Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

darthhokro

Tak Ultraprdův věk mi přišel jako nejslabší ze všech marvelovek za poslední dobu. Bylo to děsně užvaněný a utahaný. A největší drzost všech drzostí, žádný záběry na Scarletinu prdel, Vono nám vůbec Nataša nějak vyměkla a z nekompromisniho femfatale zabíjaka se stala romantická esmeralda :( A hlášek ve filmu taky podstatně ubylo.... ()

Bube1

DOKONALOST! Po rozpačitých hodnoceních od některých mých oblíbených uživatelů jsem šel na své oblíbence trochu nejistý, ale tuhle chybu už příště neudělám. Joss Whedon je prostě ten pravej pro režii komiksových blockbusterů. Příběh je konzistentní, s postavami se seznamujeme více do hloubky a akce je přesně taková dávka, jak se na Avengers sluší. Při tom všem je i dost prostoru pro záporáka, který je určitě jeden z nejlepších od Marvelu. No zkrátka nevím, co zde všichni kritizují, protože já si tu jízdu užil naplno a určitě ne naposled! ()

DaweForeman

Nechám se trochu strhnout ostatními a dám pouze tři hvězdy. Vzhledem k tomu, kolik těhlech marvelovských filmů už je (nepočítaje seriály), tak už to trochu začíná postrádat šmrnc. Sem tam se povede nějaké to překvápko, ale člověk už nemůže očekávat něco inovativního nebo případně v podobě, která není zrovna dobrá. Tenhle film je zrovna to druhé, kdy sice inovace v podobě masivní akce tu jsou, ale je to natolik nepřehledné, že si to člověk tolik neužije. Možná jen pokud by se jednalo o virtuální realitu, kterou "zatím nemáme". Každopádně člověk se tu dočká dalšího rozšíření příběhu a několika nových postav. Především, co člověk může na tomhle pochválit jsou samozřejmě vizuální efekty (krom tamté drobnosti) a design + spousta vtipných narážek, které krásně podtrhují určité paradoxy, kteří mohou mít filmový fanoušci ohledně nějakých záležítostí postavených na hlavu, které se objevují v každém filmu. Co se týče hudby, tak je pořád tak nějak stejná a člověk si připadá jak na futuristickém divokém západu. Když se ještě vrátím k příběhu, tak samozřejmě myšlenka zběsilé umělé inteligenci je zajímavá, ale v tomhle kontextu jaksi nudí oproti jiným filmům s podobným zaměřením. Nejlepším bodem pro mě určitě byl boj mezi Hulkem a Iron Manem + postava mladší sestry z dua sourozenců. ()

Shredder

Ako komiksovy fanusik a tiez zastanca prvej casti som dufal, ze zvesti o slabsom pokracovani nebudu pravdive, no po zhliadnuti nemam inu moznost, ako suhlasit. AoU je grandiozne pokracovanie, s mnozstvom akcie, mnohymi postavami a kvantom CGI, ako tomu uz pri dvojkach byva. Motta "Zdvojnasobne vsetko a tromfneme jednotku" sa Whedon drzal zubami-nechtami a napriek tomu je film po vsetkych strankach slabsi. Opat mame neduziveho zaporaka. Ten hrozivy Ultron z traileru sa premenil na komicku postavicku, ktora miestami pripominala Teda, ci inu kreaciu od MacFarlanea. Jeho motivacia je dost matuca a podobne ako cely film, aj on posobi dojmom nezaujimaveho predskokana, ktory nas ma zabavit do doby, nez sa na scene objavi Thanos. Uvedene su dve nove postavy - Scarlet Witch a Quicksilver, mutanti, ktori su vsak z pravnych dovodov oznaceny za experiment s nazvom "Enhanced". Elizabeth Olsen je dost nevyrazna, s Taylor-Johnsonom je to lepsie, o co horsie vyznieva jeho uplne zbytocna smrt, ktora pribeh nijak neobohatila. Napriek vsetkym tym laserom a inym lucom, kostymom, technickym vychytavkam, exploziam, citovym vylevom a dalsim oslnujucim prvkom film posobi az extremne floskulovito. Vztahy, emocie, motivacie a jednoducho vsetky elementy posobia povrchne a nechytia divaka za srdce ani tolko, ako napriklad v prvej casti, v dosledku coho su druhi Avengers len dalsou megalomanskou popkornovkou. ()

