Reklama

Reklama

Hannibal

(seriál)
  • USA Hannibal (více)
Trailer 2
Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hrají:

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

(více)

Videa (26)

Trailer 2

Recenze (680)

akisha 

všechny recenze uživatele

Mikkelsen nemohl zklamat, ač jako sympaťák je mi prostě příjemnější. Četla jsem všechny Harrisovy knihy a nikde není naznačeno, že by dr Lecter byl až takový brutálník, co si libuje ve vyřezávání orgánů zaživa a další věci, co předvádí tady. Nicméně to tam teda nebylo ani vyvráceno. Seriál se v každém díle naprosto vyžívá v někdy až absurdním hnusu a tvůrci byli skutečně kreativní - pěstírny hub, lidské úly, shoření zaživa, struny z lidských střev, no prostě pohádka. Herci prvotřídní. Fishburne se mi snad nikde víc nelíbil (a líp nezahrál), než tady. Dancy dokonalý, do svojí role se položil na 100%, úplně stejně jako Mikkelsen přesný od účesu po zástěru. Gillian Anderson a Gina Tores obě velmi dobré. Co mě ale vůbec nenadchlo, byly změny pohlaví u Alany Bloom a Freddie Lounds - obě v knihách muži a obě zde naprosto otravné pšundy. Alana Bloom svatouškovská trapka bez charizma a bez humoru, přesně ten typ s věčným útrpným výrazem, co mě vytáčí. Naopak Freddie Lounds zase typická otravná novinářka, do který ani není nikdo zamilovanej, tak proč to nemohl bejt chlap? Zatím jsem viděla první dvě série a poslední díl druhé série byl tak božsky vygradovaný, jako málo co, prakticky gradoval už od začátku pomocí hudebního doprovodu. Doufám, že třetí série udrží úroveň. Jo, a Michael Pitt byl jako psychouš Verger hodně přesvědčivý. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

(Předně díky kolegovi Russell-2-Dope za tip na tenhle TV kousek, který by mě jinak, coby televizního ignoranta, asi ještě dlouho míjel.) PRVNÍ ŘADA: Stručně a výstižně - hodně slušná náhrada za Dextera. Umělecky, filosoficky, nebo nábožensky založení či motivovaní vrazi s extrémně šílenými metodami, "uměleckými" vražednými výtvory a bizarními duševními poruchami (dostal mě Cotardův syndrom)... Lunatický a halucinující zvláštní agent FBI... Šílený, psychopatický, sadistický, ale i geniální a kultivovaný psychiatr (monstrózní, hadovitý, skvostný Mads Mikkelsen)... Výborný Laurence Fishburne v roli šité na míru... Ale nějaké drobné výhrady mám. Zprvu mi trochu nesedla postava Willa Grahama s projevem protivného neurotického homosexuála. Ale zvykl jsem si, časem si ho i oblíbil a jeho psychickou trýzeň vepsanou ve tváři mu začal věřit. Vadila mi ovšem extrémně nepravděpodobná a nevěrohodná postava šedé eminence v podobě bulvární novinářky. Chápu, je to hezká baba a hraje nesympatickou a manipulativní mrchu, asi to zvýší sledovanost, ale scénář tím hodně ztrácí na úrovni a posouvá se směrem ke stupidním telenovelám, nebo k béčkovým seriálům pro teenagery. Stejně tak mi nesedla vyumělkovaná postava kanibalovy dcery (obě dvě dámy se naštěstí aspoň v několika dílech upozadily). Ale nechci tenhle skvělý seriál kritizovat za nerealističnost a za nadměrnou scénáristickou fabulaci; kdybych měl škatulkovat, je to zkrátka trochu Dexter & trochu CSI, ale hodně okořeněný atmosférou Twin Peaks nebo X-Files. Dost keců, minimálně 85%, je to pohledné, zajímavé a vzbuzuje to závislost, vrhám se na druhou řadu a pokud kvalita neklesne, dám nakonec plný počet. DRUHÁ ŘADA: Celá by se myslím vešla do jednoho dvouhodinového celovečeráku, což ji myslím dobře charakterizuje - je rozvláčná, v první půli místy až útrpně. Prvních několik dílů je nepříliš záživnou konverzační nudou z vězení, ze soudní síně, nebo z domovů hlavních postav, okořeněnou, aby se neřeklo, několika zajímavými vraždami. Popravdě mě chvílemi polopatické, zdlouhavé a šablonovité dialogy málem unudily k smrti. A taky to, jak postavy každou chvíli dlouze a dlouze čumí (ať už na sebe nebo "do blba"), aby se co nejvíc natáhla seriálová stopáž, mě iritovalo. Zvlášť doktorka Bloomová dokáže opravdu čumět jako bluma, nomen omen. U filmů to promíjím a občas mám jejich pomalost i rád, ale u seriálů na to nemám nervy. Ale taky jsem parkrát výskl rozkoší (třeba když šílená Amanda Plummer prováděla lobotomii), moc moc se mi líbila neuroticky křehká psychiatrička Gillian Andersonové a potěšil mě Jeremy Davies. Taky prolínání se s dějem filmu Red Dragon bylo hodně zajímavé (někdy si snad přečtu i ty knihy). Každopádně druhá půle druhé řady nabere poněkud na obrátkách, je v ní několik dobrých momentů i více nebo méně očekávaných zvratů a překvapení, ale nijak nadšený ani unešený z Hannibala nejsem. Solidní oddechová čtyřhvězda, ale žádná srdcovka. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Vrahov odhalíte iba keď im vstúpite do hlavy. Zároveň si ich ale v tej chvíli vpúšťate do svojej.“ Prvá séria veľmi slabá, sám som bol prekvapený. Krvavé mordy šialené, potešil ma Fishburne ako šéf Crawford a zďaleka najlepší bol diabolský Mads Mikkelsen, ale inak bieda. Našťastie tvorcom bolo umožnené pokračovať a tak stvorili ešte neporovnateľne vydarenejšiu druhú sériu a miestami až vyložene fenomenálnu tretiu. S takto narastajúcou kvalitou (ktorá v seriáloch nie je častá, obvykle to ide s kvalitou dole z kopca) by som sa až bál, kam tvorcovia zájdu v štvrtej či piatej. "Našťastie" im to nebolo dovolené pre klesajúcu sledovanosť, hoci evidentne ešte mali čo povedať. Avšak ukončili to dôstojne a na úrovni a koniec, aký ponúkli v tretej sérii, je viac, než len postačujúci. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně jeden z nejpozoruhodnějších seriálů současnosti, který za pomoci výborného herce Madse Mikkelsena posouvá postavu psychopatického "antihrdiny" ještě o stupeň výše. Podle mého názoru až skoro k samé dokonalosti co se hutných seriálových thrillerů týče. Kupodivu, tvůrci nezasvětili seriál primárně postavě Hannibala, ale jednomu z jeho pacientů. Tím pacientem je jakýsi "podivín", jehož služeb využívá FBI při profilování zločinců, především těch sériových, což těší hlavně zvláštního agenta v podání Laurence "Morphea" Fishburna. Když je tento pacient v kritické situaci nucen zabít, je tak na dně, že vyhledá odbornou pomoc-terapeuta Hannibala Lectera. Seriál má neuvěřitelně temný nádech a spád, přičemž do duší a mentality postav se dokonale vžijete během pár minut či epizod. Mads Mikkelsen v roli Hannibala září, občas mám pocit, že svým výkonem zcela zastiňuje fenomenální výkon Anthonyho Hopkinse ve filmu Mlčení Jehňátek. Hannibal je vskutku pozoruhodný a jedinečný seriál který by jste si neměli nechat ujít. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

