Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

maty24

Ach jo . Jak už to tak bývá tak pokračování skoro nikdy nepřekonají první film. A vyjímkou nejsou ani Avengers 2.Sem rád že Infinity War budou režírovat bratři Russové protože trojku Avengers by už Whedon neutáhl.Tenhle film sice nepostrádá vtip a akce je opravdu řemeslně zvládnutá na výbornou ale už sem se prostě nebavil tak jak u prvních Avengers. Záporák nudný . film až příliš zdlouhavý , občas nudné scény.Pokud bych ale neměl porovnávat z prvními Avengery tak je tenhle film zvládnut slušně. ()

furyroad

No neviem. Na prvych avengers sa to ale ze vobec nechyta. Po prve je tam malo thora ( najoblubenejši avengers ) iron man sa meni na fetaka ktory ma detox, ta absolutne trapna romanticka linka, amerika mi uz lezie na nervy s tym moralizovanim, havkaj ci ako sa vola priznam sa ze nechapem ani na co bol v prvom filme, black widow mega hot ostatne ako vzdy, hulk mi prisiel nevyrazny. Ale aby som len nekritizoval svetly moment hulk vs iron man ()

MichaelG

podle mě je to lepší než první díl takže film předčil očekávání nelíbilo se mi že nějaký systémem vytvořený hrdina byl schopnej zvednout Thorovo kladivo jinak v pohodě ()

eexDon

Für mich - 75%, - /zase patetický scény a kecy, hlavně na začátku, jedinej pokrok tohohle filmu je ten, že je tu víc kvantity - víc akce, rychlejší akce, monstróznější akce - co takhle přitlačit trochu na kvalitu - třeba zahrát trochu na serióznější tón - třeba lehká psychologická rovina, nebo propracovanější děj, kterej nepojede podle předem připravených schémat a bude předvídatelnej...?/, + /sestava beze změny, vizuální stránka filmu, ale to je samo jasný, trochu přehlednější a učesanější než 1. díl, kterej byl nepřehlednej a v chaosu/, hodnocení - lehce překarosovaný, zmodernizovaný 1. díl, trochu přehlednější a se zabouchlou Scarlett, čekal jsem trochu víc, jak je těch komiksovejch velkofilmů víc a víc, bylo by fajn, kdyby se trochu lišily a nebyly všecky dost podobný ()

mykey77

Zarazil ma predovsetkym pocet negativnych komentov, aj ked s pozitivnym hodnotenim. Nie nemam nastudovane marvelovske ani ine komixy, ani ziadne ine. Cize mi vobec nezide na tom ci je hulk zeleny alebo magentovy. Beriem to ako jednoduchu zabavu s kopou trikov a stipkou humoru. A u mna to fungovalo. Bavil som sa fajn, a niekedy to skuknem zase. ()

Aresko123

Hlupy plytky dej a straaaaaaasne vela efektov predsa dobry film nerobi...... PS naco sa biju napr. Hulk a Thor pestami???? Ved Thora nieje mozne zabit ani delom a tak vôbec nie holymi rukami ? Tak naco sa biju a hadzu po mrakodrapoch??? Ved to nedava zmyslel... Trapne ale hlavne ze rozbijaju asfalt a domy..... ()

IndominusRex

Komediální stránka a nadhled sice fajn, ale i tak bych očekával pořádnou řežbu, no ne? Bohužel dvojka Avengers je tak přeplácaná a narvaná postavama, že ani na jednu z nich se nenajde dostatek času a tak jejich osobní problémy a příběhy nemůžeme řádně prožívat, takže by nám měl vlastně zbýt prostor na nějaké to CGI divadýlko, jenže to je taky slabotka, protože tvůrci se absolutně vykašlali na nějakou originalitu a nacpali tam pár obyčejných scén, které se hned vykouří z hlavy. Co se týče záporáka, tak ten to taky chudák schytal, ale na to už si zvykam. Každej megapřísnej nezničitelnej hajzl co chce zničit svět, se vždycky rozpadne na prach, když se to filmařům hodí. Co udělají chudákovi Thanosovi, to teda nevím. ()

