhal těkat očima. Na druhou stranu Hawkeyeovi citurvoucí scény byly nekonečné a málem jsem usnul. Že si Renner vydupal větší prostor na jednu stranu chápu, na druhou, radši ho měli hned na začátku zabít. Ale jinak Whedon sázel evidentně na jistotu, hodíme tam digitální směsku všeho, přidáme situace, ve kterých se hrdinové ve svých sólo filmech nenachází (humor, ironie) a v neposlední řadě nějaké to morální ponaučení, které vyvine hrdiny do další fáze. Trochu mě mrzel Ultron, z traileru se zdál, jako ultimátní badass záporák, nakonec jsme dostali roztržité děcko, které prosí o pozornost a dokonce i ukápne slzičku, nevím...představoval jsem si jej, více.... mechanicky "zlého" , kdy jeho bezchybná logika vyhladit lidstvo bude chladná a nelítostná. Kam se hrabe, co se týká charakterem, na Lokiho, ten byl mnohem lepší. Film mě (mnohem více než celkově na Avengers), naladil na třetího Cpt. Ameriku, spory mezi Starkem a Capitánem byly mrazivé a doufám, že si to proti sobě pořádně rozdají. Poslední dodatek k Avengers je snad Paul Bettany, který se konečně dočkal těla, když tu s námi byl tak dlouho v podobě hlasu, za něj určitě + a těším se na další vystoupení Visiona. Kdyby byl toto první díl, zvedl bych procentuální hodnocení, ale takto, v porovnání s jedničkou.... 70% ()

Prochy38

Opět skvělá zábava (hned první vtip "language" neměl chybu), akce nabušená a povedená, efekty vynikající. Ale oproti té jedničce už mi to přišlo takové křečovité. Jsem rád, že Scarlett dostala více prostoru... Ale jak jsem řekl... už tam byl cítit tlak úspěchu předchozího dílu. Je to jasně směrované na mladší diváky, což já už nejsem. Ale i tak jsem si to užil... Spokojen, už neuchvácen.... ()

DarkKnight odpad!

Americká vláda i po čtrnácti letech využívá jedenácté září jako výmluvu pro všechny své útoky a intervence na svém i zahraničním území, Joss Whedon ve svých Avengers (především v první scéně) sám využívá Marveláckou alternativu jedenáctého září - Hydru - jako omluvu intervence Avengers na cizím území a utlačování místních obyvatel. http://senftmatej.blog.respekt.ihned.cz/c1-63969130-druzi-avengers-cernobilost-a-ideologie-americke-armady ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)