Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Pucifalek

V kontextu s prvním dílem dávám jednu hvězdičku. Když do průměrný polívky nasypu dvakrát tolik soli a koření, neznamená to, že jí vylepším. Spíš se stane nepoživatelnou. I pohádky mívaly myšlenku. Tohle je digi pohádka po lobotomii. Píčovina, kterou podruhý vidět nemusim a masakr triků a rádoby monumentální hudba to nezachrání. ()

JerryPilsen

Přeplácaná akční jízda.Moc postav nedovoluje hlubší detaily sledovat tolik postav v pohybu je dost náročné na postřeh.Jedná se ale jen o pokračování,ale na technicky a vizuálně vysoké úrovni.Škoda že ve snaze udržet rozumnou stopáž chybí hodně scén,snad se něco objeví na dvd. ()

folkos

SPOILER ALERT!!! POKUD JSTE FILM JEŠTĚ NEVIDĚLI - NEČTĚTE. Po prvním díle jsem se na dvojku docela těšil. Čekal jsem dokonce, že právě dvojka bude ještě lepší. Ne. Neříkám, že byla špatná. To ne. Ale bylo to všechno takové... nevím jak to popsat... horší než první díl. Drobné nedostatky ve scénáři byly pravděpodobně nahrazeny velkým množstvím nových postav, z nichž jedna se v Avengers týmu sotva ohřála a hned chcípla. Ty časy, kdy superhrdinové bojovali s překupníky zbraní a kriminálníky už jsou dávno pryč. Nyní je asi moderní přehltit film nějakou next-genovou technikou, mimozemšťany a podobnými věcmi. Nehledě na to, že celý film působí hodně "americky", tím myslím obrovské množství explozí, padajících objektů, zdemolovaných objektů a Kapitána Ameriky. Co mě ale nejvíce nasralo, je skutečnost, že hlavním padouchem byla nehmotná věc! TO JAKO VÁŽNĚ? Počítačový program, ukrytý v drahokamu pocházejícího z vesmíru... Nicméně, potom si padouch hmotnou podobu vzal, když se nějakým záhadným způsobem nainstaloval do jednoho ze Starkových robotů. Nechyběl ani občasný humor v podobě dialogů, což mi trochu zlepšilo můj názor na celý film. Po shlédnutí druhého dílu se ale těším na to nepřeberné množství absurdity, které nám zcela zajisté přinese třetí díl. ()

natali.sek

první co můžu rozhodně říci, zasmála jsem se :D. Opravdu je to plné efektů a má to docela dobrý děj, ale opravdu jsem se zasmála. Jsou to takové rádoby vtípky a člověka to nenechá jen tak sedět a koukat se, ale minimálně se musí usmát. Každá postava tu měla část svého děje a to se mi líbilo, nevyzdvihovali ty hlavní postavy jako v prvním dílu. Na ty postavy, na které nebyl čas v prvním díle, se čas udělal v díle druhém a bylo to opravdu osvěžující. Už se těším na další filmy od Marvelu, protože tento se jim určitě povedl. Člověk určitě neztratí drahocenné minuty svého života, když na to zajde do kina . Takže nemůžu jinak než dát 5*. ()

charlie789

Avengers : age of Ultron ma svoje muchy , ale oproti jednotke je to živšie, akčnejšie a zabavnejšie . Film sa pohybuje dopredu , nie ako v jednotke že sa všetko odohráva na jednej lodi , postavy sú vinikajúce hlavne cap ktorý tam neni bezvíznamný ako v jednotke. Naopak Vision trošku sklamal a dúfam že quicksilvera už neoživia , síce to bola perfektná postava ale raz keď už niekoho zabijú malo by to tak zostať.Ultron dobry zaporák trošku odfláknutý ale kedže nemohli použit adamantium tak to beriem. Za mňa 90%. ()

Zoltarek

Tento film nám dává přesně to co sliboval. Skvělou akci, velice dobře propracované efekty. a Především skvělý humor ve správný čas. A ty hlášky a propracované vtipné scény jsou geniálně zakomponovány do celku. Rozhodně se na něj podívám znovu a nebude mě to ani bolet. 5/5. ()

Dunric

Tak debilní scénář a tak toporné dialogy jsem už dlouho neviděl. Aspoň Scarlettce to ještě pořád sluší. ()

tom173

Dlouho jsem váhal jestli to bude za pět. Ztvárnění Visiona a závěrečna bitva mi však vyrazily dech. Tady asi nešlo volit jinak, Paul Bettany prostě JE Vision. Většina komentářů zde začíná slovy: "horší než jednička". Pro milovníka komiksů nikoliv. Na Age of Ultron lze vidět láska k tématu a velká tvůrčí svoboda, která mi na jedničce nějak chyběla. U Marvelovských adaptací jsem ještě neměl ten pocit epické komiksové atmosféry a akce, tak jako například u Man of steel. Tenhle kousek však otevírá novou kapitolu a já doufám, že další budou následovat. (- Ultron, místy nepřehledná akce, + nadupaný úvod, dialogy (skvělý Hawkeye), VISION!) ()

peter.kralik

Nikola Tesla: "Co teď chceme je bližší kontakt a lepší porozumění mezi individualitami a komunitami celé planety, a eliminace egoismu a pýchy, která vždycky uvrhne svět do pravěkého barbarství a svárů… Mír může přijít pouze jako přirozený důsledek univerzálního osvícení." ()

