Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

jackalsc

Spoilery Seriál dokázal to co, kde se žádný film ani zdaleka neblížil. Viděl jsem každý Hannibaluv film, ale nikdy jsem to nějak nemusel, kromě třetího dílu. Na seriál jsem se podíval spíše ze zvědavosti. Ač mám Hopkinse jako herce velice rád, troufám si říct, že Mads Mikkelsen zde ztvárnil něco úplně jiného. Ztvárnil naprosto živoucí geniální bestii, která se jenom nemračí a neukusuje uši hned při první příležitosti. Naopak, většinou velice dobře víte kdo je a kdo není v bezpečí. To co zde předvedl byl opravdu výkon před kterým tleskám ve stoje. Na nic si nehraje, nesnaží se nic kopírovat. Jde svou cestou, ale dělá to naprosto fantasticky. Dokonale ovládaná mimika, vizáž a přízvuk dělají své. Jeho gurmánské dýchánky, sledování kdy už spolknou to sousto a následný úsměv. Rozplývání blahem hostů a Hannibalova přednáška o jeho kvalitním řezníku, kde na proces zabíjení jehňat sám dohlíží :D Hlavně, že chutná. No prostě to se musíte vidět. První sezóna se velice pomalu rozjíždí, připomíná to epizodní kriminálky a Hannibala si zde neužijeme, ale druhá sezóna. O panečku, to je něco jiného. Jízda od začátku do konce a Hannibal při kormidle. Scéna s Masonem, který dostal hlad a snědl svůj nos, protože to prostě Hannibal řekl. Chutnal po kuřeti :D Konec špičkový. Říkal jsem si, že to měli utnout v tak výborném konci v druhé sezóně. A světe div se, třetí sezóna šla úplně jinou cestou a stejně sklízí velice šťavnaté ovoce. Celá sezóna je velice temná, máme zde výborné zasazení do Florencie. A jednotlivé střípky jako např: Litevský hrad tomu dodávají tu pravou atmosféru. Škoda, že konec začal trochu kulhat, místo geniálního vypočítavého Hannibala zde máme naprosto retardovaného idiota co si myslí, že je drak :D Chápu, že je to v knize, ale je opravdu škoda, že Hannibal byl kvůli toho držen takto stranou. Celý jeho příběh to dusil nudou. Ale konec zase klasicky nezklamal a potitulková část? Zase no comment, Hannibal je prostě nesmrtelný :D Grafická stránka a masky jsou špičkové. Opravdu skvělá editace i jednotlivé pasování pasáží. Škoda té první série a Red Dragona 90% ()

Judhisthira

I přes mnoho mainstreamových úliteb v rámci TV produkce, a tradičního zjednodušení děje při řešení epizodních případů, je Hannibal parádní temná podívaná, která v rámci morbidních trillerů snad nemá obdoby. Pokud si myslíte, že jste již viděli všechny typy vražd a násilností, tak tento seriál ukáže ještě něco bizarního navíc. A nad tím vším slizký Hannibal s parožím na hlavě. Velký manipulátor a ďábel, kterého si vystřihl jeden z nejlepších evropských herců Mads. Především na konci 2. řady podává vskutku brilantní výkon. Ty jeho mrtvolné pohledy, gesta, uhlazený projev, filosofické průpovídky. Ten tedy zvedá seriál do vysokých pater. Anthony Hopkins musí být na svého nástupce pyšný. Pošuk Will s jasnovideckými schopnostmi také není špatný, byť to je hodně přestřelená postava na efekt. Chválím rovněž Jacka Cartera, takto si nějak charismatem představuji agenta FBI na jeho pozici. Laurence je určitě jeden z nejlepších herců tmavé pleti. Co už chválím méně je fakt, že postavy často mluví velmi naroubovaným "divadelním" jazykem, kterým by reálné postavy v životě nejspíš nemluvili. Jsem v půlce 2. řady, takže s finálním hodnocením ještě počkám. Ale špičkový psychologický seriál to je rozhodně již teď. ()

