Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

TynTynka

Zajímavější jak první díl. Spoustu vtipných hlášek, ale konec byl takový nijaký. Spoustu scén se dalo očekávat dopředu, ale byli tam i překvapivé momenty. ()

Noxius

Moje pocity z filmů jsou v podstatě smíšené, ale převládá spokojenost. Film jsem viděl v českém dabingu. což musím uznat, že bylo pro mě dost těžké zkousnout, jelikož člověk je zvyklý na stejný dabing v 10 předchozích filmech, že je stejný a pak najednou tohle. Ano, myslím dabing například Tonyho Starka, Rhodyho a Furyho, ale zase se mi líbil dabing Ultrona a rozhodně i jeho zpracování a vzhled. Akce byla spousta, chvílema jsem nestíhal pobrat průběh bitek jak střih rychle přebíhal a to mě trochu mrzí. Profík jako Whedon by si to mohl lépe pohlídat. Bylo fajn zjistit konečně něco víc o Hawkeyovi, přeci jenom neměl svůj film a kromě Avengers 1 a jeho 3 minut v Thorovi jsme neměli šanci se o něm něco dozvědět. Co se týče nových postav tam jsem trochu nemohl přijít na kloub dvojčatům. E.Olsenová mi jako Scarlet Witch úplně nesedla a její bratr Quicksilver, na kterýho jsem se těšil mě ani nezklamal a ani nenadchnul - asi průměr. Vision v podání Paula Bettanyho, u toho se uvidí časem. Tady neměl tolik prostoru, ale rozhodně za těch pár minut člověku zamotal hlavu jak to bude vypadat dál. Celkově pro mě výborný film s pár chybami a tak dávám 4*. ()

horal3310

Nějak mi to připomíná šlichtu ze školní jídelny.Naflákáme do toho samý dobroty a tak to musí být úúúplně super.Ale není.Prostě přes všechny pokusy o digitální pecku celý film vyznívá nemastně,neslaně a někdy až smutně úsměvně.To že se super vražednice zabouchne do Hulka se dá přejít.Nakonec s tím napěchovaným zadkem k němu nemá daleko.Ovšem lukostřelec Robin Hood v roli milujícího tatíka,tak to je už na hraně.Skoro snad i na dojemnou slzu.Tak nějak podezírám tvůrce,že si připravují cestičku na nekonečný seriál.Příště by mohl Iron najít cestu do paralelního světa a tam by se z něj stal iron.A ostatní ho přijdou zachránit.No nic.Samík v roli důchodce co jen tak mezi řečí skočí na vrakáč,opraví zázračnou letadlovou a létající kocábku a přiletí zachránit svět tak ten je fajn.Člověk se zasměje,trochu pobaví a navíc se tam v té změti všelijakých ksichtů zjeví někdo,koho znám.JO,a taky ten Ultron.Teda ten je v názvu.Ani nevím jestli byl ve filmu ale snad asi jo.Něco se tam pohybovalo.Ale proč to tam bylo si za boha nevzpomenu. ()

gemini36

Tak tenhle film bych opravdu dvakrát vidět nemusela. Že je akční od začátku do konce by nevadilo, je to dané žánrem, ale jinak je to o ničem. Jasně daný příběh, žádné překvapení se nekoná. Efekty jsou na dobré úrovni, to ale není nic nového, tohle dnes jaksi předpokládáme samo sebou. Snad jen to, že můžeme vidět oblíbené herce v této dětské podívané ji přidává na zajímavosti. Jinak docela nuda a zívačka. Pro mě pouze za 2 hvězdičky. ()

macot

Těšíl sem sa, bavil sem sa a zklamaný sem nebýl. Akorát ten červený chuj, co vylézl z tej krabice................to byl fakt chuj. ()

