Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

yeniczek

Všeho více, přitom vlastně méně. Whedon sice sem tam vykukuje se svým umem dát hrdinům vtipný rozměr a dokonalé hlášky a dostat je do kuriózních a hlavně zábavných situací, ale je také zavalen rozjetým marvelovským vlakem, který už hlava nehlava musí uhánět k třetím Avengers a tak je jakýkoliv režisérský um a scénáristická snaha v jednom udušena milionem a půl odkazů a povinných náznaků, co čekat v budoucnu. Nejen to, epický rozměr prvního dílu, který velmi dobře uzavíral 1. fázi, nelze překonat a je třeba šetřit epiku na díl třetí (opět) a z Avengers se místo vyvrcholení posledních 3 let stalo jen obyčejné pokračování, kde se shodou okolností setkali všichni hrdinové. Celý film mi navíc připomínal, jak bych strašně rád viděl další samostatný díl Iron Mana. 7/10 s odřenýma ušima a je jen dobře, že Whedon z tohodle Marvelovského kolosu odchází. Už mu to nedělá dobře, protože na invenci očividně není místo. ()

VanTom

Asi se ze mě stává neobjektivní fanda Marvelovského filmového vesmíru, nicméně dvojce Avengers nemám příliš chuť něco vyčítat. Jistě, tempo párkrát povadne, záporák Ultron mohl být výraznější, dvojčata by zasloužila více prostoru a nejenom finále se stovkami robotů působí (jako obvykle) trochu přeplácaně. Ale tím akorát hnidopiším, protože skvělé známé postavy a jejich kamarádsko-kolegiální vztahy, shazovačné hlášky, bojové nasazení, překvapivé zázemí (Clint) a vývoj (Nat + Bruce - no dobře, tenhle náznak románku mi úplně nesedl) či odsýpající příběh mne spolu s perfektní trikovou stránkou a vizuálem nutí nehrát si na kritika a dát průchod nadšení. ()

Danny F.

Velkolepé. Bitva drsná a perfektně akční. Hlášky taky obstály. Mé hodnocení by bylo vyšší nebýt těch přehnaných efektů. Jinak se to hodně povedlo. 80% ()

Sany33

Ďalšia ohromujúca pecka od Marvelu, ktorá sa konečne nehrá iba na tuctový príbeh o superhrdinoch ale ide aj do príbehovej hĺbky. Je tu kladený dôraz na vzťahy jednotlivých postáv ako aj citové rozpoloženie samozrejme ako inak k záchrane našej milovanej planéty. Opäť sa stretávame s dokonalou kombináciou akcie napätia a humoru o viizuálnych orgazmoch asi nemusím ani hovoriť. Čo sa týka postáv dostal väčší priestor Hawkee a Black Widow čo považujem za skvelý ťah, nakoľko nemajú svoj vlastný film a teda sú pre bežného filmového diváka dosť veľkou neznámou. Veľmi sa mi páči aj zakomponovanie Ultrona ako hlavného záporáka. UI čo chce zničiť svet je jednoducho v kurze. Režisér sa síce nedrží komiksovej predlohy alee v konečnom dôsledku mi to vôbec neprekáža. Inak by som sa v tejto Avangers dekáde Ultrona nedočkal nakoľko ho zostrojil Ant-man a nie Tony ale ako som už spomínal nevadilo mi to. Film zaraďujem medzi tie najlepšie first person akčné scifi jazdy tohoto desaťročia. 95% ()

ZeroCZ1233

Druhé spojení Nejmocnějších hrdinů světa, ke kterým se přidali i dvojčata Pietro a Wanda, kterým se nikdy neřekne Quicksilver a Scarlet Witch a nikdy se nebude mluvit o jejich fotříkovi a členství v mutantské menšině, bo to Lištička nedovoluje. (teda, pokud se s Marvelem nedomluví jako Sony v rámci Spajdýho a jeho zařazení do MCU). Přes tyto malé nedostatky to ale ušlo. ()