Sinuhette

Trailer vypadal perfektně. Skvělé scény, doplněné o skvělou hudbu, která dramaticky dokreslila děj a jako třešnička na dortu ten správný "bad guy". Byla jsem nadšená! No a pak jsme šli do kina a čekala na nás nezajímavá přeplácaná nuda doplněná o stejně nudnou hudbu, kterou najdete v kdejakém akčňáku. Jako film k večeru doma s kopou jídla, kdy ho třikrát stopnete a odejdete vykonávat potřebu, super. Jako film do kina nic extra. Dal by se rozdělit na dva typy scén. Ty, kde se nic neděje, klábosí se úplně o ničem, protože na to je přece spousta času a na scény, kdy se jeden s druhým fackuje hlava nehlava, ale bez nějaké logiky. Iron man dostává na zadek od Ultrona vs. kapitán Amerika dává na prdel Ultronovi. Vision, jakožto supersilná postava z nejtvrdšího kovu s jedním z kamenů, které by ovládly vesmír... a nechá se odcvrnknout stranou jak nějaká loutka. Vážně paráda. Film zachraňuje jedině pár dobrých hlášek, ale že bych se z nich posadila na zadek, to taky ne. Uznávám, že pokud necháte mozek doma, tak se můžete dobře bavit. Jinak je pro mne ale film obrovským zklamáním. ()

Izi

V podstatě už se nedá napsat něco, co by tu už nebylo. Naprosto souhlasím s uživatelem DaViD'82. Jen bych vyzdvihl záběry se škodou 120. Škoda, že se z ní nevyklubal autobot. ()

matej888999

Ano je to dobrý film ale prvních 25 minut jsem se nudil tak že jsem si rozkousal oboje ponožky a snědl půlku boty, což je u mě rekord páč jsem snědl maximálně jednu ponožku a čtvrt boty.Ale děj se postupně začínal zlepšovat až byl chvalitebný. Ale musím dodat taky něco negativního a to je to že z garvise udělali debila s šutrem na hlavě !!!!!!!!!!!!!! To mě asi nejvíc dostalo protože tohle už přesáhlo hranice.Myslel jsem že garvis je jen program ale oni z něj udělali kokota v obleku.A aby toho nebylo málo přišli tam další dvoje postavi kterým umřeli rodiče a oni jsou nejspíše naštvaňí . ()

Sekyn

Vtip, akce, skvělé vizualizace i herecké výkony. To vše by mohly být klady druhého propletence filmů Marveláckého vesmíru. Jestli jimi opravdu jsou je věcí pohledu či názoru každého jedince. Na mě je položit si otázku: předčil druhý díl Avengers ten první? Jasně na tuto otázku již odpovídám svým hodnocením - a to pěti hvězdami pro jedničku a čtyřmi pro dvojku. Zatímco první díl většinu spíše překvapil, jeho nový bratříček šel vlastní stopou. Neskrýval velké množství humoru, který byl kupodivu opravdu vtipný. Byla ale i místa, která zasloužila více vážnosti a byla spíše pohřbena něčí neblahou touhou po diváckém smíchu. Osobně bych ocenil více péče o pomyslný střed kružnice celého filmu alias Ultrona. Jeho válečné tažení do poklidného večera Avengers nastalo stylem "hele, už je tam ten záporák!" a ve chvíli, kdy začne UI volat něco jako "prosím Hulku, už mě nemlať! " jde pro mě veškerá legrace a krásné efekty stranou. Možná si říkáte, že jsem až zbytečně kritický, ale aby ne, když jde o Avengers - pro mě srdcová záležitost, špička ledovce jménem Marvel. Jak ovšem řekl Tony Stark, pokusím se ho citovat: ,, otevřená brána do tajemného vesmíru, z níž se valí obrovská mimozemská armáda do samotného srdce New Yorku - jak tohle trumfneme? " Nejspíš Joss Whedon tak nechal Starka citovat sám sebe a odpovědí na jeho otázku byl tak Ultron. S nutností filmových pokračování předčit své předchůdce bojuje každý film, ale neřekl bych že se to zrovna zde povedlo. Zkrátka, když se moc tlačí na pilu, nedopadne to nikdy dobře! A závěr filmu? Teď možná trocha spoileru!!!! Jak jistě víme Marvel chystá i díl třetí. Z mého pohledu to pro něj zatím vypadá dosti tragicky. Strak se chystá už od posledního Iron mana na zasloužilý odpočinek a jelikož to bez plecháče dál nepůjde, vypadá to, že slabou náhražkou ho zastoupí jeho nesympatický kámoš s jeho Iron-patriotem! :-( Hulk se raději uklidil někam do chladných vod - že by ho tam nechali odpočívat navěky? Hawkey to už možná taky pověsí, měl by se teď přeci už začít starat o svou rodinu! Kdo nám tedy zbývá? Kapitán Amerika, co tu už straší od druhé světové a jeho věrná pobočnice Čarnaja Vdóva, která se nám ale zamilovala. Možná tak i ona bude raději hledat svojí lásku na dně oceánu a svůj nový život sním? Dále je ta cháska už spíše tragická. Již zmiňovaný Starkův kámoš, Olsenka, co je fakt divná, nový kámoš Steva Rogerse s plechovými křídly a v neposlední řadě nové Marvelovo miminko - jakže se to jmenovalo? Tělo z plechu Stevova štítu, vědomí milého Jarvise, sílu má jako Hulk, vystřeluje výboje energie jako Iron man, zvedne Thorovo kladivo a má lítací pláštěnku od Supermana? Uvidíme, třeba nás pokračování opravdu opět překvapí! ()

