Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

luco323

Seriál ktorý z ľahkosťou „skonzumuje“ dušu obyčajného diváka, poriadne ju strávi a následne ju vyserie v podobe kúska čistej hrôzy. Nie však hrôzy nad trochu nahrubo nakrájanou flambovanou ľudskou končatinou podávanou s duseným zeleninovým vývarom, ale hrôzy ktorá vychádza z uvedomenia si faktu, že ľudia milujú tento seriál preto, lebo v hĺbke duše všetci vieme, že každý sme schopný podobných hrôz. Môžem len hádať, koľko menej inteligentných ľudí (ala classic USA moron) sa asi inšpiruje týmto seriálom a pôjde si niekde odpíliť nohu pre seba. This is my design. ()

Kytiii1

Dlouho jsem se odhodlávala, abych si Hannibala stáhla... Bylo mi od začátku jasné, že tento seriál se buď bude nekriticky líbit nebo zatracovat... a dle tématu jsem myslela, že budu patřit do druhé skupiny... GoT mi ale skončil, tak jsem si řekla, že to zkusím... A ejhle... patřím do té první skupiny... aktuálně končím druhou sérii a nemohu říct, že by byl díl, který by byť jen škobrtnul... Abych koukala na něco s otevřenou pusou - to se ještě snad nikomu nepodařilo :D ()

Richie4422

Šokujúci seriál so skvelými nápadmi a ešte lepšími hercami. Mads je jednoducho génius a seriál sám o sebe ma bavil, len som si musel prestať všímať trhliny v logike, inak by som to musel vypnúť. To, že sa seriál snaží šokovať nechutnosťou ide mnoho krát proti nemu. V prvej sérii samovražda, ktorú by bez asistencie nedokázal nikto, epizóda s deťmi bez vysvetlenia, len nech je to šokujúce. Správanie niektorých postáv výsmechom divákovi do tváre len za účelom dejovej línie a nespomínam finále druhej série, ktoré bolo tak deravé, úbohé, nelogické, že to bol pľuvanec fanúšikom do tváre i na ruku a neviem kde ešte. Rátajte to ako 2 hviezdy, tri sú len preto, lebo je to zábavné pozerať. ()

Kikyo

Tenhle seriál jsem si vyhlédla hlavně proto, že mi námětem hodně připomínal Dextera. Asi je chyba tyhle 2 seriály srovnávat, ale narozdíl od Dextera, kterého jsem přímo zbožňovala, mě Hannibal celkem zklamal. Dialogy jsou poněkud škrobené a občas se v nich ztrácím. Příběh mě moc nezaujal a hlavní hrdina je mi vyloženě nesympatický. Jediná postava, která za něco opravdu stojí je Dr. Lecter, který má zvláštní auru kolem sebe, kdykoliv se objeví na scéně a promluví. Co se týče případů, které tu řeší - jsou sice zajímavé, ale když rozebírají motivy pachatelů, přijdou mi nelogické a nereálné. Divím se celkem vysokému hodnocení tohoto seriálu. Mě, bohužel, nijak významně nezaujal. ()

WikingVik

Při spojení jména Hannibal a detektivky se mi okamžitě vyjeví Mlčení jehňátek, kde Jodie Foster a Anthony Hopkins excelovali v příběhu, který měl hlavu a patu. Se seriálem Hannibal už to ale tak slavné zdaleka není. Doktor Hannibal je zde spolupracovníkem agentů FBI, jenž sem tam někoho zabije, naporcuje, uvaří a následně servíruje svému okolí, včetně agentů FBI, jako pochoutku. Tak to jde díl za dílem a nikdo si toho nevšimne, což je poměrně nerealistické a k dobré detektivce se moc nehodí. Toto je ještě více směšné ve spojitosti s druhou hlavní postavou, agentem, kterému se vždy na místě činu jakoby zázrakem vyjeví celý průběh vraždy. Nicméně v případě Hannibala je slepý jako patrona. Po devátém díle jsem to vzdal. Za mě docela velké zklamání z tak trochu nepovedeného vykradení Mlčení jehňátek. ()

