Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

DevilXXL

Ešte viac akcie ako v jednotke, ešte viac efektov, viac temna, stále dostatok vtipu no aj tak to na jednotku jednoducho nemalo, ale stále samozrejme za 5*. Najväčšie sklamanie bolo z IMAX 3D zážitku. Očakával som jednoducho viac. Viac IMAX a nie len klasické 3D. Film celkovo kvalitný, hlavná záporná postava bola záporná aj keď s dobrým úmyslom. Akcia sa krásne vygradovala až k spomalenému záberu podobnému z jednotky.Konečne sa toto univerzum začína spájať, už nech je tu ďalší diel. A samozrejme spoiler na záver: Sleep Hulk, sleep Hulk, ... ()

Rozinek12 odpad!

Komiksové filmy jsou pro ty, kteří se nejsou schopni smířit se svou obyčejností. Tyto chudáčky, můžete vidět v diskuzích pod těmito povrchními odpady.. ()

smack

Snad nikdo nečekal, že série Avengers se povede v duchu decentnosti. Je to komiks o superhrdinech a kdo čeká, že dvojka se má rovnat v epičnosti jedničky, čeká marně. Dvojka musí jednoznačně přijít s ještě epičtější podívanou. Je také jasné, že se hlavní akce v trojce nemůže probíhat na Zemi.. ()

Jazz06

Vzhledem k tomu, že už je to od Marvelu 11. film v řadě, začíná to být už všechno na jedno brdo. Spíš už je to velmi velmi drahý seriál, ale pořád si drží kvalitu, v poslední době i trochu zvyšuje. Velké pozitivum je, že se Avengers spíš zaměřují na vývoj postav, než na akční scény. Akce mi stejně přišla příliš umělá. Jak se má člověk navíc koukat na souboj, když během jednoho úderu proběhne 3x střih. Po dlouhé době zase opravdu dobrý záporák (do teď se dalo mluvit o kvalitě snad jen u Lokiho a Bridgese z prvního Iron Mana). ()

marek86

První dil byl v určitém smyslu unikátní v tom, že se najednou na filmovém plátně setkali superhrdinové spolu, ve dvojce toto nadšení chybí, proto by bylo nutno vše přebít zajímavějším příběhem. Ale to se bohužel nedaří. Avengers 2 jsou pro mě pomerně dlouhou nudou, která skoro nevybočuje z nastaveného tempa. To jak jsem se bavil u Strážců galaxie, kteří jsou vyloženě nabití vtipnem a chytlavým příběhem, to se u tohoto dílu Avengers říci nedá. Uvidíme, kam se bude tato superhrdinská parta posunovat, ale určitě je potřeba hodně přidat. Moje hodnocení 6/10. ()

ZnalecH

No tak kde začít? Takže 1) Byl to první film asi za tři roky (nepočítám Chappieho), na kterém jsem byl. 2) Avengers se mi tak líbilo, že jsem si ho hnedka přidal do oblíbených. 3) Mám rád všechny hrdiny zvlášť a viděl jsem i všechny jejich samostatné díly. 4) Všichni, kteří to viděli říkali, že čekali něco mnohem lepšího. Proto jsem se rozhodoval, jestli si to kino nerozmyslím a to, jak jsem se na film těšil kleslo na bod mrazu. Ale na druhou stranu musím říci, že se mi film líbil a ještě teď se mi v hlavě přehrává. O tom, že by měl na jedničku, nelze ani uvažovat, protože už lidé tak nějak věděli, co mají čekat, ale určitě se nemusíte bát, že by to byla rutina. Objevovalo se tam spoustu nových věcí, triků i postav. Navíc byl celý film pojat akčněji, takže se tam děj skoro nezastaví. Myslím si, že tady bylo dokonce výhodou, že měl film skoro 2 a půl hodiny, protože například mě trvalo asi půl hodiny než jsem se do toho zakoukal. Takže kdybych to měl shrnout, tak to bylo dlouhé akční dobrodružství, u kterého se nebudete nudit a dosyta si užijete "největších hrdinů světa". 90% ()

Mik_e

Na to, že se defacto jedná o jistou "přestupní" stanici, což je úděl takřka každé dvojky v rámci trilogie, jsem byl velice spokojen. Vlastně jsem byl spokojen více než v případě jedničky - všichni se už znají, takže se skáče rovnou do akce, žádné zbytečné řečičky jako v prvním díle. Zábavných a humorných scén se najde dosyta, choreografie soubojů a spolupráce hrdinů skvělá, a těch pár výhrad k filmu, co mám, se asi spíš týká Avengers universa než samotného filmu. Spokojenost, 85 %, zrovna tohle jde Hollywoodu výborně. ()