Hrebo

Ehm...no...tak...nejak nevim no...jako...asi jo ale mozna ne. Avengers jsou dobri...super kamera, hrdinove, akce, postavy, dialogy, efekty. Vsechno je super jen nejak neprinasi nic noveho. Chybi vysvetleni nekterych udalosti. Chybi tomu celkova stava. Mozna to je tim ze je tam moc hrdnu a ja nevedel ktereho si vybrat. ()

Mil_haus

šel jsem do kina na Avengers a dostal přesně to co jsem chtěl. Proklamovanou temnější stránku (nekupoval jsem lístek na další Watchmeny) jsem nějak nezaznamenal, zato megaporci zábavy a Hulka, spoustu humorných momentů a Hulka, Scarlett a Hulka, nachos (bez rajčatovýho dipu už se na filmy nedívám ani doma) a Hulka.... vlastně je zbytečný abych tu hodnotil, protože bych tomu nejspíš dal pět hvězd i kdyby to napsal a režíroval Tommy Wiseau. Stačí, že tam pobíhá Hulk a Scarlett:) ()

Smak

O kousek slabší než jednička, přesto důstojné pokračování marvelovské ságy. Osobně bych ocenil o trošku více prostoru příběhu na úkor akce, protože i když se snažím orientovat, u některých momentů začínám tápat (kameny moci?). Poodhalení stínu našich hrdinů jsem velmi ocenil. Celé je to na opakované klidnější shlédnutí, které snad pomůže zapadnout některým momentům do celkové fabule. ()

Georgas

Trailery splnily me očekávání. Avengers znovu zachraňují svět, tentokrát v doprovodu naslapanych efektů a špičkové epické hudby. Az na par nerealnych detailů propracovaný film, který bych si klidně shlédl znovu a znovu. Napětí, akce a úžasné hlásky Tonyho Starka dokážou pozvednout náladu a dovést člověka do euforie. ()

monika_cz

Prošvihla jsem prvních 15 minut filmu a upřímně mi to nechybělo, klasický film plný superhrdinů. Pokusy o zničení Země zachrání skupinka Avangers a zneškodní nepřítele (ne úplně, jak jinak). Ale super efekty, hlavně jsem si je uživala ve 3D. Docela jsem se i pobavila, vtipy většinou sedly. A nejlepší z celýho filmu? Iron Man :-) ()

KcarlosK

Tak vysloveně zklamáním bych to nenazval, ale to nadšení jako z jedničky už tam prostě není. Prakticky všechno podstatné se dá vyvodit už z traileru. Také nechápu, k čemu je dobré mít tam Quicksilvera a Scarlet witch, když nejde říct, že jsou to oni. Velkou výtku mám k akčním sekvencím. Něco tak zběsile nepřehledného je prostě pod úroveň Marvelu. Potitulkovka je taky odfláklá. Tak snad jen ten náběh na Civil war je fajn. PS: Pokud někdo zvedne Mjolnir, stane se vládcem Asgardu. Takže Thor je teď bez práce? PPS: Vysvětlil by mi laskavě český distributor to předabování postav? To je zhovadilost ! ()

Solitude

vata, vata, trapny pokus o vtip, dalsia vata, vata a pomedzi to pekne efekty ale nic z toho. keby oveckam nebola ponuknuta medialna kampan tak nato ani nepojdu taka je to blbost, ze marvel by mal platit mne zato ze som nato cucal dve hodiny a nie naopak. Staci sa zamysliet na konci filmu oco vobec islo ... pekne cgi a kozy dablerky scarlett. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)