john.h

Standardní comic book movie, kterej už jsem viděl desetkrát předtím, jen v jiném provedení. Z jedničky Avengers jsem byl ještě nadšený, protože se všichni ti hrdinové dali do kupy a bylo to osvěžení. Tohle je ale to samé v bledě modrém. Padají mrakodrapy. Ničí se město. CGI je čím dál přepálenější. Zatímco v Iron Manoj jedničce vypadal Iron Man tak nějak reálně, tady už je to jasně zřetelné CGI jak z nějaké průměrné počítačové hry. Prostě filmy tohoto typu začínají být těžce zbytečné. Těžko někdy budu hledat čas a chuť, abych se na to podíval znova. ()

TaNya_

Trochu přeefektované ;), slabší příběh a tak celkově - je to druhý díl. Už mi tu přišlo i trochu moc postav a navíc mi vadily ty otravné hádky a neshody. Konec typická Marvelovka, ale pokud potřebujete jenom vypnout a moc nepřemýšlet, tak tohle bude dobrá volba. ()

nick_sekac

Tak tady se těžce, ale opravdu těžce jelo na jistotu. To je snad první film, kde mi vyloženě chyběla emociální rovina (Hawk a jeho rodinka to nezachrání) i většina humorných scén působí dost křečovitě. Pomalu začínám mít stereotypních barvičkových Marvel filmů plné zuby, kde za poslední dva roky došlo k posunu pouze ve výborném druhém Kapitánovi, a těším se na DC universum, snad udrží Snydera na vodítku. ()

vozralec

Akční kokotinka. Občas vtipná. Škodárna na bitevním place zcela jistě pomohla snížit celkové náklady na film. ()

HarqAlAda

Tak od začiatku tohto marvelovsko-leeovského recyklovania sa ma snažia presvedčiť, že hrdinovia majú niečo viac, sú niečo viac alebo aspoň nie sú tak úplne ľudia. Aby sme boli v tomto dieli na ceste do spandex-pekla presviedčaní, že sú vlastne taký človek-milión. To všetko na pozadí vyhajpovanej robo-mlátičky s príbehom (spoiler alert) o dvoch vedcoch hackeroch exploitujúcich mimozemskú A.I. lebo tá pozemská je na nič aby nakoniec exploitli tú istú na-nič-pozemskú, lebo tá mimozemská je ešte viac na nič (Koniec spoileru). Ufff, všetko zle, ešte aj tie akčné scény nebavia, pretože sú nereálne keďže akcia stojí na "obyčajných ľuďoch" z mäsa, kostí, citov a komplexov predvádzajúcich krkolomnosti že majster choreograf John Woo z toho ozelenie jak kamerový filter z Matrixu. Veď snímok popiera vlastnú benevolentnú fyziku na ktorej všetky tie výmysly stoja. Možno som už starý chren a nemám toľko fantázie, ideálov a nadšenia pre sexi movie chicks in danger, no nemôžem inak. Ani po prižmúrení oboch očú nemôžem dať viac než jednu hvízdu z Ultronovej naleštenej rite z piatich. BTW, tá jedna za to že aspoň Ultron nenosí spandex. ()