Hounsis

Výborná atmosféra, skvělé psychologické hry hlavních postav a napětí ,které samozřejmě nesmí chybět. A také charismatický Mad Mikkelsen ,kterému tato role neskutečně padne .Ačkoliv je moc brzy na hodnocení po prvním díle, tak u mě si pilotní díl vedl zatím velice povedeně,takže se těším na další pokračování a uvidíme zdali seriál bude mít kladné ohlasy. ()

Rudla333

Pilot- Prvni dil serialu Hannibal rozhodne splnil me ocekavani. Clovek je zpocatku sice trochu zmateny atd. ale na vsechny otazky brzy najde odpoved. Kdyz na scenu prichazi skvele zahrany a jednoduse fascinujici Hannibal (Mads) je clovek uchvacen a dej se zacina rozjizdet. Postavy jsou dobre zahrane a cesky dabing se skutecne povedl. Jako pilot by to mohlo byt lepsi, ale od dalsich dilu si hodne slibuji Druhy dil byl velmi podobny prvnimu ale byl trochu promyslenejsi. Hannibal a Graham zde vypadaji jako skvela dvojka a dodavaji serialu stavu. Vic akce by sice neuskodilo ale nevadi. Zatim temer dokonale Tak ve tretim dile se stalo presne to co jsem nechtel- byl jsem pohlcen serialem pohlcen. Uz se nemohu dockat na dalsi. Ted uz rozhodne mohu dat 5* ()

mmajjkii

Mno zatim to vypada velice lákavě, víc zatím neřeknu, jelikož v poslední době se v seriálech s odstupem času zklamávám. Uvidíme a držím palce. ()

frantad

Od tohoto seriálu jsem nic nečekal, ale velmi mile mě překvapil. Děj, postavy, kamera ... výborné. Mads Mikkelsen jako postava Hannibala Lectera skvělý. Jediné mínus je, že Jack Crawford nějak změnil barvu, ale to už tak nějak patří k seriálům z americké produkce. ()

ceos

Prepapaný Laurence Fisburne (v oboch významoch - aj fyzicky aj mne ako herec) a šušlajúci Mikkelsen. Prvé časti boli zaujímavé, no už v piatej to skĺzava do priemernosti a nudy. Taká trochu divná a trochu drsná CSI bez vedy, ale zato nahradená psychedelickými objavmi zvrátenej mysle hlavného kladného hrdinu, ktorý je zároveň obeťou svojho "daru" empatie. K tomu si pripočítam nesympatickú Ginu Torres ako manželku vedúceho vyšetrovania a sklamanie je na svete. Tento seriál rýchlo vyšumí do stratena ako mnoho iných. Tak si ho užite kým sa ešte chvíľku dá pozerať. Veľa času nezostáva. ()

HMTD

Už teď je mi jasné že tvůrci trefili do černého, vsadit Grahama do popředí, a ve skrytu nechat Hannibala mystifikovat a tahat za nitky, to je geniální a zároveň to vystihuje charakteristiku filmového Hannibala, i jeho elegance se v podání Mikkelse povedla skvěle, Mikkels má jen jednu chybu, nemá výrazné oči jako filmoví představitel, tedy Hopkins, ze začátku mi to strašně vadilo, ale začínám mu to odpouštět. Když budou pokračovat stejně kvalitně, mají ode mně 90 procent, zatím je to tak 80, hlavně kvůli špatné psychologii vrahů v jednotlivých epizodách která odpovídá tomu co chtějí scénáristé, ale myslím, že by se moc neshodla s logikou šílence. Dokončím komentář po dokoukání třetí série. Začátek třetí série byl kvalitativně naprostý propadák asi tak první tři díly mne doslova nudili, zvuk byl otravný, neustále stejné tóny navozující napětí. Přibližně od pátého dílu třetí série kvalita neustále narůstá, až k poslední epizodě s bravurním zakončením a scénou v titulcích které je sama o sobě grandiózní třešničkou na dortu. Tak tedy 90 procent za ten konec a za dvě předešlé série. ()