Sweat55

Celkem studená sprcha, hlavně při porovnání s jedničkou. Jasně, tým je opět super a jejich chemie, co mají mezi sebou, září z plátna na sto procent. Problém ale je, když se zbytečně moc snaží vtipkovat, při každé situaci. Furt a furt dokola. Ve finále tomu dokonce dojde dech při závěrečný bitce, která vypadá fakt špatně (to došel rozpočet nebo co?). Zaporák je klasickej a jeho plán debilní, takže žádnou hrozbu ani nepředstavuje. Nakonec teda docela obyčejnej blockbuster, kterej jsem si hodně užil v kině, ale po každém dalším přehrání jdu s hodnocením níž a níž. A ano, trvalo to skoro dva roky. ()

Crixus

I když to u mě bývá většinou naopak, tak dvojka Avengers se mi asi líbila víc jak první díl. Nevím jak do akce, ale určitě byla zábavnější a zajímavější a dokázala si mě tak udržet od začátku až do konce. A často obsahovala scény, kdy se smálo bez vyjímky celé kino a nebo naopak sedělo mlčky v napětí. Proto jsem pak nepochopil, když někteří přátelé a nebo i někteří uživatelé zde na csfd začali označovat film jako "re-cyklaci" a nebo "přeplácaný digifest". Hlášky, které měly hlavní postavy a nebo scéna, kdy Thór seděl u stolu a s vyděšeným výrazem koukal na Kapitána byly prostě úžasné. Pouze výběr herce pro postavu QuickSilvera, po nepřekonatelným QS z X-Menů, mě trochu zklamal. Ale to už mě teď naštěstí netrápí. Tenhle film jsem určitě neviděl naposledy a ještě na něj minimálně jednou do kina zajdu. ()

zberatel

U mna krok spet. Akcie sice plno, no ziadna pametna. Ano, hlaskuju takmer vsetci a to mam rad, ale ziadne REZONUJUCE a dlhotrvajuce, co je velka skoda. A najlepsia hlaska SORRY Hulkovi od Iron mana, je sice vtipna ale kontraproduktivna vzhladom k jej vzniku :) Branica oproti jednotke bez vacsich skod, ale pozvanie na infinity war prijate, ostava iba cakat. ()

Black-star

Já jsem opět spokojená, na film sem se těšila. Spoustu hlášek sem ani nestíhala (nechám na další shlédnutí). Každý kdo má rád marvelovky si určitě přijde na své a bude maximálně spokojen. Pravda je že některé scény jsou předigitalizo-techno-megované ale nic tomu neubírá na sympatičnosti, vtipnosti a pohodovosti! Mezi digi monstrózními trháky je tento film klenotem :-) ()

hyper01

O něco slabší, než jednička, minimálně první dvě třetiny filmu byly nudné. Ultron také určitě není tak zajímavým záporákem jako byl Loki. Závěr se pak ale solidně rozjel a nezklamal! ()

LordMysti

Asi jsem hodně přísnej a měl bych dát 3*, ale chvíli před tím jsem byl na Mad Max a to byla jiná jízda. A při porovnání těchto dvou filmů jsou druzí Avengers ospalá slátanina. Člověk se musel až usmívat jak např. akční scény působí přihlouple, jak se režisér snaží zoufale zaujmout tím, že zběsile stříhá a nic neukáže pořádně, přidává stovky nepřátel a celé to balí do až dětsky pohádkového kabátku. První díl byl zajímavý a nový, toto je pouhý komerční převar. Ne opravdu se mi chtělo ke konci spát, to není dobré znamení :(. ()