JohnZ87

Avengers: Age of Ultron se možná snaží působit velkolepěji než první díl, nicméně se to podle mého názoru v řadě ohledů příliš nepodařilo. Akce je hodně a je poměrně efektní, místy dokonce dechberoucí, občas ovšem působí trochu nepřehledně a místy překypuje ne zrovna přirozeně vypadajícím CGI. K dobru lze filmu přičíst opravdu velkou kupu vtipných a úderných hlášek a vzájemné popichování mezi jednotlivými členy týmu - v tomto ohledu nepřekvapivě exceluje opět Tony Stark. Pokud jsem prvnímu filmu vyčítal nevýrazného záporáka s ještě nevýraznější bandou nohsledů, musím zde bohužel konstatovat to samé. Ačkoliv Ultron na mě v traileru působil opravdu démonicky, v samotném filmu už tomu tak není. Film je jinak řemeslně dobře zvládnutý i přes drobné nedostatky a méně epické finále. Ke změnám v dabingovém obsazení se asi nemá cenu příliš vyjadřovat, ale asi nejméně bolestnou změnou je pro mě Aleš Procházka v roli Iron Mana, který se na roli Tonyho skvěle hodí. Jan Čenský a Vladimír Kratina už na mě tak přirozeně nepůsobili, ale asi je to spíš otázka zvyku. 80% ()

seiffs

Asi zacinam byt solidni oldschool, ale tohle bylo fakt otresne. V hlavni roli Skoda 120, pak nejaky defaultni padouch, ktery chtel zase znicit cely svet a banda hrdinu, kteri hlaskujici 100x slysene americke klise hlasky. A nejlepsi je lucistnik, ktery dokaze holou rukou prorazit telo kovoveho robota. Usetrete si cas, prectete si Verbaluv komentar a vykaslete se na tento film. ()

JimDeNiro

No, méně je někdy více... Je to přeplácaná konina, která se veze na úspěchu skvělé jedničky. na jedno podívání OK, ale vracet se k tomu rozhodně nebudu. Je to škoda. Velké očekávání a potenciál je v hajzlu!! 55% ()

Neuge

Akční scény jsou jako vystřižené z prvního dílu - nudná, tuctová šeď. Třísk, prásk, spadne barák. Bum, bác, roztrhne se silnice. Švih, plesk, lidi utíkají, auta bourají, mlask, plác, břims, ugháá a spadne další barák. Laser sem, laser tam, světýlka, částicový efekty, roztaví se hlava robota. Meh. Přitom Vision i Ultron byli skvělí. Humor solidní, hrdinové tradičně fajn. Vlastně když se to tak vezme, pokud se to tam zrovna neřezalo, tak mě to hodně bavilo. ()

papadoce

Marvelovský vesmír je nekonečný. Fantastické finále. Som večný fanúšik. Kráľom je Hulk, korunný princ Thor a potom nasledujú ostatní. Výborné. ()

Lavinia

Divné a divnější. Dvě a čtvrt hodiny bezduchého akčního mlácení se, střílení, efektního rukočarování, přerušované sentimentálními scénkami (jsem nestabilní zelenej a děti nechci, fňuk, ale já jsem sterilizovaná a nemůžu je mít, fňuk), hlubokomyslnými úvahami o záchraně světa a mírutvůrnými kecy jak vystřiženými z komunistických časů. Korunu tomu dá onen červený android-čertík, zjevně bytost lidštější než samo lidstvo, jehož smyslem je ... zamoralizovat na druhou. Nepřehledné a nepovedené. ()