pepca72

Po 6 ti dílech dávám plný počet 5 *, a to seriál není u konce, ale já jinak nemůžu. Nikdy bych nevěřil, že Hanibal múže být zahrán někým jiným, než A. Hopkinsem. Pak přišel Mads Mikkelsen, a zbořil můj předsudek. Je jasné, že Hannibal v jeho podání, posouvá celý seriál k nejvyšším metám, a je hlavním tahounem. Napětí je dobře a pozvolna budováno, uhrančivé jsou hostitelské večeře, kde vaří "Šéf", nejen na grilu, a všichni víme z čeho. Paráda. Těším se na další chody. ()

mirushbiatch

Stale mi tam nieco chyba.Videnych 8 casti.Pocit uz videneho,zaroven skvely Mads,zaroven nie az tak skvely,ako som dufal,zaroven neuveritelne vrazdy v blizkom okoli jest nie moc realne ,avsak putave a s ocakavanim dalsich casti.Mierne sklamanie.Zvedavost zaverecnych casti.. ()

Mamatka

Seriál mal dobrý rozbeh. Obsadenie filmu a herecké výkony sú výborné. Bohužiaľ to začalo tak od piateho dielu upadať. Scenár je často zmätočný, postavy sa pletú, veľakrát som sa pristihla, že netuším o čom hovoria, keď sa vrátili k niečomu čo sa stalo dva diely dozadu. Vyzerá to, že niekto dostal nápad na seriál o Hannibalovi a ďalej to nepremyslel. Scenár akoby písali za pochodu, a preto ten zmätok. Neviem, možno sa mýlim a je v tom nejaký vyšší zámer, ktorý odhalia neskôr, len aby som ešte mala chuť zapnúť ďalšiu sériu. ()

Olafa

Absolutně dokonalé, ne-li přímo umělecké dílo! Příběh je sám o sobě skvělý a v kombinaci s úžasným vizuálem a naprosto dechberoucí hudbou a zvukovými efekty, které se vám dostanou pod kůži, dotváří už i tak děsivou atmosféru. Obsazení se též velice podařilo. Willa Hugha Dancyho bude milovat a soucítit s ním (a brečet za něj) a Mads jako Hannibal je prostě šarmantní démon od samého začátku.Osudy těchto postav jsou skoro tak nevyzpytatelné jako v Game of Thrones. Všem doporučuji! ()

v0jt1s3k

Velmi dobré, Mikkelsen je výbornej a celé to na něm v podstatě stojí. Jen mně štvou klišé, které se mohli odpustit - svědkyni, která přežila útok, nechají v domě samotnou, pustí ji na půdu, odkud kape krev, nechají sestřičku samotnou manipulovat s pacientem, který je sériový vrah atd. Z toho se mi svíraly chodidla v pěsti ()

Monniques

Skvělý seriál, který mě jednoduše dostal. Originální zločiny, skvělý děj. Pan Dancy je šikovný herec a i šikovně vypadá. Mikkelsen je Hannibal jako vyšitý. To se prostě povedlo. ()

Unrealik

Mezi 3 - 4 hvězdičkami. Kdyby ubylo vizí/představ, bylo by to lepší. Ale i tak jde o celkem dobrý seriál. Bude-li druhá řada, podívám se na ni. Tak už jsem viděl i druhou řadu, hodnocení zůstává. Na třetí se klidně podívám. Takže již jsem viděl i třetí řadu. Celkem povedená, hodnocení stále zůstává. ()

spacefall

no když jsem si přečetl co spáchal jeden z režisérů tohoto seriálu moc jsem na to neměl chut .. ale překonal jsem to a 1. série= 90% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)