mad.dog

Jak mnoho uživatelů napsalo, Age of Ultron nijak nepřevyšuje kvalitu po všech stránkách kvalitnější jedničky, nepředpokládá, že divák nezná události z Fáze 2 a především chce ukázat epičtější a digitálnější souboje. Několika faktory ale jedničku dostal na kolena. Tím prvním je Vision, postava u které jsem opravdu nevěděl, jak ji tvůrci chtějí vytvořit, když základní věci pozměnili (SPOILER: ve skutečnosti Ultrona vytvořil Hank Pym/první Ant-Man, Visiona vytvořil Ultron) a Paul Bettany mě jako obvykle nezklamal. Jeho charisma se skvěle hodí. A zásadní faktor je především vtip. To, jakým způsobem byli natočeni Strážci galaxie, kde většina filmu se nesla v odlehčeném duchu a s vtipem, bylo díky bohu použito i zde. Polovinu filmu jsem se chechtal a díky tomu si tenhle filmík vysloužil 4*. ()

majorzeman13

O něco málo horší než jednička -originál.........vyprchal Wow efekt,jak tu někdo napísal,ale pořád zatraceně cool,skvělá,vzrušující,působivá,velkolepá jízda !!! Ps: potitulkovaná scéna s Thanosem nemá chybu + cameo Stana Lee,že? ()

Zuca10

Paráda. Na film jsem šel s očekávání hodně průměrného děje, který je typický pro Marlev, a ten se také objevil. Ovšem fantastické scény a obrazy...celkově film měl u mě velký úsěch od prvního dílu ()

Adelaides

Velké zklamání po velmi zdařilé jedničče. Digitální triky jsou ve své rychlosti skoro neukoukatelné, vtípky jaksi nejsou vtipné a hlavnímu mechanickému záporákovi totálně jeblo a plácá a plácá přehršle pseudofilozofických vět, které absolutně nedávají smysl. Prázdné, hloupé, nudné. Jsem fanda žánru, ale fakt mne to nebavilo. Snad se tvůrci vzpamatují a trojka bude zase fungovat. ()

afrikovsky

Po jedničce trochu pokles v kvalitě....ale furt hodně zábavné a člověk se fakt v kině nenudí. Legenda z toho asi nebude, ale dobře pobaví a jednom záběru je i stará škodovka a autobusy z totáče Ikarus-pobavilo mě to jako obyvatele východního bloku. ()

Tutkocooler

Čo sa dá urobiť s 250 miliónmi amerických dolárov? Môžte nimi nakŕmiť hladujúcich, postaviť sociálne byty pre 2 menšie republiky, investovať do mládežníckeho športu,... Ale nie, robím si prdel. Natočte za ne 2 a pol hodinovú nekonzistentnú sračku plnú výbuchov a akože epických bojových scén. Túto masu poprepletajte viac či menej vydarenými vtipnými vsuvkami v intervale aspoň 1x za 5 minút a woala! Zhrabnite miliardu! 2* aby som nebol označený za úplne neobjektívneho snoba, ktorý si o sebe myslí neviem čo. Keď už som prešiel tým testom filmových znalostí a som teda ten, veď viete, filmový expert, tak si to nemôžem, veď viete, dovoliť. :o ... 40 % ()

D.D.Dees

Co jsem čekal? Rozhodně mnohem ménně než jsem dostal !! Děj šlape a má grády, vtipem se to jen hemží, postavy se střídají a doplňují. Přesně to co jste chtěli a za co jste si zaplatil lístky. A když už si říkáte, že je to v pytli a ten konec je fakt špatnej. Najednou BUM - dostaví se husí kůže a erekce ,tedy pokuď pozorujete Black Widow. Ovšem určitý typ publika si vystačí s Thorem :D. Potom zase zklamání a nevyhnutelná prohra. Najednou BUM a je to zase zpátky v rukou Avengers. Whedon plníí svou práci na 100% a já si nemůžu stěžovat ! ( Né, nepišu to v Severní Koreji) Doufám tedy, že jsem váš dostatečně popostrčil k návštěvě kina, protože tohle si prostě nemůžete nechat ujít !! PS: Vydržte na titulky a nikam neodcházejte. Potitulková scéna je perfektní :D ()

vinson003

Scénář nudný, akce nanápaditá, začíná se to podobat x-menům...nechtěl jsem jít, ale šel...a "rvu si vlasy"...jedna hvězda za pár světlých momentů...asi tři...rozhodně navštivte raději šíleného maxe...to je film, toto je hra, kde figurky mluvi blbosti a celé dvě a půl hodiny se jenom střílí...čekal jsem málo, nedostal jsem téměř nic... ()

