Hannibal (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2013 - 2015, 28 h 3 min (Minutáž: 39x45 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl, Lara Jean Chorostecki, Raúl Esparza, Vladimir Jon Cubrt, Katharine Isabelle, Eddie Izzard, Richard Armitage, Gina Torres, Rutina Wesley, Joe Anderson, Fortunato Cerlino, Cynthia Nixon, Tao Okamoto, Anna Chlumsky, Nina Arianda, Krista Patton, Alana Bridgewater, Michael Pitt, Daniel Kash, Glenn Fleshler, Mark Rendall, Torianna Lee, Dan Fogler, Jeremy Davies, Chris Diamantopoulos, Ellen Muth, Mark O'Brien, Jonathan Tucker, Zachary Quinto, Tom Wisdom, Seann Gallagher, John Benjamin Hickey, Molly Shannon, Jeremy Crutchley, Aidan Devine, Lance Henriksen, Cynthia Preston, Martin Donovan, Krista Bridges, Holly Deveaux, Ellen Greene, Maria del Mar, Severn Thompson, Shawn Doyle, Amanda Plummer, Chelan Simmons, Barry Flatman, Max White, Jason Blicker, Scott Anderson, Travis Hedland, Peyton Kennedy, Austin Macdonald, Patrick Garrow, Demore Barnes, Emily Klassen, Rob Norman, Paul Sturino, Julian Richings, Mía Maestro, Giorgio Lupano, Hilary Jardine, Ted Ludzik, Peter Spence, Michael James Regan, Brendee Green
  • Eawy

WTF? Som pozrela dve časti a stačí mi na celý život. Je to tak strašne nechutné, pochmúrne, ťažkopádne, nepochopiteľné, roztiahnuté, že som sa pri tom učila na skúšku a bola som strašne iritovaná. Herci hrajú akoby si do zadku zapichli dáždnik. Scenár ukrutne slabý, taký by som hádam napísala ešte aj ja. Rozhovory typu "možno by som mal urobiť to, čo som mal urobiť," "áno, možno by si mal" Siahodlhé scény, z ktorých majú asi 2 pointu. A ešte jedna vec, to čo je za ozvučenie? Ha? Apsolútne strašné. Ja neviem, či to zle nadabovali alebo zle nastavili, ale keď rozprávajú rozumieť im tak veľké....nič, a sekundu na to, ako zvýšite zvuk sa ozve nepríjemný pískavý podmaz, ktorý sa exponenciálne zvyšuje a keď to opäť stíšite, začierni sa obrazovka a začnú sa rozprávať a zas nerozumiete ani......viete čo. Človek, čo k tomuto písal scenár bol alebo bude musieť skôr, čo neskôr navštíviť doktora, lebo takto deprimujúce niečo som už veľmo dlho nevidela. Asi 10%, a za čo? nechajte ma popremýšlať za oblek Hannibala za Dancyho kučeravú bradu....hm neviem,...jednoducho, odpad nechcem dať, keďže som pozrela dve časti......(30.5.2013)

„Vrahov odhalíte iba keď im vstúpite do hlavy. Zároveň si ich ale v tej chvíli vpúšťate do svojej.“ Prvá séria veľmi slabá, sám som bol prekvapený. Krvavé mordy šialené, potešil ma Fishburne ako šéf Crawford a zďaleka najlepší bol diabolský Mads Mikkelsen, ale inak bieda. Našťastie tvorcom bolo umožnené pokračovať a tak stvorili ešte neporovnateľne vydarenejšiu druhú sériu a miestami až vyložene fenomenálnu tretiu. S takto narastajúcou kvalitou (ktorá v seriáloch nie je častá, obvykle to ide s kvalitou dole z kopca) by som sa až bál, kam tvorcovia zájdu v štvrtej či piatej. "Našťastie" im to nebolo dovolené pre klesajúcu sledovanosť, hoci evidentne ešte mali čo povedať. Avšak ukončili to dôstojne a na úrovni a koniec, aký ponúkli v tretej sérii, je viac, než len postačujúci.(28.11.2016)