HANNIBAL: ZRODENIE ZLA bola chyba. Vlastne aj HANNIBAL a de facto aj ČERVENÝ DRAK. Tento prequel by mohol sérii napraviť reputáciu. Len ma mrzí, že opäť použili rovnaku schému, kde Lecter pomáha hľadať iných psychopatov. Will Graham bol v knižnej sérii vždy moj obľúbený vyšetrovateľ, kam sa hrabe Sterlingová, a tu je konečne zaujímavo vykreslený (zbohom, Edward Norton). Postavy sú dobre napísané i obsadené, ale ak seriál nedostane nejakú silnú dejovú líniu, neverím, že dokáže pokoriť MYŠLIENKY VRAHA. Samozrejme, nový Hannibal je natočený štýlovo...__Seriál je zamotaný, občas až príliš cituje slávne momenty z lecterovských filmov (kníh). Keby som ho pozeral po jednej epizóde, asi by som sa nedokázal sústrediť. Ako jeden príbeh rozlezený do strán pôsobivo psychodelické. Druhá séria to bude mať ťažké... Druhá séria napokon úplne geniálne pracuje s témami (predovšetkým) z knihy Hannibal. A to si najlepšiu časť príbehu - tú európsku - nechávajú do tretej série. Fakt sa teším... ()

Galerie (1 203)

Zajímavosti (46)

  • Plánovaná 4. série měla obsahovat události známé z filmu Mlčení jehňátek (1991). Pro roli Clarice Starling si tvůrci vyhlédli herečku Ellen Page. Do role „Buffalo Billa“ chtěli obsadit herce Lee Pace. (fabecc1222)
  • V 19. minúte vidieť že Hannibal chladí fľašu v nádobe. V ďalšej scéne vstáva a otvára novú fľašu rovnakého vína a vkladá ju už do prázdnej nádoby na chladenie. (muti)

Související novinky

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Hvězdný Nicolas Cage nedávno zazářil v komedii To se mi snad zdá, zároveň se ale nechal slyšet, že plánuje svou filmovou kariéru i po tomto oslavovaném výkonu pověsit na hřebík a pouze dodělat… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Reklama

Reklama