0L0V0

Som rád, že Avengers 3 nebude režírovať už Joss Whedon. Tešil som sa aj cez zlý pocit, ktorý som mal po zhliadnutí trailerov, kde všetko sa topilo v digitálnom bordeli. Jednota bola čosi nové, malo to super výstavbu čo sa nedá povedať o dvoje. Problémov tu je niekoľko no najzásadnejšia je, že prichádzajú nové postavy a film by musel mať minimálne ešte hodinu navyše, aby dostal každý priestor. Postavy sú nezáživné, akčné sekvencie sa držia tradície - v dvoje toho musí byť 2x viac, záporná postava nieje záporná atd. Film má zase upútať masu ľudí, zabaviť, ale to navyše čo robí film filmom tu nieje. Jednoduchý výplach zameraný na vyprázdnenie peňaženiek, ktorých mi prišlo ľúto. Neurazí, nenatrhne, to je v dnešnej dobe trend. Jednoducho a v skratke: pri jednotke som sa bavil, tu vôbec. 60% ()

lakart

Druhý díl Avengers jsou akčnější, velkolepější a příběhově zajímavější. To ale nemění nic na věci, že všechno se zdá být chvílemi trochu okoukané. Příběh mě opravdu přišel zajímavější a vyspělejší než v předchozím díle, postavy se zase o trochu více posunuli blíže k sobě a našel se prostor na vykreslení jednotlivých superhrdinů. Tyto pasáže považuji za to nejlepší, co celý film nabídne. Určitě se nejedná o špatný film. Jako zábavná akční jízda skvělé, ale trochu zvolnit a zaměřit se na charaktery postav, jejich problémy, motivy a bohatou minulost, by v dalších příbězích neškodilo. Naopak se domnívám, že té akce už máme od Marvelu tolik, že nás to už nepřekvapí. Komorní psychologický snímek o takovém hrdinovi by neškodil. Doporučoval bych nabourat stereotypnost a přijít s něčím novým. 75% ()

RajAthen

Druhá fáze završena, všichni hrdinové opět rozjeli společnou párty a po dlouhé době si opět pomáhají s životními problémy, které mohou ukončit existenci všech pozemských mudlů. S hrdiny se již známe, není koho představovat, takže vše musí být větší, akčnější, dynamičtější. A je. Přesto, něco není správně a upřímně nevím, jak si s tím filmaři do budoucna v tomto odvětví poradí. Vše začíná být až příliš účelové. Na jednu stranu obdivuji plán, který od začátku Marvel razí, a sice promyšlený rozvoj svého univerza a prezentování jednotlivých příběhů před týmovkami. Kolik takových filmů ale lze vyprodukovat, než se celá konstrukce zřítí pod svou vlastní vahou? Avengers 2 nebyl špatný film, ale nemám potřebu jej hned tak vidět znovu a nebyl jsem z něj nijak vnitřně nadšen, jakkoli některé scény spektakulární byly. Zároveň jsme si mohli odškrtnout další položku na dlouhém seznamu... Hodnocení by možná mohlo být 4*, ale ve srovnání to zkrátka neobstojí, prostě zde byla velmi tlustá stěna mezi mnou a dějem. Navíc mám trochu obavu, že tohle je poslední marvelovský film, který jsem si ještě užil a bude to pomalu jen horší (vyjma Strážců, samozřejmě). Zde pomůže jen žánrová různorodost, o kterou se podnikaví marvelovci již snaží. Bude to stačit? ()

Franc1s

Ještě větší než jednička ve všech ohledech, hafo postav, mrtě akce, dostatek vtípků i Thanos se stavil. Ale jak jsem byl hotovej po jedničce, tak se ke mě taková hotovost ted nedostavila, ale bavit jsem se bavil, těšil jsem se na to a rád jsem na tom byl v kině. Jinak s Hawkeyem si pěkně pohráli, za to palec hore, i za B.Widow a Vision kapitola sama o sobě, doufám že ho bude příště dostatek :) Uvidíme co bude s Hulkem, jestli se bude bude bitkařit někde ve vesmíru nebo jak. Za mě ano 8/10. ()

Slopter

Pokračování Avengers jsem očekával s nadšením a po zhlédnutí jsem spokojen. Nové postavy mě zaujaly, jak svými schopnostmi, které mají něco z X-menů, tak přerodem ze záporáků na klaďase. Párkrát jsem si během sledování říkal, že tahle scéna bude mít určité vyústění, ale nestalo se tak, takřka nic nepokračovalo jak jsem očekával. Čili kombinace: známé postavy, které mám rád, nové postavy, které jsem si oblíbil a pro mě nepředvídatelný děj – to vše se mi líbilo. Jedinou věc, kterou bych označil jako předvídatelnou, nudnou a trapnou, byl kluk s matkou! Bez této „dojemné záchranné akce“ bych se rád obešel. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)