departed

Jednoduchý rozbor, proč jsou Avengers 2 špatný film. Je to zkrátka píč*vina kolosálních rozměrů, která může bavit už jen fanoušky, kteří četli komiksy. Na tohle ať se normální konzumní divák vůbec nedívá. Nebude mu to dávat smysl, bude se po celou dobu smát debilitě celého scénáře, od příběhu, postav, jednání, akčních scén, patetických projevů, rádoby humoru pro desetileté děti a záporáka, který je sice volněji podaný (tzn. nebere se až tak vážně), ale přitom působí záporácky jen červeně svítícíma očima a svým plánem na zničení světa. Jedna z největších věcí, která bije při sledování do očí je ta konstantní snaha Avengerů chránit civilisty. Oni zdemolujou polovinu města, kde se zrovna nachází, přitom nepřímo svými činy zabijou stopro nespočet civilistů, což kamery ale neukážou, protože rating, ale pak je důležitá záchrana jednoho výtahu s padajícími lidmi a nejvíc facepalmovitý na tom je to, jak se na to bere důraz. Stejně jako ke konci, kde město evakuujou, což by za normálních podmínek trvalo daleko dýl, ale tohle je fantas-magorie, takže je to v pořádku, ale přitom při evakuování zahyne určitě nespočet dalších lidí, což opět jen kamery neukážou. Při záchraně malého chlapečka taky někdo musí přeci umřít, ale nebudu psát kdo, abych vám u takhle skvělýho filmu nezkazil zážitek, za předpokladu, že jste ho ještě neviděli, v tom případě se dá říct, že jste velmi spokojení se svým životem. Další věc, proč proboha ten nucenej humor. Vždyť se tomu nemůžou zasmát ani malý děti. Už vidím, jak se v kině jeden méně inteligentní jedinec zasmál "hlodu" z filmu a zbytek kina se přidal, protože se to tak ve velkém, uzavřeném a temném sále dělá, aby se neřeklo. Marvel humor neumí, ale pořád ho tam musí cpát. Jedna z věcí, která dokáže taky rozesmát a zároveň rozhodit je to, když je v traileru brán důraz na to, jak Thor chytne Tonyho pod krkem, nebo jak se Iron Man začne rvát s Hulkem. Pro geeky, nerdy, panice a fanoušky komiksu velká událost, při který museli při sledování traileru totálně stříkat, ale pak vidí film a uvědomí si skutečnost, že to tak ukázal jen trailer, ale přitom ve filmu je situace jiná. Tomu se říká lacinej hype. Ale aspoň uznávám, že ten boj Iron Mana a Hulka byl docela koukatelný. Jo, že má film vyblitý, nevzhledný CGI je jasný už od první části v úvodu filmu v tom Rusku nebo co to bylo. Ježiš, koukám, že jsem se rozepsal víc než jsem chtěl a to mi za to tenhle film ani nestojí, a navíc jsem ještě nenapsal určitě vše, co jsem chtěl, ale jebu na to, nemám na to čas. Kdybych měl napsat neoficiální krátkou synopsy pro tohle veledílo, tak zní takhle: Několik super hrdinů bojuje za záchranu světa proti velkému záporákovi s poselstvím, je tam spousta výbuchů, patetických keců a samozřejmě šťastný konec s růžičkama a čokoládou. Marvel hadr. A ten otravnej Thanos na konci už je na přes držku. Udělá už on někdy vůbec něco, nebo bude mít v každým Marvel filmu jen nějakej kec na konci a tím to hasne? Bože, ty jejich filmy jsou čím dál tím debilnější, ale lidi na to furt choděj. () (méně) (více)

Godhaj

,,He is fast and she is weird.“ Pokračování Avendžrů je sterilnější než chirurgův skalpel. Příběh a vývoj postav už snad nemůže být odbytější, záporák je vysloveně k smíchu a vypadá spíš jako nějaká nepovedená parodie. Úspěch celého filmu sází na šílené akční scény a co největší destrukci, to mě ale nechává zcela chladným, protože obojí je tvořeno počítačem, a tudíž nudí. Unylou podívanou naštěstí trochu zvedá z bahna Scarlett, které to sluší, i když mele ptákoviny, jako zbytek týmu. Např. Kapitán Amerika, který peskuje ostatní, když si trochu zaklejí, je, jak se říká, na pěst! Jsem zvědavý, co přinesou třetí Avendžři, ale podle nastaveného schématu by se mělo jednat o zatracenou nudu! ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)