• DwayneJohnson

Možné spoilery!!! Přijde mi, jako by snad v USA nedokázali poslední dobou natočit opravdu nějaký kvalitní, kriminální seriál. Vezmou nějaké velmi atraktivní téma, obsadí známého, nejlépe zahraničního herce a natočí něco, co mám problém nějak smysluplně pojmenovat. Co mi vadilo? Kromě mnoha nelogických momentů, výskytu tolika vrahů, je to hlavně fakt, že tenhle seriál působí hrozně prvoplánově a jen těžko uvěřitelně. Chybí zde nějaká logika, souvislost, všude jsou jen potoky krve a spousta mrtvých, ale tohle vše působí, jako z nějaké morbidní výstavy nějakého umělce a ne, jako něco co by mě snad dokázalo zaujmout. Co je platné, že Mads je vhodně typově obsazený, Gillian stále velmi sexy, když stejně nemají co hrát. Hugh, ten mě tím svým tupým výrazem přiváděl až do stavu nepříčetnosti a ostatní herce nemá ani cenu hodnotit. Nejvíc bych asi vyzdvihl přípravu gastronomických pochoutek, které by se možná hodili do nějakého pořadu o vaření, ale rozhodně ne sem. Mohl by se jmenovat vaříme z netradičních surovin, nebo nějak podobně.... Končím, s konstatováním, že tenhle Hannibal tomu filmovému nesahá ani po kotníky.(4.6.2014)

• Segrestor

Všechno tu funguje, jak má. Jednotlivé ingredience jsou skvělé. Výborní herci (teď, koukám, že docela frčí obsazovat známé herce - i ty velké star), kamera, hudba, režie, všechno... Jenže, když se to dá dohromady, vzniká dílo, které prozradí velkou láci v příběhu. Přišlo mi docela na škodu, že gró toho příběhu tkví v tom, že sám MUDr. Lecter je hned zavlečen do případu jako poradce. Uf. Nehledě na to, že atmosféra, ta atmosféra, která má vyvolat alespoň mírné zhnusení, tak jak tomu bylo u Mlčení jehňátek, tu jde zcela do kaktusů. Nicméně, navzdory tomu, dojem z pilotu je výborný. Budu doufat, že Lecter nebude trapně poradcem dlouho a rovnou mu půjdou efbíajáci po krku. Apage satanas michelin. Dal bych buď lepší čtyři hvězdy nebo horší pět.(10.4.2013)

První série (60%): Tak zaprvé: Hugh Dancy byl hroznej, ty jeho ksichty... Jinde jsem ho neviděl, ale tady se mi ten jeho výkon fakt nelíbil. Naproti tomu Mads Mikkelsen předvedl podle očekávání výborný výkon. Kriminálky nebyly, nejsou a asi dost těžko někdy budou mým oblíbeným žánrem. Hannibala jsem si pustil jen ze zvědavosti k oné postavě, kterou tak proslavil Hopkins. Jinak jako krimi mi to fakt moc nesedlo, děj je takový nepříliš záživný, místy mě to uspávalo. Možná to nebylo přímo tím dějem, ale spíš formou, kterou to bylo natočený. Na můj vkus až moc filozoficko-psychologicko ukecaný. Na další sérii jsem zvědavej, jak se to vyvine dál, ne že by mě ale první série nějak navnadila, to se fakt říct nedá.(8.7.2013)

• Caroline Dhavernas

• - Po většinu úvodního setkání s Hannibalem (Mads Mikkelsen) drží Will (Hugh Dancy) složku o "Zoubkové víle" vzhůru nohama. V jednom ze záběrů je ale vidět otevřená nahoře. (MsUtahraptor)

• - Zajímá vás, co to Hannibal (Mads Mikkelsen) pořád kreslí? Je to Florencie, kterou si vybavuje pomocí své fotografické paměti. (Zdroj: AXN CZ/SK)

• - Málem jsme místo Madse Mikkelsena viděli roli Hannibala Davida Tennanta. I ten byl na konkurzu a Bryan Fuller byl jeho výkonem tak nadšený, že i když Tennant nakonec roli nedostal, chtěl mu napsat vedlejší roli, ve které by hrál vyšinutého sériového vraha. (Zdroj: AXN CZ/SK)