SamVimes

Whedon to s postavami umí jako málokdo a tady nemá problém napsat spousty parádních dialogových výměn, pohrávat si s divákovými očekáváními nebo postavit na hlavu tezi o Hawkeyeovi jako o zbytečném členu týmu. A taky natočit poutavou a nápaditou akci. ()

Lukyn007

Čekal jsem víc. Asi to bude tím Ultronem. Na Lokiho charisma prostě nemá. Vůbec z něho nešel strach, i když dabing Jamese Spadera byl povedený. Bylo to zkrátka Starkovo zlé dvojče, které se bavilo, nic víc. Co ale musím pochválit, včetně opět bravurních dialogů, je tradiční Whedonova sázka na postavy. On jim prostě rozumí. Každá měla svůj prostor, což je oproti jedničce krok vpřed. Konečně se tak dostalo i na Clinta Burtona (Hawkeye), jehož postavu jsem přímo hltal. Přesto mám z filmu dojem, i když byl docela povedený, že pouze slouží jako základní kámen pro Civil War, resp. Infinity War. Na sequel ale dobrý. 70% ()

Bad Guy

Avengers není tak temné, zda-li vůbec, jak po celý čas všemožně propagovali. Bohužel se celkově jedná o jedno velké zklamání. Staří známí hrdinové předváděli, to co vždycky a ničím novým nepřekvapili ani neoslnili. Co se týče postav a těch nových, tím je například Quicksilver, přičemž jeho charakter a vtípky byly zkopírovány z posledních X-Menů, kde se vyskytuje stejnojmenná postava. Scarlet Witch měla velký potenciál, avšak nebyl až moc moc využitý. S hlavním záporákem Ultronem jsem byl spíše spokojený, ale nebudu spoilerovat. Hodně mi vadila a neseděla romance, která tam byla naprosto ale zcela zbytečná. Celé pokračování působí spíše jako DLC (rozšíření) ve hře, ve kterém jsou jen nové mise a různá vylepšení. ()

mkubalikova

Větší? Ano. Lepší? Ne. Jednička zůstane jedničkou. Já jsem celkem spokojená. Hlavně proto, že to posouvá děj univerza směrem k Thanosovi a Infinity War. Jako svébytný film to ale moc nefunguje. Bez znalosti filmů z druhé fáze a druhé řady agentů SHIELDu je chování a konání jednotlivých postav nejasné a může neznalého diváka znechutit. Některé akční scény jsou nepřehledné (nebála bych se použít označení digibordel), hudba nudná (krom Silvestriho leitmotivu si nepamatuju nic) a Ultron mě zklamal. Jeho: "Now I am free, there are no strings on me!" mi v traileru přišlo zábavné. Skutečnost ale byla po hříchu nezajímavá. 70% ()

svobik

Jako vyvrcholení druhé fáze Marvelu je to zkrátka nedůstojné. Nijaký záporák, málo akce-té kvalitní pak ještě méně, zbytečné postavy a podzápletky, kam jen oko dohlédne. Hezky se na to kouká, sranda je to taky, ale od filmu podobného kalibru bych teda čekal mnohem víc... ()

Gallagher

Spíš zklamání. Dvojka Avenegrs má sice tak nějak všechno, co se od ní očekává (zábavné hrdiny, velkolepou akci), ale ve finále člověk odejde z kina s rozporuplnými pocity a s komentářem „ok, docela to šlo“. Jestliže jednička před pár lety posadila celý filmový svět na zadek, tak nyní podobný wow-efekt rozhodně nečekejte. Digitálně přeplácanou podívanou (leckoho napadne přirovnání k sequelům Transformers) s primitivním příběhem sem tam zachrání nějaký ten povedený vtípek, ale i ty postupem času omrzí. A nerad to říkám, ale i to kvantum sympatických hrdinů se tak nějak míjí účinkem. Je možná dobře, že se Marvel v následujících letech zaměří na nové postavy (Ant-Man, Dr. Strange), protože jedině tak působí Age of Ultron jako zajímavý snímek – jako jakýsi most k třetí fázi. Jinak se ale jedná o nenaplněný potenciál. ()