Giordi

Velmi dobrý seriál. Jediné co bych mu vytkl je příliš temná atmosféra. Ta je skutečně velmi depresivní a to v každém díle po většinu času. Všechno má takový psychologický a ponurý nádech, až jsem si přál, aby tam byly občas taky nějaké světlé momenty. Těch jsem se ale ani po 2. sériích nedočkal. Postavy jsou hodně neemotivní, vážné a snad všechny prožívají nějakou duševní krizi. Seriál se tak zdaleka nebude líbit každému. Popravdě i mě téměř po prvních pár dílech svojí všudypřítomnou ponurostí odradil. Nakonec jsem mu ale propadl. Výkon Hannibala je skvělý. Věčně roztřesený a zamlklý hlavní hrdina mě však místy trochu nudí. Přijde mi, že se postavy moc nerozvíjejí. U Willa se mi zase nelíbí koncept asociální plaché postavy. U Dr. House postava asociálního podivína fungovala, ale všeho moc škodí. Schéma je taky poměrně netradiční. V každém díle se řeší jiný případ, v některých dílech tak hraje Hannibal spíše druhé housle. Hodnocení: 90% ()

tuctovychlap

nepochopené, čo chcel básnik povedať..vzdal som to počas epizód spočítateľných niekde medzi jednou a druhou rukou..vraj je to skvelé, zahlásila bývalá..ale ja som si radšej pustil niečo iné.. ()

Neverseethat

S Hannibalom som doposiaľ nemal skúsenosti ani filmové ani knižné, nemám k čomu porovnávať čiže pôjde čisto o objektívny komentár na seriál. Seriál ma hneď prvotnom scénou zaujal svojou vizualizáciou, hneď som si uvedomil, že nepôjde o nič lacné. Postava Willa mi taktiež instantne prišla sympatická no a Hannibal v podaní Mikkelsena proste dokonalý. Ešte sa mi o ňom sníva (včera som dopozeral druhú sériu). Osobne sa mi páčil pomalý rozbeh a vykreslenie charakter, Jack v podaní Fishbourna mi trošku vadí ale prekusol som to. Takže po vizuálnej, atmosferickej a vizuálnej stránke 9/10 (nič nieje dokonalé že). Scenára taktiež ne výbornou. 1. séria 85%, 2. séria 90 %. Najviac ma bavia na tom dialógy, scenár je fakt premakaný, žiadnu logickú skulinku som nenašiel a to som hľadal lebo seriál je na tom postavený..aby vás prechytračil. Môžem len vrelo odporučiť každému kto má rad psychológiu- pretože to nie je ani o vraždách ale o nej. ()

Mraxis

Je to jako příšerná halucinace... Nesmyslnost děje a chování hlavních postav ospravedlňované hlubokou psychologickou úvahou přechází do onanie nad vizuálním zobrazením představ jedince, kterému solidně šplouchá na maják. Upřímně si myslím, že režisér by měl vynechat tu extázi, v téhle fázi už riskuje zdravý rozum. Jediná věc, která tenhle seriál zachraňuje je herecká schopnost, kterou předvádí Mads Mikkelsen. Jinak to nemá nic společného s předlohou, což mě hodně zklamalo. Hlavní hrdina je nesympatický, totálně narušený jedinec, který by měl být zavřen v blázinci. Hannibal je tu taky o krok vedle. Intrikář je to dobrej a vlastně díky němu jsem to vydržel sledovat, ale NENÍ to Hannibal... Nemá nic společného s tím člověkem o kterém čtete v knížce. Celý seriál jako by byl výplodem choré, arogantní, sebestředné mysli, která nám servíruje kombinace zkaženého jídla na tácku a zve to moderním uměním. Na to jak moc jsem se na seriál těšil, mě neskutečně zklamal. Takhle to rozhodně vypadat nemělo, celý koncept je pěkně zpackaný. 40% a to jsem opravdu mírný. Celému fanklubu tohohle seriálu doporučuji neprodlenou prohlídku u pana Chocholouška. ()

durkes

Prvá séria bola fajn, 80%...... druhá, žiaľ už ku koncu dosť nudila a nebavila ma, a to mám Hannibala rád.....veľmi prekombinované a veľa ničnehovoriacich dialógov....pomaly som sa strácal a nebavilo ma to už.........40%....... ()

frana3

Tak už jsem na konci první série a pořád nic.Vizuálně to není špatné, Dr,Lecter se také docela povedl, ale to je tak asi vše.Všichni se tváří na můj vkus moc vážně, všude plno krve a bizarních nápadů jak koho a jak usmrtit.Přesto docela nuda.No zkusím ještě chvíli vydržet. ()