WHITY

Super pohodová strielačka s non-stop PC efektmi, podla môjho názoru ešte lepšie ako prvý diel občas veľmi zábavné, obšas ''smutné'' ale všetko v miere veľmi dobre spracovaného filmu, vrelo odporúčam! :) ()

halelujah odpad!

Sklamanie , preplacaná digitálna super ultra mega výbuchmi natlakovaná "zábava" ak máte 16 rokov na čele prvú vyrážku dúfate že jedným dňom budete milionárom v miliardovom iron suite alebo si pohonkávate nad black widov tak film je pre vás.Našťastie všade na fb je dosť nerd fanušikov každého z hrdinov a keď ich spočítame urobia dokopy toľko povyku že kritické názory nevidieť. Dospelý človek sa určite nezabaví ani nečakajte niečo prínosné , ja osobnem som si myslel že mi manželka pripravila pascu keď viac než 15 minút prúdili nepriatelia a stále ich bolo dosť .Wow , syn si to užil tak som mu šiel dať zmerať iq a moje obavy sa potvrdili.Má priemerné IQ takže v jeho budúcnosti je odkázany na vs odbor socialne práce a predurčený k tomu že moment najväčšieho napätia pre neho bude vyvrcholenie XXXXII. serie burliveho vína.Po skončení filmu som žasol nad tými všetkými ľuďmi nasúkanými do avengers vecí aby sa zladili a rozprávanie o tom ako je super že majú iron mana (asi už nerozlíšia realitu od fikcie ) a ešte takého obamu alebo napríklad fica. ()

JuliTeufel

Kdybych neviděla předcházející filmy tak řeknu, že je to bomba, ale bohužel, bylo to zklamání. Marvel byl pro mě známý tím, že super-hrdinové byli v realitě. Ovšem tento díl Avengers s téměř nadčasovou technikou, miliony počítačových efektů a "pokusy", kterým nerozuměli ani oni sami, se úplně vymyká marvelovskému stylu. Humor byl chvílemi velmi hloupý ale většinu času jsem se dobře bavila. Největší chyba je DABING- to se opravdu nepovedlo. ()

fcapab

Ač jsem se zapřísáhl, že po několika zklamáních na 3D už nepůjdu, nebyl to takový průšvih jak jsem čekal.. Nicméně ruku s tím jde to, že se jednalo o dabovanou verzi. A to průser byl. Megakolosální! "Stávka" dabérů se projevila i zde, poněvadž někteří herci byli nadabování náhodnými kolemjdoucími okolo studia. Místy to rvalo uši. Co se filmu týče - stará známá parta, novej hlavní bubák, nové hlášky, nové lásky... Jako celek to tak nějak šlape, ale už nenadchne, nepřekvapí. ()

Elanornegra

Tazko sa mi pise tento komentar, bolo to megalomanske, velkolepe ako predosli Avengers a predsa som nebol spokojny. Akcia bola dost neprehladna. Ultron pre mna az prilis ludsky. Ale Uslo to. Skoda cakal som viac 75% ()

Sbisa22

Komiksové hrdiny zbožňuji už od dětství, nicméně by mě nikdy nenapadlo, že tyto hrdiny uvidím v jednom filmu. Film působí ze začátku poutavě. Poté se můžete tak na hodinku uchýlit ke spánku, jelikož opravdu o nic nepřicházíte. Místy vtipné komentáře a hlášky postav, ale to je asi tak vše co mě zaujalo. Snímku docela dost přidávají použité efekty. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)