D28

Som z generácie, ktorej kedysi stačila k vrcholu filmového dobrodružstva jedna stará drviaca päsť, prípadne dáky ten francúzsky tulipán. A pozrime sa, čo dostaneme dnes - koľko akcie, efektov, koľko typov zbraní, hrdinov a nehrdinov. Cestujeme vesmírom i časom,ale niekomu ani to nestačí. Ja si to užívam, zvlášť keď mi to komorné, vtipné i akčnomegalomanské pripadá vyvážené skoro ako Thorove kladivko. Loki mi chýbal, ale aspoň ho nikto z chronických hundrošov neokomentuje- to už sme videli... ()

MI-380

Mstitelé se ani teď moc nemstí, ale znovu zachraňují svět. Nejdřív ovšem musí zachránit každého ohroženého človíčka, i kdyby to znamenalo, že svět kvůli tomu zachráněn nebude. Jinak, jak už to tak většinou při pokračování bývá, dostáváme větší porci celkem svižných a rychlých dialogů a samozřejmě mnohem víc hodně rychlých bitev a soubojů, které jako by vypadly z PC vášnivého pařmena. Díky 3D kvalitě IMAXU se z mírného nadprůměru 65% dostávám na slušný nadprůměr 70% (zatím 2261 hodnotících je na 82%). Po roce a půl, kdy nadšence vystřídali hloubalové a kritici, je tu už 27335 hodnotících s průměrem sníženým na 73% (25.1.2017). ()

kklepkaa

Nějak nejsem rozhodnutá jak na mě druzí Avengers zapůsobili. Vcelku se mi to líbilo, to ano, ale... totálně to dokurvil dabing (než někdo začne přemýšlet nad tím proč, když se mi nelíbí dabing, na něj lezu... to je tak když máte tři caparty školou povinné a z toho dvě nezvládají číst titulky). To že předabovali Furryho a Rhodyho bych kousla, ale Tonyho jsem nezkousla za celé dvě hoďky ani jednou. Opravdu mi to vadilo a zdálo se mi, že spoustu jakože Tonyho vtipných hlášek dabing totálně zabil. První Avengers byli takoví jednodušší, dvojka je o dost komplikovanjší plus přibyli další superhrdinové a ono to všechno celkem i funguje. Whedon do těch 141 minut opravdu nacpal co se dalo a nejsem si jistá, že to je úplně dobře... někdy méně znamená více. Nejsem z toho kdo ví jak unešená. Poslední kapitán mě teda pohltil daleko víc. Co beru jako plus je, že se film opravdu zaměřil na hrdiny, kteří neměli samostatný film. Mně osobně potěšil Hawkeye. Nakonec myslím, že se na to budu muset podívat s TITULKAMA ještě jednou a pak tenhle komentář téměř celej přepíšu :) ()

Ichabod

Klasický "PG rated" digifest od Marvelu co zabaví ale nenadchne. Humor a to zejména ten točící se kolem Thorova kladiva opravdu baví. Každý herec si svým způsobem postavu svého Avengera užívá, bohužel na žádnou není dostatek času. Tedy každá vtipná hláška udělá radost už proto, že si postava může trochu postěžovat na absurditu nebo si dělá srandu sama ze sebe. Příběh je vcelku OK, bohužel akce je průměrná, s absencí pocitu jakékoliv fyžičnosti a ohrožení a tedy docela nudná. Řada scén evidentně potřebovala víc peněz na efekty a zejména animace hrdinů při letu nebo skocích prostě vypadá jak hra na konzole. Těším se na Infinity War, ale mnohem více na nové filmy z DC univerza, kde přece jenom se divák dočká napětí. Nějak si nedovedu představit, že bych se na třetí Avengers těšil do kina. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)