Kreveta.punk

Absolutní psycho, co dodat....íbí se mi jak furt se všema vyjebává....a občas si dá do nosu ňáký to libový. Z některých Hannibalových hostin jsem úplně dostával hlad :D ()

jarmil8

Hannibal je zklamáním, které bohužel nevybočil z řady podobných a nekonečných televizních kriminálek. Jméno ani předloha (prý Červený drak) nezaručí kvalitu. Mads Mikkelsen nevystoupil ze stínu Anthonyho Hopkinse. Herec je to dobrý, ale velmi špatně obsazený. Jedinou další zajímavou postavou je v počátku Will, Hugh Dancy se však nevyhnul zbytečnému přehrávání. Ostatní postavy jenom potvrzují mizerný (tedy nevýrazný) casting. Seriál je bohužel i exhibicí nechutnosti, které by spíš měly posloužit pro psychologickou analýzu tvůrců. Mlčení jehňátek nesahá seriál ani po paty také proto, že film se držel při zemi, základy působily reálně, tedy děsivě. Proto také působí trapně "znalé" pomrkávání (1x6), které se omezuje pouze na známé reálie, nezajímavou postavu agentky a mizenrý střih. Žádný televizní klenot to není, pouze oddychová "guilty pleasure". ()

Pythonator

Tvrdit, že tohle je lepší než kterýkoliv regulérní film s Hannibalem je pěkná ohavnost a člověk, co to tak cití, by si zasloužil otevřít lebku a sežral mozek. Atmosférické to sice je hodně, ale ta atmosféra je zbytečně nepříjemná a neskutečně nudná. Takový depresivní moderní krvavý TV zákusek. ()

Lukkyn

Těžko si představit , že se někdo pokusí překonat Hopkinse v jeho největší roli!!!A ejhle na scénu přichází Mikkelsen a doslova mi vyráží dech!!!Hannibal je všestranný manipulátor s neustálou vizáží modní ikony!!!Seriál samotný je napínavý a dává Hannibalovi nové možnosti se rozvíjtet. Seriál neztrácí dech ani v dalších seriích a je to zatím nejpovedenější seriálové zpracování filmové předlohy!!!AXN dala návod všem ostatním jak se to má dělat!!!Pochopila , že seriál prostě musí přinést něco nového a ze všech sil se snažili , aby nové bylo synonymum pro lepší.Bravo!!! ()

jan.moravec.

Seriál si celou první řadu drží dobrou porci napětí a "krvavosti". Mads Mikkelsen je skvělý Hannibal...myslím že lepšího a více výstižného herce vybrat ani nemohli. ()

Misasek

Hannibal mě dostal, především skvělý Mads Mikkelsen. Čekala jsem, že s druhou sérii seriál ztratí "grády", ale naopak se rozjel ještě víc. Každý díl je pro mě překvapením, nikdy není nic, tak jak se zdá být... ()

Mafii

Hannibal je přehlídka neskutečně talentovaných herců, kteří podávají skvostné výkony a navíc je seriál napěchovaný uměním kam jen se podíváme - soundtrack, střih, kamera, perfektně naservírované jídlo a ehm, mrtvoly. No jo, jsem morbidní, ale některá z těl, které se v seriálu objeví nemůžu nazvat jinak, než uměleckým dílem (např. cello, muž strom, soudce...). A pokud se na to podívám z té fanouškovské strany, tak největším přínosem Hannibala je především to, že vyplňuje mezírky, mezi jednotlivými knihami a reaguje na spoustu věcí z úplně jiné strany než filmy... Za mne je to asi to nejlepší, co v současnosti běží. ()

Hadrian

Nic proti, ale trochu hnus ne?...chlap si odřezává kusy svého obličeje a krmí tím psy, ženská dělá lidem z lebky úl pro včely, člověk přišitý k jinému se odtrhává i s kusy kůže, jeden sériový vrah přinucen druhým sníst svou nohu...pěkná psychárna..a ten poslední díl, který dost možná zabil Alanu, Willa, Jacka i Abigail byl prostě něco..nikdo nezbyl..kromě Hannibala :) Po třetí sérii musím dodat, že se bych se nedivil pokud by toto někdo psychicky neustál...né že by třetí řada byla špatná..jen její první půlka byla nuda...ten závěr byla ale solidně odporný ukouslé rty, mrtvola dítěte zašitá v mrtvole prasete, lidi pojídající sami sebe...proč né, že? Chtěl jsem jednu hvězdičku sebrat, ale je to jediný seriál, který natvrdo vykresluje vraždu jako krásnou věc, takže nechám pět. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)