Reklama

Reklama

Hannibal

(seriál)
  • USA Hannibal (více)
Trailer 2
Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hrají:

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

(více)

Videa (26)

Trailer 2

Recenze (680)

Lima 

všechny recenze uživatele

Bizárek. Všechno v tomhle seriálu je takové…..nepřirozené. Jako byste měli nabýt dojmu, že každý druhý ve vašem okolí, včetně vaší nevinně vyhlížející a milující babičky, je potencionální sadistický vrah, který zabíjí výhradně za pomocí těch nejbizarnějších a nejbestiálnějších technik. Jestli vám přišlo pěstování hub na polomrtvých tělech obětí, zobrazené v 1.sérii, už trošku „za hranou“, tak v té druhé jdou tvůrci ještě dál, až se bojím, s čím v přibývajících sezónach přijdou příště (tady už ani moje bujará fantazie nesahá, na rozdíl od autorů seriálu). Všichni jsou tady tak straaaašně vááááážní, až by z toho jeden – slovy Amadea – sral mramor, deklamují tak pooooomaaaaaluuuuu a dějové twisty se nabalují jak z říše té nejpotrhlejší sc-fi, že vás to postupně ubíjí a uvrhne do letargie. Jediné, co to drží nad vodou, je svůdně pochmurná kamera a charisma Dancyho a Mikkelsena. Po absolvování dvou sezón si s chutí nechám ten zbytek, tuhle vypočítavou a promyšleně na efekt hrající bizarní potravu, jako divák ujít. A nedivím se původně zamýšlenému inteligentnímu Davidu Bowiemu, že se do tohohle nenechal uvrtat. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Thomas Harris, Steve Lightfoot, Scott Nimerfro, Andrew Black, Bryan Fuller | Hudba: Brian Reitzell | Distribúcia: AXN, NBC | Štúdio: Dino de Laurentis Company, Living Dead Guy Productions, AXN Original Productions, Gaumont Internation Television | Počet sérií: 2 (9.1.2015) || Kvalitný seriál, ktorý bude pre milovníkov žánru lahôdkou. Pre mňa, ako príležitostného diváka seriálov je to kus, ktorý nebudem vyhľadávať. Za nahliadnutie to ale stálo. Mikkelsen je pre rolu ako stvorený, a Hugh Dancy i Fishbourne mu skvelo sekundujú. 78% | FullHD, THX, EN DTS | ()

Reklama

Hrabka 

všechny recenze uživatele

První série (60%): Tak zaprvé: Hugh Dancy byl hroznej, ty jeho ksichty... Jinde jsem ho neviděl, ale tady se mi ten jeho výkon fakt nelíbil. Naproti tomu Mads Mikkelsen předvedl podle očekávání výborný výkon. Kriminálky nebyly, nejsou a asi dost těžko někdy budou mým oblíbeným žánrem. Hannibala jsem si pustil jen ze zvědavosti k oné postavě, kterou tak proslavil Hopkins. Jinak jako krimi mi to fakt moc nesedlo, děj je takový nepříliš záživný, místy mě to uspávalo. Možná to nebylo přímo tím dějem, ale spíš formou, kterou to bylo natočený. Na můj vkus až moc filozoficko-psychologicko ukecaný. Na další sérii jsem zvědavej, jak se to vyvine dál, ne že by mě ale první série nějak navnadila, to se fakt říct nedá. ()

Sonnery 

všechny recenze uživatele

První sérii jsem si pustil ze zvědavosti, podobně jako porno s Ester Ládovou, a i když jsem musel uznale přiznat, že Mads je druhej nejlepší Hannibal, trenky zůstaly v suchu. Nicméně jak všechny ty střípky a dějový linie do sebe začaly zapadat během druhý série, to se na poli seriálové tvorby jen tak nevidí. Od začátku to bylo promyšleno do detailu, první sérka v je podstatě jen taková expozice. Trenky sice pořád zůstávají v suchu, ale momentálně na židli vedle igelitovýho pytle, ve kterým se dívám na zbytek dílů... ()

klerik 

všechny recenze uživatele

HANNIBAL: ZRODENIE ZLA bola chyba. Vlastne aj HANNIBAL a de facto aj ČERVENÝ DRAK. Tento prequel by mohol sérii napraviť reputáciu. Len ma mrzí, že opäť použili rovnaku schému, kde Lecter pomáha hľadať iných psychopatov. Will Graham bol v knižnej sérii vždy moj obľúbený vyšetrovateľ, kam sa hrabe Sterlingová, a tu je konečne zaujímavo vykreslený (zbohom, Edward Norton). Postavy sú dobre napísané i obsadené, ale ak seriál nedostane nejakú silnú dejovú líniu, neverím, že dokáže pokoriť MYŠLIENKY VRAHA. Samozrejme, nový Hannibal je natočený štýlovo...__Seriál je zamotaný, občas až príliš cituje slávne momenty z lecterovských filmov (kníh). Keby som ho pozeral po jednej epizóde, asi by som sa nedokázal sústrediť. Ako jeden príbeh rozlezený do strán pôsobivo psychodelické. Druhá séria to bude mať ťažké... Druhá séria napokon úplne geniálne pracuje s témami (predovšetkým) z knihy Hannibal. A to si najlepšiu časť príbehu - tú európsku - nechávajú do tretej série. Fakt sa teším... ()

Galerie (1 203)

Zajímavosti (46)

  • V 11. diele 2. série s názvom "Kō No Mono" môžeme vidieť Hannibala (Mads Mikkelsen) a Willa (Hugh Dancy), ako spoločne zjedia malých vtáčikov namočených do brandy Armagnac. V skutočnosti boli vyrobené z marcipánu a plnené orechmi, aby boli chrumkavé. (SpoilerAlert)
  • Natáčení série začalo 27. srpna 2012, natáčelo se v Kanadě. (Varan)

Související novinky

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Hvězdný Nicolas Cage nedávno zazářil v komedii To se mi snad zdá, zároveň se ale nechal slyšet, že plánuje svou filmovou kariéru i po tomto oslavovaném výkonu pověsit na hřebík a pouze dodělat… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Reklama

Reklama