john_wick89

Joss prvý diel zvádol excelentne. Druhý diel už občas škrípal. Akoby postavy zamrzli v jednom bode až na Black Widow a Hulka. Efekty excelentné, kamera i strih kvalitné remeslo. Ultron výborný záporák to ja môžem. Čiže verdikt: Trochu drahá príprava na Avengers: Infinity War ale všetci sme veľmi zvedavý kam to všetko dospeje. I keď mi komiksáci to už vieme. ()

chrisofwar

Mě osbně se líbil více jak díl předchozí. Film měl skvělí nápad a vcelku uchvatné scéný (boj všech Avengerů proti stovkám robotů). Bylo tam i pár překvapívě vtipných scén, který film zpetřili. Nový herci příjemě překvapili hereckým výkonem i půvabem (Dvojčata) a hlavní padouch (Ultron) byl posledni dobou jeden z mála padouchů, který byl chytrý s víšším cílem, a kterého jste se během filmu naučeli nenávidět (Přesný opak fantastické 4). Celkově vzato pro mě jeden z top 5 filmů 2015. PS. Český nový dabing postav (Iron Man a Fury) je absolutní katastrofa. /90%/ ()

Lazy87

No a příště by mohl přijít i Mickey Mause. Ještě musím dodat, že stále se asi moc těch kreslených postavičkách nevyznám, ale proč tam bylo Lokiho železo? Neměl být spíš jen v Thorovi. Kurva nevím, ale ta zrzka... ()

SeeSaw

Marvel smrdí přehnanou komerčností už dobrých pár let, vlastně už od prvního Iron-Mana. Jenže tam stačilo obsadit do role superhrdiny ne tak známého, charismatického Downeyho Juniora a vybrat mu nějakého zajímavého záporáka, třeba Jeffa Bridgerse a o zábavu bylo postárano. O tom si ale teď studio patřící kravaťákům z Disney může jen nechat zdát. Dvojka Avengers nemá nic. Nemá napětí, humor ani žádnou dechberoucí akci. Downey Jr. se tu v tom přefigurkovaném patosu ztrácí, stejně jako všichni ostatní, jinak docela slušní herci. Netuším jestli tu vůbec byla snaha o nápaditost scénáře, nejspíš ne, "hlavně ať je to rychle a ať z toho vytřískáme prachy". Tímhle tempem, jestli bude každý rok deset nových filmů a v každém dvacet nových postav...to aby si prznitelé komiksových předloh, ty postavy začali brzo vymýšlet. Podprůměrný, průměr. 4/10 (PS: Doufám ,že DC nakope Marvelu příští rok pr***) ()

yuyana76

Jedničku miluju, ale tohle?! Jednu hvězdu má ode mě za ty škodovky v záběrech a hlas Ultrona, jinak k uzoufání špatné:-( ()

Osirius

Inu, nějak jsem čekal, že to bude digitální přehlídka efektů ale bavil jsem se celkem slušně. Čtvrtou hvězdičku dávám za obsazení Škody 105 :) ()

OrelCop odpad!

To jsem si mylel, že větší kravina než jednička bejt nemůže. Mýlil jsem se. To je ještě pod odpad!!!! ()

kajicek27

Výborný film pro odreagování. Není to zas tak na přemýšlení a hlavně se u toho pobavíme. Není sice tak dobrý jako jednička, ale své kouzlo to neztrácí. Všichni herci předvedli skvělé výkony. Kdo je nadšenec těmito filmy tak si to určitě užije. ()

Profík

Horší než jednička je asi o ten rozdíl mezi Lokim a Ultronem, je tam pořád dost zapamatovatelných scén. Pár velmi slušných nápadů, Byl jsem rád třeba za rozšíření linky Hawkeye. Ještě možná jedna chyba - v prvním díle vygradovali Avengers soubojem na konci filmu, tady bych spíš označil za lepší bitkumezi Hulkbusterem a Hulkem. 85%. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)